Renata Kosin

Renata Kosin w mistrzowski sposób łączy prozę społeczno-obyczajową z elementami sensacji, powieści przygodowej i romansu. Jest autorką cyklu "Tajemnice Luizy Bein".

Renata Kosin jest pisarką i autorką scenariuszy. Ukończyła polonistykę i bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Zanim na dobre zajęła się pisarstwem, podejmowała się rozmaitych zajęć, niekoniecznie związanych ze zdobytym wykształceniem.

Jak sama mówi, nade wszystko nie cierpi wielkomiejskiego gwaru i tłoku. Niegdyś mieszkała na Podlasiu, obecnie związana jest z Warmią. Energię czerpie z tych pięknych miejsc i ludzi, którzy ją otaczają. Ludzi pełnych pasji i miłości do życia. Jest z wykształcenia humanistką, a przy tym niespokojnym duchem lubiącym jednak ład i porządek.

Zasłynęła takimi powieściami jak "Mimo wszystko Wiktoria", "Bluszcz prowincjonalny", "Tajemnice Luizy Bein" oraz "Tatarka". Charakterystyczną cechą jej pisarstwa jest zamiłowanie do zagadek i tajemnic. Fabuły, które wymyśla, to niezwykle zgrabne połączenie klasycznych wątków społeczno-obyczajowych z elementami powieści przygodowej, sensacji, a niekiedy również romansu. Potrafi niezwykle wnikliwie analizować psychologiczny rys postaci, a przy tym utrzymać nieustannie zainteresowanie Czytelnika. Dlatego właśnie książki Renaty Kosin cieszą się tak dużą popularnością.

Pisarka ma w swoim dorobku sagę "Siostry Jutrzenki". Składają się na nią następujące powieści:

"Nić Arachny";
"Słowiański amulet";
"Szpulki losów";
"Kobierce tkane z pajęczyny".

Wspominamy o tym, bo książki te warto poznawać w podanej powyżej kolejności. Tytuły z innych serii lub powieści spoza cyklów czytać można jak popadnie. Czasami zdarzyć się może, że bohaterowie różnych serii będą się nawzajem odwiedzać, o czym zresztą wspomina pisarka na swoim blogu renatakosin.blogspot.com.