Anioły i demony

Autor:

Dan Brown

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
560
Inne wersje (6)
Pocket, op. miękka
od 13,43 zł
eBook, mobi, epub
za 31,01 zł
Audiobooki mp3
od 29,09 zł
Nasza cena: 25,23 zł 34,90 zł Taniej o: 28%

Produkt niedostępny

Jeśli kochasz intrygę, spiski, fabularne twisty i tajemnice Iluminatów, prawdopodobnie wiesz już, że musisz sięgnąć po “Anioły i demony” Dana Browna.

Jeśli szukasz książki, która byłaby połączeniem klimatycznego thrillera i trzymającego w napięciu kryminału, a także uwielbiasz niespodziewane zwroty akcji, gęstą fabułę i sporą dawkę zagadek, możesz triumfować - trafiłeś pod dobry adres, ten tytuł sprawi, że przez najbliższe godziny nie będziesz w stanie oderwać się od tej pasjonującej i intrygującej historii, zarezerwuj więc sobie sporą ilość wolnego czasu, bo lada chwila zapomnisz o otaczającej Cię rzeczywistości…

Główny bohater powieści, uznany profesor historii sztuki, otrzymuje niespodziewany telefon. Podczas krótkiej rozmowy z Maximilianem Kohlerem, wykładowca, który od wielu lat interesuje się symbolizmem, zostaje oderwany od swoich dotychczasowych obowiązków i poproszony o nagły przyjazd do położonego koło Genewy centrum badań jądrowych CERN w niezwykle pilnej sprawie. Na miejscu zastaje zmasakrowane zwłoki. Ktoś wypalił na ciele tajemniczy symbol, a zadaniem Roberta jest jego prawidłowe rozpoznanie. Bohater bez większego problemu identyfikuje tajemniczą „ozdobę", którą naznaczono szczątki ofiary. Langdon ze zdumieniem odkrywa, że to symbol tajemnego bractwa Iluminatów, który od setek lat toczył spór z Kościołem. Wydawałoby się że sprawa bractwa Iluminatów to już zamknięty rozdział historii, tymczasem organizacja przetrwała do dnia dzisiejszego i planuje okrutny zamach na Watykan. Tylko główny bohater i jego towarzyszka mogą zapobiec katastrofie.

„Anioły i Demony", jak wszystkie powieści Dana Browna, w tym wspaniały “Kod Leonarda da Vinci”, to książka przepełniona dynamiczną akcją, w której sprawy nieustannie przybierają niespodziewany obrót. Kontrowersyjne hipotezy, morderstwo, odwieczna walka kościoła z Zakonem Iluminatów, skomplikowane zagadki i łamigłówki z którymi musi zmierzyć się główny bohater to tylko przedsmak całości, którą zaserwował nam pisarz Dan Brown. Autor nieustannie, podobnie jak Roberta Langdona, pobudza czytelnika do intensywnego myślenia. Jest to pozycja, która od pierwszej do ostatniej strony trzyma nas w nieustannym napięciu i niepewności.

Nie od dziś wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiej, powieści Dana Browna już od wielu lat wywołują wśród społeczeństwa spore kontrowersje, spotykają się także z falą krytyki ze strony kościoła, a mimo wszystko mamy tutaj do czynienia z absolutnym, międzynarodowym bestsellerem, który zdobył rzeszę oddanych i wiernych fanów na całym świecie. Jeśli miałeś okazję zapoznać się wcześniej z inną równie popularną pozycją autora, „Kod Leonarda Da Vinci", wobec tej książki również nie powinieneś przejść obojętnie, z pewnością trafi ona w Twoje gusta.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Główny bohater Robert Langdon jest profesorem historii sztuki, zostaje pilnie wezwany do centrum badań jądrowych, koło Genewy. Jego zadaniem jest rozpoznanie wzoru, który został wypalony na ciele zamordowanego fizyka. Langdon odkrywa, że jest to symbol tajnego bractwa Iluminatów, potężnej organizacji walczącej z kościołem, lecz nieistniejącej od 400 lat.

  Jak się okazuje Iluminaci przetrwali w ukryciu i planują wysadzenie Watykanu za pomocą antymaterii wykradzionej z laboratorium. Robert ma tylko dobę by odnaleźć siedzibę Iluminatów i zapobiec tragedii, a pomóc ma mu w tym Pani Vetra, która jest córką zamordowanego fizyka.

  Co jeszcze zrobią Iluminaci w ciągu 24 godzin?

  Czy Robertowi i Vittori uda się na czas rozwiązać wskazówki zapisane w jednym zachowanym egzemplarzu traktatu Galileusza?

  I jak zakończy się wyścig z czasem? Jest to pierwsza książka Borwna, którą przeczytałam. I z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jest to jedna z lepszych, ze wszystkich książek, które czytałam. W tej książce nie ma miejsca na nudę. Historia podnosi napięcie na tyle, że nie mogłam przestać czytać dopóki nie dowiedziałam się jak to się zakończy. Jeżeli jeszcze nie czytałaś/ czytałeś tej książki to gorąco polecam. Tą książkę powinien przeczytać każdy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Prawa fizyki są kanwą, którą Bóg przygotował, by na niej tworzyć swoje arcydzieło.”

  Powieść „ Anioły i demony” Dana Browna opiera się na odwiecznym konflikcie nauki i religii. Po długim czasie z ukrycia wyłania się bractwo Iluminatów. Sekta ta od wieków zrzeszała wielkich odkrywców, naukowców całego świata. Kościół natomiast z nimi walczył i wydawało się, że skutecznie.

  Na skutek tragicznych wydarzeń Robert Langdon trafia do CERN, centrum badań jądrowych. Tu odkrywa znaki świadczące o tym, że Iluminaci przetrwali i zaplanowali niewyobrażalną zbrodnię. W Watykanie odbywa się właśnie konklawe i to jest doskonały moment dla tajnego bractwa, aby wdrożyć swój plan.

  „Nauka mówi mi, że Bóg musi istnieć. Mój umysł twierdzi, że nigdy Go nie zrozumiem. A serce mi podpowiada, że wcale nie powinnam.”

  Zaczyna się wyścig z czasem. Poszukiwanie potężnej broni, rytualne morderstwa, napiętnowanie, tajemnicze znaki.

  „Wiara jest uniwersalna. Tylko nasze konkretne metody jej rozumienia są arbitralne. Niektórzy z nas modlą się do Jezusa, inni pielgrzymują do Mekki, a jeszcze inni badają cząstki subatomowe. W sumie jednak wszyscy szukamy prawdy, czegoś potężniejszego od nas samych.”

  Książka naszpikowana jest zagadkami. Bohater podąża tajną ścieżką, szuka kolejnych znaków, które wskażą mu drogę do „ołtarza nauki”. Na uratowanie Watykanu pozostaje coraz mniej czasu i pojawia się coraz więcej niewiadomych. Ciągłe zwroty akcji wciągają czytelnika w tą przygodę bez reszty.

  Mamy tu do czynienia z fanatykami nauki,jak i fanatykami Kościoła. Jedni i drudzy są gotowi ponieść każdą cenę za swoje przekonania.

  Czytelnik zmuszony jest do ciągłego myślenia, sam gubi się co jest prawdą, a co fikcją literacką. Wiadomo, że miejsca, zabytki, artyści tu przedstawieni są prawdziwi. Pozostaje pytanie czy znaczenie dzieł jest rzeczywiste?

  Autor tak doskonale wszystko połączył, że ma się wrażenie, że to wszystko prawda. Ta symbolika zakamuflowana przed wiekami, dokumenty, pisma ukryte w watykańskich archiwach, to wszystko jest doskonale połączone w całość.

  Polecam zwrócić uwagę na przekaz do świata i iluminatów kamerlinga, po tym jak ostrzegł kardynałów przed niebezpieczeństwem. W świetle późniejszych wydarzeń nabiera ON całkiem innej barwy.

  Podczas tej lektury jesteśmy gotowi uwierzyć w cuda, w boską moc. Tym bardziej, że autor jedną zagadkę pozostawił bez rozwiązania. Zakończenie też zaskakuje i odpowiedź na pytanie, kto za tym wszystkim stoi?

  „Nasza planeta jest organizmem,a my wszyscy komórkami o różnych zadaniach. Jednak wszyscy jesteśmy spleceni ze sobą, służymy sobie nawzajem i służymy całości.”

  Myślę, że ta książka spodoba się zarówno historykom, szczególnie historykom sztuki, jak również laikom, którzy na co dzień nie interesują się tą tematyką. Należy docenić ogrom pracy autora. Przestudiował historię dzieł, budowli, kościołów opisanych w utworze. Przeanalizował historię Zakonu Iluminatów. Miał zaszczyt spotkania z papieżem, poznał różne zakątki Watykanu. Wszystko to połączył i oddał czytelnikowi, wprowadzając go w niesamowity świat, gdzie zaciera się granica fikcji literackiej z aktualną wiedzą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Do przeczytania książki Danego Browna skusiłam się po obejrzeniu filmu i szczerze powiem ,że jednak dla mnie książka jest o wiele lepsza.A jak przeczytałam jedną to potem brat pożyczył mi druga ,trzecia z biblioteki aż postanowiłam ze chce mieć je wszystkie na półce w domu ,żeby moc wracać kiedy będę miała ochotę ,bo lubię wracać do dobrych książek ,a te na pewno do nich należną.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Anioły i Demony - Dan Brown - recenzja

  Dan Brown jest współczesnym pisarzem amerykańskim, w którego dorobku znajduje się pięć powieści (szósta ma się ukazać 2013 r.). Najsłynniejsza to ,,Kod Leonarda da Vinci”. Sprzedaną w ponad 40 mln egzemplarzy okrzyknięto thrillerem wszech czasów.

  Robert Langdon to wykładowca zajmujący się badaniem reliktów oraz mistycznych bractw. Jego marzenia o książce poświęconej iluminatom stają się realne, kiedy otrzymuje tajemniczy faks z nieznanym dotąd ambigramem illuminati. Należy jednak pamiętać, że organizacja ta planuje zamach na papieża i cały Watykan, dopuszczając się wyjątkowo okrutnych morderstw. Czy Robertowi uda się odkryć tajemnice wiary na czas?

  ,,Anioły i Demony” to porywająca opowieść o walce z czasem okalana wspaniałymi opisami zarówno Watykanu jak i Rzymu. Dowiadujemy się jak wygląda konklawe, grób Piotra. Odsłonięte zostały także tajemnicze przejścia i cały system bezpieczeństwa. Książkę tę mogę więc polecić nie tylko miłośnikom napięcia i akcji, ale także podróżnikom fascynującym się piękną stolicą Włoch z Watykanem włącznie.

  Tenshi, lat 17

  źródło:[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Legendarne Bractwo Illuminatów postanawia dokonać ostatecznej zagłady serca Kościoła katolickiego, czyli Watykanu, w czasie konklawe. Zostaje porwanych czterech kardynałów, spośród których jeden miał zostać nowym papieżem. Wkrótce porywacz zapowiada, że każdy z nich będzie zamordowany. Aby temu zapobiec, na ścieżkę Illuminatów wkracza Robert Langdon, historyk sztuki oraz Vittoria Vetra, córka pierwszej ofiary Illuminatów. Z czasem okazuje się, że bractwo było jedynie "zasłoną dymną", a cała intryga została uknuta przez człowieka, którego nikt nie podejrzewał o złe zamiary.

  Wspaniała, trzymająca do ostatniej chwili w niepewności książka. Czyta się ją jednym tchem, nie mogąc się oderwać. Niespodziewane zwroty akcji, wielowątkowość i niezwykle precyzyjne budowanie napięcia powodują czytanie z wypiekami na twarzy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Anioły i demony
 • Autor: Dan Brown
 • Wydawnictwo Sonia Draga
 • Seria Robert Langdon
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 560
 • Format: 12,5x19,5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788375088472
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: ANGELS AND DEMONS
 • Tłumacz: Jóźwiak Bożena
 • ISBN: 9788375088472
 • EAN: 9788375088472
 • Wymiary: 12.5x19.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Anioły i demony Pocket 0/5 Nasza cena:
13,43 zł 17,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anioły i demony Pocket

Robert Langdon zostaje pilnie wezwany do położonego koło Genewy centrum badań jądrowych CERN. Jego zadanie – zidentyfikować zagadkowy wzór wypalony na ciele zamordowanego fizyka. Langdon ze zdumieniem stwierdza, że jest to symbol tajemnego bractwa iluminatów – potężnej, aczkolwiek nieistniejącej od...
To, co zostawiła 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co zostawiła

Jak daleko potrafi posunąć się osoba usiłująca chronić tych, których kocha? Matka Izzy Stone zastrzeliła swojego śpiącego męża. Córka nie może jej tego wybaczyć i choć minęło dziesięć lat, nie odwiedza jej w więzieniu. Twierdzi, że matka na pewno jest obłąkana. Siedemnastolatka mieszka w rodzinie...
Wszystkie nasze tajemnice wyd. kieszonkowe 0/5 Nasza cena:
12,37 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie nasze tajemnice wyd. kieszonkowe

Nigdy nie ufaj mężczyźnie, który zdradził żonę. Jeśli podobała ci się Dziewczyna z pociągu, to na pewno zakochasz się w tej książce. Natasha niedawno wyszła za mąż. Ma wspaniały dom, kochającego męża i śliczną córeczkę Emily. Żyliby długo i szczęśliwie, gdyby nie Jen, była żona jej męża, która nie...
Wyspa nieprawdy wyd. kieszonkowe 5/5 Nasza cena:
12,44 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa nieprawdy wyd. kieszonkowe

Pragnąc odmienić swoje życie i zaskoczyć bliskich, Kate pisze książkę na podstawie dzienników ciotki Caroline i babki Lany. Odkrywa dzięki nim historię burzliwego i tragicznego w skutkach romansu - historię, która ujawni ukrywane od lat fakty z życia rodziny i sprawi, że zarówno Kate, jak i jej...
Hell's Angels. Anioły piekieł 5/5 Nasza cena:
31,12 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hell's Angels. Anioły piekieł

W swojej reportażowej powieści Hunter S. Thompson dokonuje dekonstrukcji legendy i złej sławy Hell’s Angels, najsłynniejszego amerykańskiego gangu motocyklowego. Przed napisaniem książki autor spędził rok z Aniołami Piekieł, próbując zrozumieć, kim tak naprawdę są. Dzięki jego fascynującej relacji...
Podejdź bliżej wyd. kieszonkowe 0/5 Nasza cena:
11,24 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podejdź bliżej wyd. kieszonkowe

Nowy kryminał z Tomem Douglasem! Przychodzą każdej nocy. Są już blisko Kobieta, która w dniu swojego wieczoru panieńskiego widzi coś, czego nie powinna. Druga ucieka przed swoim socjopatycznym partnerem, trzecia zaś oferuje jej pomoc. Jest jeszcze ta czwarta, której zwłoki zostają znalezione w...
Idealne kłamstwo wyd. kieszonkowe 0/5 Nasza cena:
11,24 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealne kłamstwo wyd. kieszonkowe

Wczoraj Scott był martwy. Dzisiaj wrócił. Ale Anna nie wierzy w duchy. Scott był chłopakiem Anny. Kochała go, ale on zrujnował jej życie. Kiedy umarł, powinna poczuć wolność, jednak dzisiaj, czternaście lat później – Scott przez radio grozi, że ujawni jej mroczny sekret. Anna popełniła jeden błąd i...
Ziarno prawdy wyd. kieszonkowe 5/5 Nasza cena:
14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ziarno prawdy wyd. kieszonkowe

Ziarno prawdy to druga po Uwiklaniu powiesc kryminalna wchodzaca w sklad 3 tomowej opowiesci o prokuratorze Szackim. Jest wiosna 2009 roku, prokurator nie pracuje juz w Warszawie, pozegnal sie z przeszloscia i kariera, by przeniesc sie do Sandomierza. Tu zaczyna "nowe wspaniale zycie", ale dosc...
Upadłe anioły 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upadłe anioły

Dwóch rybaków znajduje w rzece zwłoki uduszonego księdza, który przed śmiercią został poddany wymyślnym torturom i wykastrowany. Wkrótce w ten sam sposób giną kolejni księża i zakonnicy porwani z diecezji w hrabstwach Cork i Ross. Dochodzenie prowadzi komisarz Maguire, ambitna policjantka, która...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula