Agnieszka Olejnik

Agnieszka Olejnik to pisarka obdarzona niezwykle lekkim piórem, za pomocą którego tworzy opowiadania i powieści zaliczane do rozmaitych gatunków. Być może największy rozgłos przyniosły jej powieści obyczajowe ze wzruszającymi wątkami romantycznymi. Należą do nich choćby cykle "Dworek w Miłosnej" czy "Mansarda pod Aniołami". Nie obca jest jej jednak także twórczość dla dzieci i młodzieży, jak również kryminał.

Młodość Agnieszki Olejnik upłynęła pod znakiem zwariowanych przygód. Uprawiała wówczas szybownictwo, była też grotołazem. W trakcie swych podróży zwiedziła niemal całą Europę, począwszy od Sycylii, na Skandynawii skończywszy. W trakcie tych wypraw narodziła się jej kolejna pasja, a mianowicie fotografowanie przyrody. Teraz, odkąd zamieszkała w domu na skraju lasu, każdego ranka budzi się z uczuciem szczęścia i spokoju. Jest pewna, że musi to być zasługą rosnących w pobliżu dębów. Agnieszka Olejnik jest z zawodu polonistką i anglistką. Ma trzech synów. Opiekuje się czterema psami, co daje jej mnóstwo radości.

Pisarka prowadzi bloga "Barwy i smaki mojego życia". Dzieli się na nim z czytelnikami tym, co najbardziej ją pasjonuje. A są to nie tylko książki, ale i fotografia, zamiłowanie do Tatr, które darzy niemal romantycznym uczuciem, zdrowa kuchnia... Dla nas jednak w tym momencie największe znaczenie ma pisarstwo Agnieszki Olejnik. Jej twórczość jest niezwykle różnorodna. Pisarka ma w swoim dorobku książkę dla dzieci "Ava i Tim. Droga na północ", powieść młodzieżową pod tytułem "Zabłądziłam", kobiecy kryminał "Dante na tropie" i wiele innych pozycji, które cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród czytelniczek.