K. A. Figaro

"K.A. Figaro" to pseudonim literacki polskiej pisarki, Katarzyny Grochowskiej, która specjalizuje się w literaturze obyczajowej, z pikantnymi wątkami romantycznymi.

Pisarka urodziła się szesnastego lipca 1987 roku w Sochaczewie. Jest absolwentką pedagogiki, którą ukończyła na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Wśród powieści autorstwa K.A. Figaro znajdują się, chociażby pozycje pisane w ramach cyklu "Rozdroża". Pierwsza z nich "Serce na walizkach" opowiada o Małgorzacie Piłat, która  tylko pozornie pozostaje w idealnym związku, a jej małżeństwo już dawno stało się fikcją. Jednocześnie Małgorzata poznaje kogoś, kto rzeczywiście się nią interesuje. Kolejna część, "Serce na zakręcie", opowiada dalsze perypetie bohaterki, która nie potrafi poukładać swoich spraw uczuciowych.

Inna seria tej autorki, która cieszy się dużą popularnością to "Rozchwiani" składająca się z powieści: "Prosty układ", "Zranione uczucia", "Próba życia", "Dwie drogi" oraz "Bez tchu". Inną historią opowiedzianą przez tę pisarkę jest  książka "Pieprz i sól". Każda z powieści K.A. Figaro przedstawia skomplikowane relacje damsko-męskie i rozterki kolejnych bohaterek. Dzięki wciągającym fabułom oraz emocjonalnemu podejściu do tematu pisarka zjednała sobie serca wielu czytelniczek w Polsce.