Ludka Skrzydlewska

Ludka Skrzydlewska to polska autorka, tworząca romanse z wątkami sensacyjnymi oraz kryminalnymi. Jej pierwsza wydana drukiem książka pt. "Sentymentalna bzdura", zdobyła serca wielu czytelniczek.

Ludka Skrzydlewska to absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Jest z wykształcenia anglistką, a z zawodu kierowniczą międzynarodowej korporacji. Obmyślanie nowych powieści z gatunku romansu, w których pojawiają się wciągające wątki kryminalne i sensacyjne, jest natomiast jej wielką pasją. Skrzydlewska czuła zamiłowanie do pisania już od dziecięcych lat, publikując tworzone przez siebie teksty w Internecie. Autorka sama uwielbia czytać. Najchętniej sięga po publikacje swojej ulubionej pisarki, Joanny Chmielewskiej.

Poza pisaniem Ludka Skrzydlewska chętnie też podróżuje. Uwielbia swojego psa, labradora i imieniu Milo, a także chętnie spędza czas, grając w planszówki ze znajomymi.

Powieść "Sentymentalna bzdura", będąca pierwszą drukowaną powieścią autorki, przedstawia historię Veroniki, dziewczyny z niewielkiego angielskiego miasteczka, która przeprowadziła się do Londynu. Młoda, ambitna kobieta, pragnie zapomnieć o nieprzyjemnej historii, której doświadczyła, jednak gdy otrzymuje zaproszenie na wesele siostry, organizowane w rodzinnych stronach, pojawia się problem. Dziewczyna musi znaleźć sposób, by uchronić się przed Carterem (bratem pana młodego), z którym rodzice bardzo chcą ją swatać. Veronica, która dotąd ignorowała wszystkich mężczyzn, wykazujących nią zainteresowanie, postanawia znaleźć kogoś, kto pojedzie z nią na wesele, udając jej narzeczonego. Z pomocą przychodzi brat jej przyjaciela, przystojny Henry, podający się za geja. Wkrótce jednak okazuje się, że rzeczywistość wygląda nieco inaczej.

Wśród powieści, napisanych przez Ludkę Skrzydlewską, można odnaleźć również wiele innych, wciągających, bardzo gorących powieści, takich, jak: "Król grzechu", "Niegrzeczna miłość" czy "Opiekunka".