Seria Bridgertonowie

Seria opowiadająca o dziejach rodu Bridgertonów to jedno z najpopularniejszych dzieł Julii Quinn. Brytyjska autorka bestsellerów specjalizująca się w romansach historycznych stworzyła sagę składającą się aż z dziewięciu tomów.

 

Zarówno książki, jak i sama Julia Quinn, posiadają całą rzeszę fanów wśród czytelników na całym świecie. Potwierdzeniem niesłabnącej popularności historii rodziny Bridgertonów jest serial wyprodukowany przez platformę Netflix pt. "Bridgertonowie", będący adaptacją powieści Julii Quinn.

Seria "Bridgertonowie" - książki przedstawiające historie ośmiu miłości

Rodzina Bridgertonów składa się z ośmiorga rodzeństwa oraz ich owdowiałej matki. Na kartach książek Julia Quinn portretuje ród Bridgertonów jako szanowanych, a wręcz uprzywilejowanych członków brytyjskiego społeczeństwa. Bridgertonowie tworzą ciasny i kochający krąg. Każdy z ośmiu tomów odnosi się do historii jednego z rodzeństwa, w którym poszukują oni tej jedynej, prawdziwej miłości. Ostatnia część jest natomiast niejako podsumowaniem, opisującym losy bohaterów po zakończeniu powieści.

 

Tom I. Mój książę

 

Przygodę z Bridgertonami rozpoczynamy od opowieści o losach jednej z córek - Daphne - wciąż czekającej na odpowiedniego kandydata na męża. Umowa, którą zawiera ona z księciem Simonem, wydaje się idealnym rozwiązaniem jej problemu. Wszystko komplikują jednak niespodziewanie rozkwitające uczucia.

 

Tom II. Ktoś mnie pokochał

 

W kontynuacji pierwszej z książek, która okazała się światowym bestsellerem, w centrum uwagi umieszczony zostaje Anthony Bridgerton. Jest to modelowy przykład uwodziciela i łotra w jednej osobie, który nie ma zamiaru się ustatkować. Czy wicehrabia ulegnie urokowi intrygującej, nowo poznanej damy?

 

Tom III. Propozycja dżentelmena

 

Pewnego razu na balu zjawia się Sophie, nieco niepewna siebie dziewczyna z tytułem szlacheckim. Los sprawia, że wpada ona w ramiona Benedicta Bridgertona, czyli syna organizatorki przyjęcia. To niepozorne spotkanie wprowadzi chaos w życiu obojga bohaterów.

 

"Tom IV. Miłosne tajemnice"

 

Tym razem skupiamy się na kolejnym męskim potomku, jakiego wychowali Bridgertonowie. Tom czwarty to historia Colina, na którego punkcie skrycie szaleje Penelopa Featherington. Po odkryciu pewnego sekretu młodzieńca sprawy jednak nieco się komplikują.

 

Tom V. Oświadczyny

 

Eloise to druga córka Bridgertonów, która właśnie się zaręczyła. Nigdy jednak swojego wybranka nie spotkała, dlatego z każdym dniem narastają w niej obawy. Co odkryje, spotykając się ze swoim przyszłym mężem?

 

“Tom VI. Grzesznik nawrócony”

 

Francesca Bridgerton niemal od razu podbiła serce niejakiego Michaela Stirlinga, który w jednej chwili zakochał się w dziewczynie na zabój. Do tej pory był raczej typem bawidamka, jednak panna z tak szlachetnej rodziny, jaką są Bridgertonowie, wywróciła cały jego świat do góry nogami.

 

“Tom VII. Magia pocałunku”

 

Siódma część perypetii, z którymi zmagają się Bridgertonowie, dotyczy Hiacynty, która pomaga w tłumaczeniu cennego pamiętnika. Młodzieniec, który zaangażowany jest w to zadanie, może niespodziewanie okazać się elementem wypełniającym pustkę w sercu dziewczyny.

 

“Tom VIII. Ślubny skandal”

 

Ostatni z synów, Gregory, jest niepoprawnym romantykiem. Jego poszukiwania prawdziwej miłości kończą się fiaskiem, kiedy okazuje się, że wybranka kocha innego. Na drodze chłopaka pojawi się jednak ktoś inny.

 

“Tom IX. The Bridgertons: Happily Ever After”

 

Dodatkowy tom sagi jest swoistym zakończeniem opowieści, w stylu "i żyli długo i szczęśliwie". Bridgertonowie, po niezliczonych zawirowaniach, w końcu mogą cieszyć się życiem w splendorze, spędzanym u boku swoich wybranek oraz wybranków.

Informacje o autorce “Bridgertonów”

Julia Quinn jest obecnie jedną z najbardziej popularnych pisarek z USA, która specjalizuje się w romansach historycznych. Jak dotąd, Julia Quinn stworzyła ponad 30 powieści. Oprócz serii "Bridgertonowie", która przyniosła jej największą rozpoznawalność, do najlepszych powieści pisarki należą takie pozycje, jak seria "Bevelstoke" oraz powieści: "Sekrety małżeństwa" czy "Jeden pocałunek".

Julia Quinn cieszy się dobrą opinią czytelników oraz krytyków, o czym świadczy fakt, że znalazła się ona w amerykańskiej galerii sław w grupie: Romance Writers of America's Hall of Fame oraz otrzymała  kilkukrotnie nagrodę RITA. Ponadto, powieści Julii Quinn znalazły się wielokrotnie na liście bestsellerów czasopisma New York Times.