Bibliotekarka z Saint-Malo

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 8
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,68 zł
Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł Taniej o: 35%

Kolejna powieść Mario Escobara, która opowiada o niezwykłym uczuciu i przywiązaniu do książek. Sięgnij po tę lekturę i przekonaj się, czy miłość jest w stanie i tym razem odnieść zwycięstwo.

"Bibliotekarka z Saint-Malo" jest intrygującą historią osadzoną w czasach II wojny światowej. Życie Jocelyn Ferrec, tytułowej bibliotekarki,  nie zostało usłane różami. Kobieta straciła rodziców, a w dniu jej ślubu rozpętała się wojna. Choć była przekonana, że wreszcie zazna odrobiny spokoju u boku ukochanego, ten został wezwany na front. Jedynym, co jej pozostało, były książki. Tymczasem i dla nich nastały bardzo niebezpieczne czasy.

Hermann von Choltiz, niemiecki kapitan, który zjawia się w Saint-Malo, ma za zadanie zniszczyć wszystkie wywrotowe książki, wpisane na zakazaną listę. Pech chce, że mężczyzna sam bardzo ceni sobie literaturę, a biblioteczna kolekcja, jaką zgromadziła Jocelyn, ma dla niego szczególne znaczenie. On i bibliotekarka niespodziewanie zbliżają się do siebie, choć realia wojenne nie ułatwiają nawiązywania relacji. Czy cała historia może się jeszcze dobrze skończyć dla Jocelyn i jej książek?

Przeczytaj darmowy fragment


O autorze

Mario Escobar jest historykiem, ekspertem w dziedzinie historii najnowszej. Na swoim koncie ma wiele pozycji dotyczących Inkwizycji, Reformacji, a także sekt religijnych. Pracuje jako redaktor dla "Nueva historia para el debate", a jego teksty pojawiają się również w wielu innych czasopismach. Autor powieści "Kołysanka z Auschwitz" oraz "Dzieci żółtej gwiazdy".

Recenzje (8)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Są takie pozycje, które wywołują w czytelniku prawdziwy wachlarz skrajnych, obezwładniających emocji i zostawiają po sobie ślad w sercu już na zawsze. "Bibliotekarka z Saint-Malo" zdecydowanie do nich należy, można nawet rzec, iż to książka, jaka potrząsa czytelnikiem na tyle silnie, by mógł wyrwać się z letargu, zmienić swe postępowanie, docenić, jak wiele posiada i jak wiele może. Jak każda opowieść osadzona w czasach brutalnej wojny, wywołuje zarazem szok, niedowierzanie, niepokój. I choć już każdy z nas ma na swoim koncie wiele historii wojennych, to jednak owe przeszywające doznania wciąż są tak świeże i silne, że aż niemal namacalne. Mimo że pozycja nie jest przesączona mocnymi bestialskimi czynami niemieckich żołnierzy, nadal silnie uruchamia wyobraźnię i skłania do zadumy nad ludzką naturą i granicami człowieczeństwa. I choć krwawe tło historyczne odgrywa tu bardzo ważną rolę, to jednak fundamentem tej przejmującej opowieści jest wspaniale, starannie naszkicowana, wyjątkowa bohaterka, jej miłość, ogromna siła, wytrwałość i poświęcenie, do jakich niewielu byłoby zdolnym.

  Mario Escobar nakreślił przepiękną, dotykającą duszy, zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o miłości, przeznaczeniu, odwadze, zemście i sumieniu. Wszystkie te emocje są ściśle ze sobą powiązane ze względu na trwający bezduszny konflikt zbrojny, jaki zmienił życie wielu ludzi już na zawsze. Człowiekowi można odebrać wiele, a jednak jego dusza, wrażliwość i ludzkość może pozostać niewzruszona. O właśnie takich silnych osobowościach jest ta powieść, o wrażliwych bohaterach, którzy z podniesionym czołem bronią swoich ideałów.

