Emilia Szelest

Emilia Szelest jest polską pisarką tworzącą powieści w klimacie kryminalnym. W jej życiu ważnym miejscem jest Sanok, gdzie pracuje i z którym jest też związana rodzinnie. Obecnie pełni funkcję redaktor naczelnej "Tygodnika Sanockiego".

Prywatnie lubi motocykle, hokej, a także "życie na pełnych obrotach". Swoją pisarską przygodę zaczynała, próbując sił w opowiadaniach fanfiction. Do szerszego grona odbiorców dotarła poprzez serwis internetowy, na którym udostępniała swoje powieści. Ta, która pojawiła się pierwsza na papierze, to "Niebezpieczna gra". Autorka wydała ją pod nazwiskiem Wituszyńska. Prócz tej powieści opublikowane zostały dwie kolejne części serii o Weronice Kardasz, czyli "Układ idealny" oraz "Ryzykowny wybór". Jedno z jej opowiadań znalazło się również w antologii "Dopóki śmierć nas nie rozłączy". W roku 2020 ma się jeszcze ukazać pozycja "Bardzo cicha noc", którą Szelest napisała wspólnie z Eweliną Dobosz.

"Niebezpieczna gra" to powieść, w której czytelnik ma okazję poznać policjantkę Weronikę Kardasz. Kobieta od roku, a dokładniej od chwili, w której zginął jej przyjaciel, także pracujący w policji, nie jest sobą. Nie zwraca uwagi na swój wygląd, poddaje się używkom (alkohol i papierosy) i praktycznie nie ma życia prywatnego. Mimo wszystko cieszy się zaufaniem swojego szefa, dlatego też zostaje przydzielona w roli ochrony znanemu aktorowi Przemysławowi, który był świadkiem zabójstwa. Ona i mężczyzna są jak ogień i woda. Czy jednak przeciwieństwa się nie przyciągają?