Szpony diabła

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
422
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,39 zł
Nasza cena: 28,11 zł 39,99 zł Taniej o: 30%

Powieść obfitująca w wiele niezbadanych tajemnic. Dowiedz się, co skrywa w sobie pewne pilnie strzeżone miejsce, o którym zwykli ludzie nie powinni mieć pojęcia.

"Szpony diabła" to książka, obok której trudno przejść obojętnie - zwłaszcza jeśli lubi się historie szczególnie trzymające w napięciu. Pewne sekretne miejsce zlokalizowane w samym sercu Gór Stołowych zawiera w sobie tajemnicę, której od zakończenia wojny strzeże skrzętnie pewna grupa ludzi. Ukrycie tego, co się tam znajduje, zleciły najwyższe władze niemieckie III Rzeszy. Członkowie grupy dokonują wszelkich starań, by to, czego strzegą, nie trafiło w ręce kogoś niepowołanego. Niespodziewanie jednak wszystko wymyka się spod kontroli. A to może przynieść naprawdę opłakane skutki...

Pewien dziennikarz, będąc na międzynarodowym targu staroci, staje się posiadaczem niezwykłej zardzewiałej skrzynki, która miała trafić do kogoś zupełnie innego. Tymczasem komuś bardzo zależy, by odzyskać bezcenny przedmiot.
          
Dziennikarz wraz z przyjacielem od lat starają się trafić na ślad tajnej broni Hitlera. Teraz muszą mieć się na baczności i w razie czego stanąć twarzą w twarz z przeciwnikiem. Nie mają co liczyć na to, że ochronę zapewni im policja czy tajne służby. Są pewne rzeczy, które nigdy nie powinny wyjść na jaw. Czy niebezpieczna gra, którą rozpoczęli, może w ogóle mieć szczęśliwe zakończenie?


Fragment książki

Müller wziął głęboki oddech, raz jeszcze spojrzał na wejście do tunelu, gdzie jeszcze było słychać strzały SS-manów z Totenkopfverbände likwidujących więźniów, zacisnął zęby i zdecydowanie przekręcił przełącznik na skrzyni. Żołnierze zasłonili uszy.

W tym momencie przednia część góry głęboko jęknęła, podniosła się i zaraz po tym jakby z westchnieniem głębokiego pomruku zapadła się do wnętrza.


O autorze

Marek Boszko-Rudnicki, dziennikarz i redaktor kilku tytułów prasowych, laureat nagród dziennikarskich SDP, SDRP oraz BCC. Z wykształcenia informatyk. Jego pasje to: historia, paleoastronautyka i góry. Autor wielu publikacji dotyczących tajemnic historii i odkryć z pogranicza nauki nieakademickiej oraz kilku książek, w tym "Remedium 111” i "Kołowrót dziejów” oraz kilkukrotnie wznawianej, kontrowersyjnej pozycji "Bękarty bogów”.

Recenzje (5)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Jedna z najlepszych powieści sensacyjnych, jakie czytałem. Autor pisze w tym szczególnym stylu będącym kolażem pomysłów McLeana, Cusslera, Browna, Forsytha i Flemminga. Taki polski Ludlum, ale w naszych realiach - Polski z początków XXI wieku. Wartka akcja, interesująca fabuła plus potężna ilość życiowych obserwacji życia Polaków powoduje, że od tej powieści trudno jest się oderwać. Wspaniała lektura na długie jesienne i zimowe wieczory. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  W poszukiwaniu tajemnic III Rzeszy

  Złoty pociąg, który między listopadem 1944 a końcem stycznia 1945 roku miał wyruszyć z Wrocławia do Wałbrzycha, jednak do stacji docelowej nie dotarł, znów kilka lat temu rozbudził wyobraźnię obywateli i stał się celem poszukiwaczy skarbów. Nic dziwnego, wszak miał ON przewozić złoto, kosztowności oraz dzieła sztuki zrabowane przez nazistów w Polsce i Związku Radzieckim, a także tajne archiwa III Rzeszy. W trakcie II wojny światowej zaginął jednak nie tylko złoty pociąg. Na odkrycie wciąż czekają zrabowane dzieła sztuki, kosztowności, księgozbiory i inne rzeczy o wysokiej wartości historycznej. Co pewien czas słyszy się o sensacyjnych odkryciach, które niestety okazują się być pobożnym życzeniem, można zatem przypuszczać, że gdzieś w Górach Sowich, Stołowych czy też dziesiątkach innych miejsc wciąż na odnalezienie czekają relikty przeszłości. Wciąż też pojawiają się kolejni pasjonaci, którzy poświęcają czas i pieniądze na poszukiwania tych skarbów, którzy zgłębiają stare dokumenty, odnajdują ostatnich żyjących świadków wojny, którzy mogą coś wiedzieć i mają niegasnącą nadzieję, że to oni dokonają takiego odkrycia.

  Takich pasjonatów spotkamy między innymi w porywającej powieści autorstwa Marka Boszko-Rudnickiego, pt. „Szpony diabła”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Novae Res powieść, to kolejna już znakomita pozycja autora, w której nie tylko dzieli się ON z czytelnikiem swoimi pasjami, ale również zapewnia kilkugodzinną rozrywkę na wysokim poziomie, dostarcza sporo informacji na temat działań wojennych, a także stawia kilka interesujących hipotez. Po książkę sięgnąć mogą zarówno osoby pasjonujące się tematem II wojny światowej, kolekcjonerzy i wielbiciele targów staroci oraz wszyscy poszukiwacze przygód, oczekujący od lektury emocji, tajemnicy i niebezpieczeństwa.

  Autor rozpoczyna mocnym uderzeniem – w Górach Sowich w paśmie Lisiego Grzbietu dochodzi do śmiertelnego wypadku. Grupa młodych studentów ze Szwecji, z Uniwersytetu w Uppsali, spadła z wysokiego źlebu. Wśród nich była pochodząca z Polski Maria, która namówiła przyjaciół na ten wyjazd, jak się okazuje ostatni w ich życiu. Tylko my wiemy, że ten upadek wcale nie był przypadkowy. Po prostu ciekawość jednego z tych młodych ludzi, pech chciał, że studiującego geologię, ściąga na nich uwagę pewnej organizacji pilnie strzegącej Gór Stołowych. A właściwie tego, co w nich ukryte…

  Co jednak ten wypadek ma wspólnego z pewnym dziennikarzem radiowym, prywatnie pasjonatem staroci, który relacjonuje odbywające się w Szczecinie wielkie wydarzenie dla kolekcjonerów – pchli targ, pod przykrywką Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego? W trakcie pracy i obchodu romskich stoisk, Peter nabywa ON pewna tajemniczą skrzynkę. Kilka godzin później na targu wybucha pożar, którego epicentrum wydaje się znajdować właśnie w okolicach kramów należących do Romów. Co więcej, ktoś próbuje włamać się do mieszkania dziennikarza kilka godzin po tych doniesieniach. Czy to wszystko kwestia przypadku?

  Okazuje się, że komuś bardzo zależy na tym, żeby odzyskać ów artefakt zakupiony przez Petera. Wraz z grupą swoich znajomych, również pasjonatów, którzy aktualnie poszukują Dorniera, łodzi latającej z czasów II wojny światowej oraz z przyjacielem Robertem, byłym komendantem placówki WOP, wielbicielem historycznych pojazdów, będą musieli stawić czoła zagrożeniu. I to narażając przy tym życie, bowiem ono jest nic nie warte wobec tajemnicy, która od lat pozostaje pilnie strzeżona…

  Jak zakończy się ta niezwykle emocjonująca lektura? Przekonacie się sięgając po powieść Marka Boszko-Rudnickiego. Wielowątkowa akcja może początkowo nieco utrudniać lekturę, ale warto poczekać, aż wszystkie te pozornie tylko odrębne historię złączą się, tworząc spójną całość. Lawinowo tocząca się akcja, swego rodzaju wyścig z czasem o życie, tajemnice z przeszłości i doskonale wykreowani bohaterowie, z wielką pasją – to wszystko składa się na książkę od której nie można się oderwać!

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  UWAGA! UWAGA! To ja teraz „Remadium 111” poproszę!

  Kto by pomyślał, że pasja może stać się niebezpieczna, a okazana życzliwość wplątać w wydarzenia znane z kina i powieści awanturniczych. Że trafić można do czarnej [motyla nóżka] i poczuć kopnięcie diabła 

  Ta książka pełna jest pasjonatów ze swoim osobistym bzikiem, i jeżeli chcesz poczuć, jak to jest mieć takiego bzika, to bierz i czytaj!

  Dla osób lubiących snuć teorie spiskowe lub choćby o nich poczytać będzie to doskonała lektura na ten zimowy czas.

  Polska, to taki kraj, w którym echo II Wojny Światowej wciąż rozbrzmiewa. A skoro sam Hitler miał tu swoją kwaterę (Wilczy Szaniec), to nic dziwnego, że gdzieś na terenie naszego kraju można spodziewać się jeszcze wielu niespodzianek. Takim miejscem mogą być Góry Stołowe. To tu tajna grupa, która powstała u schyłku wojny, bo w 1945 roku strzeże miejsca, które kryje tajemnice. Ale są też inne grupy zapalonych szperaczy, poszukiwaczy ze wspomnianym wcześniej bzikiem, które potrafią poradzić sobie z każdą zardzewiałą skrzynką, starym dokumentem i nawet z bronią.

  Peter, Robert, Krzemu i Gerhard. Dziennikarz, były komendant WOP, glina i wielbiciel pojazdów z czasów II Wojny Światowej. To oni udają się śladami, które sypią się jak z rękawa, by… I zapewne tajemnica spoczywałaby nadal w ukryciu, gdyby nie zbiegi okoliczności i pochopne decyzje po stronie tych, co strzec mieli.

  Na jarmarku w sektorze rumuńskim wybucha pożar. Jak się okazuje, ma ON na celu ukrycie morderstw. Ofiarą padają rumuńscy handlarze, od których Peter nabył nóż i otrzymał niespodziewany prezent. I może jeszcze to nie wzbudziłoby aż takiej uwagi Petera, ale już próba włamania do jego mieszkania i zamach na jego życie… to nie zwykłe nadepnięcie komuś na odcisk. Oczywiście całe tajne służby nie tylko naszego kraju się tu pobawią.

  Mnie porwała akcja i wysnute hipotezy, a dodatkowo zauroczyły opisy tych nieznanych mi jeszcze gór. Muszę namówić męża na wycieczkę.

  Gorąco polecam, a ja muszę pouśmiechać się do wydawnictwa o Remedium 111.

  Zapraszam na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To powieść, która wzbudza emocje wśród tych, którzy ją przeczytali (nie ukrywam, moich znajomych) i nic dziwnego. Jeżeli o książce sensacyjnej można powiedzieć, że jest „prawdziwa”, że nie epatuje zmyślonymi akcjami, realna aż do bólu, to właśnie taką pozycją są „Szpony diabła”. Po lekturze „Remedium 111” spodziewałem się, że jej prequel będzie równie gotycką opowieścią, z rozlicznymi wątkami, co zmusza czytającego do dużej uwagi. A tu prostsza w konstrukcji forma, równie emocjonująca i trzymająca w napięciu do ostatnich kart, pozwalająca ogarnąć całość, bez potrzeby powrotu do już przeczytanych wątków. Wspomniałem, że wzbudza emocje, to fakt. Moja dobra przyjaciółka, Monika, namówiona przeze mnie do lektury, po przeczytaniu stwierdziła rozczarowana, że dla niej zbyt mało wątków męsko – damskich. Cóż, to raczej nie harlekin produkowany na jedno kopyto, gdzie ON ją, a ona jego zdradza, a późnej wszystko jest O.K. Tak też skomentowałem jej opinię, w odpowiedzi słysząc, że ona woli jednak tę standardową „rąbankę” szalejących hormonów, bo wiadomo, o co chodzi i jak się zakończy. Przyznała jednak, że książka dobrze jest napisana, nawet ją zainteresowała, bo ma wciągającą akcję i ciekawa była, czy się zakończy, ale – musiała to dodać na koniec, jak to kobietka, by wyjść na swoje – „żeby było więcej o miłości”. Jeśli szukacie w „Szponach diabła” klimatów harlekinu, z pewnością nie znajdziecie, choć – to trzeba oddać prawdzie - wątki miłości też zostały przemycone, ale delikatnie, naturalnie, niczym takie subtelne maźnięcie pędzla. Kolega Tadek stwierdził, że za mało krwi, czym mnie zdziwił, bo inny, Adam, był zdania, że za dużo. I jak tu dogodzić? Moim zdaniem, a naczytałem się sporo thrillerów, jeśli chcecie obcować ze światem, który toczy się na krawędzi naszego codziennego, nudnego życia, szybko sięgajcie po „Szpony diabła”. Nie, muszę dodać - zakończenie i mrugnięcie oka autora do czytelnika, jest wprost fantastyczne, co chyba świadczy o dużej dawce humoru autora, czym mnie dodatkowo ujął.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Witam Was Kochani 🥰

  Dzisiaj mam dla Was coś w tematyce sensacyjnej SZPONY DIABŁA, autorstwa Marka Boszko-Rudnickiego. Dla mnie to jest debiut z 📗 książką tego autora ;) Debiut nawet bardzo udany ;) Książka rozpoczyna się tajemniczym wypadkiem w Górach Stołowych na paśmie Lisiego Grzbietu, w którym ginie grupa studentów ze Szwecji. Co się wydarzyło❓ Jakie wersje wypadku krążą❓ Dziennikarz Peter mieszkający w Szczecinie kupuje na targu ze starociami starą, zardzewiałą skrzynkę. Targ na drugi dzień płonie i giną w nim Romowie z którymi Peter wcześniej handlował. Kto chce za wszelką cenę odzyskać przedmiot kupiony przez Petera❓ Dziennikarz wraz z przyjaciółmi poszukuje wojennego Dorniera DO-24N, który został wyprodukowany przez Niemców na potrzeby lotnictwa morskiego. Służył do transportowania cywili w bezpieczne miejsca. Dornier leży gdzieś na dnia zamulonego jeziora a mężczyźni chcą go wydostać z wody :) Czy im się to uda❓ W jaki sposób Czym są tytułowe „Szpony Diabła”❓ Ano „Szpony Diabła” to tajna operacja, z którą powiązany był lot dorniera piątego marca 1945 roku, który wystartował z oblężonego Królewca.

  To książka 📗 dla każdego kogo interesuje historia związana z III Rzeszą. Skoro powieść sensacyjna to mogłoby się wydawać, że będzie naszpikowana akcjami, ale jest w tym wyważona, nie ma brutalnych scen co jedni mogą uznać za wadę a inni za zaletę. Dla mnie była w tym zakresie w sam raz. :)

  „Szpony Diabła” to prequel powieści „Remedium 111”.

  -------

  Zaczytany Książkoholik

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Czynnik diabła 5/5 Nasza cena:
33,18 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czynnik diabła

Praga, rok 1935. Młody psychiatra Viktor Kosárek, były student Carla Gustava Junga, przybywa do otoczonego mroczną sławą zakładu dla obłąkanych Hrad Orlu. Wyposażona w nowoczesny sprzęt placówka znajduje się w zamku przez wieki obrosłym ponurymi legendami. Zamknięto tam sześcioro najokrutniejszych...
eBook Florencja córka diabła mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Florencja córka diabła mobi epub

"Wszystkie konie kolejno przeszły przez przejście, otwarte za pomocą odsunięcia jednej żerdki. W pląsach, bo w pląsach, niektóre bokiem, jak normalne dwulatki, ale jednak przeszły. Florencja nie. Spokojnie skręciła i bez rozbiegu, z miejsca, ze stępa, jednym lekkim odbiciem przeszła nad żerdzią w...
Zabawki diabła audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
23,76 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabawki diabła audiobook mp3

Drugi, po „Diable na wieży”, tom przygód Domenica Jordana – naukowca badającego magię, którego głównym zajęciem jest tropienie zagadek i rozwiązywanie mrocznych tajemnic, w których siły nadprzyrodzone odgrywają istotną rolę. Na zbiór składa się sześć opowiadań, z których pierwsze, „Mandracourt”,...
Diabeł na wieży audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
25,16 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł na wieży audiobook mp3

Zbiór opowiadań kryminalnych. Akcja umieszczona jest w świecie wzorowanym na osiemnastowiecznej Europie zachodniej. Domenic Jordan wywodzi się z rodziny szlacheckiej, wykonuje zawód lekarza, a do tego interesuje się magią. Pozornie jest zwykłym człowiekiem, wyróżnia się jednak niebanalną...
Diabeł na emeryturze 0/5 Nasza cena:
27,31 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł na emeryturze

Co się stało z wielkimi dyktatorami historii współczesnej, którzy są odpowiedzialni za niektóre z jej najbardziej makabrycznych rozdziałów? I czy teraz, kiedy żyją w niesławie, w więzieniu, na wygnaniu lub po prostu w zapomnieniu, budzą wciąż takie samo przerażenie, jak wówczas, gdy byli u władzy?...
Diabeł w maszynie 5/5 Nasza cena:
35,10 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł w maszynie

Premierowy zbiór opowiadań niesamowitych, pełnych tajemnic, mrocznych kryminalnych zagadek i niezwykłych sytuacji rodem z horroru. I łącząca je postać Domenica Jordana – medyka, socjopaty, błyskotliwego detektywa, tropiciela magii i spraw nierozwiązanych. Nastrojowe intrygi i tajemnice...
Remedium 111 5/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Remedium 111

Gdy ginie amerykański generał, a siatki szpiegowskie na całym świecie podejmują szereg niezrozumiałych działań, w sztabach agentów wywiadu zaczyna wrzeć. Polscy oficerowie przyjmują zadanie, które może się okazać ostatnim krokiem w walce z międzynarodowym terroryzmem. Nowoczesne techniki walki,...
eBook Remedium 111 mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,74 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Remedium 111 mobi epub

Gdy ginie amerykański generał a siatki szpiegowskie na całym świecie podejmują szereg niezrozumiałych działań, w sztabach agentów wywiadu zaczyna wrzeć. Polscy oficerowie przyjmują zadanie, które może się okazać ostatnim krokiem w walce z międzynarodowym terroryzmem. Nowoczesne techniki walki, broń...
Masaż niemowląt i nie tylko... 0/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Masaż niemowląt i nie tylko...

Masaż niemowląt od dawna stosowany w krajach Dalekiego Wschodu zyskuje coraz bardziej na popularności także na Zachodzie. Jego legendarną skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe. Jeśli chcesz pomóc swojemu maluszkowi lepiej się rozwijać czy przynieść mu ulgę przy wielu dolegliwościach...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula