Bibliotekarka z Saint-Malo

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 24
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,68 zł
Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł Taniej o: 35%

Kolejna powieść Mario Escobara, która opowiada o niezwykłym uczuciu i przywiązaniu do książek. Sięgnij po tę lekturę i przekonaj się, czy miłość jest w stanie i tym razem odnieść zwycięstwo.

"Bibliotekarka z Saint-Malo" jest intrygującą historią osadzoną w czasach II wojny światowej. Życie Jocelyn Ferrec, tytułowej bibliotekarki,  nie zostało usłane różami. Kobieta straciła rodziców, a w dniu jej ślubu rozpętała się wojna. Choć była przekonana, że wreszcie zazna odrobiny spokoju u boku ukochanego, ten został wezwany na front. Jedynym, co jej pozostało, były książki. Tymczasem i dla nich nastały bardzo niebezpieczne czasy.

Hermann von Choltiz, niemiecki kapitan, który zjawia się w Saint-Malo, ma za zadanie zniszczyć wszystkie wywrotowe książki, wpisane na zakazaną listę. Pech chce, że mężczyzna sam bardzo ceni sobie literaturę, a biblioteczna kolekcja, jaką zgromadziła Jocelyn, ma dla niego szczególne znaczenie. On i bibliotekarka niespodziewanie zbliżają się do siebie, choć realia wojenne nie ułatwiają nawiązywania relacji. Czy cała historia może się jeszcze dobrze skończyć dla Jocelyn i jej książek?

Przeczytaj darmowy fragment


O autorze

Mario Escobar jest historykiem, ekspertem w dziedzinie historii najnowszej. Na swoim koncie ma wiele pozycji dotyczących Inkwizycji, Reformacji, a także sekt religijnych. Pracuje jako redaktor dla "Nueva historia para el debate", a jego teksty pojawiają się również w wielu innych czasopismach. Autor powieści "Kołysanka z Auschwitz" oraz "Dzieci żółtej gwiazdy".

Recenzje (24)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Są takie pozycje, które wywołują w czytelniku prawdziwy wachlarz skrajnych, obezwładniających emocji i zostawiają po sobie ślad w sercu już na zawsze. "Bibliotekarka z Saint-Malo" zdecydowanie do nich należy, można nawet rzec, iż to książka, jaka potrząsa czytelnikiem na tyle silnie, by mógł wyrwać się z letargu, zmienić swe postępowanie, docenić, jak wiele posiada i jak wiele może. Jak każda opowieść osadzona w czasach brutalnej wojny, wywołuje zarazem szok, niedowierzanie, niepokój. I choć już każdy z nas ma na swoim koncie wiele historii wojennych, to jednak owe przeszywające doznania wciąż są tak świeże i silne, że aż niemal namacalne. Mimo że pozycja nie jest przesączona mocnymi bestialskimi czynami niemieckich żołnierzy, nadal silnie uruchamia wyobraźnię i skłania do zadumy nad ludzką naturą i granicami człowieczeństwa. I choć krwawe tło historyczne odgrywa tu bardzo ważną rolę, to jednak fundamentem tej przejmującej opowieści jest wspaniale, starannie naszkicowana, wyjątkowa bohaterka, jej miłość, ogromna siła, wytrwałość i poświęcenie, do jakich niewielu byłoby zdolnym.

  Mario Escobar nakreślił przepiękną, dotykającą duszy, zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o miłości, przeznaczeniu, odwadze, zemście i sumieniu. Wszystkie te emocje są ściśle ze sobą powiązane ze względu na trwający bezduszny konflikt zbrojny, jaki zmienił życie wielu ludzi już na zawsze. Człowiekowi można odebrać wiele, a jednak jego dusza, wrażliwość i ludzkość może pozostać niewzruszona. O właśnie takich silnych osobowościach jest ta powieść, o wrażliwych bohaterach, którzy z podniesionym czołem bronią swoich ideałów.

  Jocelyn Ferrec to bezsprzecznie kobieta, której los nie oszczędził. Utrata rodziców, choroba i wybuch wojny w dniu ślubu, gdy myślała, że wreszcie odnalazła szczęście, to tylko wierzchołek góry lodowej. Gdy ukochany został wezwany na front, świat bibliotekarki zawalił się całkowicie. Jedyną ucieczką od wszechogarniającej tęsknoty, bólu i niepewności były książki, fundujące jej niezwykłą podróż, uwrażliwiającą, mentorską, wzmacniającą. Swoją pracę bibliotekarki nie tylko kochała, ale i traktowała niesłychanie poważnie, szczególnie w momencie ogłoszenia przez wroga zakazanej listy książek wielu najważniejszych, klasycznych autorów. Tak oto kobieta, która kpiła ze śmierci dla idei, była gotowa poświęcić się z miłości do sztuki, wiedzy, literatury. Bo czy można tak po prostu okraść mieszkańców Francji z dziedzictwa narodowego, mądrości, wiedzy cenniejszej niż złoto, pokarmu dla zbolałej duszy?

  "Bibliotekarka z Saint-Malo" to mistrzowskie połączenie solidnej porcji historii z lawiną skrajnych, obezwładniających emocji, dlatego żaden czytelnik nie będzie w stanie przejść obok niej obojętnie. Autor charakteryzuje się niesamowicie lekkim, przyjemnym i sugestywnym piórem, dlatego kartki tej przejmującej historii same przelatują przez palce. Fabuła nasączona jest stałym napięciem i licznymi zwrotami akcji, jakie nie dają czytającemu ani chwili wytchnienia. Nie zabrakło też wielu pięknych, przenikliwych sentencji, które nakazują zatrzymać się choć nad chwilę i zastanowić nad własnym losem czy istotą człowieczeństwa.

  "Bibliotekarka z Saint-Malo" jest piękną, niesłychanie wartościową, przeszywającą duszę pozycją, która skruszy wiele czytelniczych serc. Zaskakująca, wzruszająca do łez i trzymająca w niemiłosiernym napięciu, dopełniona mocnym, szokującym finałem. To wyjątkowa opowieść o różnych obliczach miłości, ogromnym poświęceniu, nadziei i wytrwałości, jakie w jednym z najbardziej przerażających okresów w całej historii, miały szczególną wartość. Mistrzowskie kreacje bohaterów, dopracowane tło historyczne, nadzwyczaj plastyczne pióro autora, a wszytko to zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Jeśli kochacie przeszywające opowieści o niepojętych ludzkich dramatach i odwadze, mogącej zmienić świat, ta pozycja skradnie wasze serce!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Bibliotekarka z Saint-Malo” – Mario Escobar

  Pomimo, iż jest to fikcja literacka to została osadzona w czasach Drugiej Wojny Światowej. Miejsca, część postaci oraz wydarzeń jest autentyczna. W związku z powyższym z jeszcze większą dozą ciekawości, momentami ogromnym wzruszeniem oraz szerokim wachlarzem pozostałych emocji przeżywa się historię Jocelyn Ferrec jak i pozostałych mieszkańców Saint – Malo.

  Jak już wcześniej wspomniałam akcja książki rozgrywa się w czasie II Światowej, w trakcie okupacji Francji. Do miasteczka Saint – Malo latem 1940 roku wkraczają wojska niemieckie. W i tak już zachwiany świat mieszkańców wkracza ogromna brutalność, bestialstwo, prześladowania, głód, choroby i śmierć.

  Jocelyn Ferrec jest bibliotekarką. Zakochana w książkach, młoda kobieta zmaga się najpierw z ciężką chorobą, następnie samotnością po wcieleniu ukochanego męża do wojska, aż w końcu z trudami wojny. Za wszelką cenę chce uratować jak największą liczbę książek przed zniszczeniem (W czasie wojny wojska niemieckie otrzymały nakaz niszczenia, palenia literatury. Taki proceder odbywał się nie tylko we Francji, ale i pozostałych zaatakowanych przez Hitlera państwach.). Pomiędzy nią, a niemieckim kapitanem rodzi się nierealna przyjaźń spowodowana miłością do słowa pisanego. Wszystkie swoje przeżycia opisuje w listach do słynnego pisarza – Marcela Zoli, w którego twórczości jest szczególnie zakochana.

  Podsumowując na pólkach w księgarni można znaleźć wiele książek o tematyce Drugiej Wojny Światowej. Pomimo iż jest to jedynie fikcja literacka (z niewieloma prawdziwymi faktami) osadzona w tamtym czasie to budzi ona ogromny niepokój oraz sprzeciw. Jak jeden człowiek mógł zgotować taki los drugiemu? Pan Mario Escobar po raz kolejnych pochylił się nad powyższą tematyką i po raz kolejny stworzył niesamowitą powieść. Mądrą, wzruszającą historię o wojnie, miłości do książek oraz drugiego człowieka, o próbie przetrwania i nie zatraceniu samego siebie oraz swoich ideałów. Polecam z całego

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy możecie wyobrazić sobie świat bez książek? Czy byłby taki sam jak obecny? Dla Jocelyn Ferrec książki są ogromnie ważne. Kobieta pracuje w bibliotece, w Saint-Malo. Niestety francuskie miasto zostaje opanowane przez Niemców. Chcą oni zniszczyć cenne zbiory. Bohaterka postanawia ukryć unikalne tomy. Pomaga jej w tym niemiecki kapitan Hermann Von Choltiz.

  "Bibliotekarka z Saint-Malo" to powieść, w której czułam prawdziwe emocje. W czasie wojny ludzie zachowywali się różnie. Robili straszne rzeczy, z zemsty lub aby przeżyć. Jocelyn skupiła się na czymś innym. Chce żeby książki z jej biblioteki przetrwały i służyły następnym pokoleniom. Była silna, odważna. Ryzykowała własnym życiem.

  To piękna powieść i cudownie napisana historia. Jest realistyczna, zachwycająca i wywarła na mnie ogromne wrażenie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  O drugiej wojnie światowej jest mnóstwo książek. Prawie wszystkie przekazują tę samą wiedzę o cierpieniu, dehumanizacji i tragedii, która prawdopodobnie już na zawsze zapisze się na kartach historii. Zginęło tak wiele ludzi, doszło do tak niewyobrażalnych czynów, że o tym nie da się zapomnieć. Oczywiście najważniejsi w tej historii są właśnie ludzie, jednak wojna niosła też zniszczenie wśród szeroko rozumianej sztuki. Płonęły budynki, obrazy i... książki. Jakkolwiek z całego serca kocham książki, to uważam, że ich zniszczenie w żaden sposób nie jest porównywalne do śmierci człowieka. Niemniej jest to dla mnie ponury symbol upadku kultury i człowieczeństwa. Książki to wiedza, to wyobraźnia, to ucieczka. Gdy dochodzi do palenia dzieł literackich, mogę bez zastanowienia stwierdzić, że jako ludzkość robimy krok do tyłu. Dlatego tak bardzo mnie przeraża, że nawet teraz są palone. Jednak to w czasie wojen płonęły całe stosy naszego dorobku kulturowego.

  Jocelyn Farrec jest bibliotekarką w Saint-Malo. Jest to jej pasja, która pozwalała uciec jej od ponurej rzeczywistości. Przez wiele lat Jocelyn kochała wyłącznie książki, aż pewnego dnia spotkała Antoine'a. Wtedy jej duszą zawładnęła miłość do drugiego człowieka, lecz nie wyparła miłości do literatury. Serce jest pojemne i daje olbrzymie możliwości. Lecz czas niesie ze sobą nieprzewidziane zdarzenia. Dla młodej bibliotekarki jest to nadchodząca wojna. Czym innym jest wiedzieć, że już niedługo jej macki dosięgną Saint-Malo, a czym innym spotkać się z nią twarzą w twarz. Czy Jocelyn będzie w stanie przetrwać wojnę? Czy miłość jest wystarczającą siłą, by pokonać wszelkie przeciwności losu? Czy można patrzeć na cierpienie innych ludzi?

  Myślę, że tutaj jest dość oczywiste, czemu zdecydowałam się przeczytać akurat tę powieść. Bibliotekarka w tytule, książki na okładce – przecież to raj miłośnika literatury. Dlatego też nie zwróciłam uwagi na dokładną treść i złamałam swoje małe czytelnicze postanowienie, które mówiło, że na razie odpoczywam od wszelkiej literatury wojennej. Zbyt dużo jej w ostatnim czasie, by nie czuć się przytłoczonym. Jednak jak już powiedziało się a, to trzeba powiedzieć b. I tak oto jestem po lekturze poruszającej książki.

  Od pierwszych stron urzekł mnie poetyczny język, który niósł w swoim odbiorze przyjemność, ale zarazem nastrajał do kontemplacji. Cała historia jest przepełniona wieloma sentencjami nakłaniającymi do głębokich rozważań nad znaczeniem literatury, ludzkiego życia i pojęcia szczęścia. Wydaje się być to bardzo poważne i w samej rzeczy takie jest. Jednakże dzięki lekkości pióra autora przechodzi się przez całą opowieść bez szwanku i zmęczenia. Pisarz skupia się przede wszystkim na opisach uczuć wewnętrznych, dlatego emocje wręcz krzyczą z prawie każdej strony, a szerokich opisów sytuacyjnych czy krajobrazu nie ma co poszukiwać w tej książce.

  Fabuła jest powolną drogą przez ważną część życia Jocelyn. Panoramicznie ukazuje jej teraźniejszość, ale też w subtelny sposób przedstawia historię wcześniejszą, byśmy lepiej mogli zrozumieć bibliotekarkę. Nie ma tutaj niespodziewanych zwrotów akcji. Pojawiają się ważne, wręcz przełomowe wydarzenia dla bohaterki, jej bliskich, ale też dla całego świata, lecz na wszystkie jesteśmy przygotowywani i gdy już do nich dojdzie, ze smutkiem lub radością możemy je tylko zaakceptować.

  Jeśli miałabym doszukiwać się jakiś niedociągnięć w "Bibliotekarce z Saint-Malo", to muszę zwrócić uwagę na kreację bohaterów, która w moim odczuciu jest stanowczo zbyt niedopracowana. Całość jest opowieścią poruszającą, pełną emocji, lecz niestety nie umiałam utożsamić się z jej bohaterami ani nawet w żaden sposób przywiązać, co mocno mnie zawiodło. Jednak chwilę trzeba poświęcić samej Jocelyn, która wysnuwa się jako postać naiwna. Przemawia przez nią dobroć, która przekracza abstrakcyjną granicę między powinnością, moralnością i głupotą. Brzmi to z mojej strony mocno oceniająco, ale nie to mam na myśli. Kryje się za tym pewien rodzaj piękna, że ktoś w tak mrocznych i trudnych czasach zachował to poczucie, że powinien nadal walczyć i nie zmieniać swoich zasada i wartości. Tchnie to trochę wyidealizowaniem, co potrafiło mnie odrzucać, lecz rozumiem, skąd pomysł na taką bohaterkę i jak ważną rolę odgrywa fakt, że jest właśnie tak bezwarunkowo dobra.

  Powieść ma dla mnie wiele wad, które znacznie psuły mój odbiór, ale "Bibliotekarce z Saint-Malo" jestem w stanie wiele wybaczyć, ponieważ wszystko jest uratowane za pomocą tematyki. Książka ukazuje dwie strony konfliktu w czasie wojny. Nagle opada kurtyna naszych przekonań i gdzieś ukrytej nienawiści u niektórych osób. Pod pojęciem Francuzi, Żydzi i Niemcy nagle wyłaniają się różni ludzie – ludzie z krwi i kości. Każdy z nich jest odmienny, każdy z nich ma własne poglądy i własną moralność. Za tym idzie tylko jeden wniosek – świat nie jest czarno-biały. W tej wojnie ginęli i cierpieli ludzie po obu stronach. Nie każdy Francuz okazywał się szlachetny i nie każdy Niemiec był potworem. Dla mnie jest to prawda uderzająca w pewien schemat. Część nazistów była nieludzkimi stworzeniami. Mordowali, torturowali, uważali się za lepszych i nie znali żadnej litości. Ale byli też ludzie, którzy wykonywali rozkazy, bo chcieli żyć, bo chcieli, by ich bliscy mogli przetrwać. Tak samo sytuacja wyglądała po stronie Francji, gdzie byli ludzie walczący o wolność i życie, byli ludzie, którzy chcieli tylko przetrwać i byli ludzie, którzy uważali, że warto poświęcać niewinnych cywili, byle tylko zabić jednego nazistę. Pewnie część z Was teraz powie, że być może, ale to jest kwestia rozłożenia częstotliwości. Zapewne tak, ale wojna miała wiele obliczy. Mogę sobie dywagować na ten temat, lecz ja wojny nie przeżyłam. Wszystko, co na ten temat wiem, jest wyłącznie moją interpretacją usłyszanych opowieści, nauczonych faktów i przeczytanych słów. Dlatego tak bardzo doceniam w tej powieści, że nie było pryzmatu nienawiści, tylko uwrażliwienie na ogólne pojęcie cierpienia.

  Cała opowieść poszła też krok do przodu, ponieważ dała sygnał, że istnieje też zjawisko ślepego wierzenia w idee. Czasami dajemy się bezmyślnie im omamić i nawet będąc przekonanym, że czynimy dobro, zapominamy o drugim człowieku i konsekwencjach naszych działań. Wtedy wystarczy iskra, by doprowadzić właśnie do dehumanizacji.

  Jak sami czytacie, "Bibliotekarka z Saint-Malo" pobudziła mnie do wielu refleksji i dała nowy punkt odniesienia. Nie pierwszy raz spotykam się z powieścią, która nie przedstawia sytuacji w sposób typowo czarno-biały. Jednak zawsze będę cenić literaturę dającą możliwość spojrzenia na świat z wielu perspektyw. Nie jest to powieść idealna, ale i tak polecam Wam gorąco zapoznać się z nią.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy w dzisiejszych czasach możliwe jest żeby ktoś z nas oddał swoje życie za pracę czy za pasję? Czy takie poświęcenia mają jeszcze miejsce?

  „Bibliotekarka z Saint-Malo” to najnowsza książka @marioescobar, w której to autor na kartach książki zabiera nas w niezwykłą podróż uliczkami tego malowniczego miasteczka. I o ile taka podróż mogłaby być wspaniałą przygodą, tak podczas działań wojennych raczej napełnia nas strachem i negatywnymi emocjami. Historia drugiej wojny światowej stanowi tutaj tło rozgrywających się wydarzeń, ale jest też bezpośrednim obrazem ówczesnej francuskiej rzeczywistości. Tytułowa bohaterka, bibliotekarka Jocelyn niezwykle doświadczona przez los każdego dnia przechodzi przemianę chroniąc dzieła kolekcji bibliotecznej. Borykając się z tragicznymi wydarzeniami, głęboko wierzy w to, ze dzieła klasyki literatury będą w stanie odbudować świat po wojnie.

  Wątek miłosny, który został wpleciony w przedstawione wydarzenia został pięknie zarysowany. To książki stały się tematem scalającym Jocelyn zarówno z mężem jak i z kapitanem wojsk niemieckich. Autor posługuje się pięknym, malowniczym językiem, który przenika do ludzkiego wnętrza. Książka jest przepleciona pięknym cytatami z których każdy miłośnik literatury i książek zdecydowanie mógłby wybierać. Nie spodziewałam się tak przepełnionej emocjami lektury. Mimo, iż przedstawiona historia napawa smutkiem i nostalgią daje nadzieję. Nadzieję na miłość i wiarę w drugiego człowieka.

  „Harujemy w życiu, by coś posiadać, coś osiągnąć, zatriumfować, ale prawdziwym zwycięstwem zawsze pozostaje miłość.”

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 19 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Bibliotekarka z Saint-Malo
 • Autor: Mario Escobar
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 368
 • Format: 13.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366815681
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: La Bibliotecaria de Saint Malo
 • Tłumacz: Patrycja Zarawska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366815681
 • EAN: 9788366815681
 • Wymiary: 13.5x20.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
Mały Książę (z ilustracjami autora) - Antoine de Saint-Exupéry 5/5 Nasza cena:
5,35 zł 6,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mały Książę (z ilustracjami autora) - Antoine de Saint-Exupéry

Mały Książę w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Przedstawiamy wyjątkową edycję Małego...
Dzieci żółtej gwiazdy 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci żółtej gwiazdy

"Dzieci żółtej gwiazdy" to kolejna pasjonująca powieść historyczna autora "Kołysanki z Auschwitz". Losy dwóch żydowskich chłopców w okupowanej i kolaborującej z Niemcami Francji. Paryż to miasto miłości i sztuki, ale mało kto myśli o tym w sierpniu 1942 roku. Miasto znajduje się pod niemiecką...
Kołysanka z Auschwitz 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kołysanka z Auschwitz

Wzruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej przerażających okresów w historii świata Niemcy, 1943 rok. Helene Hannemann budzi swoje dzieci, aby zaczęły szykować się do szkoły. Jej mąż Johann niedawno stracił pracę i nie ma szans na nową ze względu na swoje romskie...
Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Dzieci żółtej gwiazdy 5/5 Nasza cena:
44,04 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Dzieci żółtej gwiazdy

Poruszające powieści o wielkiej odwadze i poświęceniu w cieniu wojny. Historie oparte na prawdziwych wydarzeniach. W pakiecie znajdują się: „Kołysanka z Auschwitz“, Mario Escobara Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała...
Pakiet Kołysanka z Auschwitz / Światło ukryte w mroku 0/5 Nasza cena:
56,91 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Kołysanka z Auschwitz / Światło ukryte w mroku

Poruszające powieści o wielkiej odwadze i poświęceniu w cieniu wojny. Historie oparte na prawdziwych wydarzeniach.W pakiecie znajdują się:,,Kołysanka z Auschwitz" Mario Escobara Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję...
Dzieci żółtej gwiazdy 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci żółtej gwiazdy

Nowa książka Mario Escobara, autora bestsellerowej „Kołysanki z Auschwitz” Poruszająca opowieść o dramatycznej ucieczce, ogromnym poświęceniu i sile nadziei w ogarniętych wojną czasach. Sierpień 1942 roku. Bracia Jakob i Moïse Stein przebywają u ciotki w Paryżu, będącym pod nazistowską okupacją....
Kołysanka z Auschwitz 0/5 Nasza cena:
42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kołysanka z Auschwitz

Książka wydana w serii Wielkie Litery - w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem...
Kołysanka z Auschwitz 5/5 Nasza cena:
20,00 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kołysanka z Auschwitz

Wzruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej przerażających okresów w historii świata Niemcy, 1943 rok. Helene Hannemann budzi swoje dzieci, aby zaczęły szykować się do szkoły. Jej mąż Johann niedawno stracił pracę i nie ma szans na nową ze względu na swoje romskie...
Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Dzieci żółtej gwiazdy 5/5 Nasza cena:
38,94 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Dzieci żółtej gwiazdy

Bestsellerowe powieści Mario Escobara Poruszające historie, które zostają w pamięci na długo. W pakiecie znajdują się książki: „Kołysanka z Auschwitz” Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować. Helene...
Kołysanka z Auschwitz. Wydanie kieszonkowe 5/5 Nasza cena:
8,40 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kołysanka z Auschwitz. Wydanie kieszonkowe

Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem romskiego pochodzenia, z którym ma piątkę dzieci. Pewnego poranka 1943 roku do ich życia wkracza niemiecka policja...
eBook Kołysanka z Auschwitz mobi epub 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kołysanka z Auschwitz mobi epub

Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem romskiego pochodzenia, z którym ma piątkę dzieci. Pewnego poranka 1943 roku do ich życia wkracza niemiecka policja...
eBook Dzieci żółtej gwiazdy mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dzieci żółtej gwiazdy mobi epub

"Dzieci żółtej gwiazdy" to kolejna pasjonująca powieść historyczna autora "Kołysanki z Auschwitz". Losy dwóch żydowskich chłopców w okupowanej i kolaborującej z Niemcami Francji. Paryż to miasto miłości i sztuki, ale mało kto myśli o tym w sierpniu 1942 roku. Miasto znajduje się pod niemiecką...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula