Bibliotekarka z Saint-Malo

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 61
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Format
13.5 x 20.5 cm
Ilość stron
368
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 17,27 zł
DUŻYM DRUKIEM
za 38,61 zł
Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł Taniej o: 35%

Kolejna powieść Mario Escobara, która opowiada o niezwykłym uczuciu i przywiązaniu do książek. Sięgnij po tę lekturę i przekonaj się, czy miłość jest w stanie i tym razem odnieść zwycięstwo.

"Bibliotekarka z Saint-Malo" jest intrygującą historią osadzoną w czasach II wojny światowej. Życie Jocelyn Ferrec, tytułowej bibliotekarki,  nie zostało usłane różami. Kobieta straciła rodziców, a w dniu jej ślubu rozpętała się wojna. Choć była przekonana, że wreszcie zazna odrobiny spokoju u boku ukochanego, ten został wezwany na front. Jedynym, co jej pozostało, były książki. Tymczasem i dla nich nastały bardzo niebezpieczne czasy.

Hermann von Choltiz, niemiecki kapitan, który zjawia się w Saint-Malo, ma za zadanie zniszczyć wszystkie wywrotowe książki, wpisane na zakazaną listę. Pech chce, że mężczyzna sam bardzo ceni sobie literaturę, a biblioteczna kolekcja, jaką zgromadziła Jocelyn, ma dla niego szczególne znaczenie. On i bibliotekarka niespodziewanie zbliżają się do siebie, choć realia wojenne nie ułatwiają nawiązywania relacji. Czy cała historia może się jeszcze dobrze skończyć dla Jocelyn i jej książek?

Przeczytaj darmowy fragment


O autorze

Mario Escobar jest historykiem, ekspertem w dziedzinie historii najnowszej. Na swoim koncie ma wiele pozycji dotyczących Inkwizycji, Reformacji, a także sekt religijnych. Pracuje jako redaktor dla "Nueva historia para el debate", a jego teksty pojawiają się również w wielu innych czasopismach. Autor powieści "Kołysanka z Auschwitz" oraz "Dzieci żółtej gwiazdy".

Recenzje (61)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  14 z 16 osób uznało recenzję za przydatną

  Są takie pozycje, które wywołują w czytelniku prawdziwy wachlarz skrajnych, obezwładniających emocji i zostawiają po sobie ślad w sercu już na zawsze. "Bibliotekarka z Saint-Malo" zdecydowanie do nich należy, można nawet rzec, iż to książka, jaka potrząsa czytelnikiem na tyle silnie, by mógł wyrwać się z letargu, zmienić swe postępowanie, docenić, jak wiele posiada i jak wiele może. Jak każda opowieść osadzona w czasach brutalnej wojny, wywołuje zarazem szok, niedowierzanie, niepokój. I choć już każdy z nas ma na swoim koncie wiele historii wojennych, to jednak owe przeszywające doznania wciąż są tak świeże i silne, że aż niemal namacalne. Mimo że pozycja nie jest przesączona mocnymi bestialskimi czynami niemieckich żołnierzy, nadal silnie uruchamia wyobraźnię i skłania do zadumy nad ludzką naturą i granicami człowieczeństwa. I choć krwawe tło historyczne odgrywa tu bardzo ważną rolę, to jednak fundamentem tej przejmującej opowieści jest wspaniale, starannie naszkicowana, wyjątkowa bohaterka, jej miłość, ogromna siła, wytrwałość i poświęcenie, do jakich niewielu byłoby zdolnym.

  Mario Escobar nakreślił przepiękną, dotykającą duszy, zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o miłości, przeznaczeniu, odwadze, zemście i sumieniu. Wszystkie te emocje są ściśle ze sobą powiązane ze względu na trwający bezduszny konflikt zbrojny, jaki zmienił życie wielu ludzi już na zawsze. Człowiekowi można odebrać wiele, a jednak jego dusza, wrażliwość i ludzkość może pozostać niewzruszona. O właśnie takich silnych osobowościach jest ta powieść, o wrażliwych bohaterach, którzy z podniesionym czołem bronią swoich ideałów.

  Jocelyn Ferrec to bezsprzecznie kobieta, której los nie oszczędził. Utrata rodziców, choroba i wybuch wojny w dniu ślubu, gdy myślała, że wreszcie odnalazła szczęście, to tylko wierzchołek góry lodowej. Gdy ukochany został wezwany na front, świat bibliotekarki zawalił się całkowicie. Jedyną ucieczką od wszechogarniającej tęsknoty, bólu i niepewności były książki, fundujące jej niezwykłą podróż, uwrażliwiającą, mentorską, wzmacniającą. Swoją pracę bibliotekarki nie tylko kochała, ale i traktowała niesłychanie poważnie, szczególnie w momencie ogłoszenia przez wroga zakazanej listy książek wielu najważniejszych, klasycznych autorów. Tak oto kobieta, która kpiła ze śmierci dla idei, była gotowa poświęcić się z miłości do sztuki, wiedzy, literatury. Bo czy można tak po prostu okraść mieszkańców Francji z dziedzictwa narodowego, mądrości, wiedzy cenniejszej niż złoto, pokarmu dla zbolałej duszy?

  "Bibliotekarka z Saint-Malo" to mistrzowskie połączenie solidnej porcji historii z lawiną skrajnych, obezwładniających emocji, dlatego żaden czytelnik nie będzie w stanie przejść obok niej obojętnie. Autor charakteryzuje się niesamowicie lekkim, przyjemnym i sugestywnym piórem, dlatego kartki tej przejmującej historii same przelatują przez palce. Fabuła nasączona jest stałym napięciem i licznymi zwrotami akcji, jakie nie dają czytającemu ani chwili wytchnienia. Nie zabrakło też wielu pięknych, przenikliwych sentencji, które nakazują zatrzymać się choć nad chwilę i zastanowić nad własnym losem czy istotą człowieczeństwa.

  "Bibliotekarka z Saint-Malo" jest piękną, niesłychanie wartościową, przeszywającą duszę pozycją, która skruszy wiele czytelniczych serc. Zaskakująca, wzruszająca do łez i trzymająca w niemiłosiernym napięciu, dopełniona mocnym, szokującym finałem. To wyjątkowa opowieść o różnych obliczach miłości, ogromnym poświęceniu, nadziei i wytrwałości, jakie w jednym z najbardziej przerażających okresów w całej historii, miały szczególną wartość. Mistrzowskie kreacje bohaterów, dopracowane tło historyczne, nadzwyczaj plastyczne pióro autora, a wszytko to zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Jeśli kochacie przeszywające opowieści o niepojętych ludzkich dramatach i odwadze, mogącej zmienić świat, ta pozycja skradnie wasze serce!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  '' Moc słów nie tkwi w samych opowieściach, tylko w tym, jak umiemy trafić do serc czytelników ''

  Mario Escobar.

  Wydawnictwo: Kobiece.

  Literatura: Historia.

  Mario Escobar, Hiszpański pisarz którego powieści łączy jeden dialog, literatura obozowa. ; Dzieci żółtej gwiazdy ; czy ; Kołysanka z Auschwitz ; opisująca losy bohaterów na tle obozu koncentracyjnego, losów w czasie drugiej wojny światowej. W nowej powieści Bibliotekarka z Saint - Malo, doświadczamy wzruszenia, wrażliwości, poznajemy bohaterkę która oddała życie za książki z biblioteki w której pracowała, celem było zachować te woluminy które były zakazane przez Niemców. Jakiś czas temu, spotkałam się z opinią iż na rynku wydawniczym pojawiło się mnóstwo literatury o podobnej tematyce, z podobnym akcentem, zadziorem, charakterem, ich podobieństwo kreuje rutyna a nawet nuda. Po cóż więc pisać takie historie? Jeśli pragniemy by pamięć przetrwała tych którzy zostali spisani na karty pamięci historii książki, by nie umarli z czystego zapomnienia, by ich los walczących z niesprawiedliwością ówczesnego świata, z nazizmem, broniącego słabszych, musi być powtarzana do skutku, by nie została przykryta kurzem. Na myśl przychodzi mi cytat zasłyszany w powieści ; Czasami nadzieja to jedyne, co nas odgradza d szaleństwa ;

  Kiedy wybucha wojna, Niemcy najeżdżają miasteczko Saint - Malo, położone we Francji, gdzie Jocelyn Ferrec tuż po ślubie, boryka się z gruźlicą, w tym czasie mąż zostaje wysłany na front, gdzie schorowany trafił do obozu jenieckiego. Do mieszkania wprowadza się w tym czasie porucznik SS Bauman, który nie tylko nie darzy kobietę sympatią co wręcz jej dokucza, poniża, przede wszystkim jego rola polega na skonfiskowaniu tysiącom zakazanych tytułów. Gdzie poczęli robić czystki od księgarń w której między innymi pracował Denis, przyjaciel dziewczyny, wydawnictw, bibliotek publicznych po zbiory instytucji kulturowych. Takich pisarzy jak Karol Marks, Zygmund Freud, Franz Kawka, Jack London, Niemcy uważali za zgorszenie narodu, a treści którymi autorzy się posługiwali za haniebne. Będąc dyrektorem biblioteki Jocelyn broniła każdej powieści, bez wyjątku traktując je z należytym szacunkiem, w tedy to poznała Von Hermmana Choltiza który pomimo iż był oficerem niemieckim, miał za zadanie chronić dziedzictwa kultury, zaprzyjaźnił się w krótce z dziewczyną, pomagając jej w różnych skomplikowanych działaniach, narażając również własne życie. Jest takie powiedzenie ; Pokochaj swoich wrogów, a staną się twymi przyjaciółmi ; co na jedno wychodzi - serce nie sługa, a rozum w krzakach, uczucie które zaczęło się rodzić, było ulotne, zakazane, czasy niepewne, sąsiedzi którzy dla własnego bezpieczeństwa albo byli ślepi, głusi, lub woleli wydawać Niemcom to co niby podpatrzone, uważali za prawdę absolutną i narodu. By nie stać się biernym widzem w oczekiwaniu na powrót męża, Jocelyn w raz z grupą ludzi utworzyła sieć konspiracyjną która miała za zadanie chronić te cenne egzemplarze, publikowali podziemne czasopismo ; La Resistance ; W ten sposób pragnęli bronić oraz ułatwić drogę ucieczki dla intelektualistów i pisarzy. W ten sposób Pierre został łącznikiem pomiędzy siatką w Paryżu a Jocelyn. Kiedy Antoine został wypuszczony z więzienia z powodów humanitarnych i zdrowotnych, mogłoby się wydawać że szczęście wróciło tychże dwojga sobie bliskich osób. Niestety wyniszczenie i choroba płuc zrobiła najgorszą z możliwych rzeczy, mąż Jocelyn zmarł, a ona dzięki ruchu oporu w którym działała, trzymała się jako tako, próbując powstrzymać nazistów przed spaleniem biblioteki. Utworzyła coś na kształt przykrywki nazywając Klub Czytelnika, gdzie w raz z zaprzyjaźnionymi osobami spotykali się by omówić najważniejsze sprawy. Tam niespodziewanie Von Choltz nakrył grupę, a jeden z jej członków został zamordowany przez SS za zdradę. Jak zakończy się ta pełna ekspresji powieść? Do jakiego stopnia posunie się Bauman? Kogo będzie chronić Jocelyn? Czy rodząca się miłość ma szansę na przetrwanie?

  Spisana opowieść w listach do Marcela Zola, który po wojnie opisał całą historię kobiety broniącej biblioteki. Trzeba pamiętać że biblioteka to nie tylko budynek, ale miejsce w której znajdują się książki, a te są spuścizną, którą należy przekazać następnym pokoleniom, są światłem, bo kim stanie się człowiek bez literatury, klasyki? Każda książka to dusza tych którzy je napisali, serce tych, których ukazano na stronicach. Książka będzie tak długo żyć, jak czytelnik jej na to pozwoli. Misją książek jest to że stajemy się wolnymi, uczy nas, bawi, dzięki niej poznajemy świat ludzi, przyrodę, kultury. Już nawet Sokrates, Platon, Arystoteles, Senece, Cycer i wielu innych, przekaże nam że dzięki książkom stajemy się nieśmiertelni. Zachęcam wszystkich do korzystania z tej skarbnicy wiedzy i mądrości. Polecam serdecznie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Na początek nasuwa mi się pytanie: Co dla Was znaczą książki?

  Dla Jocelyn Ferrec głównej bohaterki powieści Mario Escobara "Bibliotekarka z Saint-Malo" książki są wszystkim. Właśnie dlatego w momencie gdy do jej ukochanego miasta wkraczają wojska niemieckie , które między innymi mają za zadanie zniszczenie książek w ich mniemaniu zakazanych, kobieta jest gotowa poświęcić życie, aby bronić swojej ukochanej biblioteki.

  Ta książka to piękna opowieść o miłości, przyjaźni, poświęceniu w obliczu wielkiej tragedii jaką była II wojna światowa. Jestem pełna podziwu dla Jocelyn, zwykłej kobiety, która do ostatniej chwili broniła tego co kochała. To była niezwykle wrażliwa, kochająca i troszczącą się o innych kobieta. Wierzyła, że tylko miłość może zwyciężyć wojenną znieczulicę.

  Czytając tą powieść zakochałam się w obrazie przedwojennego Saint-Malo jaki z wielką precyzją nakreślił nam autor i zapałałam nową miłością do literatury. Człowiek nie zdaje sobie sprawy jaki to przywilej, że obecnie mamy na wyciągnięcie ręki każdą książkę jakiej tylko zapragniemy! To piękne, że możemy zagłębiać się w tak różnych historiach kiedy tylko chcemy. Wiele razy płakałam razem z Jocelyn i czułam do niej niezwykłe przywiązanie.

  "Misja książek polega na tym, że czynią nas wolnymi. Jesteśmy wolni, kiedy się uczymy, poznajemy świat, odkrywamy go."

  "Miasto jest jak kobieta- stwierdziłam.

  -Co masz na myśli? - zapytał Denis marszcząc brwi.

  -Wszyscy chcieliby je zdobyć, lecz ono się opiera. Mogą w końcu zająć jego ulice, nigdy jednak nie posiądą jego duszy. Saint-Malo zawsze pozostanie wolne, dopóki będziemy czuć w sercach jego ogień."

  Gorąco Was zachęcam to sięgnięcia po tą powieść! Myślę, że po przeczytaniu zagości w Waszych sercach na długo.

  IG SMIEJKA_CZYTA

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Brałem się za lekturę tej powieści z wielkimi nadziejami. Słyszałem wiele dobrego i o autorze i o samej książce, ale niestety dostałem nie to, czego się spodziewałem. Miałem otrzymać historię o heroicznej walce z okupantem, o ratowaniu dziedzictwa literackiego, a dostałem książkę, w której niby pokazana jest wojna, a tak naprawdę nijak się ona ma do tego, co faktycznie wtedy się działo. Ubolewam nad tym, że realia tamtych czasów totalnie nie zostały zachowane, bo sam pomysł na fabułę niósł spory potencjał. Jeśli pominie się tutaj całkowicie wątek wojenny, to możemy otrzymać piękną powieść o miłości do literatury, ale i do mężczyzny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  O drugiej wojnie światowej jest mnóstwo książek. Prawie wszystkie przekazują tę samą wiedzę o cierpieniu, dehumanizacji i tragedii, która prawdopodobnie już na zawsze zapisze się na kartach historii. Zginęło tak wiele ludzi, doszło do tak niewyobrażalnych czynów, że o tym nie da się zapomnieć. Oczywiście najważniejsi w tej historii są właśnie ludzie, jednak wojna niosła też zniszczenie wśród szeroko rozumianej sztuki. Płonęły budynki, obrazy i... książki. Jakkolwiek z całego serca kocham książki, to uważam, że ich zniszczenie w żaden sposób nie jest porównywalne do śmierci człowieka. Niemniej jest to dla mnie ponury symbol upadku kultury i człowieczeństwa. Książki to wiedza, to wyobraźnia, to ucieczka. Gdy dochodzi do palenia dzieł literackich, mogę bez zastanowienia stwierdzić, że jako ludzkość robimy krok do tyłu. Dlatego tak bardzo mnie przeraża, że nawet teraz są palone. Jednak to w czasie wojen płonęły całe stosy naszego dorobku kulturowego.

  Jocelyn Farrec jest bibliotekarką w Saint-Malo. Jest to jej pasja, która pozwalała uciec jej od ponurej rzeczywistości. Przez wiele lat Jocelyn kochała wyłącznie książki, aż pewnego dnia spotkała Antoine'a. Wtedy jej duszą zawładnęła miłość do drugiego człowieka, lecz nie wyparła miłości do literatury. Serce jest pojemne i daje olbrzymie możliwości. Lecz czas niesie ze sobą nieprzewidziane zdarzenia. Dla młodej bibliotekarki jest to nadchodząca wojna. Czym innym jest wiedzieć, że już niedługo jej macki dosięgną Saint-Malo, a czym innym spotkać się z nią twarzą w twarz. Czy Jocelyn będzie w stanie przetrwać wojnę? Czy miłość jest wystarczającą siłą, by pokonać wszelkie przeciwności losu? Czy można patrzeć na cierpienie innych ludzi?

  Myślę, że tutaj jest dość oczywiste, czemu zdecydowałam się przeczytać akurat tę powieść. Bibliotekarka w tytule, książki na okładce – przecież to raj miłośnika literatury. Dlatego też nie zwróciłam uwagi na dokładną treść i złamałam swoje małe czytelnicze postanowienie, które mówiło, że na razie odpoczywam od wszelkiej literatury wojennej. Zbyt dużo jej w ostatnim czasie, by nie czuć się przytłoczonym. Jednak jak już powiedziało się a, to trzeba powiedzieć b. I tak oto jestem po lekturze poruszającej książki.

  Od pierwszych stron urzekł mnie poetyczny język, który niósł w swoim odbiorze przyjemność, ale zarazem nastrajał do kontemplacji. Cała historia jest przepełniona wieloma sentencjami nakłaniającymi do głębokich rozważań nad znaczeniem literatury, ludzkiego życia i pojęcia szczęścia. Wydaje się być to bardzo poważne i w samej rzeczy takie jest. Jednakże dzięki lekkości pióra autora przechodzi się przez całą opowieść bez szwanku i zmęczenia. Pisarz skupia się przede wszystkim na opisach uczuć wewnętrznych, dlatego emocje wręcz krzyczą z prawie każdej strony, a szerokich opisów sytuacyjnych czy krajobrazu nie ma co poszukiwać w tej książce.

  Fabuła jest powolną drogą przez ważną część życia Jocelyn. Panoramicznie ukazuje jej teraźniejszość, ale też w subtelny sposób przedstawia historię wcześniejszą, byśmy lepiej mogli zrozumieć bibliotekarkę. Nie ma tutaj niespodziewanych zwrotów akcji. Pojawiają się ważne, wręcz przełomowe wydarzenia dla bohaterki, jej bliskich, ale też dla całego świata, lecz na wszystkie jesteśmy przygotowywani i gdy już do nich dojdzie, ze smutkiem lub radością możemy je tylko zaakceptować.

  Jeśli miałabym doszukiwać się jakiś niedociągnięć w "Bibliotekarce z Saint-Malo", to muszę zwrócić uwagę na kreację bohaterów, która w moim odczuciu jest stanowczo zbyt niedopracowana. Całość jest opowieścią poruszającą, pełną emocji, lecz niestety nie umiałam utożsamić się z jej bohaterami ani nawet w żaden sposób przywiązać, co mocno mnie zawiodło. Jednak chwilę trzeba poświęcić samej Jocelyn, która wysnuwa się jako postać naiwna. Przemawia przez nią dobroć, która przekracza abstrakcyjną granicę między powinnością, moralnością i głupotą. Brzmi to z mojej strony mocno oceniająco, ale nie to mam na myśli. Kryje się za tym pewien rodzaj piękna, że ktoś w tak mrocznych i trudnych czasach zachował to poczucie, że powinien nadal walczyć i nie zmieniać swoich zasada i wartości. Tchnie to trochę wyidealizowaniem, co potrafiło mnie odrzucać, lecz rozumiem, skąd pomysł na taką bohaterkę i jak ważną rolę odgrywa fakt, że jest właśnie tak bezwarunkowo dobra.

  Powieść ma dla mnie wiele wad, które znacznie psuły mój odbiór, ale "Bibliotekarce z Saint-Malo" jestem w stanie wiele wybaczyć, ponieważ wszystko jest uratowane za pomocą tematyki. Książka ukazuje dwie strony konfliktu w czasie wojny. Nagle opada kurtyna naszych przekonań i gdzieś ukrytej nienawiści u niektórych osób. Pod pojęciem Francuzi, Żydzi i Niemcy nagle wyłaniają się różni ludzie – ludzie z krwi i kości. Każdy z nich jest odmienny, każdy z nich ma własne poglądy i własną moralność. Za tym idzie tylko jeden wniosek – świat nie jest czarno-biały. W tej wojnie ginęli i cierpieli ludzie po obu stronach. Nie każdy Francuz okazywał się szlachetny i nie każdy Niemiec był potworem. Dla mnie jest to prawda uderzająca w pewien schemat. Część nazistów była nieludzkimi stworzeniami. Mordowali, torturowali, uważali się za lepszych i nie znali żadnej litości. Ale byli też ludzie, którzy wykonywali rozkazy, bo chcieli żyć, bo chcieli, by ich bliscy mogli przetrwać. Tak samo sytuacja wyglądała po stronie Francji, gdzie byli ludzie walczący o wolność i życie, byli ludzie, którzy chcieli tylko przetrwać i byli ludzie, którzy uważali, że warto poświęcać niewinnych cywili, byle tylko zabić jednego nazistę. Pewnie część z Was teraz powie, że być może, ale to jest kwestia rozłożenia częstotliwości. Zapewne tak, ale wojna miała wiele obliczy. Mogę sobie dywagować na ten temat, lecz ja wojny nie przeżyłam. Wszystko, co na ten temat wiem, jest wyłącznie moją interpretacją usłyszanych opowieści, nauczonych faktów i przeczytanych słów. Dlatego tak bardzo doceniam w tej powieści, że nie było pryzmatu nienawiści, tylko uwrażliwienie na ogólne pojęcie cierpienia.

  Cała opowieść poszła też krok do przodu, ponieważ dała sygnał, że istnieje też zjawisko ślepego wierzenia w idee. Czasami dajemy się bezmyślnie im omamić i nawet będąc przekonanym, że czynimy dobro, zapominamy o drugim człowieku i konsekwencjach naszych działań. Wtedy wystarczy iskra, by doprowadzić właśnie do dehumanizacji.

  Jak sami czytacie, "Bibliotekarka z Saint-Malo" pobudziła mnie do wielu refleksji i dała nowy punkt odniesienia. Nie pierwszy raz spotykam się z powieścią, która nie przedstawia sytuacji w sposób typowo czarno-biały. Jednak zawsze będę cenić literaturę dającą możliwość spojrzenia na świat z wielu perspektyw. Nie jest to powieść idealna, ale i tak polecam Wam gorąco zapoznać się z nią.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 56 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Bibliotekarka z Saint-Malo
 • Autor: Mario Escobar
 • Wydawnictwo Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 368
 • Format: 13.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366815681
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: La Bibliotecaria de Saint Malo
 • Tłumacz: Patrycja Zarawska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366815681
 • EAN: 9788366815681
 • Wymiary: 13.5x20.5cm
Najczęściej kupowane razem
 • -36%
  Rzeki płyną, jak chcą

  Rzeki płyną, jak chcą

  Trzy siostry, których życie skomplikowały wojna i miłość. Klara, Róża i Amelka. Panny Terechowiczówny. Przed wojną jeździły z rodzicami do wód, mieszkały w wytwornym pensjonacie, a matka pilnowała, by parasolkami chroniły delikatną cerę przed słońcem. Rok 1914 wywrócił życie sióstr, podobnie jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,39 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Terapeutka

  Terapeutka

  Nowa powieść autorki bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę… Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,45 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Gdzie poniesie wiatr

  Gdzie poniesie wiatr

  Nowa powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerów "Słowik“, "Wielka samotność“, "Zimowy ogród“ i "Firefly Lane" - książki, na podstawie której powstał serial z Katherine Heigl i Sarah Chalke w rolach głównych. Jaką cenę ma amerykański sen? Teksas, rok 1934. Miliony ludzi pozostają bez pracy, a...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,45 zł 49,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Miasto z mgły

  Miasto z mgły

  Ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafona. Młody chłopak odkrywa, że chce zostać pisarzem, kiedy jego opowieści zaciekawiają bogatą dziewczynę, która skradła mu serce. Budowniczy ucieka z Konstantynopola z projektami sekretnej biblioteki. Dziwny dżentelmen zachęca Cervantesa do napisania książki, jaka...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,94 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,53 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -45%
  W cieniu Babiej Góry

  W cieniu Babiej Góry

  Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,95 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Zmora

  Zmora

  W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Wtedy też przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Kama jest jedną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,42 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Afekt. Joanna Chyłka. Tom 13

  Afekt. Joanna Chyłka. Tom 13

  W nowej kancelarii prawnej Joannie Chyłce zostaje przydzielona sprawa będąca jej zawodowym koszmarem: ma bronić pedofila. Sytuację komplikuje fakt, że oskarżonym jest brat jednego z najważniejszych polityków w Polsce – kandydata na prezydenta, który przed wyborami przoduje w sondażach. Sprawa...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,93 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7

  Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7

  Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Apliese! Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi Siedem sióstr, jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:zintegrowana
  Cena: Nasza cena: 34,63 zł 45,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -34%
  Szkarłatna łuna. Wiatr ze wschodu. Tom 3

  Szkarłatna łuna. Wiatr ze wschodu. Tom 3

  Trzeci tom bestsellerowej serii Wiatr ze wschodu. Milkną echa rewolucji bolszewickiej, świat wraca na dawne tory. Wczorajsi wyzwoliciele okazują się jedynie kolejnymi władcami absolutnymi, a równość pozostaje mitem. Włodzimierz Lenin podupada na zdrowiu - rozpoczyna się brutalna walka o władzę....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,34 zł 39,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Bibliotekarka z Saint-Malo 0/5 Nasza cena:
38,61 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarka z Saint-Malo

Wydanie z serii DUŻYM DRUKIEM – z większą czcionką dla osób z zaburzeniami widzenia. Radość z komfortowego czytania! Kolejna powieść Mario Escobara, która opowiada o niezwykłym uczuciu i przywiązaniu do książek. Sięgnij po tę lekturę i przekonaj się, czy miłość jest w stanie i tym razem odnieść...
Bibliotekarka z Auschwitz 5/5 Nasza cena:
26,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarka z Auschwitz

Oparta na historii czeskiej więźniarki obozu Auschwitz-Birkenau, Dity Kraus, opowieść o nastolatce, która ryzykowała życiem, aby ocalić magię literatury w piekle Holokaustu. Ma zaledwie czternaście lat i wytatuowany na ręce numer 73 305. Dita przyjechała do Auschwitz-Birkenau transportem z getta w...
Bibliotekarka z Paryża 5/5 Nasza cena:
26,32 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarka z Paryża

Bestseller „New York Timesa” Niezwykła historia o miłości, przyjaźni i sile literatury w czasach II wojny światowej Odkryj świat, w którym magia książek niesie otuchę nawet w najczarniejszej godzinie Odile dostaje wymarzoną pracę w Amerykańskiej Bibliotece w Paryżu. Jej rodzice nie są zachwyceni....
Bibliotekarka z Auschwitz 0/5 Nasza cena:
54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarka z Auschwitz

Oparta na historii więźniarki obozu Auschwitz-Birkenau, Dity Kraus, opowieść o nastolatce, która ryzykowała życie, aby ocalić magię literatury w piekle Holokaustu. W bloku 31 (w obozie zagłady Auschwitz), póki istniał, przebywało 500 dzieci razem z grupą więźniów pełniących funkcję "opiekunów" i...
Dzieci żółtej gwiazdy 5/5 Nasza cena:
28,90 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci żółtej gwiazdy

"Dzieci żółtej gwiazdy" to kolejna pasjonująca powieść historyczna autora "Kołysanki z Auschwitz". Losy dwóch żydowskich chłopców w okupowanej i kolaborującej z Niemcami Francji. Paryż to miasto miłości i sztuki, ale mało kto myśli o tym w sierpniu 1942 roku. Miasto znajduje się pod niemiecką...
Nauczyciel z Getta 0/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nauczyciel z Getta

Warszawa, 1939 roku Agnieszka Ignaciuk z synem Henrykiem na krótko przed wybuchem II wojny światowej szuka schronienia. Oboje trafiają do sierocińca, gdzie poznają Janusza Korczaka. Agnieszka zostaje opiekunką dzieci. Towarzyszy nauczycielowi w codziennej pracy. Rozpoczyna się redukcja getta...
Kołysanka z Auschwitz 5/5 Nasza cena:
25,68 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kołysanka z Auschwitz

Wzruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej przerażających okresów w historii świata Niemcy, 1943 rok. Helene Hannemann budzi swoje dzieci, aby zaczęły szykować się do szkoły. Jej mąż Johann niedawno stracił pracę i nie ma szans na nową ze względu na swoje romskie...
Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Światło ukryte w mroku 5/5 Nasza cena:
44,04 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Światło ukryte w mroku

Poruszające powieści o wielkiej odwadze i poświęceniu w cieniu wojny. Historie oparte na prawdziwych wydarzeniach. Kołysanka z Auschwitz Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować. Helene Hannemann, rodowita...
Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Światło ukryte w mroku 0/5 Nasza cena:
43,31 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Kołysanka z Auschwitz, Światło ukryte w mroku

Poruszające powieści o wielkiej odwadze i poświęceniu w cieniu wojny. Historie oparte na prawdziwych wydarzeniach.W pakiecie znajdują się:,,Kołysanka z Auschwitz" Mario Escobara Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję...
Dzieci żółtej gwiazdy (pocket) 0/5 Nasza cena:
8,40 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci żółtej gwiazdy (pocket)

Nowa książka Mario Escobara, autora bestsellerowej „Kołysanki z Auschwitz” Poruszająca opowieść o dramatycznej ucieczce, ogromnym poświęceniu i sile nadziei w ogarniętych wojną czasach. Sierpień 1942 roku. Bracia Jakob i Moïse Stein przebywają u ciotki w Paryżu, będącym pod nazistowską okupacją....
Dzieci żółtej gwiazdy 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci żółtej gwiazdy

Nowa książka Mario Escobara, autora bestsellerowej „Kołysanki z Auschwitz” Poruszająca opowieść o dramatycznej ucieczce, ogromnym poświęceniu i sile nadziei w ogarniętych wojną czasach. Sierpień 1942 roku. Bracia Jakob i Moïse Stein przebywają u ciotki w Paryżu, będącym pod nazistowską okupacją....
Kołysanka z Auschwitz 0/5 Nasza cena:
42,47 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kołysanka z Auschwitz

Książka wydana w serii Wielkie Litery - w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem...
Wybrane bestsellery
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
77,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać 5/5 Nasza cena:
22,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkoła potrafi być naprawdę wkurzająca i przestarzała! Czujesz się w niej czasami jak na taśmie produkcyjnej albo w zakładzie karnym? Natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na twoich błędach niż sukcesach, stresujące sprawdziany od bladego świtu… A do tego te ciągłe...
Siedem lat ciemności 4/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem lat ciemności

Mroczny, niepokojący i pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny z Korei Południowej! Siedem lat. Siedem lat, odkąd życie głównego bohatera, Sowona, wywróciło się do góry nogami. Siedem lat, odkąd po raz ostatni widział ojca, który wylądował w więzieniu. Siedem lat, odkąd miasteczko, w którym...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Moje skarby 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów! Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań...
Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
31,15 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia

Historyjki obrazkowe znajdziemy w każdym gabinecie logopedycznym, przedszkolu i wielu innych bliskim dzieciom miejscach. Dają one okazję do dobrej zabawy, a przy tym wspomagają rozwój m.in.: mowy na różnych poziomach (od poszerzania zasobu słownictwa po rozwój umiejętności opowiadania i prowadzenia...
Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela...
Ciężarówką przez Galaktykę 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciężarówką przez Galaktykę

Wyzysk i Spółka, międzygalaktyczny lider rozwiązań sanitarnych, zaprasza do swojego elitarnego zespołu galaktycznych kierowców! Jedyne, czego oczekujemy, to otwarty umysł i nastawienie na cel. Zbuduj statek kosmiczny swoich marzeń z naszych znamienitych rur kanalizacyjnych i poleć nim w przestrzeń....
Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina 5/5 Nasza cena:
49,48 zł 64,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

Najbardziej sensacyjna biografia roku. Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał. Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w...
Cienie zła 5/5 Nasza cena:
30,22 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie zła

Stare zbrodnie są jak drzewa. Głęboko zapuszczają korzenie. Podobno nie ma zbrodni idealnej. Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości. Ale dla pewnego mordercy...
Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim 5/5 Nasza cena:
9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim

Киця-Миця! Історії про Кицю-Мицю підкорили серця...
Na wschód od Edenu 5/5 Nasza cena:
48,60 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na wschód od Edenu

Wpaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula