Ptaki i inne opowiadania

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2023
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 35,70 zł
Audiobooki mp3
za 44,32 zł
Nasza cena: 38,09 zł 49,90 zł Taniej o: 24%

Nie potrafił powiedzieć, jak długo walczył z nimi w ciemnościach, lecz w końcu łopot skrzydeł wokół niego osłabł, a potem całkiem ucichł…

Daphne du Maurier, "Ptaki”

Sześć wybitnych opowiadań brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury.

Opowiadanie tytułowe, "Ptaki”, zostało zekranizowane przez Alfreda Hitchcocka. Film do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych i najważniejszych thrillerów w historii kina.

Pięć innych mrożących krew w żyłach historii z tego zbioru oddaje poczucie wyobcowania ludzkiej jednostki i kpi z przekonania o dominacji człowieka nad światem przyrody. Górski raj Monte Verita obiecuje nieśmiertelność, ale za straszliwą cenę; zaniedbywana żona po śmierci nawiedza męża pod postacią jabłoni; piękna markiza, nieświadoma dramatycznych konsekwencji, wdaje się w romans z fotografem; randka z bileterką prowadzi z kina prosto na cmentarz; pewna dziwna rodzina skrywa przerażającą tajemnicę.

W tych krótkich formach prozatorskich trudno o sceny przemocy czy akty okrucieństwa – to sugestywny nastrój i duszna atmosfera budują tu klimat niepokoju i grozy. "Ptaki” dowodzą niezbicie, że autorka jest prawdziwą wirtuozką wyobraźni.


Opinie o książce

Jeden z największych i najbardziej oryginalnych talentów literackich ubiegłego wieku.

Daily Telegraph

Wielki popis talentu Daphne du Maurier! W opowiadaniu „Ptaki” celnie opisała krajobrazy i uczucia bohaterów, stworzyła niezwykły nastrój i porywającą historię. Pisała ekscytujące fabuły i mistrzowsko budowała napięcie, była pisarką o nieustraszonej oryginalności.

Guardian

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Daphne Du Maurier
 • Wydawnictwo Albatros
 • Seria Seria butikowa
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 304
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788367512831
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Birds and Other Stories
 • Tłumacz: Cegieła Marek
 • ISBN: 9788367512831
 • EAN: 9788367512831
 • Wymiary: 15x21 cm

Recenzje książki Ptaki i inne opowiadania (13)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Daphne du Maurier jest to angielska powieściopisarka, która na swoim koncie ma wiele fantastycznych powieści, np. „Rebeka” przyniosła jej dużą sławę. Jest klasyfikowana jako powieściopisarka romantyczna, jednakże jej utwory zawierają wiele podtekstów paranormalnych.

  „Ptaki i inne opowiadania” to zbiór zawierający sześć relacji ludzi z innych środowisk, pokazujących sześć różnych stylów życia oraz problemów ludzi. Pomimo ich różnorodności łączy je pewna wspólna cecha - człowiek nigdy nie ma całkowitego panowania nad swoim losem.

  Pierwsze z opowiadań to „Ptaki”. Na jego podstawie powstał film o takiej samej nazwie wyreżyserowany przez Alfreda Hitchcocka. Relacjonuje przebieg niby normalnego dnia, jednakże porywisty wiatr nie sygnalizuje niczego dobrego. Lada moment główny bohater zostanie zaatakowany przez nieobliczalne ptaki. Nie wiadomo skąd się wzięły oraz dlaczego są aż tak agresywne. Druga „część” książki opowiada o Monte Verita, z pozoru zwykła góra. Człowiek, który kocha się wspinać, uważa wejście na nią za idealną podróż wraz ze swoją ukochaną. Jednakże - czy ich miłość nie zostanie wystawiona na próbę, kiedy wejdą na sam szczyt góry? Co kryje w sobie tajemniczy klasztor? Czy głównemu bohaterowi przez tę jedną wspinaczkę zostanie odebrane to co najbardziej kocha?

  Trzecie z kolei opowiadanie mówi o jabłonce. Główny bohater po śmierci swojej żony nie przeżywał jej straty jakoś mocno. Cieszył się, że nikt nie marudzi mu pod nosem i spodobało mu się, że nareszcie ma spokój. Pewna jabłonka, którą pamiętał, od zawsze była na stracenie. Nie wydawała owoców, była stara i brzydka. Jednakże po odejściu jego żony nagle zaczęła kwitnąć i wydawać owoce i pewien sposób przypominać zmarłą kobietę.

  To tylko kilka z opowiadań znajdujących się w tej książce. O każdym można powiedzieć, że wprowadza w mroczny nastrój, a przez swoją różnorodność i ciekawe historie pozostawia czytelnika w zaciekawieniu.

  Marcelina K.

  Szkolny Klub Recenzenta

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Już wcześniej Daphne du Maurier swoimi książkami robiła na mnie wrażenie, więc nie mam pojęcia czemu zabierając się za pierwsze opowiadanie z tego zbioru pomyślałam, że przeczytam kilka stron i położę się spać. 😆

  Tytułowe, a zarazem pierwsze w tym zbiorze „Ptaki” były dla mnie tak angażujące i pełne napięcie, że z żalem przyjęłam do wiadomości ich koniec. Z resztą to jedyne dla mnie opowiadanie, które urwało się za szybko. I tak na fali „Ptaków” w ciągu jednego wieczora przeczytałam jeszcze kolejne „Monte Verità”, które swoją tajemniczością, a zarazem ukazaniem zakończenia na początku, podkręciło moją chęć dowiedzenia się co tak naprawdę znajduję się w tych górach. Na jeden wieczór miałam dość, ale to tylko i wyłącznie ze względu na późną godzinę.

  Potem poznałam historię osobliwej „Jabłonki”, która była nieoczywistą, ale jak najbardziej pasującą do autorki historią. Aż doszłam do „Prowincjonalnego fotografa” o romansie pewnej markizy i przez większość tego opowiadania miałam taki dysonans, że mi tutaj nie pasuje. Jednak jak to u Daphne du Maurier wszystko zmieniło się za sprawą zakończenia. Już tak dla mnie nie odstawało, chociaż gdzieś tam nadszarpnęło lekko ocenę, którą po trzech wcześniejszych opowiadaniach byłam skłonnna wystawić.

  Za to przedostatnia historia „Pocałuj mnie jeszcze raz” była już powrotem na dobre tory i pełna napięcia czytałam historię poznania pewnej pary. Na koniec kolejne nieoczywiste opowiadanie „Stary”, które sugeruje nam inną fabułę niż okazuje się na końcu, a potem zostawia z myślą, że faktycznie wcześniej nic nie napisane było wprost, a tylko mój mózg dopowiedział sobie coś innego. Jako całość bardzo polecam i to trzecia z czterech przeze mnie przecztanych książek autorki, której wystawiam ocenę 9/10.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ptaki są dla mnie symbolem wiosny. Uwielbiam przyglądać im się szczególnie rano, gdy tak pięknie zaczynają śpiewać. W tej chwili już nowi lokatorzy pilnują swoich mieszkanek. Z przyjemnością oglądam ich przy budkach lęgowych, które powiesiliśmy na drzewach kilka lat temu.

  Jednak zupełnie inny obraz ptaków znajdujemy w opowiadaniu Daphne du Maurier "Ptaki”, na podstawie którego powstał kultowy film Hitchcocka pod tym samym tytułem. Pamiętam swoje przerażenie, gdy obejrzałam go jako dziecko. Przyznam Wam, że opowiadanie również przyprawia o ciarki, niosąc wizję masowej agresji ptaków atakujących niczym rozszalały, żądny krwi rój. Wizję, z którą trudno się pogodzić nie tylko czytelnikowi, ale przede wszystkim bohaterom przyzwyczajonym do pokojowej natury tych stworzeń. Od wyparcia, przez lekceważenie i w końcu porażający lęk ewoluują ich emocje, a rzeczywistość jest gorsza niż najgorszy koszmar.

  W tej pięknie wydanej książce znajdziemy jeszcze kilka innych opowiadań, z których najbardziej zapadły mi w pamięć „Monte Verita” o fascynacji górami i poszukiwaniu nieśmiertelności oraz „Jabłonka”, która jest niczym wyrzut sumienia, dla mężczyzny zaniedbującego swoją żonę za życia.

  Każde z opowiadań niesie ze sobą mroczną tajemnicę, niedopowiedzenie, czasem zaskakuje finałem jak z horroru, innym razem jak z baśni. Pozwala na własną interpretację i dopowiedzenie ciągu dalszego niektórych historii. Budzi dreszcz niepokoju związany ze zderzeniem z siłami natury lub mrokiem ludzkiej duszy, ale co zaskakujące momentami przywołuje uśmiech. Z całą pewnością wolę twórczość autorki w dłuższych formach, ale i te opowiadania mają swój mroczny urok i dają próbkę jej niezaprzeczalnego kunsztu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Daphne du Maurier wielokrotnie zaskoczyła nas swoją twórczością. Spod jej pióra wyszło wiele znanych utworów, jak chociażby słynna Rebeka. Tym razem zaskakuje nas czymś innym, nie tym, do czego nas przez lata przyzwyczaiła. Ptaki to zbiór sześciu opowiadań, w tym tytułowego Ptaki. Jeżeli ktoś kojarzy ze znanym thrillerem o tym samym tytule, to doskonale celuje. Mają ze sobą wiele wspólnego, coś co warto samemu odkryć.

  W prezentowanym zbiorze znalazło się już wspomniane opowiadanie Ptaki oraz inne, np. Jabłonka, Monte Verita, Stary czy Prowincjonalny fotograf. Co te opowiadania mają ze sobą wspólnego, co je łączy? Wszystkie poruszają ważne sprawy życiowe, utratę bliskiej osoby, porzucenie, śmierć przyjaciela, rozstanie, obawy o przyszłość i bezpieczeństwo rodziny. Wszechobecna jest śmierć, czyha na każdym korku, nie można się jej oprzeć. Wkracza w impetem w życie i sprawia, że ludzie tracą bliskich, ich życie zmienia się diametralnie i nic nie będzie takie jak wcześniej. Dzięki tym krótkim opowiadaniom autorka wyłuskuje z ludzi ich cechy, nie tylko zalety, ale i wady, pokazuje jak się potrafią zachować w obliczu zagrożenia, jakimi wartościami się kierują, co jest dla nich najważniejsze. Czy mają zawsze na uwadze dobro bliskich czy oni sami są w centrum uwagi?

  „Uważam, że życie człowieka przypomina talię kart. Jesteśmy w niej przemieszani z tymi, których spotykamy i czasem kochamy. Rozpoczęta gra musi się kiedyś skończyć, a karty wyciąga Los”.

  Nie każde z opowiadań wywarło na mnie takie wrażenie, jakiego oczekiwałam, jakie było w moich zamysłach. Dłużej pochyliłam się nad tytułowym opowiadaniem oraz nad Jabłonką. Każdy z nas ma inne spostrzeżenia i każdy zwrócił uwagę pewnie na inne elementy. Ptaki zachwycają klimatem grozy i przenikliwości. Oczekiwanie na to co ma się nieuchronnie wydarzyć, coś złego, przywołuje nastrój napięcia i atmosferę nieustannego wyczekiwania. Tytułowe ptaki wyrządzają krzywdę, są symptomem nadciągającej katastrofy, przed którą trudno się schronić. Moja wyobraźnia wykreowała porównanie ze śmiercią, przed nią ma ucieczki, jesteśmy bezsilni. Ale to jak tak odbieram tą treść, nie każdy musi mieć analogiczne skojarzenia do moich. Może chwilowa niemoc i słabość wywołują u mnie takie reakcje, dość smutne i złowieszcze. Natomiast po lekturze Jabłonki pojawia się refleksją, że dopiero strata bliskiej osoby uzmysławia nam, ile ta osoba dla nas znaczyła. Za życia pojawiały się nieporozumienia i niesnaski, a po jej śmierci pustka i ból. Dlatego kochajmy bliskich i szanujmy się wzajemnie. Później możemy nie mieć ku temu okazji, na zmianę zachowania i dostrzeżenie bliskości drugiej osoby może być już za późno.

  Ten zbiór opowiadań na długo zostanie w mojej pamięci. A to dlatego, że nastrój i klimat, jakie sączą się z każdej jednej strony są przytłaczające, mroczne i nieprzewidywalne. Ta gęsta i ciężka atmosfera przetacza się przez fabułę każdego z nich, osacza i kusi. Tych odczuć nie sposób zapomnieć i się ich pozbyć. One są w nas, żyją swoim tempem i czasem. A wyobraźnia w tym czasie nie może zaznać spokoju.

  Jednym słowem opowieści są bardzo oryginalne i mocne życiowo, strach nieuchronnie paraliżuje i nie pozwala emocjom się wyzwolić. Warto chociaż na chwilę poczuć to coś, co jest nieuchwytne, ale jest obecne w każdej historii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Moje kolejne spotkanie z piórem autorki, choć tym razem naznaczone rozmaitymi fabułami i zupełnie odmiennymi emocjami. Sześć różnych opowiadań, z których każde wzniesione na zupełnie innym fundamencie. Jest symbolika, są metafory i jest styl autorki, który pozwala na całkowite zanurzenie się w każdej z tych opowieści.

  Zaskoczona jestem tym, że elementy żadnego z nich nie zostały powielone, a sama wyobraźnia Daphne du Maurier spowija czytelnika swoistym klimatem grozy i tajemnicy. Ezoteryczność kryjących się w utkanych przez nią obrazach powieści intryguje i jednocześnie zachwyca. Co więcej utkane obrazy nasączone są one uczuciami, które nie tylko powodują szybką chęć poznania zakończenia danej historii ale dodatkowo prowokują do konstatacji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

 • Zanim wystygnie kawa

  Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa. Światowy bestseller. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy. A gdyby móc cofnąć się w czasie? Gdyby choć na chwilę wrócić do przeszłości i spróbować coś wyjaśnić, czemuś zaradzić, spotkać...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,72 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • Mężczyzna imieniem Ove

  To powinien być dzień śmierci Ovego. To wreszcie miał być ten cholerny dzień, kiedy Ove w końcu to zrobi. Żeby znów z nią być. Bo ma już wszystkiego dość. Dużo w życiu przeszedł, a teraz musi funkcjonować w świecie, który nie rozumie jego żelaznych zasad i istoty rutyny, świecie pełnym fircyków,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 32,65 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,81 zł
 • Cudowne lata

  Jedna z 15 najlepszych powieści 2022 roku według Oprah Winfrey! Jedna z 10 najlepszych książek 2021 roku według magazynu "Le Parisien”! Jedna ze 100 najlepszych książek 2021 roku według magazynu literackiego "Lire”! 300 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji. Finalistka Grand Prix blogerów...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 54,90 zł 41,85 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 38,88 zł
 • O kocie, który ratował książki

  Ponad milion sprzedanych egzemplarzy! Międzynarodowy bestseller! Dla wszystkich, którzy kochają książki i nie chcą, żeby zniknęły Antykwariat Natsuki to miejsce niezwykłe. Miłośnicy czytania znajdą tu książki z duszą i spokój do lektury. Gdy nieoczekiwanie właściciel przybytku umiera, księgarnię...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 49,99 zł 35,69 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 35,39 zł
 • Fotograf utraconych wspomnień

  Witajcie w zaświatach! Jak tam jest? Może właśnie tak? Gdzieś między światami znajduje się studio fotograficzne, do którego ludzie trafiają po śmierci. Zanim jednak odejdą w dalszą drogę, czeka ich ostatnie zadanie. Otrzymują stos zdjęć, po jednym z każdego dnia życia, i z nich muszą wybrać po...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 25,92 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,04 zł
 • Gdzie śpiewają raki

  Jak długo zdołasz chronić swoje serce? Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chasea Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 33,71 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,25 zł
 • Na Zachodzie bez zmian. Wydanie filmowe

  Ekranizacja powieści Remarque’a w reżyserii Edwarda Bergera to niemiecki kandydat do Oskara. Film dostępny na platformie NETFLIX. Jedno z najgłośniejszych dzieł literatury XX wieku w przekładzie Ryszarda Wojnakowskiego! Powieść "Na Zachodzie bez zmian" należy do najgłośniejszych dzieł literatury XX...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 34,90 zł 23,59 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 23,22 zł
 • Ognisty medalion

  Kontynuacja bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy. Odkryj tajemnicę Ognistego Medalionu, relikwii, która naznaczyła bieg historii! Madryt, XXI wiek. Ana García-Brest, historyczka sztuki, otrzymuje wiadomość od Martina Lohsego, mężczyzny, którego poznała w trakcie poszukiwania obrazu Astrolog...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,90 zł 36,96 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 34,92 zł
 • Afgańska perła

  Nowe wydanie poruszającej powieści Nadii Hashimi, która została okrzyknięta  najlepszym debiutem 2014 roku. „Afgańska perła” przedstawia historię wyjątkową, łączącą „smaki” kulturowe oraz głęboką emocjonalność charakterystyczną dla dzieł takich twórców jak Khaled Hosseini, Jhumpa Lahiri czy Lisa...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 27,45 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 15,00 zł
 • Ptaki i inne opowiadania

  Nie potrafił powiedzieć, jak długo walczył z nimi w ciemnościach, lecz w końcu łopot skrzydeł wokół niego osłabł, a potem całkiem ucichł… Daphne du Maurier, "Ptaki” Sześć wybitnych opowiadań brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury. Opowiadanie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 49,90 zł 38,09 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 37,92 zł
 • Wrony

  Bestseller z Czech! Kameralna opowieść o świetle i mroku. Dwunastoletnia Basia, jej starsza siostra Kasia oraz rodzice tworzą na pozór typową i szczęśliwą rodzinę. Jednak pod powłoką tak zwanej normalności skrywają się wzajemne pretensje, problemy i brak zrozumienia. Dojrzewająca Basia odkrywa w...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,90 zł 28,51 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,77 zł
 • Zatracenie

  Powieść Zatracenie (1948) to ostatni ukończony utwór Osamu Dazaia, wydany pośmiertnie. Bohaterem jest Yozo, od dziecka wrażliwy i utalentowany plastycznie syn bogatego właściciela ziemskiego. W osamotnieniu przeżywa chorobliwy lęk przed ludźmi. Czuje się zagubiony w świecie, w którym trudno...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 39,90 zł 24,46 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 20,71 zł
Najczęściej kupowane razem
 • Kozioł ofiarny

  Jedna z najbardziej niezwykłych powieści muzy Alfreda Hitchcocka i autorki, która zainspirowała Stephena Kinga. Kolejna powieść w efektownej, uwielbianej przez czytelników Serii Butikowej. „Gdy piłem, ktoś trącił mnie w łokieć i powiedział: – Je vous demande pardon. Kiedy się przesunąłem, żeby...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 49,90 zł 37,89 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 35,42 zł
 • Lata

    Autorka jest laureatką Literackiej Nagrody Nobla 2022. Man Booker International Prize 2019 Warwick Prize for Women in Translation 2019 Annie Ernaux to bez wątpienia jedna z najważniejszych współczesnych pisarek francuskich, a jej autobiograficzne Lata po raz pierwszy ukazują się po polsku. „Czy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 39,90 zł 24,65 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 23,35 zł
 • Book Lovers

  Jedno lato. Dwoje rywali. I zwrot akcji, którego nikt się nie spodziewał. Nora jest bezwzględną agentką literacką. Książki to całe jej życie.  Charlie jest wydawcą z talentem do wyszukiwania bestsellerów. I największym rywalem Nory. Nora wyjeżdża na urlop do Sunshine Falls – małego miasteczka rodem...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 27,45 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,45 zł
 • Ten drugi

  Był to jeden z najbardziej przejmujących obrazów dwudziestego wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 64,90 zł 38,79 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 38,20 zł
 • Dom po drugiej stronie jeziora

  Riley Sager, autor bestsellerowych powieści „Tylko przetrwaj noc” i „Zamknij wszystkie drzwi”, wraca ze swoim najbardziej zaskakującym jak dotąd thrillerem. Casey Fletcher, niedawno owdowiała aktorka, aby uciec przed dziennikarzami, wyjeżdża do domu rodzinnego nad jeziorem w stanie Vermont, licząc...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 27,84 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,19 zł
 • Jestem głód

  Wśród czytelników Wron duże kontrowersje wywołuje zakończenie powieści, otwarte i pozostawiające pole do interpretacji. Co tak naprawdę wydarzyło się w scenie końcowej? Co mogło się wydarzyć?   Jestem głód to opowieść z wyraźnymi motywami autobiograficznymi. Wychowująca się w opresyjnej rodzinie...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,90 zł 27,76 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 24,46 zł
 • Wszyscy jesteśmy łotrami. Villains. Tom 1

  Przed dwoma tygodniami księżyc nad Ilvernath przybrał purpurową barwę, jaskrawą i oślepiającą, niczym świeża rana na niebie. Nazywano go Krwawym Księżycem – znak, że po dwudziestu latach spokoju znów zbliżał się czas Turnieju. Do opadnięcia Krwawej Zasłony pozostało zaledwie czternaście dni i żaden...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 28,06 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,69 zł
 • Dyrektor generalny

  Olivia żyje w związku bez miłości. Z partnerem łączą ją tylko seks i niezdrowy finansowy układ. Kocha swoją pracę i spełnia się jako asystentka wiekowego szefa. Nie jest szczęśliwa, lecz ukrywa to za wyuczonym przez lata uśmiechem. Harry jest wnukiem szefa Olivii i jego spadkobiercą. Właśnie wrócił...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 46,99 zł 33,41 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,05 zł
 • Rodziewicz-ówna. Gorąca dusza

  Pełne sprzeczności oblicze Marii Rodziewiczówny i dotąd nieopowiedziana historia. Awanturnicza biografia postaci, która wymyka się wszelkim uproszczeniom. Żarliwa katoliczka, surowa konserwatystka, patriotka tworząca romansowe fabuły i pisząca „ku pokrzepieniu serc”, ale też osoba...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 69,90 zł 48,53 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 46,97 zł
 • Oberża na pustkowiu

  Jedna z najbardziej znanych powieści angielskiej mistrzyni suspensu, której twórczość weszła już na stałe do kanonu literatury światowej. Kolejna książka Daphne du Maurier wydana w ekskluzywnej Serii Butikowej Albatrosa. Osnuta gęstą mgłą Kornwalia. Tajemnicza oberża pośrodku drogi donikąd. I młoda...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 49,90 zł 37,89 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 34,99 zł
 • Cudowne lata

  Jedna z 15 najlepszych powieści 2022 roku według Oprah Winfrey! Jedna z 10 najlepszych książek 2021 roku według magazynu "Le Parisien”! Jedna ze 100 najlepszych książek 2021 roku według magazynu literackiego "Lire”! 300 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji. Finalistka Grand Prix blogerów...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 54,90 zł 41,85 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 38,88 zł
 • Zmory przeszłości

  Poznaj jednotomową powieść Ann Cleeves, autorki bestsellerowej serii szetlandzkiej Możesz pogrzebać duchy przeszłości. Jednak te nie przestaną cię nawiedzać. Lizzie Bartholomew nie wie nic o swoim pochodzeniu. Jest podrzutkiem, jako niemowlę została znaleziona w kruchcie kościoła. Dzieciństwo...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 30,78 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,02 zł
Wybrane bestsellery
Następczyni. Rywalki. Tom 4 0/5 Cena detaliczna 44,90 zł 27,26 zł Do koszyka dodaj do schowka

Następczyni. Rywalki. Tom 4

Kolejne Eliminacje nadchodzą! Od ostatnich Eliminacji minęło dwadzieścia lat. Nadszedł wreszcie czas, aby swojego przyszłego męża wybrała młodziutka Eadlyn. Księżniczka jednak nie liczy wcale na miłosne uniesienia czy bajkową historię, która przed laty przytrafiła się jej rodzicom - Americe Singer...
najniższa cena z 30 dni: 26,81 zł
Zaginiona 5/5 Cena detaliczna 44,90 zł 32,89 zł Do koszyka dodaj do schowka

Zaginiona

Thriller kryminalny amerykańskiej mistrzyni gatunku, podziwianej przez Harlana Cobena, Lee Childa i Tess Gerritsen. Gdy ktoś, kogo kochasz znika bez śladu – jak daleko się posuniesz, by odzyskać ukochaną osobę? Dla byłego profilera FBI, Pierce’a Quincy’ego, właśnie zaczął się najgorszy koszmar: na...
najniższa cena z 30 dni: 32,57 zł
Ghost. Storm Riders MC. Tom 4 5/5 Cena detaliczna 42,90 zł 27,24 zł Do koszyka dodaj do schowka

Ghost. Storm Riders MC. Tom 4

Ghost należy do Storm Riders MC. Dla bikera Klub od zawsze jest na pierwszym miejscu, jednak między sprawy zawodowe i klubowe wchodzą jeszcze prywatne: przeszłość oraz kobieta, której nie powinien pragnąć, ponieważ surowe zasady mówią, że Carmela, jako siostra jednego z nich, jest dla niego...
najniższa cena z 30 dni: 25,95 zł
Rose Madder 0/5 Cena detaliczna 45,90 zł 33,47 zł Do koszyka dodaj do schowka

Rose Madder

NAJBARDZIEJ PRZENIKLIWY OBRAZ KOBIECEJ PSYCHIKI STWORZONY PRZEZ STEPHENA KINGA. POTWÓR KRYJĄCY SIĘ ZA FASADĄ NORMALNOŚCI. Ucieczka z piekła pełnego przemocy związku nie jest prosta. Nie wystarczy spakować rzeczy, wyjechać do innego miasta, znaleźć pracę i mężczyznę. Zwłaszcza jeśli ten, od którego...
najniższa cena z 30 dni: 33,82 zł
Ognisty medalion 5/5 Cena detaliczna 54,90 zł 36,96 zł Do koszyka dodaj do schowka

Ognisty medalion

Kontynuacja bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy. Odkryj tajemnicę Ognistego Medalionu, relikwii, która naznaczyła bieg historii! Madryt, XXI wiek. Ana García-Brest, historyczka sztuki, otrzymuje wiadomość od Martina Lohsego, mężczyzny, którego poznała w trakcie poszukiwania obrazu Astrolog...
najniższa cena z 30 dni: 34,92 zł
Upadek króla Artura 0/5 Cena detaliczna 45,00 zł 30,40 zł Do koszyka dodaj do schowka

Upadek króla Artura

„Upadek króla Artura”, jedyną wyprawę J.R.R. Tolkiena do świata legend arturiańskich, można śmiało uznać za jego najlepsze osiągnięcie w posługiwaniu się staroangielskim metrum. Przekształcił on dawne opowieści, nadając im atmosferę powagi i nieuchronności wydarzeń: zamorską wyprawę Artura, króla...
najniższa cena z 30 dni: 28,28 zł
Pieśń bogini Kali 0/5 Cena detaliczna 69,90 zł 47,05 zł Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń bogini Kali

`Pieśń bogini Kali` to książka od której zaczęła się wielka kariera Dana Simmonsa zwieńczona arcydziełami science fiction (`Hyperion`) i powieści historyczno-przygodowej (`Terror`), które jeszcze przez długie lata zachwycać będą miłośników literatury. Debiutancka powieść Simmonsa zwiastowała styl...
najniższa cena z 30 dni: 44,46 zł
Zmyślona. Słoneczna trylogia. Tom 3 0/5 Cena detaliczna 47,99 zł 36,56 zł Do koszyka dodaj do schowka

Zmyślona. Słoneczna trylogia. Tom 3

Trzeci tom historii bohaterów znanych czytelnikom z „Poczekajki” i „Zachcianka”: Patrycji, Łukasza, Hanki i Gabriela. Losy tej czwórki splotą się w pewnym momencie z losami młodego mężczyzny, Patryka, za sprawą uroczych dzieci: Lusi, Adasia i Anielki, a także ich opiekunki – Dominiki. Nie można...
najniższa cena z 30 dni: 34,55 zł
Jestem głód 0/5 Cena detaliczna 39,90 zł 27,76 zł Do koszyka dodaj do schowka

Jestem głód

Wśród czytelników Wron duże kontrowersje wywołuje zakończenie powieści, otwarte i pozostawiające pole do interpretacji. Co tak naprawdę wydarzyło się w scenie końcowej? Co mogło się wydarzyć?   Jestem głód to opowieść z wyraźnymi motywami autobiograficznymi. Wychowująca się w opresyjnej rodzinie...
najniższa cena z 30 dni: 24,46 zł
Promotor. Symfonia zmysłów. Tom 1 4/5 Cena detaliczna 47,90 zł 26,35 zł Do koszyka dodaj do schowka

Promotor. Symfonia zmysłów. Tom 1

On poruszył w niej strunę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Stella Adano jest studentką elitarnej uczelni muzycznej Accademia Nazionale di Santa Cecilia. Ma niezwykły talent do gry na wiolonczeli. Kiedy jednak na jej drodze staje ekscentryczny profesor Cesare Elaclaire, okazuje się, że...
najniższa cena z 30 dni: 26,84 zł
Pokot 5/5 Cena detaliczna 46,90 zł 25,46 zł Do koszyka dodaj do schowka

Pokot

Najnowszy thriller od autora takich bestsellerów jak „Łowca”, „Zwierz” czy „Dom” ! Duet Sikora Bielecki powraca! We Wrocławiu grasuje kolejny seryjny zabójca. Tym razem za cel bierze dzieci. Śledczy starają się złapać sprawcę, zanim w mieście wybuchnie panika, a media znów znajdą pożywkę. Dla...
najniższa cena z 30 dni: 25,90 zł
Klątwa Langerów. Opowieść warmińska. Tom 1 5/5 Cena detaliczna 42,00 zł 28,80 zł Do koszyka dodaj do schowka

Klątwa Langerów. Opowieść warmińska. Tom 1

Pierwszy tom nowej porywającej sagi Wioletty Sawickiej. W roku 1919 w rodzinie młodych Langerów, polskich Warmiaków, rodzi się pierwsze dziecko - dziewczynka, której dano na imię Lizka. W dniu jej narodzin w chałupie Langerów niespodziewanie pojawia się kilkuletni Franz, syn miejscowego...
najniższa cena z 30 dni: 28,46 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula