Ewelina Dobosz

Ewelina Dobosz to polska pisarka, znana z powieści z silnie zarysowanym wątkiem romantycznym. Każda z nich opiera się na relacji damsko-męskiej, którą chętnie śledzą czytelniczki.

Dobosz od najmłodszych lat mieszka w Zielonej Górze. Na co dzień pracuje w księgowości, jednak jej pasjami są pisanie oraz czytanie. Lubi góry i chętnie zamieszkałaby w domu, z którego za oknem rozciągałby się piękny, górski krajobraz.

Wśród cykli powieściowych Eweliny Dobosz ukazały się: "Nowa tożsamość" oraz "Zakazane relacje". Utwory autorki znalazły się ponadto w antologiach: "Niegrzeczne święta" i "Niegrzeczne last minute".

"Nowa tożsamość" to seria składająca się z dwóch powieści, zatytułowanych "Nowa tożsamość" oraz "Stracona tożsamość". Obie książki skupiają się na losach dwójki bohaterów: Igora, który wyjechał z Polski do Stanów, by uciec przed przeszłością i ewentualnymi podejrzeniami oraz Emily, młodej prawniczki, całkowicie przypadkiem postawionej na jego drodze. Czy razem uda im się zbudować życie na nowo? I co się stanie, gdy kobieta odkryje mroczny sekret Igora?

Na "Zakazane relacje" składają się "Utrata kontroli" oraz "Przekraczanie granic". Tym razem czytelniczki mają okazję poznać Rafała, który pracuje w urzędzie skarbowym. W ramach jednego ze swoich śledztw dociera do kancelarii prowadzonej przez Agatę. Kto z tej dwójki gra fair, a kto znajduje się w niebezpieczeństwie? Czy bohaterów może połączyć coś niezwykłego, co będzie miało jakąkolwiek przyszłość?