Agata Czykierda-Grabowska

Agata Czykierda-Grabowska to nauczycielka, która pasjonuje się pisaniem książek. Ta polska pisarka powieściowa tworzy przede wszystkim kobiecą prozę z gatunku New Adult bądź Young Adult.

Agata Czykierda-Grabowska przyszła na świat w 1983 roku w Tomaszowie Lubelskim. W dzieciństwie marzyła o tym, by zostać podróżniczką lub policjantką, ale ostatecznie zdecydowała się na zawód nauczycielki. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Obecnie mieszka wraz z mężem w podwarszawskich Ząbkach. Zamiłowanie do podróży jej nie opuszcza, chętnie poświęca wolny czas na dalekie wyprawy.

Jednak największą pasją Agaty Czykierdy-Grabowskiej jest pisanie książek - z uwagi na to, że pozwala jej ono uciekać od rutyny i monotonii codzienności oraz stagnacji. Dlatego też szczególnie chętnie tworzy literaturę obyczajową i romans, a za swoich odbiorców obrała tzw. "młodych dorosłych". Jej książki zaliczane są do kategorii New Adult oraz Young Adult.

Literatura pasjonowała ją od dziecka. Ogromne wrażenie zrobiły na niej takie tytuły, jak "Ania z Zielonego Wzgórza", a później "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego. Natomiast po fascynacji Agathą Christie przyszła kolej na powieści z preferowanej przez nią obecnie kategorii, tj. takich autorów, jak J.A. Redmerska czy Colleen Hoover.

Jako pisarka Agata Czykierda-Grabowska zadebiutowała w 2015 roku powieścią "Kiedy na mnie patrzysz". Drogi bohaterów, Kariny i Aleksandra, połączyły się przez zrządzenie losu, ale ich uczucie mocno się skomplikowało. Historia ta została dobrze przyjęta zarówno przez recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści autorki to: "Jak powietrze", "Pod skórą", "Wszystkie twoje marzenia", "Pierwszy raz" (i jego kontynuacja: "Stand By Me", "Sezon na lisa"), "Adam", "Kiedyś po ciebie wrócę", "Słońce, wiatr i księżyc" oraz "Fale i echa".