Narzeczone Chopina

Autor:

Magda Knedler

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Rok wydania
2021
Nasza cena: 37,64 zł 45,90 zł Taniej o: 18%

Tęsknił, uwodził, porzucał. Czy geniusz potrafi kochać?

Fryderyk Chopin – blady, chudy, z charakterystycznym nosem, ale ma w sobie coś, co sprawia, że kobiety nie mogą mu się oprzeć. Skandalizująca George Sand, uwodzicielska Maria Wodzińska, młodziutka śpiewaczka Konstancja Gładkowska i bogata Jane Stirling. Każda szaleńczo w nim zakochana. Każda oddałaby za niego serce.

To dla niego sprzątałam i prałam, chodziłam na pola po kwiaty ślazu i macierzankę, to dla niego przygotowywałam napary i poiłam go nimi, znosząc jego narzekania i wymówki.

George Sand

Kocham go za te ułomności i słabości, za upadki, za niezręczności, za – rzadką, ale jednak – nieczułość.

Jane Stirling

Taką samą wstążkę jemu dałam, kiedy wyjeżdżał. Ale o tej wstążce mniej się opowiada niż o listach od innej. Z tamtą miał się żenić.

Konstancja Gładkowska

Wyszłam za hrabiego. A Fryderyk? On się jedynie oświadczył, tęsknił, został odrzucony i cierpiał. Wstyd przyznać, ale nawet mi się trochę śmiać chciało.

Maria Wodzińska

Pasjonująca powieść o poplątanych ścieżkach miłości, płomiennych namiętnościach, salonowych plotkach i uczuciach, które nie dają o sobie zapomnieć.

Cztery niezwykłe kobiety i jeden mężczyzna, Fryderyk Chopin. Za co go kochały? A on – kogo kochał naprawdę?

W listach, które zostawił Chopin, czuć błyskotliwość, wrażliwość i namiętność.

Zainspirowana tym powieść porusza nasze czułe struny.

NATALIA KUKULSKA

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Konstancja, Maria, George, Jane i jeden Fryderyk.

  Śpiewaczka, malarka, pisarka, pianistka i wybitny kompozytor, który muzyką rozkochał tłumy.

  Cztery kobiety. Cztery różne historie.

  Tak samo wyjątkowe, subtelne, pełne wdzięku, pasji i romantyzmu.

  Miłość. Cztery rodzaje miłości. Jeden obiekt westchnień.

  To nie jest książka o Chopinie. On nie gra tutaj głównej roli. Przyćmiewają go kobiety. Miałam wrażenie, że nie czytam. Ja siedziałam naprzeciwko danej rozmówczyni i jej słuchałam jakby na żywo. Z kubkiem herbaty w dłoni, usadowiona wygodnie na fotelu. Zatopiona w opowieściach o nim, o nich, o życiu. I epoce, gdzie sztuka uwodziła. Zatopiłam się w nietuzinkowej, niebanalnej, nieodkładanej historii. Niesamowitych portretach kobiet pełnych pasji, które Chopin rozkochał do szaleństwa.

  Opowieść Konstancji to ta pierwsza miłość, niewinna, nieco dziecinna, ukradkowa, nieuchwytna…Opowieść Marii to historia o prawdziwej narzeczonej, dojrzałym uczuciu, ale odmiennej wizji, innych oczekiwaniach. Opowieść Geoge to miłość pełna szaleństwa, namiętności, intensywna, stabilna w swej niestabilności. Opowieść Jane to miłość pełna oddania, bezinteresowna. Niestety smutna.

  Uczta dla czytelnika. Ostatnio przykładam ogromną wagę do języka i stylu. Tutaj się rozkoszowałam.  Czuć ogrom serca, pasji, zaangażowania. Widać ogrom pracy, bo oddanie różności czterech kobiet nie jest łatwym zadaniem, a szczególnie kiedy książka ma formę monologu. Pełen podziw dla autorki.

  Magnetyczna, przyjemna, wrażliwa.

  Wyjątkowa, niesamowita, romantyczna.

  Piękna okładka, ale treść jeszcze piękniejsza.

  Zachwycam się i gorąco polecam! Nawet jeśli historia o miłości wydaje się nie dla was.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Narzeczone Chopina" to powieść, w której Magda Knedler oddała głos Konstancji Gładkowskiej, Marii Wodzińskiej, George Sand, Jane Stirling. Związane ze światem sztuki, a przede wszystkim zakochane w Chopinie. Każda była obecna na innym etapie jego życia – w czasach wczesnej młodości, gdy mieszkał już za granicą i tuż przed śmiercią.

  Bohaterki opowiadają o relacji z Chopinem już po wielu latach, jednak czytelnik pozna je jako wciąż zakochane i zafascynowane. Wciąż zranione i wciąż oddane.

  Sam kompozytor staje się tu jedynie postacią drugoplanową. Bo "Narzeczone Chopina" to opowieść o zakochanych kobietach oraz ich codzienności w kontekście miłości do wirtuoza. On sam staje się człowiekiem z krwi i kości, a nie jedynie postacią charakterystyczną dla epoki romantyzmu. Jego choroba nie była piękna, ale ciężka. Miał poczucie humoru, ale także był nieodpowiedzialny. Lubił żyć w luksusie i nie potrafił oszczędzać. Humorzasty i emocjonalny.

  "Narzeczone Chopina" to książka, w której poszczególne rozdziały są wypowiedziami bohaterek. Każda z nich była obecna w życiu kompozytora w inny sposób, mają inne wspomnienia, a także sposób wypowiedzi.

  Opowieści wpisują się w ważne wydarzenia: powstanie listopadowe, rewolucja francuska, czy epidemia cholery. Czytelnik dostrzeże tu sytuację kobiet i codzienność różnych warstw społecznych. Lektura książki to także okazja do doświadczenia życia artystycznego epoki romantyzmu – salonów, koncertów, poezji.

  Każdy z bohaterów – pierwszo-, drugo- czy trzecioplanowych – staje się tu człowiekiem, a nie postacią. Poeci ze sobą rywalizują, kobiety są o siebie zazdrosne i knują, życie rodzinne jest naznaczone rozstaniami czy przemocą.

  W książce widać ogrom pracy, jaki Magda Knedler włożyła w jej napisanie. To nie tylko źródło wiedzy o prywatnym życiu genialnego kompozytora. To epoka romantyzmu, jakiej nie znamy ze szkoły. Przy tym Autorka posługuje się pięknym językiem, rewelacyjnie oddającym emocje każdej z czterech bohaterek. Dzięki temu czytelnik może być uczestnikiem prawdziwej uczty literackiej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Postać Fryderyka Chopina jest wszystkim dobrze znana. Największy polski kompozytor, artysta, geniusz.. Ale czy wiemy o nim wszystko? Jak był widziany oczami kobiet, które go otaczały?

  "Narzeczone Chopina" autorstwa Magdy Knedler to inspirowana listami i wspomnieniami powieść o czterech kobietach, które towarzyszyły Chopinowi w różnych etapach jego życia. Konstancja Gładkowska, Maria Wodzińska, George Sand, Jane Stirling. Śpiewaczka, malarka, pisarka i pianistka, które połączył jeden mężczyzna. Cztery różne kobiety.  Kobiety, które szaleńczo były zakochane we Fryderyku Chopinie. Opowiadają o swojej miłości, namiętnościach i roli jakiej pełniły w życiu jednego z najbardziej znanych kompozytorów polskich. Każda z nich na swój sposób kochała artystę, mimo iż wiedziały, że na pierwszym miejscu w jego życiu była zawsze muzyka.

  Autorka oddała w nasze ręce piękną i bogatą we wspomnienia powieść, którą z czystym sumieniem mogę nazwać wspaniałą ucztą literacką. Historia tych czterech kobie pełna jest wrażliwości, nadziei i przede wszystkim miłości, napisana pięknym językiem. "Narzeczone Chopina" to słodko-gorzka opowieść, w której odnajdziemy różne odcienie miłości. Przepiękna w każdym calu, gwarantująca ogrom emocji, zaskakująca. Powieść, która pozostanie w pamięci na bardzo długo. Polecam z całego serca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel"

  Tak o Chopinie, dzień po jego śmierci, napisał Cyprian Kamil Norwid.

  Do tej pory poznawałam Chopina głównie w kontekście jego muzyki. Analizowałam dzieła, słuchałam wielu wykonań, sama grała jego utwory. Dzięki najnowszej książce @magdaknedler mogłam przyjrzeć mu się bliżej i dostrzec normalnego człowieka, człowieka, który kocha i chce być kochanym.

  #narzeczonechopina to cztery spojrzenia na tego niezwykłego kompozytora. To Chopin widziany oczami Konstancji Gładkowskiej, Marii Wodzińskiej, George Sand i Jane Stirling. Każda z nich zupełnie inna i każda spotkała Frycka na innym etapie życia.

  Kobiety opowiadają nie tylko o nim, ale również o sobie i o tym jak wyglądało ich życie razem z nim. Nie ukrywam, że najbliższe mi stały się śpiewaczka Konstancja Gładkowska oraz pisarka George Sand. Najmniej Maria Wodzińska, jej sposób bycia kompletnie do mnie nie przemawiał - choć nie chce tu powiedzieć, że ta część była zła, oczywiście, że nie, z pewnością była równie wartościowa.

  Czytając ich wspomnienia miałam wrażenie, jakbym sama siedziała razem z nimi w pokoju, tuż obok i przysłuchiwała się każdemu słowu.

  Najsmutniejszą historią, była opowieść pani Jane, nieszczęśliwie zakochanej kobiety, która towarzyszyła Chopinowi w jego ostatnich chwilach życia.

  Mogłabym jeszcze długo wspominać, zasypywać Was cytatami. mówić o tej książce… ale przeczytajcie sami.

  Jane Stirling : „ Podobała mi się jego próba zdefiniowania muzyki. Chciał ją opisać, jako ubranie uczuć w dźwięki. Nie przemyśleń, nie filozoficznych wniosków na temat świata, lecz właśnie uczuć. P. Chopin cenił uczucia i to one były dla niego przedmiotem sztuki.”… i ja też tak odbieram jego muzykę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wiadomo kim był Chopin, wielki artysta, kompozytor. Muzycy z całego świata znają konkurs Chopinowski i tłumnie na niego przybywają. Naszym słynnym pianistą możemy się chwalić i mamy z czego być dumni. Moja wiedza o Chopinie to pojedyncze utwory, życie spędzone poza granicami naszego kraju, jego choroba, a z miłości związek z George Sand.

  Magda Knedler nie przedstawia samego Chopina, nie jest to tak naprawdę powieść o nim, a o kobietach jego życia, jego miłościach czy też tych które go kochały. To obraz człowieka oczami kobiet, którym nie był obojętny. Dowiadujemy się o nim wiele, poznajemy nie tylko jaki jest na scenie ale i w życiu.

  Konstancja Gładkowska, Maria Wodzińska, George Sand, Jane Stirling te cztery kobiety miały niesamowity wpływ na artystę, każda z nich towarzyszyła mu na innym etapie jego życia i kariery. Miłość tych kobiet tak różna, jednak do końca życia wierna. Czy podobał im się z urody? W każdym przypadku wydaje mi się że te kobiety kochały go przede wszystkim za jego piękną, artystyczną duszę.

  Konstacja Gładkowska - ta miłość była pierwsza, romantyczna, pierwsze ukradkowe spotkania, spojrzenia w oczy. Tu dało się wyczuć to ciepło, tęsknotę. Oboje kochali muzykę, ona śpiewała, ON grał, dla mnie para idealna.

  Maria Wodzińska rozpieszczona panienka z dobrego i bogatego domu. Miałam wrażenie że chciała mieć Chopina po to żeby nazywać się jego muzą, jak i mieć bogactwo, salony, przyjęcia.

  Geoge Sand dla mnie to ta prawdziwa miłość, dojrzała, niespokojna ale mimo to stabilna. Dwa różne bieguny, Chopin wstydził się swojej cielesności, coś z czym jego partnerka nie miała problemu. Razem stworzyli prawdziwy dom, George opiekowała się nim podczas choroby, a wielu niesłusznie oskarża ją, że zniszczyła Chopina.

  Jane Stirling dla niego nudna dziewczyna, która niewiele dla niego znaczyła, a ona kochała go całym sercem, do końca swojego życia już się z nikim nie związała. Dla Chopina była w stanie zrobić wszystko. Po śmierci dbała by pamiątki i pamięć po nim nie zniknęła.

  Wszystkie cztery opowieści są w formie monologu, co jest bardzo ciekawe. Autorka oddaje nam książkę która porusza uczucia, na pewno nie u każdego ale jak dla mnie ta opowieść to uczta literacka, powieść o której długo nie zapomnę. Całość pisana w formie monologu, co dało bardzo ciekawy efekt. Ja czytałam słuchając przy tym utworów Chopina.

  Na koniec nasuwa mi się tylko jedno pytanie, czy artysta kochał którąś z kobiet tak bez reszty, czy jego jedyną prawdziwą miłością była muzyka?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Magda Knedler
 • Wydawnictwo Mando
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 464
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327719553
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327719553
 • EAN: 9788327719553
 • Wymiary: 15.0x21.0x3.6 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Nikt Ci nie uwierzy 5/5 Nasza cena:
26,78 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nikt Ci nie uwierzy

...I wreszcie prosisz setny raz. Wstajesz, zwijasz dłoń w pięść i czujesz już tylko agresję. A przecież prosiłaś. Prosiłaś grzecznie. Moim zdaniem tak to właśnie jest z kobietami, które przez długi czas grzecznie o coś proszą. Dörte jest dziedziczką fortuny, mieszka w pałacu i wkrótce będzie...
Moje przyjaciółki z Ravensbrück 5/5 Nasza cena:
25,50 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje przyjaciółki z Ravensbrück

W świecie, gdzie śmierć wydaje się nadzieją, ocalić może tylko przyjaźń W otoczonym drutem kolczastym obozie zagłady zawiązuje się kobieca więź. Trwalsza od obozowych murów. Silniejsza od brutalnych uderzeń. Maria, Sabina, Bente i Helga – każda z nich trafiła do KL Ravensbrϋck z innego powodu....
Położna z Auschwitz 5/5 Nasza cena:
23,52 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Położna z Auschwitz

Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej W piekle obozu koncentracyjnego ocaliła tysiące dzieci. Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i...
Teraz cię rozumiem, mamo! 5/5 Nasza cena:
23,06 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz cię rozumiem, mamo!

Najpopularniejsze autorki polskiej literatury obyczajowej w wyjątkowym zbiorze przygotowanym z okazji Dnia Matki! „Teraz Cię rozumiem, mamo!” to antologia przejmujących opowieści o trudnej sztuce bycia matką i córką, sile matczynej miłości oraz potrzebie odbudowania utraconych więzi. Na kartach...
eBook Teraz cię rozumiem, mamo! mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,41 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Teraz cię rozumiem, mamo! mobi epub

Najpopularniejsze autorki polskiej literatury obyczajowej w wyjątkowym zbiorze przygotowanym z okazji Dnia Matki! „Teraz Cię rozumiem, mamo!” to antologia przejmujących opowieści o trudnej sztuce bycia matką i córką, sile matczynej miłości oraz potrzebie odbudowania utraconych więzi. Na kartach...
Położna z Auschwitz 0/5 Nasza cena:
47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Położna z Auschwitz

Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej W piekle obozu koncentracyjnego ratowała tysiące dzieci Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i...
Dziewczyna kata 5/5 Nasza cena:
32,10 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna kata

Julia Zan, młoda dziennikarka, prowadzi w lokalnym radiu program o zabytkowych przedmiotach. Zainteresowana tajemniczymi losami cennego pucharu Messenhamera zgłębia historię wrocławskiego skarbu z Bremy. Trop wiedzie do ekscentrycznego jubilera, dzięki któremu dowiaduje się o istnieniu tajemniczej...
Szepty z wyspy samotności 0/5 Nasza cena:
44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szepty z wyspy samotności

Opowieść o miłości, szaleństwie i zarazie Spinalonga zrobiła na nim ogromne wrażenie. Wracali tam z Agą kilkakrotnie, bez celu, po prostu pomilczeć. Żadne inne miejsce nie nadawało się do tego lepiej niż wyspa ciszy. Kiedy po raz pierwszy postawił tam stopę, poczuł dławienie w gardle. Sam nie...
Szepty z wyspy samotności 5/5 Nasza cena:
27,43 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szepty z wyspy samotności

Opowieść o miłości, szaleństwie i zarazie Spinalonga zrobiła na nim ogromne wrażenie. Wracali tam z Agą kilkakrotnie, bez celu, po prostu pomilczeć. Żadne inne miejsce nie nadawało się do tego lepiej niż wyspa ciszy. Kiedy po raz pierwszy postawił tam stopę, poczuł dławienie w gardle. Sam nie...
Miłość z widokiem na morze 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość z widokiem na morze

Spacery w świetle zachodzącego słońca. Pierwsze nieśmiałe zauroczenia, niewinne flirty i niespodziewane wybuchy uczuć. Wakacje, słońce i wspomnienia. Mistrzynie polskiej literatury obyczajowej stworzyły zbiór opowieści o miłości, która przydarzyła się nad morzem. Ich bohaterki spotkają tam miłość...
eBook Taniec pszczół mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Taniec pszczół mobi epub

1 września 1939 roku skończył się świat. Chcemy opowiedzieć o tej apokalipsie. O bohaterstwie zwykłych ludzi. O zdradzie zwykłych ludzi. O unikaniu śmierci cudem. O niemożności uniknięcia śmierci cudem. O strachu. O miłości zwyciężającej strach. O zwieńczonych drutem kolczastym murach, które...
PS I życzę Ci dużo miłości 4/5 Nasza cena:
22,43 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

PS I życzę Ci dużo miłości

Co może się wydarzyć, kiedy dawno zaginiona kartka z życzeniami świątecznymi trafi wreszcie do adresata? Czy zapisane na niej słowa mają taką moc, by zmienić czyjeś życie lub obudzić dawno zapomniane uczucia? A może dzięki takiej kartce dopiero narodzi się miłość? Najpopularniejsze polskie autorki...
Wybrane bestsellery
Wigilia z nieznajomym 5/5 Nasza cena:
25,86 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wigilia z nieznajomym

Odkryj magię świątecznej bliskości Antonina i Marcel od dawna czują, że ich uczucie się wypaliło. I choć nadal mieszkają pod jednym dachem, z roku na rok stają się sobie coraz bardziej obcy. Tegoroczne święta okażą się dla nich prawdziwą próbą, bo choć nie podjęli decyzji o rozstaniu, oboje...
To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne 5/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne

Autor światowego bestsellera Esencjalista przedstawia inspirujący poradnik osiągania celów i pokazuje, jak możemy ułatwić sobie wykonywanie właściwych zadań. Wszystko zaczyna się od prostej zasady: Nie wszystko musi być tak trudne. Czy zdarza ci się mieć poczucie, że: biegniesz coraz szybciej, ale...
Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12 5/5 Nasza cena:
21,87 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta...
Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4

Władza, bogactwo, zemsta i... namiętność. Co okaże się najsilniejsze? Marcello jest synem bossa z Sycylii, Enrica. Nie został jednak uznany jako pełnoprawny członek rodziny, co sprawiło, że nosi w sercu nienawiść. Chce przejąć władzę w klanie Vedettich. Jego surowy wygląd, chłodne spojrzenie oraz...
Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku 5/5 Nasza cena:
22,98 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem. O swoich korzeniach wiedziałem mało. Nie wierzyłem, że...
Żywoty świętych 4/5 Nasza cena:
28,83 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żywoty świętych

Zanurzcie się w świat stworzony z epickim rozmachem przez autorkę międzynarodowych bestsellerów, Leigh Bardugo, sięgając po pięknie ilustrowaną replikę „Żywotów Świętych” – Istorii Sanktia. Zawiera ona opowieści o świętych zaczerpnięte z powszechnie uwielbianych powieści i nie tylko. Oto magiczna...
Czterdzieści dusz 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czterdzieści dusz

Czy działanie w imię wyższego dobra może gwarantować bezkarność? Czy wszyscy zasługują na drugą szansę? W klasztorze na odludziu, będącym schronieniem dla czterdziestu duchownych o nadwerężonej reputacji, dochodzi do makabrycznej zbrodni. Zamordowano opiekuna placówki, a jego ciało powieszono na...
Dwie lewe ręce 5/5 Nasza cena:
25,18 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwie lewe ręce

Matylda ma dość pracy u Salomei Gwint. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Ma odnaleźć eksmęża klientki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jej klientką została Salomea Gwint. Matylda jest pewna, że sprawa ma drugie...
Znów to zrobiliśmy 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znów to zrobiliśmy

„Znów to zrobiliśmy” – gorąca nowość od królowej pikantnych romansów, Laurelin Paige! Chociaż Jenny Stahl odniosła niekwestionowany sukces w modelingu, jej największym marzeniem wciąż pozostaje kariera aktorska. Dziewczyna jest gotowa na mnóstwo wyrzeczeń, by zdobyć pierwszoplanową rolę w filmie....
Krwawnik, mniszek, ułudka 5/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krwawnik, mniszek, ułudka

Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”. Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni i Tkanki z 2017 roku, wzbogacają...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
39,88 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4 0/5 Nasza cena:
47,03 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

Pan Lodowego Ogrodu - finałowy, czwarty tom cyklu, ozdobionego kompletem nagród przyznawanych w polskiej fantastyce. Sztandarowe dzieło pisarza z legendarnego "Klubu tfurcuff", grupy której prace złożyły fundament pod współczesną polską fantastykę. Kontynuacja historii uznanej przez portal Onet za...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula