Jak powietrze

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 19
Darmowy fragment:
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2016
Ilość stron
512
Wydawnictwo
Inne wersje (2)
Książka, op. miękka
za 22,62 zł
eBook, mobi, epub
za 26,03 zł
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

Produkt niedostępny

Ciężko jest znaleźć osobę, która nigdy nie przeczytałaby jakiejś powieści z miłością w roli głównej. Jednak, wbrew temu, co niektórzy sądzą na temat romansów, prezentowana książka nie jest zwyczajnym harlekinem, gdzie dwoje ludzi zakochuje się w sobie i wszystko toczy się jak w idyllicznym świecie.

"Jak powietrze" Agaty Czykierdy - Grabowskiej to książka o niezwykłej miłości, która połączyła dwa różne światy. Czytelnik mając tę pozycję w ręku nie wypuści jej, dopóki nie przeczyta całej od deski do deski.

Powieść opowiada o dwojgu młodych ludzi: Oliwii i Dominiku, których drogi pewnego dnia się krzyżują. Ona z dobrego domu, mająca cudownego chłopaka, studiująca na odpowiednim kierunku. Można by rzec, że niczego jej nie brakuje. On mieszka z rodziną w paskudnej kamienicy, jego jedyną rozrywką jest opieka nad młodszym rodzeństwem. Nie ma nawet możliwości, aby realizować którekolwiek ze swoich marzeń.

Kiedy tych dwoje spotyka się ze sobą, Oliwia zdaje sobie sprawę z tego, że Dominik da jej coś, czego do tej pory nie dał jej nikt. Jego bursztynowe oczy zaczarowały ją od pierwszego wejrzenia. Czy jednak ich miłość przetrwa? Czy te dwa światy da się pogodzić?

Podobną książką, która również chwyta za serce jest "Dzika bestia" od Franco Jorge, która opowiada o Izoldzie, dziewczynie mieszkającej w zamku na uboczu miasta. Aby wyrwać się z tego miejsca, główna bohaterka często ucieka do lasu otaczającego jej miejsce zamieszkania.
Recenzje (19)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po pierwsze, na książkę „Jak powietrze” Agaty Czykierda-Grabowskiej trafiłam, przeglądając tytuły wydane w 2016 roku i jako że przyjemna okładka przykuła moją uwagę, postanowiłam zajrzeć do środka, w szczególności że nie musiałam długo czekać na odpowiednią możliwość. Po drugie, powieść zrobiła na mnie dobre pierwsze wrażenie i jakoś tak zostało. Po trzecie, napis na okładce: Pierwsza polska powieść new adult w gruncie rzeczy również miał pewne znacznie przy dokonywaniu wyboru, chociaż nie do końca z nim się zgadzam, ale to szczegół. Dodatkowym plusem jest to, że Agata Czykierda-Grabowska pisała w miarę naturalnie, bez zbędnych udziwnień. Wprawdzie niektóre późniejsze fragmenty mogłyby być inaczej ujęte (mam pewne co do nich zastrzeżenia), lecz ogólnie nadal jestem na tak.

  Opowieść Czykierda-Grabowskiej zaczyna się w chwili, gdy Oliwia śpieszy się na spotkanie z chłopakiem, Szymonem, i w rezultacie z powodu nieuwagi potrąca samochodem Dominika. Zamiast wzywać policję, ten prosi ją, aby zabrała go z miejsca zdarzenia, a następnie żeby pomogła mu rozwiązać pewien problem, a mianowicie odebrała jego rodzeństwo z przedszkola, podając się za jego dziewczynę, gdyż nikogo innego nie ma. Oliwia z ulgą się zgadza na takie rozwiązanie (lepsze to już kolejne punkty karne itp.), a potem dobrowolnie opiekuje się nimi do powrotu brata. Ponadto czuje się na tyle winna z powodu wypadku, że oferuje, iż dalej będzie zawozić i odbierać dzieci z przedszkola, dopóki Dominik nie będzie mógł zająć się tym osobiście. Ta propozycja wywołuje pomiędzy nimi pierwsze spięcie.

  Niemniej jednak okoliczności sprawiają, a także sami do tego się przyczyniają, że Oliwia i Dominik coraz więcej czasu spędzają ze sobą, poznając się powoli. Towarzyszy temu rosnąca fascynacja, a także obawa oraz wątpliwości. Tyle że pewnych rzeczy nie da się powstrzymać pomimo trudności, których nie brakuje. Między innymi dlatego, że Oliwia wciąż jeszcze nie doszła do siebie po śmierci matki, a jej stosunki z ojcem nie najlepiej się układają. Z kolei Dominik zawsze był sam, a teraz od pewnego czasu ma na głowie wychowywanie bliźniaków. Rzecz w tym, że sam się postarał, aby opieka została przyznana właśnie mu, ponieważ nie chciał, żeby musieli przechodzić przez to samo co on. No cóż, nie mają łatwo, ale nie poddają się.

  Wprawdzie sama tematyka nie należy do najlżejszych, gdyż oboje trochę przeszli (szczególnie Dominik), lecz historia nie zastała przedstawiona w przygnębiającym świetle, chociaż to i owo się dzieje, a także w końcówka ma całkiem dramatyczne zabarwienie. Innymi słowy, autorce udało się uniknąć przesady, choć niekiedy balansując na krawędzi. Dodatkowo przy tym nie wszędzie była w stanie zachować realizm sytuacyjny, aczkolwiek, o dziwo, niespecjalnie to mi przeszkadzało. Przede wszystkim nie zaszkodziłoby powykreślać niektóre fragmenty, zwłaszcza niepotrzebne powtórzenia czy też zbędne wyjaśnienia. Dzięki temu tekst byłby nieco płynniejszy. Ewentualnie w to miejsce można byłoby wstawić urywki urealniające tę opowieść. Wystarczyłoby kilka zdań.

  Niemniej jednak ogólnie podsumowując „Jak powietrze”, jestem na tak, ponieważ Agata Czykierda-Grabowska zdecydowanie miała do opowiedzenia pewną historię, co niniejszym uczyniła całkiem sprawnie. Podobał mi się przy tym sposób, w jaki wykreowała bohaterów. I odnosiłam wrażenie, że starała się, aby nie popadać w przesadę i niemalże to jej się udało. Powiedziałabym, że najbardziej w tym wszystkim przemówił do mnie potencjał tej opowieści. Uważam, że jeśli tylko istnieje sposobność, warto dać szansę tej książce i samemu ją ocenić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść przeczytana w ramach Book Tour zorganizowanego przez blog Przeczytanki [Adres usunięty]

  Na powieść Agaty Czykierdy-Grabowskiej pt. „Jak powietrze” moją uwagę zwróciła koleżanka, zachwycona okładką oraz notką wydawcy. Pomyślałam sobie, że może kiedyś po nią sięgnę. Później na jednym z blogów przeczytałam, że pisarka została ochrzczona polską Colleen Hoover, więc moje zainteresowanie wspomnianą lekturą zwiększyło się. Niedługo potem Dorota z bloga Przeczytanki zorganizowała Book Tour z tą właśnie książką, w którym wzięłam udział.

  Historia rozpoczyna się nieoczekiwanym spotkaniem głównych bohaterów, gdy Dominik ulega wypadkowi pod kołami samochodu Oliwii. Dziewczyna wiedzie z pozoru szczęśliwe życie, o jakim marzy wiele młodych dziewczyn. Pochodzi z bogatego domu, studiuje na wymarzonym kierunku, ma przystojnego chłopaka, z którym często imprezuje. Dominik natomiast od najmłodszych lat musiał walczyć o przetrwanie. Wiedzie skromne życie, wypełnione pracą i opieką nad młodszym rodzeństwem. Pomimo tak wielu różnic od pierwszej chwili pojawia się między nimi więź.

  „Przeszył go dziwny dreszcz. Z całych sił próbował go zatuszować nerwowymi ruchami. Dominik nie miał pojęcia, co się z nim działo. Nigdy nie reagował na nikogo w taki sposób. Jeszcze nigdy nie czuł takiej potrzeby kontaktu fizycznego z drugim człowiekiem. Z człowiekiem, którego nawet dobrze nie znał.”

  Główni bohaterowie zaskarbiają sobie naszą sympatię. Z każdą przeczytaną stroną kibicujemy im coraz mocniej. Pisarka nie pozwala nam się oderwać od lektury choćby na chwilę, stopniowo podgrzewając atmosferę.

  „Oliwia nie wiedziała, co się z nią dzieje. Leżała na swoim łóżku, wpatrując się nieprzytomnie w sufit. Jedyne, co widziała, to twarz Dominika po tym, jak ją pocałował. Boże, jeszcze nigdy w życiu nie poczuła czegoś podobnego. Jakby ktoś założył jej maskę tlenową i pozwolił przez nią oddychać. Nikt jej tak nigdy nie dotykał. Jakby była najcenniejszą rzeczą na świecie, jakby nikt inny się nie liczył. Tylko oni, tylko tam i tylko wtedy.”

  Powieść czyta się szybko i w miarę przyjemnie. Historia wciąga nas i oczarowuje. Możemy w niej znaleźć wiele pięknych opisów rodzącej się między bohaterami miłości, a także przyjaźni i wzajemnego szacunku. Niestety czasami coś mi zgrzytało i odbierało pełnię przyjemności. Nie podobało mi się stosowanie takiego samego języka w rozmowach prowadzonych przez bohaterów oraz narracji. Wydaje mi się, że samej narracji było trochę za dużo. Jednak pomimo tych minusów powieść wywarła na mnie dobre wrażenie i z chęcią sięgnę po inne dzieła autorki. Jeśli lubicie tego typu historie, ta książka przypadnie Wam do gustu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy jest nam źle i trwa to już od dłuższego czasu, niekiedy pozwalamy, by czarne myśli nas przytłoczyły. Zaczynamy wierzyć, że tak już będzie zawsze i nic nie ma szans się zmienić. Że takie właśnie ma być to nasze życie. A jeśli nawet spotkałoby nas coś dobrego, los i tak wkrótce nam to odbierze, pozostawiając po sobie jeszcze większą pustkę i cierpienie jeszcze bardziej rozdzierające duszę. Bywa, że pozwolenie sobie na choćby mały przebłysk nadziei wymaga heroicznej wręcz odwagi. Czasem jednak warto zaryzykować i otworzyć się na drugiego człowieka. W końcu nie każdy, kogo wpuścimy do naszego życia, musi nas zranić. Zdarza się i tak, że wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu zostajemy uleczeni.

  Młoda dziewczyna, Oliwia, spiesząc się na spotkanie, ignoruje czerwone światło i potrąca człowieka na pasach. Świadkowie zdarzenia, rzucając w jej stronę potępiające spojrzenia, chcą zawiadomić policję. O dziwo, sam poszkodowany woli uniknąć takiej sytuacji. Perspektywa wizyty w szpitalu również mu się nie podoba. Proponuje Oliwii, że jeśli szybko zabierze go stamtąd, nie powiadomi żadnych służb. Zaskoczona dziewczyna oczywiście się zgadza, zawozi go jednak do swojego ojca - lekarza. Z nogą w gipsie Dominik staje się jeszcze bardziej nerwowy. Potrzebuje pomocy i jest zmuszony zaufać zupełnie obcej osobie. Musi powierzyć to, co dla niego najcenniejsze, dziewczynie, która o mało go nie zabiła.

  Oliwia i Dominik należą do dwóch różnych światów. Ona pochodzi z zamożnej rodziny i mieszka w pięknym dużym domu. On, z dwójką rodzeństwa, żyje biednie w obskurnej kamienicy. I chociaż jej nigdy niczego nie brakowało, a jemu - wręcz przeciwnie, jest coś, co ich łączy. Oboje mają za sobą niezwykle bolesne doświadczenia i są ogromnie samotni. Cokolwiek robią, nie potrafią pozbyć się tego przytłaczającego uczucia. Jednak właśnie takich w chwilach, gdy myślimy, że może być już tylko źle, los często robi nam niespodziankę i pokazuje, jak bardzo się myliliśmy. I pozwala nam znów oddychać.

  Powieść Agaty Czykierdy-Grabowskiej mnie zauroczyła i pozytywnie zaskoczyła. Chociaż można by powiedzieć, że nie napisała nic nowego, bo to wszystko kiedyś już było, czytając "Jak powietrze", zupełnie o tym nie myślałam. Wciągnęłam się w tę historię i z przyjemnością śledziłam losy bohaterów, śmiejąc się i wzruszając wraz z nimi. Takie chwytające za serce opowieści mają swój specyficzny urok i zawsze chętnie się w nich zatapiam. Mimo że niektóre opisy trochę mnie raziły, nie żałuję ani minuty spędzonej z tą książką. Miałam wręcz wrażenie, że czytam polski odpowiednik powieści Nicholasa Sparksa czy Federico Moccii. Każdemu, kto lubi takie klimaty, szczerze polecam.

  Książkę przeczytałam w ramach Book Tour organizowanego przez Poligon Domowy (poligon-[Adres usunięty])

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Agata Czykierda- Grabowska to absolwentka Akadami Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Uwielbia podróże w egzotyczne miejsca świata, horrory z zombie w tle oraz pisanie opowiadań. Niedawno ukazała się jej powieść "Jak powietrze", która podbiła wiele serc. Czy moje również? Przekonaj się.

  Oliwia to kobieta z dobrego domu. Wraz z ojcem lekarzem mieszkają w dużym domu na Żoliborzu. W wolnych chwilach zajmuje się pielęgnacją ogrodu oraz wypadami ze znajomymi. Na pierwszy rzut oka ma wszystko czego potrzebuje, najlepszą przyjaciółkę, pieniądze oraz przystojnego, wysportowanego, a co najważniejsze- zapatrzonego w nią chłopaka. Jednak czy jest szczęśliwa?

  Dominik natomiast to chłopak doświadczony przez los. W bardzo młodym wieku przyjął na barki opiekę nad pięcioletnimi bliźniakami. Nie wyobraża sobie życia bez Hani i Kacperka, chce zapewnić swojemu rodzeństwo życie, jakiego wcześniej nie zaznali. Pragnie, by zapomnieli o krzywdach. Jednak pozostawiony sam sobie ma mnóstwo trudności. Czy będzie umiał sobie z nimi poradzić?

  We dwoje spotykają się w niesprzyjających warunkach. Oliwia potrąca Dominika podczas jazdy, przez co chłopak wychodzi z wypadku z połamaną nogą. Postawiony przy ścianie postanawia zaryzykować i poprosić Oliwię o pomoc w poradzeniu sobie z dzieciakami podczas czterech tygodni, które spędzi w gipsie. Czy przez ten czas wydarzy się coś, co ich w końcu uszczęśliwi? Jak potoczy się dotychczasowe życie?

  Oceniając całość mogę bez wyrzutu stwierdzić, że powieść wypadła przesympatycznie. W moich oczach jawi się jako lekka pozycja, przeznaczona na jesienne, depresyjne wieczory. Może stanowić pewien promyk słońca w te deszczowe, ponure dni.

  Fabuła, choć okraszona problemami stanowi pewien rodzaj nadziei. Pokazuje, że po burzliwych okresach przychodzi czas na słodki podarunek. Na rogu może czekać wielka miłość, wystarczy się tylko rozglądać.

  Powieść ta została okrzyknięta pierwszym polskim "New Adult". Faktycznie, mamy tutaj sceny idealnie wpasowujące się w ów kategorię. Dwoje obcych sobie ludzi spotyka się w pewnych okolicznościach. Oboje są napiętnowani przez życie, oboje skrywają tajemnice i oboje walczą o lepszą przyszłość, nie potrafiąc zapomnieć o bolesnej przeszłości. Na koniec i tak przyjdzie wytchnienie. Można by rzec- schematyczność, przewidywalność i powielanie wątków. Może i owszem, ale każda książka z tego rodzaju posiada swój osobisty i nieodparty urok. Wystarczy tylko odpowiednio skonstruować bohaterów, zaopatrzyć ich w ciekawe, piorunujące historię, a na koniec wszystko zespolić przyjemnym, łatwym w odczycie językiem- i oto powstaje powieść jakich wielu, a jakich wciąż potrzebujemy.

  Pani Agata bardzo postarała się, by przygotować swój warsztat pod gusta niewymagających czytelników, którzy potrzebują, by książka była oderwaniem od szarej rzeczywistości. Tworzy krótkie zdania, wypełniając je prostym słownictwem. Powieść czyta się szybko i nim się obejrzymy- jesteśmy po lekturze i jest nam smutno, że musimy rozstać się z bohaterami.

  Na kartkach powieści mamy przesyt emocji, co jest nieodłącznym elementem New Adult. Ten przesyt jednak nie obciąża, idealnie współgra z całością.

  Sceny erotyczne czy podwórkowe słownictwo jest ze smakiem wpasowane do historii, tak, by nie budzić odrazy.

  Co do samych bohaterów, to są oni doskonale wykreowani. Poczucie humoru to ich integrana cecha, mimo trudności z jakimi się borykają. Nie potrafiłam ich nienawidzić czy mieć pretensji o poszczególne zachowania.

  Ponadto autorka przedstawiła realia warszawskiej rzeczywistości. Ukazała kontrasty pomiędzy dzielnicami, wykazując wady i zalety, przedstawiając mieszkańców w sposób rzeczywisty.

  Książka ta rozgrzała moje wnętrze, polecam ją każdemu na te nieprzyjemne chłody. Miło czasami przeczytać o miłości, która rozkwita stopniowo, pomimo trudności napotykanych na drodze. Przyjemnie przeczytać o podnoszeniu się z dna, o rozwijających się relacjach, które czas skutecznie próbował oziębić. To naprawdę kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o powieść w tym nurcie.

  Recenzja znajduje się również na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Pierwsza polska powieść New Adult”- takie zdanie możemy przeczytać na okładce książki Agaty Czykierdy-Grabowskiej „Jak powietrze”. Skoro wydawca w ten właśnie sposób chciał skupić uwagę czytelników, to nie pozostaje mi nic innego jak właśnie pod tym kątem zrecenzować powieść.

  Nie mam pewności czy to faktycznie pierwsza powieść z tego gatunku w Polsce. Agnieszka Lingas- Łoniewska od dawna pisze w podobnym stylu. Osobiście przyzwyczajona jestem do zagranicznych odpowiedników tego gatunku, gdzie romans, napięcie seksualne i pożądanie aż kipi. Tutaj mamy łagodniejszą wersję gatunku, opisane prawdziwe, czyste uczucie między dwojgiem ludzi, którzy najpierw dostrzegają siebie i swoje emocje a dopiero później lądują w łóżku. Oczywiście mamy bohaterów naznaczonych duchem przeszłości, jest miłość, kilka scen zbliżeń. Dla mnie to przede wszystkim dobra powieść obyczajowa. Do tej książki powinno więc zachęcić znacznie więcej niż hasło „New Adult”.

  Oliwia, to młoda dziewczyna, która na pozór wygląda na taką, której niczego nie brakuje. Ma chłopaka, mieszka z ojcem w dużym domu, jeździ własnym samochodem, czas wolny spędza na zabawie. Po śmierci mamy jej życie jednak przypomina pewnego rodzaju hibernację. Niby wszystko dzieje się jak do tej pory, ale ona ma wrażenie jakby wszystko się działo obok niej. Nawet jej chłopak Szymon nie jest w stanie wydobyć z niej głębszych emocji.

  Nieszczęśliwy przypadek, a nawet wypadek, sprawia że na jej drodze staje Dominik. Facet z zupełnie innego świata. Spokojny, wycofany, z ogromnymi zobowiązaniami życiowymi. Oliwia czując się winną tego, że przez nią Dominik złamał nogę, pomaga mu sprostać tym zobowiązaniom. Nagle jej życie zupełnie się zmienia. Przejmuje część odpowiedzialności za rodzinę Dominika, wkracza do jego świata, tym samym dla nich obojga otwierając drogę do nowej jakości życia.

  Autorka stworzyła opowieść, która niesamowicie wciąga. Prawie 500 stron czyta się dosłownie jednym tchem. Nie zwalniając ani na chwilę. Przyjemnie ogląda się przemianę Oliwii, która pozwala sobie na głębsze uczucia i odkrywa, że w życiu zabawa nie ma znaczenia, gdy nie mamy kogoś, komu na nas naprawdę zależy. Dobrze się obserwuje jak Dominik zaczyna wierzyć w siebie i w to, że nie można całe życie uciekać przed bliskością, być niewidzialnym, tylko po to, by nie zostać zranionym.

  To piękna opowieść, która jest tak realna, że nie będę zaskoczona, jeśli inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Nie brakuje wzruszeń, zabawnych momentów i chwil pełnych radości.

  Osadzona w polskich realiach powieść gatunku (niech będzie) New Adult, okazuje się więc być interesującą, wciągająca i dobrze napisana. Dialogi zwarte, opisy sytuacji i uczuć bohaterów czasami dość długie ale nie nużące, głębokie wejście w duszę i emocje postaci, bardzo dobrze opowiedziana historia. Podobał mi się styl autorki, dzięki któremu łatwo mogłam wczuć się w wydarzenia, które dotykają bohaterów i w miejsca, w których przebywają. Bogate słownictwo, dobry język. Nawet sceny erotyczne, tak kulejące w polskich książkach, zostały napisane w składny i niebudzący zażenowania sposób.

  Jednym słowem bardzo udany debiut gatunku na polskim rynku wydawniczym.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 14 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Jak nie zostałam influencerką 3/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak nie zostałam influencerką

Bridget Jones jest znowu młoda, ma na imię Majka, mieszka w Warszawie i postanawia zostać influencerką! No więc postanowiłam – zostaję influencerką. Wprawdzie nie mam żadnych umiejętności ani specjalnych talentów, ale czy to jest poważna przeszkoda, żeby zrobić karierę i zostać bogatą oraz sławną?...
Sebastian. Jak poderwać drania? Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sebastian. Jak poderwać drania? Tom 1

Jameson to wzorowa uczennica, a Sebastian to wzorowy dupek. Namawia dziewczynę na to, aby go pocałowała, dzięki czemu wygrywa 500$. Jednak nie spodziewał się, że kujonka w perłach i swetrze nie będzie mogła wyjść z jego głowy. Tylko jak ją przekonać, że za górą mięśni i długą kolejną podbojów, jest...
Rhett. Jak poderwać drania? Tom 3 5/5 Nasza cena:
20,73 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rhett. Jak poderwać drania? Tom 3

Jak poderwać drania, który nigdy nie planował nim zostać? Rhett Rabideaux ma jasny cel – zostać mistrzem zapasów i pokonać starych wyjadaczy. Mimo trudności, jakie stawia przed nim los, dołącza do drużyny uniwersyteckiej i skupia się na treningach. Jednak nowi koledzy z ekipy nie dadzą się tak...
Jak cię zabić kochanie 4/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak cię zabić kochanie

Kryminalna komedia omyłek, w której każdy może okazać się i mordercą, i ofiarą. A stawką w grze są miliony dolarów! Trzydziestoletnia Kasia może odziedziczyć ogromny majątek. Jest tylko jeden warunek - musi wysłać na tamten świat swojego męża. Nie chcąc, aby szansa na zdobycie fortuny przeleciała...
Poskromienie złośnicy dziewczyna jak ocet projekt szekspir 5/5 Nasza cena:
34,04 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poskromienie złośnicy dziewczyna jak ocet projekt szekspir

Anne Tyler, zdobywczyni Nagrody Pulitzera, stworzyła świeżą i pomysłową wersję jednej z najpopularniejszych komedii Szekspira. Powieść ukaże się w ramach Projektu SZEKSPIR. Kate Battista czuje, że utknęła w martwym punkcie. Jej życie kręci się wokół ojca, ekscentrycznego naukowca, i zarozumiałej...
Jak ziarnka piasku 4/5 Nasza cena:
21,06 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak ziarnka piasku

Filmuję wszystko. Wiem, że nie zdążą. Uśmiecham się. Bo chcę, żeby taką mnie zapamiętali. Uśmiecham się, bo czuję ulgę. Niedługo to wszystko się skończy.Anna i Nina były jak dwie krople wody. Albo dwa ziarnka piasku. Identyczne. Papużki nierozłączki, które wiedziały o sobie wszystko. Kiedy Nina...
Nie ma jak u mamy 4/5 Nasza cena:
21,17 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie ma jak u mamy

Tęskniliście za Milaczkiem? Młodą kobietą, która nieustająco poszukuje miłości swojego życia? Milenka, którą pokochały polskie czytelniczki wraca po dziesięciu latach! Sprawdźcie co wydarzyło się przez ten czas u ekscentrycznej Zofii Kruk, jak potoczyły się losy Milaczka i na kogo wyrosła rezolutna...
Jak smakuje szczęście? 4/5 Nasza cena:
34,69 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak smakuje szczęście?

Dwie siostry, Kinga i Milena, muszą uporać się z własnymi lękami, aby znaleźć drogę do szczęścia. Kinga po wydarzeniach z przeszłości staje się nieufna wobec mężczyzn. Gdy w jej życiu pojawia się Artur, kobieta nie jest pewna, czy może mu zaufać. Czy raz złamane serce może pokochać na nowo? Milena,...
Jak być człowiekiem 0/5 Nasza cena:
31,07 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak być człowiekiem

Powieść o rozpadzie związku, klaustrofobii życia na przedmieściach i niestosownej namiętności kobiety do lisa. Pewnej letniej nocy Mary wraca do domu i znajduje na schodkach niemowlę. Czy to ona ukradła je sąsiadom? Podrzuciła je matka dziecka cierpiąca na ciężką depresję poporodową? A może jest to...
Jak to robią single 1/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak to robią single

Jest takie pytanie, które lubią zadawać wszyscy. Irytujące pytanie, na które nie ma dobrej odpowiedzi, i które zawsze wprawia w gorszy nastrój... Dlaczego jesteś sama? Liz Tuccillo udaje się osiągnąć rzecz niemożliwą: z brutalną szczerością i niesłychanym poczuciem humoru daje nam całkiem świeże...
Moja droga do światła, czyli jak otworzyć drzwi kredensu i inne opowiadania 0/5 Nasza cena:
17,40 zł 20,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja droga do światła, czyli jak otworzyć drzwi kredensu i inne opowiadania

Niełatwo otworzyć się przed czytelnikiem. Niełatwo spojrzeć na swoje życie krytycznie i wyciągnąć mądre wnioski. Jednak Barbarze Johnsson doskonale się to udało. Napisała książkę terapeutyczną, szczerą, którą każdy z nas przeczyta z pewnością jednym tchem. "Pomału zaczęłam widzieć światło w tunelu,...
Katarzyna jak sprężyna 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Katarzyna jak sprężyna

Oto Katarzyna jak sprężyna i jej wzorcowa rodzina: starsza siostra słynie z perfekcjonizmu, najmłodsza swoim urokiem rozbraja wszystkich, tato jest pisarzem i siedzi w domu, za to mama, prawniczka, pracuje tysiąc godzin na tydzień. I te rodzinne kolacje z obowiązkową rozmową... To jeszcze nic:...
Wybrane bestsellery
Najsłabsze ogniwo 5/5 Nasza cena:
24,22 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najsłabsze ogniwo

Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani. Spokojna podtoruńska wieś i kapryśne lato 2019 roku. Znany pisarz powieści obyczajowych, Piotr Warot, przeżywa najpotworniejsze wakacje swojego życia. W tajemniczych okolicznościach znika jego brat z dziewczyną. Policjanci...
Zero 0/5 Nasza cena:
35,23 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zero

Z sieci nigdy nie znikniesz. Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
38,98 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Tylko ty mnie zrozumiesz 0/5 Nasza cena:
22,36 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko ty mnie zrozumiesz

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha? Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley, znani czytelniczkom z książki „Żyj szybko, kochaj głęboko”, ponownie są razem – tyle tylko, że odnalezienie siebie i wspólne życie to nie to samo. Świat Charley wywraca się do góry nogami. Dla...
Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6

Oto kolejny rozdział wspaniałej „Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Eriksona, epickiej opowieści, która z pewnością zdobędzie miejsce wśród klasyki fantasy. Bunt w Siedmiu Miastach zmiażdżono. Sha’ik nie żyje. Pozostał tylko jeden oddział, otoczony w mieście Y’Ghatan. Dowodzi nim fanatyk,...
Rzeźniczka z Małej Birmy 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
Głodna puszcza 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głodna puszcza

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać -...
Hunter. Boston Belles. Tom 1 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hunter. Boston Belles. Tom 1

Hunter to pierwszy tom serii Boston Bells L.J. Shen. Poznaj dwoje nieustraszonych łowców i dowiedz się, które z nich zwycięży! Sailor miała w życiu jeden jasny cel – i znajdował się ON na samym środku tarczy strzelniczej. Ciężka praca i skupienie dały jej wymarzoną szansę na wyjazd na olimpiadę,...
Zadanie domowe 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadanie domowe

"Zadanie domowe" to wyjątkowa powieść dla młodych dorosłych, poruszająca temat eksterminacji Żydów. Niezwykła historia uczniów, których zadaniem jest wcielenie się w rolę nazistów, ukazująca obawy, uczucia i wewnętrzny bunt przed złem oraz dyskryminacją. Pan Bartley jest jednym z najbardziej...
2022. Rok pełen inspiracji 5/5 Nasza cena:
31,65 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

2022. Rok pełen inspiracji

Czasami narzekamy, że czas biegnie zbyt szybko i niepostrzeżenie mija rok za rokiem. Możemy mieć takie wrażenie, ale w istocie każdy rok to niezwykłe bogactwo chwil. Od nas zależy, jak je przeżyjemy, jak je wykorzystamy i co w danym roku zrobimy. Dla siebie i dla innych. Pragniesz żyć w równowadze...
O psie, który uratował święta 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O psie, który uratował święta

O psie, który uratował święta to nowa świąteczna opowieść W. Bruce’a Camerona, autora bestsellerowych książek z cyklu Był sobie pies! Kiedy rodzinne święta stają pod znakiem zapytania, czy jeden szczeniak może zmienić bieg wydarzeń? Julianna Goss, żona wiecznie zapracowanego Huntera i mama...
Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5 0/5 Nasza cena:
41,56 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne. Na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula