Ciemność zła

Autor:

Dawid Waszak

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,66 zł
Nasza cena: 26,71 zł 37,99 zł Taniej o: 30%

"Ciemność zła" to kolejny wciągający thriller autorstwa Dawida Waszaka. Przenieśmy się do Jarocina, stolicy polskiego rocka i budzącego grozę mroku!

Powrót do rodzinnego Jarocina okazuje się dla Kacpra Zborowskiego czymś wyjątkowo bolesnym. Mężczyzna zostaje oskarżony o dokonanie zbrodni. Prawda jest taka, że nie miał nic wspólnego z morderstwem i na szczęście sąd oczyszcza go z zarzutów. Nie jest to jednak koniec kłopotów, lecz wręcz przeciwnie: dopiero początek tych naprawdę poważnych. Kacper nie może oprzeć się wrażeniu, że dawno miniona przeszłość wraca doń w sposób wręcz przerażający. Chciałby dociec prawdy. Chciałby zdemaskować brudne sprawki burmistrza miasta i dowiedzieć się, jaką rolę odegrał w tym wszystkim jego ojciec. A przy tym gorąco pragnie zapewnić swoim bliskim spokój i bezpieczeństwo. Prywatne śledztwo, które podejmuje, wymaga jednak poświęceń...

"Ciemność zła" to trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony kryminalny thriller. Jego mknąca w szybkim tempie, sensacyjna akcja oraz wyraziste sylwetki bohaterów sprawiają, że fabuła na długo okupuje wyobraźnię czytelnika. Autor doskonale opanował technikę suspensu, co znakomicie podkręca przyjemność z lektury. Po to przecież czytamy powieści sensacyjne, aby dreszczyk emocji towarzyszył nam na każdym kroku. W tym przypadku nazywanie tych wszystkich silnych emocji "dreszczykiem" można śmiało poczytać za obrazę. Przekonają się jednak o tym jedynie ci, którzy wezmą do ręki tę niesamowitą powieść!


O autorze

Dawid Waszak urodził się w roku 1989 w polskiej stolicy rocka, a więc w Jarocinie. Miasto to, podobnie jak muzykę gitarową, darzy od lat niezmienną miłością. Jego literackim debiutem były wydane w roku 2013 "Narodziny zła". Kolejne tytuły autora to między innymi "Czerwień obłędu" oraz "Mroczny układ". Dawid Waszak pisze książki na pograniczu horroru i kryminalnego thrillera. Powieść niniejsza ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res, z którym autor współpracuje wiernie od kilku dobrych lat.

Recenzje (7)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Z tobą jest jak z dopalaczami. Nigdy nie wiadomo, co się trafi. Raz rozmawiamy i jest wszystko super, a kolejny raz masz problemy z d..."

  Te słowa dotyczą głównego bohatera Kacpra Zbrorowskiego, który jest energiczny, działa pod wpływem impulsu, często jego motorem do działania jest adrenalina dzięki, której nie raz wychodził z kłopotów obronną ręką, jest bardzo uczciwy i ta cecha doprowadza, że w moim mniemaniu czyni go "nadczłowiekiem" - dlaczego...? Bo szuka sprawiedliwości i chce zamknąć wszystkich którzy mają nieczyste interesy i pną się w karierze zawodowej po szczeblach do góry.

  Czytając książkę nie wiesz kto jest zamieszany i skorumpowany, może to dotyczyć adwokata, lekarza, policjanta, śledczego czy mafii. Czujemy oddech niebezpieczeństwa. Kacper jednak próbuje dociec prawdy i chce zbawić świat pomimo, że jego partnerka jest w ciąży. Pragnie ochrony, a potem i tak pędzi na złamanie karku by coś załatwić, wyjaśnić czy zadać pytanie.

  Czy takie zachowanie doprowadzi do tragedii...? Może jednak wyciągnie wnioski i się wycofa...? Czy swoje śledztwo doprowadzi do końca...? Uzyska dowody by pogrążyć świat przestępczości...?

  Żałuje, bo przygodę z tym bohaterem zaczynam od 3 tomu. Obawiałam się, że mogę mieć problem z tekstem i dawnymi wydarzeniami, o których nie czytałam, ale autor zadbał by były nawiązania do przeszłości dzięki czemu płynnie mogłam uczestniczyć w lekturze.

  Czy nazwałabym książkę thrillerem...? Raczej nie dla mnie to była bardzo dobra sensacja, którą oczami wyobraźni widzę na dużym ekranie, bo dostarcza wiele emocji, wątki kryminalne wciągają. Mataczenia, przekupność, kłamstwa, główny bohater nieugięty, uparty i dociekliwy. To sprawia, że powieści nie da się odłożyć na półkę - chcesz dobrnąć do końca i dowiedzieć się czy dobro zwycięży...?

  Co do ostatnich stron trochę czuję niedosyt... Miałam nadzieję... Myślałam... Żałuję... - Czego...? Nie mogę zdradzić, bo ujawniłam bym wiele szczegółów za które mogłabym dostać się na listę złych osób, bo kto lubi jak ujawnia się końcowe sprawy... Więc jeśli pociąga cię adrenalina, szybka akcja, niekontrolowane działanie głównego bohatera to koniecznie musisz sięgnąć po tą książkę. Uważaj komu ufasz... nie zdradzaj zbyt wielu szczegółów z lektury, bo możesz przepłacić swoim życiem. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor w swojej powieści pokazuje nam środowisko służb publicznych i jego powiązania, nieczyste zagrania, ukrywanie prawdy za wszelką cenę. Podczas czytania przekonamy się do czego zdolny jest człowiek na wysokim stanowisku by jego kariera przebiegała pomyślnie bez przeszkód. W powieści poznajemy Kacpra Zborowskiego i jego partnerkę Lindę. Kacper został oczyszczony z zarzutów o morderstwo ale to mu nie wystarczyło. Dąży do tego aby udowodnić winę burmistrzowi Jarocina w handlu dziećmi z sierocińca i ich organami. Nie zauważa, że jego zaufany funkcjonariusz manipuluje nim i doprowadza go do popełnienia przestępstwa. Kacper martwi się o Lindę ale nie umie czekać bezczynnie i tak jak każe mu policjant i działa na własną rękę. Mimo iż nie czytałam poprzednich części serii ta mi się podobała. Autor bardzo dobrze dobrał do siebie bohaterów, klimat jaki jest w powieści pozwala nam wyobrazić sobie dokładnie rozgrywaną akcje . Bardzo ciekawa i dokładnie przemyślana fabuła, umiejętnie prowadzona narracja, bez zbędnych opisów, prosto i zrozumiale. Powieść zawiera w sobie tytułowe zło, które już się tak rozprzestrzeniło, że trudno je powstrzymać. Książkę czyta się szybko, jest bardzo wciągająca. Zakończenie bardzo zaskakuje i to najbardziej lubię w książkach kryminalnych. W powieści znajdziemy wszystko co powinien zawierać dobry kryminał, nietuzinkowa fabuła, bardzo intrygujący motyw, postacie z wieloma sekretami i bardzo niejednoznaczne oraz nieoczekiwane zwroty akcji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "... Idzie nocka, ciemność zła,

  Oczy zamknij, idź już spać.

  Nie uciekaj, kładź się już,

  I tak cię znajdę,ni chodź już..."

  "Ciemność zła" to trzeci tom cyklu pt."Jarocin". Nie ukrywam, że nazwa cyklu miała decydujący głos w wyborze książki. Jarocin kojarzony z festiwalami jawi mi się jako miasto klimatyczne i miejsce bliskie mej duszy.

  Niestety nie czytałam dwóch poprzednich tomów cyklu, tu dobra wiadomość dla tych którzy się wahają czy można czytać tomy niezależnie. Można. Ja nie odczułam zupełnie, że brakuje mi jakiejś informacji z poprzednich części.

  "Ciemność zła" jest historią Kacpra Zborowskiego, który popada w nie lada tarapaty, dążąc do sprawiedliwości. Sytuacja nie byłaby może tak dramatyczna, gdyby w sprawę nie był uwikłany sam burmistrz Jarocina, Zbigniew Puszyński.

  "...Jarocin dogłębnie przesiąknął złe. Serce Jarocina jest złe, więc trzeba zrobić u przeszczep. ercem Jarocina jest burmistrz miasta..."

  Prowadząc swoje własne śledztwo Kacper chce chronić przede wszystkim swoją partnerkę Lindę i ich jeszcze nienarodzone dziecko. Współpracuje z ludźmi z CBŚ, lecz nie do końca słucha ich poleceń. Z każdą chwilą pogrąża się bardziej. Co zobaczy światełko w tunelu i uzyska nowe dowody przeciwko burmistrzowi, to tym bardziej sprawy się komplikują. Kacper nie ma już komu ufać, jest zdany na siebie. A za nim niczym horda wściekłych psów ciągnie się historia jego ojca, Doriana.

  "...Wystarczyło czternaście dni, aby spieprzyć sobie życie..."

  Powieść Dawida Waszaka jest niczym jazda bez trzymanki. Kibicując bohaterowi, co i rusz chcemy krzyknąć; nie rób tego! Uważaj!Podczas czytania miałam milion sprzecznych myśli dotyczących Kacpra. Zarówno mnie irytował, wkurzał, a i niejednokrotnie wzbudzał podziw czy też rozczulał. Chyba jest to niezbity dowód n to, że autorowi udało się stworzyć bohatera z krwi i kości. Nie idealnego, nie całkiem złego, ale właśnie takiego prawdziwego ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami.

  Kreacja bohatera to niewątpliwy plus powieści, ale za to zakończenie.... Istna miazga. Całkowite zaskoczenie.

  Powieść jak najbardziej polecam, oczywiście najlepiej wszystkie tomy. Ja postanawiam nadrobić dwa poprzednie. Mam nadzieję, że się nie zawiodę, tak jak Wy nie zawiedziecie się sięgając po "Ciemność zła"

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kacper Zborowski po powrocie do rodzinnego Jarocina zostaje uwikłany w morderstwo, którego nie popełnił. Wprawdzie sąd oczyścił go z zarzutów, ale to wcale nie oznacza, że w jego życiu w końcu zapanuje spokój. Wydarzenia z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, a Kacper zaczyna na własną rękę prowadzić śledztwo, próbując zdemaskować brudne sprawki burmistrza miasta i zrozumieć, jaką rolę w tym układzie odegrał przed laty jego ojciec. Rozdarty między spokojem i bezpieczeństwem bliskich, a chęcią odkrycia prawdy i szukaniem sprawiedliwości, czuje, że pogrąża się w narastającym wokół niego mroku...

  "Obiektywizm jest rzeczą względną. Szukamy prawdy, ale takiej, jaką chcielibyśmy znać. Dlatego, kiedy dostajemy ją na tacy, weryfikujemy ją w taki sposób, aby wyglądała tak, jak oczekiwaliśmy."

  "Ciemność zła" jest trzecim tomem cyklu Jarocin. Polecam Wam, abyście najpierw sięgnęli po dwa wcześniejsze, inaczej możecie czuć lekką dezorientację w fabule. Seria stanowi połączenie różnych rzeczywistych historii z kilku miast oraz wyobraźni autora.

  Postaci, jakich znajdziemy na kartach książki bez wątpienia są niejednoznaczni, ale zdecydowanie wypadają naturalnie. Odczuwamy ich ból i strach, to co przeżywają. Uwagę przykuwa rozchwianie emocjonalne głównego bohatera. Może przez to irytować, ale z drugiej strony pokazuje, że każdy jest tylko człowiekiem i posiada swoje obawy, lęki i problemy.

  "Otula mnie zło, nienawiść, a ja zamiast wyrzucić je z siebie jak najszybciej, pielęgnuję je.

  - Idzie nocka, ciemność zła… - szeptałem, uświadamiając sobie, że ta ciemność zła kroczy za mną jak cień."

  Interesujące wypadło ukazanie jak wyglądają kuluary władzy w Polsce (w tym szara strefa). Autor przedstawia piramidę powiązań i zależności jaka istnieje pomiędzy organami władzy. Panujący lokalny polityk i burmistrz miasta, to tak naprawdę przestępca, któremu nie zależy na dobru dzieci z sierocińca. Ich kosztem realizuje swoje cele. Za liczne machlojki nie ponosi żadnej kary.

  "W polityce jest jak w szachach. Ważne, żebyś był dobrym strategiem, a jeśli nim jesteś, świat leży u twoich stóp. Bądź lepszy każdego dnia, a jeśli ktoś jest lepszy od ciebie, podważ jego wiarygodność."

  Autor kreśli intrygę kryminalną w sposób, który ciekawi, wciąga w wir wydarzeń, nie pozostawiając cienia nudy. Wszystko przestawia dosadnie, a czytelnik ma wrażenie realności. Dawid Waszak trzyma nas w nieustannym napięciu i czającym się zagrożeniu. Czytelnik wie, że coś się wydarzy, ale ostatecznie i tak jest zaskoczony rozwojem wypadków.

  "Ciemność zła" to intrygujący kryminał, który zabierze Was na szczeble władzy. Poznacie co to intrygi, zastraszenie, dziwne zbiegi okoliczności, pościgi, morderstwa i wiele innych szokujących zdarzeń. Czy Kacper będzie próbował odkryć prawdę kosztem narażenia życia swojej rodziny? Sprawdźcie jaki finał będzie miała ta historia. I przede wszystkim, gdzie czai się zło...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zdarzyło Wam się kiedyś przeczytać książkę, która okazała się którąś częścią z całej serii? Otóż mnie właśnie to spotkało... Skusiłam się na Ciemność zła Dawida Waszaka z wydawnictwa Novae Res i nawet nie wiedziałam, że to trzecia część z serii Jarocin. Dlatego też z początku ciężko mi było się w nią wkręcić. Było dużo odniesień do poprzednich wydarzeń, które miały wpływ na obecną historię. I to był jeden z głównych powodów mojego początkowego zniechęcenia do jej czytania. Ale że nie mam w zwyczaju odkładać książki dopóki jej nie przeczytam, postanowiłam ją zmęczyć. I nie żałuje. Im dalej w las tym było lepiej :) książka powoli zaczęła mnie coraz bardziej wciągać i interesować. Liczne intrygi, tajemnice, ciągła niepewność jutra głównego bohatera - wszystko to spowodowało, że byłam coraz bardziej zainteresowana jak ta historia się potoczy i jak się zakończy. Główny bohater trochę mnie irytował swoim zachowaniem, bo był tak uparty i nie chciał nikogo słuchać, przez co, co chwile wpakowywał się w tarapaty. Ale pomimo wszystko jakoś udawało mu się wychodzić z nich cało, ale rozumu mu niestety nie przybywało.

  Lewe interesy, polityczne przekręty, łapówki, nadużycia władzy, wyłudzanie pieniędzy, sprzedaż organów - wszystko to tworzyło świetną historię, bardzo realistyczną i spójną. W ogóle część z tych wydarzeń niestety miała miejsce naprawdę, co jest dla mnie dodatkowym plusem i dodaje książce smaku - a część jest już wytworem wyobraźni samego autora, która świetnie uzupełnia całość. Jeśli chodzi o zakończenie było dla mnie sporym zaskoczeniem, bowiem nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Coś oczywiście podejrzewałam podczas czytania, ale do końca miałam nadzieje, że jednak zakończy się ta cała historia inaczej. Bardzo ubolewam, że nie czytałam poprzednich części ale na pewno jak będzie okazja to je nadrobię. Jeśli choć trochę Was zainteresowałam, to polecam Wam zacząć od początku a nie tak jak ja - od końca :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Trylogia zła. Tom 2. W ciemnościach strachu 0/5 Nasza cena:
30,03 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trylogia zła. Tom 2. W ciemnościach strachu

Co roku w różnych miastach Stanów Zjednoczonych ludzie znikają bez śladu. Julia, którą znaleziono nagą i oskalpowaną, gdy błąkała się po ulicach Nowego Jorku, twierdzi, że wydostała się z piekła i widziała samego diabła. Tymczasem w kościele św. Edwarda ołtarz spływa ludzką krwią... Prowadzący...
W cieniu zła 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W cieniu zła

Nowy elektryzujący thriller Alexa Northa, autora bestellerowego "Szeptacza", który znalazł się na krótkiej liście CWA Daggers 2020 Rytualne morderstwo, nawiedzone przez złe moce miasteczko, budząca paniczny strach postać Czerwonorękiego oraz przytłaczająca atmosfera nadciągającej katastrofy. Ta...
Sigma force. Tom 14. Tygiel zła 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma force. Tom 14. Tygiel zła

Najnowsza powieść Jamesa Rollinsa, mistrza książek łączących odkrycia naukowe, zagadki historyczne i akcję przyspieszającą bicie serca. Tym razem członkowie zespołu Sigma Force staną do wyścigu z czasem, aby ocalić jednego ze swoich. Powroty do domu nie zawsze okazują się szczęśliwe. Przekonuje się...
Na progu zła 4/5 Nasza cena:
26,34 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na progu zła

W słoneczne styczniowe popołudnie na przedmieściach Londynu pewna rodzina wprowadza się do domu, który właśnie kupiła. Niby nic nadzwyczajnego. Poza tym, że to jest twój dom. I wcale go nie sprzedawałaś. Nagrodzone British Book Awards 2019 "Na progu zła" wciąga czytelnika w sam środek zastraszająco...
Las i ciemność. Kryminał pod psem. Tom 8 5/5 Nasza cena:
20,06 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Las i ciemność. Kryminał pod psem. Tom 8

Szymon Solański i Róża Kwiatkowska biorą ślub! Uroczystość ma się odbyć w Płaskiej, w samym sercu Puszczy Augustowskiej. A jednak zamiast weselnych dzwonów zabrzmią tam policyjne syreny... W śluzie na Kanale Augustowskim zostaje znalezione ciało mężczyzny. Detektyw Solański, z pomocą nieodłącznego...
Kolory zła. Czerń 5/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolory zła. Czerń

II część bestsellerowej serii Małgorzaty Oliwii Sobczak "Kolory zła". Poprzednia książka autorki "Czerwień" uznana została za jeden z najważniejszych debiutów kryminalnych ostatnich lat. Tym razem prokurator Leopold Bilski po sprawie Skalpela zostaje zesłany z Sopotu do prokuratury w Kartuzach....
W sieci zła 4/5 Nasza cena:
21,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W sieci zła

Jak dobrze znasz swoje dziecko? Beth wiedzie pozornie idealne, szczęśliwe życie. Ma dwie córki, Lucy i Charlotte, męża i prowadzi blog, w którym dzieli się z czytelnikami opowieściami o rodzinie i codzienności, występując pod imieniem Lizzy. Pewnego dnia na Charlotte pada podejrzenie o nękanie...
Zła córka 0/5 Nasza cena:
27,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła córka

Wiadomość na poczcie głosowej od siostry, Melanie, z którą nie utrzymywała kontaktów, przyprawiła Robin o przyśpieszone bicie serca i pełnoobjawowy atak paniki. Melanie przekazała okropne wieści – ich ojciec, jego druga żona i dwunastoletnia pasierbica zostali postrzeleni, prawdopodobnie podczas...
Pakiet. Bad Mommy. Zła mama/Ciemna strona. Mud Vein. 0/5 Nasza cena:
48,97 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet. Bad Mommy. Zła mama/Ciemna strona. Mud Vein.

Pakiet bestsellerów Tarryn Fisher "Bad Mommy. Zła mama" i "Ciemna strona. Mud Vein". "Bad Mommy. Zła mama" Jak daleko się posuniesz, aby zawładnąć czyimś życiem? Wciągający, pełen intryg i obsesyjnej miłości thriller psychologiczny. Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej...
Bad Mommy. Zła mama 4/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bad Mommy. Zła mama

Wciągający, pełen intryg thriller psychologiczny Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej Mercy. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się tajemnicza Fig. Szybko zaskarbia sobie sympatię młodego małżeństwa i staje się najbliższą przyjaciółką Jolene. Z czasem zachowanie...
Krok w ciemność 5/5 Nasza cena:
28,48 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krok w ciemność

Mroczne tajemnice i morderca grasujący w krakowskich zaułkach – ten kryminał w stylu retro wciąga intrygującą historią i pozwala wczuć się w dekadencką atmosferę Krakowa z przełomu XIX i XX wieku. Witold Korczyński, krakowianin z wyboru, zostaje poproszony o pomoc przez bogatego przemysłowca...
Ciemność. Komisarz Hulda. Tom 1. Wydanie 2 5/5 Nasza cena:
23,01 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciemność. Komisarz Hulda. Tom 1. Wydanie 2

Tom 1 trylogii Hulda z jedną z najtragiczniejszych bohaterek współczesnych kryminałów według „The Sunday Times” Nowa trylogia islandzkiego mistrza kryminału –autora Milczenia lodu, który już pierwszą powieścią wszedł do światowej czołówki i zajął 1. miejsce w Amazonie, wyprzedzając Stiega Larssona....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula