Anna Todd

Anna Todd stworzyła serię powieści dla młodzieży "After", która przyniosła jej sławę i okazała się prawdziwym hitem. Książki z tego cyklu należą do gatunku fan fiction i są inspirowane bardzo popularnym brytyjskim zespołem One Direction.


Anna Todd urodziła się w 1989 roku i obecnie mieszka w Austin, w Teksasie. Kiedy nie pisze, czyta książki, a jej ulubioną pozycją jest "Pięćdziesiat twarzy Greya". Ponadto, autorka działa w organizacji FREE2LUV, która walczy z zastraszaniem wśród młodzieży. Ze swoimi fanami ma bardzo dobry kontakt i komunikuje się z nimi za pomocą Instagrama oraz Twittera.

Swoją debiutancką książkę ("Płomień pod moją skórą") Anna opublikowała po raz pierwszy na platformie internetowej Wattpad, gdzie spotkała się z przerastającym oczekiwania autorki zainteresowaniem (ponad miliard odsłon). Już rok później (w 2014 roku) autorka podpisała umowę z Gallery Books oraz kontrakt filmowy z UTW.

 

Pierwsza część serii, "Płomień pod moją skórą", została zekranizowana! Film "After" od 12 kwietnia można obejrzeć w kinach. Jednak zanim wybierzesz się do kina, sięgnij po książkowy oryginał. Powieści z tej romantycznej serii dla młodzieży znajdziesz tutaj.

Do cyklu "After" należą następujące książki: "Płomień pod moją skórą", "Już nie wiem, kim bez ciebie jestem", "Ocal mnie", " Bez siebie nie przetrwamy", "Chroń mnie przed tym, czego pragnę".

 

Ta historia jest kontynuowana w nowym cyklu "Landon Gibson". To powieści: "Nothing More" i "Nothing Less". Seria przynależy do popularnego ostatnimi czasy gatunku New Adult.