  Jocelyn Ferrec to bezsprzecznie kobieta, której los nie oszczędził. Utrata rodziców, choroba i wybuch wojny w dniu ślubu, gdy myślała, że wreszcie odnalazła szczęście, to tylko wierzchołek góry lodowej. Gdy ukochany został wezwany na front, świat bibliotekarki zawalił się całkowicie. Jedyną ucieczką od wszechogarniającej tęsknoty, bólu i niepewności były książki, fundujące jej niezwykłą podróż, uwrażliwiającą, mentorską, wzmacniającą. Swoją pracę bibliotekarki nie tylko kochała, ale i traktowała niesłychanie poważnie, szczególnie w momencie ogłoszenia przez wroga zakazanej listy książek wielu najważniejszych, klasycznych autorów. Tak oto kobieta, która kpiła ze śmierci dla idei, była gotowa poświęcić się z miłości do sztuki, wiedzy, literatury. Bo czy można tak po prostu okraść mieszkańców Francji z dziedzictwa narodowego, mądrości, wiedzy cenniejszej niż złoto, pokarmu dla zbolałej duszy?

  "Bibliotekarka z Saint-Malo" to mistrzowskie połączenie solidnej porcji historii z lawiną skrajnych, obezwładniających emocji, dlatego żaden czytelnik nie będzie w stanie przejść obok niej obojętnie. Autor charakteryzuje się niesamowicie lekkim, przyjemnym i sugestywnym piórem, dlatego kartki tej przejmującej historii same przelatują przez palce. Fabuła nasączona jest stałym napięciem i licznymi zwrotami akcji, jakie nie dają czytającemu ani chwili wytchnienia. Nie zabrakło też wielu pięknych, przenikliwych sentencji, które nakazują zatrzymać się choć nad chwilę i zastanowić nad własnym losem czy istotą człowieczeństwa.

  "Bibliotekarka z Saint-Malo" jest piękną, niesłychanie wartościową, przeszywającą duszę pozycją, która skruszy wiele czytelniczych serc. Zaskakująca, wzruszająca do łez i trzymająca w niemiłosiernym napięciu, dopełniona mocnym, szokującym finałem. To wyjątkowa opowieść o różnych obliczach miłości, ogromnym poświęceniu, nadziei i wytrwałości, jakie w jednym z najbardziej przerażających okresów w całej historii, miały szczególną wartość. Mistrzowskie kreacje bohaterów, dopracowane tło historyczne, nadzwyczaj plastyczne pióro autora, a wszytko to zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Jeśli kochacie przeszywające opowieści o niepojętych ludzkich dramatach i odwadze, mogącej zmienić świat, ta pozycja skradnie wasze serce!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Bibliotekarka z Saint-Malo” to powieść wywołująca w czytelniku wachlarz pełen emocji. To historia o miłości, sile, nadziei i wierności we własne zasady, nawet kosztem życia. „Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic” ten cytat w zupełności wystarczył, aby zachęcić mnie do przeczytania tej książki.

  Jocelyn Ferrec to świeżo upieczona mężatka, która zamiast cieszyć się życiem musi zmagać się z przeciwnościami, które zesłał jej los. Wraz z wybuchem II wojny światowej taci po kolei wszystkich swoich bliskich, a jedynym co utrzymuje ją przy życiu jest bezgraniczna miłość od książek. Jocelyn koresponduje z słynnym pisarzem Marcelem Zolą, który wzbudza jej zainteresowanie, dzieli się z nim swoimi opowiadaniami o życiu w czasie wojny. Bibliotekarka za cel postawiła sobie chronić to co najcenniejsze, czy jej się uda? Czy w przepełnionym tragicznym szaleństwem świecie miłość jest w tanie przezwyciężyć nawet śmierć?

  Najnowsza powieść Mario Escobara opowiada o trudach życia niewinnych ludzi w świecie naznaczonym wojną, o dylematach z jakimi muszą się zmierzyć w codziennych sytuacjach. Jocelyn codziennie wykazuje się odwagą i dobrocią, którą dzieli się nawet z wrogiem. Autor zwraca uwagę na prześladowania, które w znacznym stopniu dotknęły kulturę. Tworzenie list zakazanych książek, palenie dzieł wybitnych twórców, brzmi jak absurd, ale autor ukazuje brutalną prawdę. „Bibliotekarka z Saint-Malo” to wyjątkowa pozycja, obfita w wiele pięknych i głębokich myśli, które chwytają za serce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jocelyn Ferrec to tytułowa bibliotekarka z malowniczego miasta Saint-Malo. Poznajemy jej historię, którą spisuje w listach do Marcela Zoli, znanego pisarza. Świat widziany jej oczami jest w trakcie wojny, zmienia się z dnia na dzień. Kobieta za wszelką cenę próbuje uratować księgozbiór przed jego zniszczeniem i obrabowaniem przez Niemców.

  Śledzimy jej walkę z okupantem oraz wewnętrzną przemianę. Jocelyn boryka się z samotnością, ponieważ jej mąż wyruszył na front i pomimo uprzedzeń, zaprzyjaźnia się z Niemcem, Hermannem von Choltizem, który również jest zapalonym miłośnikiem literatury. Na pierwszy rzut oka widać nić porozumienia pomiędzy dwójką bohaterów, która w tamtych czasach nie powinno mieć miejsca. Przecież Jocelyn i Hermann są dla siebie śmiertelnymi wrogami. Jednak dzięki tej znajomości kobieta pozostaje nietykalna, ponieważ Hermann zapewnia jej bezpieczeństwo.

  To książka o ideach i wartościach, które człowiek nosi w sercu. Walka pomiędzy lojalnością a rozsądkiem. Smutek, rozpacz, nostalgia i bezradność – to główne emocje obecne w powieści. Znajdziemy tutaj również wątek miłosny, który niestety nie ma szans na wykiełkowanie. Takie związki są zakazane w obliczu wojny. Niedozwolone.

  Bardzo ciekawym pomysłem jest pisanie przez bohaterkę listów do pisarza, który, zainteresowany tematem, ma szansę stworzyć z tego coś większego. Autor miał świetny zamysł i wykorzystał potencjał na fabułę w stu procentach. Sama historia także jest bardzo ciekawa, choć jednocześnie tragiczna i melancholijna. Choć powieść sama w sobie jest smutna i przygnębiająca i nie można liczyć na słodkie zakończenie, to Autor ma zdolność czarowania słowami. Piękny język, który opisuje tragiczne wydarzenia i historię bohaterki która raz za razem skazana jest na zły los. Taka fabuła, opierająca się na prawdziwych wydarzeniach, zostaje w sercu. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Bibliotekarka z Saint-Malo” to poruszający obraz wierności swoim zasadom i ochrony tego, co najcenniejsze, nawet kosztem samego życia. Nie ma nic ważniejszego niż słowa, za którymi ukrywa się porządek całego świata. Jednocześnie niosą one za sobą również ogromne zagrożenie. Jest tylko jeden warunek – trzeba być tchórzem. Widmo drugiej wojny światowej utkano na tle francuskiego, malowniczego miasteczka, które jest jakby osobnym bohaterem tej powieści. Tragizm, melancholia i nostalgia wygodnie umościły się na stronach tej powieści, tworząc z nią nierozerwalną całość. Emocje są wielobarwne jak uliczki Saint-Malo. Smutek, niczym trujący bluszcz, oplata każdy aspekt tej historii, by strona po stronie, przybliżyć się do nieprzewidywalnego finału, dosięgnąć go mackami nieszczęśliwych wydarzeń. Ta książka to nie tylko walka z ideologią, narzucaną pod groźbą śmierci. To również starcie samego ze sobą, wybór między lojalnością a rozsądkiem. Autor wykreował przepiękny wątek miłosny, który ukazuje zarówno pastelowe, jak i ciemne barwy, uczucie akceptowane przez przyjęte konwenanse i zakazane w obliczu wojny. Tym razem poznajemy obraz konfliktu zbrojnego, który w swoje sidła, niczym kłusownik, chwyta ludność cywilną, zmuszaną do brutalnych zabaw na rozkaz tych, którzy ograniczyli się wyłącznie do stworzenia ich zasad. Ta historia osnuta jest na niesprawiedliwości, dehumanizacji i lęku, towarzyszącego każdego dnia i każdej nocy. Dramatyzm tej powieści nie dotyczy jednak tylko działań wojennych skierowanych ku niewinnym ludziom. Główna bohaterka, raz po raz, doświadczana jest przez okrutny los, co daje czytelnikowi poczucie nieuchronnego nieszczęścia, które dotyka nas, nie kierując się żadnymi kryteriami doboru. Nie liczcie jednak na pokrzepiające zwieńczenie tej opowieści, nie wiem nawet, czy mogłabym określić je mianem słodko-gorzkiego. Ta książka to również nie lada gratka dla wielbicieli książek, którzy zapewne będą zachwyceni cytatami, które chciałoby się wręcz wytatuować na ciele. Autor nie opowiada o dziełach literackich, ON czaruje słowami. Przepiękna historia pomieszana z tragizmem trzymania się swoich przekonań, wykreowana w ujmujący sposób, z wisienką na torcie w postaci fabuły opierającej się na prawdziwych wydarzeniach. To taki papierowy skarb, który na zawsze utknie mi w głębi serca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Było to moje pierwsze spotkanie z Mario Escobarem i od razu napiszę, na samym początku, że było ono bardzo udane.

  Główną bohaterką jest Jocelyn Ferrec, bibliotekarka w tytułowym Saint-Malo oraz miłośniczka literatury. Widzimy świat podczas II wojny światowej jej oczami. Jocelyn boryka się z samotnością gdy jej mąż wyjeżdża na front. Widzimy jej walkę z okupantem o bibliotekę, która wbrew pozorom jest walką na śmierć i życie. Podczas okupacji miasteczka, Jocelyn poznaje niemieckiego kapitana Hermanna von Choltiz, który tak samo jak ona jest miłośnikiem literatury. Czytając o tym spotkaniu od razu wyczuwa się nić porozumienia między dwójką bohaterów, na kartach powieści widać rodzącą się między nimi przyjaźń w czasach gdy nie powinno to mieć miejsca. W trakcie tych strasznych wydarzeń Jocelyn pisze. Pisze listy do Marcela Zoli, w których opisuje swoje wydarzenia i to co dzieje się w miasteczku, mając nadzieję że zainteresuje tym pisarza.

  Właśnie ten pomysł- pisania przez główną bohaterkę listów do pisarza- jest moim zdaniem bardzo ciekawym zabiegiem. Książka staje się przez to interesująca, jest to coś innego w kompozycji. Autor miał bardzo dobry pomysł i świetnie go zrealizował. W książce to działa. Nie będę też ukrywać, że lubię inną kompozycję czy inne pomysły na nią w książkach. Od razu lepiej mi się je czyta. Poza tym wolę czytać książki pisane w pierwszej osobie niż w trzeciej. Gdy mamy narratora. Wolę gdy narratorem jest postać z książki. Moim zdaniem łatwiej jest wtedy wczuć się w powieść.

  Sama fabuła jest bardzo dobra, ciekawa. Autor poprowadził idealnie całą historię. Nie wiem jak w przypadku innych jego książek, ale ta językowo jest dla mnie bez zarzutu. Książkę czyta się bardzo dobrze, historia wciąga. Tempo jest dobre, przyspiesza gdy trzeba, a gdy trzeba to zwalnia. Dzięki temu książka wywołuje wiele emocji.

  Książkę oceniam bardzo wysoko, to naprawdę dobra literatura, dobra rozrywka. Z czystym sumieniem mogę ją polecić wszystkim fanom Escobara jak i tym, którzy lubią książki osadzone podczas II wojny światowej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Bibliotekarka z Saint-Malo
 • Autor: Mario Escobar
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 368
 • Format: 13.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366815681
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: La Bibliotecaria de Saint Malo
 • Tłumacz: Patrycja Zarawska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366815681
 • EAN: 9788366815681
 • Wymiary: 13.5x20.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
Mały Książę (z ilustracjami autora) - Antoine de Saint-Exupéry 5/5 Nasza cena:
5,35 zł 6,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mały Książę (z ilustracjami autora) - Antoine de Saint-Exupéry

Mały Książę w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Przedstawiamy wyjątkową edycję Małego...
Dzieci żółtej gwiazdy 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci żółtej gwiazdy

"Dzieci żółtej gwiazdy" to kolejna pasjonująca powieść historyczna autora "Kołysanki z Auschwitz". Losy dwóch żydowskich chłopców w okupowanej i kolaborującej z Niemcami Francji. Paryż to miasto miłości i sztuki, ale mało kto myśli o tym w sierpniu 1942 roku. Miasto znajduje się pod niemiecką...
Kołysanka z Auschwitz 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kołysanka z Auschwitz

Wzruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej przerażających okresów w historii świata Niemcy, 1943 rok. Helene Hannemann budzi swoje dzieci, aby zaczęły szykować się do szkoły. Jej mąż Johann niedawno stracił pracę i nie ma szans na nową ze względu na swoje romskie...
Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Dzieci żółtej gwiazdy 5/5 Nasza cena:
44,04 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Dzieci żółtej gwiazdy

Poruszające powieści o wielkiej odwadze i poświęceniu w cieniu wojny. Historie oparte na prawdziwych wydarzeniach. W pakiecie znajdują się: „Kołysanka z Auschwitz“, Mario Escobara Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała...
Pakiet Kołysanka z Auschwitz / Światło ukryte w mroku 0/5 Nasza cena:
56,91 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Kołysanka z Auschwitz / Światło ukryte w mroku

Poruszające powieści o wielkiej odwadze i poświęceniu w cieniu wojny. Historie oparte na prawdziwych wydarzeniach.W pakiecie znajdują się:,,Kołysanka z Auschwitz" Mario Escobara Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję...
Dzieci żółtej gwiazdy 0/5 Nasza cena:
21,00 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci żółtej gwiazdy

Nowa książka Mario Escobara, autora bestsellerowej „Kołysanki z Auschwitz” Poruszająca opowieść o dramatycznej ucieczce, ogromnym poświęceniu i sile nadziei w ogarniętych wojną czasach. Sierpień 1942 roku. Bracia Jakob i Moïse Stein przebywają u ciotki w Paryżu, będącym pod nazistowską okupacją....
Kołysanka z Auschwitz 0/5 Nasza cena:
42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kołysanka z Auschwitz

Książka wydana w serii Wielkie Litery - w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem...
Kołysanka z Auschwitz 5/5 Nasza cena:
21,00 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kołysanka z Auschwitz

Wzruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej przerażających okresów w historii świata Niemcy, 1943 rok. Helene Hannemann budzi swoje dzieci, aby zaczęły szykować się do szkoły. Jej mąż Johann niedawno stracił pracę i nie ma szans na nową ze względu na swoje romskie...
Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Dzieci żółtej gwiazdy 5/5 Nasza cena:
38,94 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Dzieci żółtej gwiazdy

Bestsellerowe powieści Mario Escobara Poruszające historie, które zostają w pamięci na długo. W pakiecie znajdują się książki: „Kołysanka z Auschwitz” Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować. Helene...
Kołysanka z Auschwitz. Wydanie kieszonkowe 5/5 Nasza cena:
8,40 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kołysanka z Auschwitz. Wydanie kieszonkowe

Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem romskiego pochodzenia, z którym ma piątkę dzieci. Pewnego poranka 1943 roku do ich życia wkracza niemiecka policja...
eBook Kołysanka z Auschwitz mobi epub 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kołysanka z Auschwitz mobi epub

Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem romskiego pochodzenia, z którym ma piątkę dzieci. Pewnego poranka 1943 roku do ich życia wkracza niemiecka policja...
eBook Dzieci żółtej gwiazdy mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dzieci żółtej gwiazdy mobi epub

"Dzieci żółtej gwiazdy" to kolejna pasjonująca powieść historyczna autora "Kołysanki z Auschwitz". Losy dwóch żydowskich chłopców w okupowanej i kolaborującej z Niemcami Francji. Paryż to miasto miłości i sztuki, ale mało kto myśli o tym w sierpniu 1942 roku. Miasto znajduje się pod niemiecką...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula