Julia Quinn

Julia Quinn to popularna na całym świecie pisarka, znana z tworzenia powieści historycznych, romansów czy literatury obyczajowej. Charakterystyczne dla jej dzieł są przede wszystkim postacie kobiece, pełne odwagi i stawiające czoła trudnościom swoich czasów, oraz zabawne, ciekawe dialogi.

Julia Quinn - rys biograficzny

Julia Quinn, a w zasadzie Julia Pottinger urodziła się w 1970 roku. Od najmłodszych lat fascynowała się literaturą. Już jako nastolatka zaczęła pisać swoje pierwsze rozdziały. W następnych latach studiowała na Harvardzkim wydziale historii sztuki. Następnie rozpoczęła studia medyczne, od których odskocznią było pisanie powieści.

Gdy jednak dzieła początkującej pisarki zaczęły się sprzedawać, Julia Quinn podjęła decyzję o przerwaniu nauki. Od tamtej pory całkowicie poświęciła się pisaniu książek, co poskutkowało zdobyciem zarówno uznania wśród czytelników, jak i wieli nagród literackich. W jej dorobku znajdziemy: trzykrotnie nagrodę RITA, za 2007, 2008 i 2010 rok, umieszczenie na okładce magazynu "Time", a jej ostatnie 17 powieści trafiło na listę bestsellerów "New York  Times".

"Bridgertonowie” - słynny cykl autorstwa Julii Quinn

Składająca się z dziewięciu tomów saga opowiada o losach tytułowego rodu Bridgertonów. Powieści te można przypisać do romansów historycznych. Seria powieści Julii Quinn przedstawia historię ośmiorga rodzeństwa, a każdy tom jest skupiony na jednym bohaterze. Ostatnia, dziewiąta część została poświęcona podsumowaniu losów rodziny. Pełna miłosnych wzlotów i upadków saga doczekała się również ekranizacji dostępnej na platformie Netflix.

Inne polecane książki Julii Quinn

Choć to wyżej wspomniana seria "Bridgertonowie" cieszy się największą popularnością, Julia Quinn ma w swoim dorobku wiele innych, również uznawanych przez czytelników dzieł. Warto wspomnieć o takich powieściach jak "Odważna i zakochana" z 2022 r., "Małżeństwo ze snu" czy serii książek "Bevelstoke". Wszystkie dzieła pisarki wywodzą się z literatury obyczajowej, są wzbogacone o barwne dialogi i ciekawe postacie wciągające czytelnika w świat książki.