Wielbiciel

Autor:

Max Czornyj

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,33 zł
Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł Taniej o: 35%

Stali się niewolnikami nieobliczalnego człowieka, który porwał ich córkę, a potem zawładnął ich życiem.

Nowy thriller psychologiczny Maksa Czornyja, autora bestsellerów.

Porwana dziewczynka, okrutna śmierć, tajemnice z przeszłości i szantaż.
Trzy różne osoby, trzy różne historie, jedna obsesja.

W kulminacyjnym momencie kampanii wyborczej ginie kandydatka na prezydenta. Wstępne ustalenia nie dają odpowiedzi na najważniejsze pytanie: czy było to samobójstwo, czy morderstwo? Tymczasem z przydomowego ogrodu kontrkandydata zmarłej zostaje porwana jego kilkuletnia córka. Wydaje się, że za wszystkie sznurki pociąga jedna osoba. Kim jest? Patologicznym prześladowcą, podglądaczem czy bezwzględnym mordercą? Co miała na celu od wielu lat opracowując swój chory plan?

Prawdziwy Wielbiciel chce stać się tym, kogo wielbi.
Wie wszystko i nie można przed nim uciec.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Wielbiciel” Maxa Czornyja to książka trzy w jednym – zajmujący thriller z pogranicza political fiction i motywem z „Funny games” oraz dwa kryminalne śledztwa: policyjne i dziennikarskie. Początek jest mocny, od razu dostajemy postać psychopaty, który znęca się nad politykiem i jego żoną – porwał im córkę, więc jej życie jest jego kartą przetargową. Później tempo nieco zwalnia – dostajemy dobrze znaną kreację policjanta, detektywa pijaczka przed emeryturą, który nawet wbrew przełożonym drąży sprawę śmierci jednej z politycznych kandydatek. Ta część to zdecydowanie typowy kryminał. Na koniec jest Diana i jej dziennikarskie śledztwo, które ktoś mocno chce jej utrudnić – nawet za cenę życia. Pozornie każda z tych części to nic nowego, znamy te motywy z literatury. Jednak, gdy połączyć je w tak zaskakującą całość, dostajemy spory powiew świeżości. Mnie przez całą lekturę męczyło pytanie jak te trzy sprawy się łączą i oczywiście na rozwiązanie nie wpadłam :) Nawet nie liczyłam na tak wciągającą rozrywkę, więc jestem z niej mocno usatysfakcjonowana!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytałam dwie książki tego autora z zamiarem powrotu do jego twórczości w jakimś bliżej nieokreślonym czasie ale zawsze coś stawało na przeszkodzie.

  Bernard Szajer jest w przełomowym okresie swego życia, w trakcie kampanii wyborczej. Jego kontrkandydatka i główna przeciwniczka w walce o fotel prezydenta nie żyje: samobójstwo? morderstwo?

  Szajer dowiaduje się, że porwano jego czteroletnią córeczkę. Porywacz wydaje się być nieobliczalny i zdolny do największego okrucieństwa. Okazuje się, że o Bernarda upomniała się przeszłość o której nie ma pojęcia jego żona.

  Książka została podzielona na cztery części, które opisują poniekąd te same wydarzenia z zupełnie różnych perspektyw: pierwsza to fragment z życia Szajera i gatunkowo przypisałabym ją do thrillera; druga część, typowo kryminalna, przedstawia śledztwo prowadzone przez komisarza Glazura; trzecia najbardziej sensacyjna to perspektywa dziennikarki śledczej. Mnie najbardziej porwała część pierwsza, choć postać komisarza jest bardzo interesująca pod względem psychologicznym, mimo że powiela stereotyp wypalonego gliniarza, alkoholika z rozpadającą się rodziną. Finalnie wszystkie postacie spotykają się, a wysnute wątki łączą w zaskakującą całość.

  Autor bardzo dobrze zbudował nastrój

  jest zagadkowo, a przez to intrygująco. Nie wiem czego się spodziewać, dokąd zmierza akcja, co wydarzy się za moment.

  Jeśli chodzi o styl to nie mam tu nic do zrzucenia jest bardzo przyjemny i kojarzy mi się trochę z nieodganionym Fitzekiem.

  Osobiście nie przepadam za sensacją, polityką i tematami z nią związanymi ale postać złoczyńcy intryguje i szokuje. Nieprzewidywalny w swych działaniach chory psychicznie człowiek. Dlaczego tak bardzo pragnie zniszczyć i upokorzyć Szajera?

  Finał jest zdumiewający.

  "Przepisy zrobiły z polityków przejrzyste [motyla nóżka]. Bogactwo nie jest już miarą sukcesu, ale złodziejstwa".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Najbardziej podoba mi się kryminalna seria autora, ale czytam wszystkie jego książki. Teraz przyszedł czas na ,,Wielbiciela".

  Porwanie córki znanego polityka musiało wstrząsnąć jego życiem i tak też się stało. Mężczyzna z żoną byli gotowi na wszystko, by z powrotem otrzymać swoją kilkuletnią Różyczkę. Czy prześladowca miał na tym poprzestać i oddać małżeństwu córeczkę?

  Książka czekała kilka tygodni na swoją kolej, jednak cieszę się, że w końcu się na nią zdecydowałam. Zapoznałam się z nią naprawdę szybko i, jak zwykle, byłam zaskoczona zakończeniem. Tym razem autor podzielił książkę na 3 duże części z różnymi narratorami i kolejną, w której wszystko łączy się w całość.

  ,,Wielbiciel" to pojedyncza powieść autora o politycznej arenie i nieprzewidywalności ludzkiego losu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  (...) Prawdziwy wielbiciel wie wszystko i nie można przed nim uciec."

  Trzy osoby,trzy perspektywy, jedna obsesja.

  Bernard Szajer jest jednym z kandydatów w wyborach na prezydenta Warszawy.

  Na finiszu kampanii wyborczej w niejasnych okolicznościach, ginie jego kontrkandydatka Patrycja Skawińska.

  To tylko początek zdarzeń, na które długo będziemy szukać odpowiedzi.

  Bernard i jego żona również będą przeżywać rodzinny dramat.

  Ich kilkuletnia córeczka zostanie bowiem porwana. Od teraz przyjdzie im krok po kroku realizować skrzętnie przygotowany wcześniej plan.

  Dlaczego ktoś chce zniszczyć tę rodzinę i wywrócić ich życie do góry nogami?

  Rozpoczyna się gra z bezwzględnym psychopatą.

  To moje pierwsze spotkanie z Autorem więc nie wiem jeszcze, czy będę... Wielbicielką tego pióra.

  Zważywszy na fakt, że komisarz Eryk Deryło wciąż przede mną 😉

  Zakończeniem jestem zaskoczona, a Autorem na pewno zaciekawiona...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Max Czornyj wciąż szturmem podbija listy bestsellerów. Już w przedsprzedaży jego książki plasują się nie lada wysoko w dziale kryminałów, chociaż spokojnie niektóre z jego dzieł można bardziej zaliczyć do grona thrillerów. A może i też da się w nich dostrzec połączenie jednego i drugiego. Tak właśnie jest z najnowszą jego powieścią, z Wielbicielem, choć za kilka dni straci ona to miano, gdyż na koniec lipca zapowiedziana jest kolejna powieść tego autora – w końcu się doczekamy tej wielokrotnie wspominanej na spotkaniach autorskich historii miłosnej… Jednak póki co zostańmy przy Wielbicielu.

  Podzielona na cztery części książka już od pierwszych stron skłania nas do zastanowienia się nad tym, z czym będziemy mieć do czynienia. Kim jest tytułowy wielbiciel, o co mu będzie chodzić, na kim skupi swoją uwagę. Co ciekawe, kolejno poznawane perspektywy należą do trójki zupełnie obcych sobie ludzi, których na pozór zupełnie nic nie łączy. Bernard to polityk, który skupia się obecnie na swojej kampanii i całe jego życie to sztab wyborczy. Feliks to zagorzały policjant z problemami. A Diana to niemal zdesperowana dziennikarka, która pragnie napisać przełomowy artykuł w swojej karierze. Zatem jak ich losy się połączą?

  Czornyj przyzwyczaił swoich czytelników do makabry i scen, które niejednokrotnie mocno poruszają ludzką wyobraźnię. A jednak okazuje się, że potrafi ON stworzyć naprawdę ciekawą i wciągającą powieść z aspektami psychologicznymi, co udowodnił już w książce Inna czy też Najszczęśliwsza. Podobnie jest w przypadku Wielbiciela. Nie spodziewajcie się tutaj brutalnego rozlewu krwi, przygotujcie się raczej na psychologiczne zagwozdki i oscylowanie wokół wielu niewiadomych. Autor nie tak od razu wyjawia wszystkie sekrety, toteż zakończenie tej książki śmiało można uznać za dosyć zaskakujące. Choć faktycznie gdzieś tam pojawiały się pewne wskazówki, to dopiero po zapoznaniu się z punktem kulminacyjnym zaczęłam je bardziej kojarzyć.

  Uwielbiam tę lekkość pióra, która zawsze jest widoczna w stylu tego autora. Z każdą kolejną powieścią jego warsztat się poprawia, co uważam za niezwykle istotne w dorobku każdego pisarza. Wielbiciel, choć jest powieścią, przez którą naprawdę się płynie i nie sposób odłożyć ją na półkę, jest naprawdę złożoną i w pełni przemyślaną historią. Początkowo może się wydawać, że poszczególni bohaterowie i ich historie nie mają ze sobą nic wspólnego, ale Czornyj oczywiście sprytnie zaskakuje czytelnika w czwartej, jakby łączonej części, kiedy to nagle doznaje się olśnienia i zaczyna się łączyć wszystkie fakty.

  Z pewnością można u trójki głównych bohaterów zauważyć jedną rzecz – pogoń za karierą. Chęć zaistnienia w społeczeństwie. Bernard pragnie być doskonałym politykiem, co chwilami niezbyt korzystnie odbija się na jego rodzinie. Dlatego też autor stawia przed nim nie lada wyzwanie – opranie się z dziwnym i tajemniczym człowiekiem, który porwał jego córkę i wszedł z buciorami w jego życie. Feliks, choć pragnie nadal pracować jako bezkompromisowy glina, mocno podupada na zdrowiu, w czym zdecydowanie nie pomaga mu pociąg do alkoholu. A Diana? Jest tak mocno skupiona na znalezieniu dobrej sprawy do napisania artykułu, że niemal zapomina o innych aspektach swojego życia. I wkrótce okazuje się, że każdy z nich może w jakiś sposób dać drugiemu coś od siebie…

  Sekrety i tajemnice, niedopowiedzenia, zwroty akcji i naprawdę zaskakujące, nieprzewidywalne rozwiązanie sprawy. Oto kwintesencja tej powieści. Powieści dobrze napisanej, przemyślanej i odpowiednio skonstruowanej. Czornyj po raz kolejny toczy z czytelnikiem grę pewną zagwozdek i chociaż daje pewne wskazówki, to i tak chwilami ciężko całą historię rozgryźć. I właśnie dlatego zakończenie może wywrzeć na odbiorcy takie wrażenie. Zdecydowanie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Cichy wielbiciel 5/5 Nasza cena:
26,07 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cichy wielbiciel

Przekonaj się, jak cienka jest granica między uwielbieniem a nękaniem.  Julia jest zwyczajną dziewczyną. Skończyła studia, pracuje, zakochała się. Gdy dostaje bukiet kwiatów od tajemniczego wielbiciela, jest podekscytowana i zaintrygowana. Wiersze, kolejne kwiaty i wiadomości zaczynają ją najpierw...
Balladyna 3/5 Nasza cena:
31,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Balladyna

Już przeszłość zamknięta W grobach... Ja sama panią tajemnicy. Juliusz Słowacki, „Balladyna”, Akt V, Scena IV Balladyna ma wiele oblicz. Raz odcina głowę, bo taki ma kaprys; innym razem potrafi zabić po cichu, a winę zrzucić na kogoś innego. Jest pełna nienawiści i nie przebiera w środkach w...
Grób 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grób

Świat wypełniła cisza. Była gotowa na śmierć. Tyle że śmierć nie była najgorsza… W lesie pod Gdańskiem robotnicy odkrywają masowy grób. Wiele wskazuje, że to albo cmentarzysko ofiar seryjnego mordercy sprzed lat, albo miejsce spoczynku pacjentów poddawanych potwornym eksperymentom przez nazistów....
Pakiet: Grzech, Ofiara, Pokuta, Trauma, Klątwa 5/5 Nasza cena:
94,43 zł 119,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Grzech, Ofiara, Pokuta, Trauma, Klątwa

Kultowa seria z Erykiem Deryło! Odpuszczenie grzechu wymagało ofiary. Potem przyszedł czas na pokutę. Czy da się przeżyć traumę? Odczarować klątwę? Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Najlepsza seria kryminalna jaką przeczytacie! W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a...
Klątwa 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwa

Nowa, przerażająca sprawa komisarza Deryło i Tamary Haler! Rozglądaliście się kiedyś wokół i zastanawialiście, która z otaczających was osób umrze pierwsza? A może pierwsi umrzecie wy? Macie swoje typy? W zabytkowym hotelu na odludziu ktoś morduje gości. Jednego po drugim. Pierwsza ofiara zostaje...
Grzech. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,99 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzech. Tom 1

W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Do sprawy zostaje przydzielony wybuchowy komisarz Eryk Deryło. Gdy znalezione zostają pierwsze zwłoki, na miasto pada strach, a presja wywierana na lubelską policję rośnie. Tropy mnożą się i...
Rzeźnik 4/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźnik

Wstrząsający portret jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców. Powieść inspirowana prawdziwą historią seryjnego mordercy Józefia Cyppka, Rzeźnika z Niebuszewa Wszystko co przychodzi na świat musi też z niego odejść. Kto nie dopuszcza do siebie tej myśli jest głupi albo szalony. Poza tym, czy...
Trauma. Tom 4 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trauma. Tom 4

Powrót kultowej serii z Erykiem Deryło! W duecie z podkomisarz Tamarą Haler, Deryło dołączy do makabrycznej gry szaleńca. Czy nie byłoby pięknie, gdybyśmy wszyscy się zabawili? Całe dzielnice, osiedla i miasta... Uwierzcie mi, że wspaniale jest podarować komuś szczęście. Darowując pecha, mówi się...
Ślepiec 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślepiec

Cudze oczy patrzą na was. Zawsze. Ona ma takie piękne oczy. Muszę je mieć... Nowy kryminał autora, który w ciągu jednego tylko roku podbił wszystkie listy bestsellerów!W pustym mieszkaniu w jednym z gdańskich bloków zostaje znalezione makabrycznie okaleczone ciało mężczyzny. Sprawa zostaje...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula