Monika Skabara

Monika Skabara jest polską autorką, która zasłynęła powieściami o mafijnych romansach. Pierwszą spośród powieści autorki była wydana w 2020 roku "Rosyjska księżniczka", rozpoczynająca trylogię "Dziedzictwo". To opowieść o ludziach z dwóch skłóconych ze sobą grup przestępczych. Sasza jest córką rosyjskiego mafiosa, doskonałą zabójczynią, która w przyszłości ma przejąć obowiązki ojca. Z kolei Antonio, syn włoskiego capo, chciałby ją zdobyć. Aby doszło do rozejmu między obydwiema grupami, Antonio chce zmusić ojca Saszy, by mu ją oddał. Kolejne części tej serii to: "Odzyskana korona" i "Trzeci dziedzic".

Drugą serią tej autorki jest "Dziewczyna Feniksa", składająca się z powieści o tym samym tytule oraz "Odrodzenia Feniksa".

W twórczości Moniki Skabary dominują kobiety o silnych, niezłomnych charakterach, które zwykle sporo w życiu przeszły. Autorka stara się, by przynajmniej część postaci kierowała się cennymi dla niej wartościami. W jej książkach nie brakuje pożądania, skrajnych emocji, skomplikowanych intryg, a także wielkich, życiowych dramatów. Akcje jej powieści wciągają w pędzący wir wydarzeń.