Szepty gwiazd

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Do końca pozostało:
Nasza cena: 19,90 zł 34,95 zł Taniej o: 43%

"Szepty gwiazd" to wzruszająca opowieść o ludziach na życiowym zakręcie. Czy magia Bożego Narodzenia przyniesie im nadzieję na to, że wszystko się jakoś ułoży?

Zbliżają się święta. Choć grudniowa aura nie zawsze wygląda jak na bożonarodzeniowej pocztówce, wszyscy czują już atmosferę tych kilku bodaj najbardziej magicznych dni w całym roku. Dla jednych okres ten oznacza gorączkową bieganinę po sklepach w poszukiwaniu prezentów, choinkowych ozdób i produktów na wigilijne dania. Dla innych okazja do spotkań z bliskimi, których dawno już nie widzieli. Jeszcze inni nie są pewni, jak będą wyglądały te święta i czy w ogóle mają na nie ochotę... Agata, Jacek, Dorota, Jagoda i Witek są na życiowym zakręcie. Gorączkowo próbują zmienić swoje życie i ugłaskać los, który nie był dla nich dotąd zbyt łaskawy. Każde z nich chciałoby zacząć wszystko od nowa. Czy jednak jest coś jeszcze, co ich łączy?

"Szepty gwiazd" to wzruszająca opowieść o tym, jak trudno jest niekiedy zacząć nowy rozdział swojego życia. To historia o ogromnym pragnieniu szczęścia i miłości, na które przecież wszyscy zasługujemy. Nie wszystkim jednak są one dane, a czasem trudno je zauważyć lub się na nie otworzyć. Powieść ta mówi o ważnych wyborach, o bolesnych rozstaniach ? i o nowych związkach, których początki nierzadko bywają wyjątkowo trudne. Ale jest tu również miejsce dla nadziei: tej promiennej, mrugającej na czarnym niebie gwiazdę, którą najłatwiej dostrzec właśnie w wigilijną noc.

Anna Łajkowska to popularna pisarka, twórczyni bestsellerowych powieści obyczajowych. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim oraz marketing i zarządzanie na Politechnice Gdańskiej. Na co dzień uczy języka polskiego w szkole podstawowej. Zadebiutowała w roku 2012 powieścią "Pensjonat na wrzosowisku". Książka z miejsca podbiła serca tysięcy czytelniczek, a kolejne części cyklu ("Miłość na wrzosowisku" i "Cienie na wrzosowisku") utwierdziły jej pozycję na polskim rynku wydawniczym. "Szepty gwiazd" ukazują się nakładem wydawnictwa Dragon.
Recenzje (11)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść Anny Łajkowskiej ''Szepty gwiazd'' to piękna moim zdaniem powieść obyczajowa, gdzie wiodącym tematem jest miłośc w różnych aspektach i fazach, tak więc mamy motyw zdrady w małżeństwie Agaty i Jacka Szeców , ale także opisane uczucia tej drugiej strony, kochanki Jacka ,Joanny.Czy to małżeństwo ma szansę się uratować, a może Agata znajdzie szczęście u boku owdowiałego doktora?Kolejną parą jest Witek i Jagoda, spodziewający się dziecka, na którym ciąży zła diagnoza ,są wspaniale opisane rozterki i dylematy tej pary aż do czasu szczęsliwego rozwiązania sytuacji .

  W powieści tej bardzo podoba mi się animacja postaci fikcyjnych przez Autorkę , która kolejno każdej oddaje głos, tzn. jak ona widzi siebie na łamach książki i innych,sprawia to ,że wydaje się czytelnikowi ,że postaci żyją naprawdę gdzieś obok nas i tym bardziej sprawiło to ,że powieść mi się podobała .

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzja ‼️

  "Szepty
  Gwiazd" Anna Łajkowska

  [Adres usunięty] ❄️

  To chyba ostatnia świąteczna książka , którą przeczytałam parę dni temu. Ciągle myślę jak mogłyby potoczyć się dalsze losy naszych bohaterów. Lecz nie wszystkie książki świąteczne są ze szczęśliwym happy endem.

  -Agata zapracowana matka nastoletniego syna. Niedawno odszedł od niej mąż. Nadal nie może się z tym pogodzić, lecz stara się być twarda i nie chce zbytnio pokazywać uczuć przed synem. Dochodzi do tego jeszcze choroba matki. -Jacek mąż Agaty odszedł do młodszej zakochanej bez pamięci Joasi. Jako wykładowca i autor paru książek stara się być idealnym ojcem. Lecz nie zawsze mu to wychodzi. -Grażyna matka dwójki dzieci ma już dosyć zajmowania się domem. Nadal marzy o karierze naukowej. -Konrad jest ordynatorem i nadal nie może pogodzić się ze śmiercią żony. Wciąż myśli o wypadku i o tym jak to mogło się stać. - Witek i Jagoda po dość trudnych chwilach jakie przeżyli spodziewają się dziecka. Dziecka ,które może okazać się chore. Nie jest to dobra wiadomość.

  Wszystkich bohaterów łączy jedno. A mianowicie zbliżające się święta ,które mają być radosne. Lecz nie jest to do końca łatwe. Każdy przechodzi jakaś tragedię. Są tam trudne wybory , bolesne rozstania ,niełatwa miłość i oczywiście nadzieja na lepsze jutro.

  Ta książka nie jest jak inne książki świąteczne,pełne miłości i radosnego oczekiwania na te jedyne święta. Tutaj chodzi o to ,by zreflektować się nad swoim życiem. Jeżeli można coś naprawić ,to trzeba to zrobić. Fabuła bardzo mocno wciągnęła mnie w świat naszych bohaterów. Jednych polubiłam innych nie. Niekiedy rozumiałam ich decyzje ,lecz innych już w ogóle. Cieszyłam się z nimi i martwiłam się ich podejściem do życia i świata. Przepiękna historia ,która poruszy każde serce. Okładka sama w sobie robi już tą magiczną atmosferę. Czytało się ją szybko ,bo jak coś jest dobra ,to połyka się to w zastraszającym tempie. Pokochałam tę książkę. I jak najbardziej polecam 😊

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Szepty gwiazd" Anny Łajkowskiej to chyba pierwsza w tym roku powieść ze świątecznym klimatem. Jednak dla autorki jest ON tylko niejako celem, do którego dążą bohaterowie; Łajkowska skupia się na ich życiu, problemach i trudnych decyzjach, które nie mają ze świętami żadnego związku. Dlatego ze spokojem można po nią sięgnąć, mimo iż jest połowa października, nie jest zbyt wcześnie.

  Agata musi radzić sobie z odejściem męża i wraz z synem żyć dalej. Michał miewa dziwne bóle a jej mama czeka na ważne wyniki badań. Jacek układa sobie życie z Joasią, choć wie że już na zawsze będzie związany z poprzednią rodziną.

  Grażyna zajmuje się domem, dwójką dzieci i jednocześnie pisze pracę magisterską. Groźna sytuacja sprawia, że marzy o zmianie mieszkania; boi się nadal mieszkać na dziesiątym piętrze. Jej mąż pracuje w banku i rzadko bywa w domu, ale kiedy widzi strach w jej oczach wie, że to nie żarty.

  Konrad ma dwójkę dorosłych dzieci i wciąż odczuwa ból po stracie żony przed trzema laty. Rana jednak nie ma prawa się zagoić, gdyż nagle pojawiają się wątpliwości w sprawie jej śmierci; coś się nie zgadza i panuje zmowa milczenia.

  Witek stara się być przykładnym pracownikiem banku, jednak z niepokojem oczekuje na narodziny drugiego dziecka, bowiem jest możliwe, iż urodzi się z poważną chorobą. Mężczyzna wyrzuca sobie niedawny romans, ale dba o ciężarną żonę i pięcioletnią córeczkę.

  Na drugim planie pojawiają się jeszcze dwie pary - Monika i Michał, którzy w święta mają się pobrać oraz Dorota i Krzysiek, małżeństwo z trójką dzieci o rozbieżnych poglądach na posiadanie domu z ogrodem. Dodam tylko, że dwoje z nich mają coś wspólnego z postaciami opisanymi powyżej a pojawiające się postacie epizodyczne też mają swoje, niemniej ważne czy ciekawe, historie. Nie potrafię wybrać, czyja poruszyła mnie najbardziej...

  Autorka przedstawiała nam swoich bohaterów od pierwszego dnia grudnia a potem dzień po dniu śledzimy ich codzienność. Wspominamy, poznajemy najgłębiej skrywane tajemnice i traumy z przeszłości. W wielu rodzinach śmierć - w nie zawsze jasnych okolicznościach - zabrała kogoś bliskiego, pozostawiając pytanie - czy można było temu zapobiec... Zrobić coś inaczej...

  Lekarze, pisarze, wykładowcy uniwersytetu, pracownicy banku, matki, babcie, małżonkowie, panny czy wdowy - nikogo nie omijają trudne chwile, troski czy niepewność jutra. Świąteczny klimat często pojawia się już w listopadzie - ozdoby, światełka, piosenki w radiu i spokojne wybieranie prezentów. Jednak u powieściowych bohaterów nawet początkowe dni grudnia nie niosą bożonarodzeniowej atmosfery. A to wypadek z oknem, groźba zwolnienia z pracy, choroba dziecka czy matki, odwołany przyjazd rodziców albo brak kogoś ważnego przy stole. Nie zawsze rzeczywista Wigilia jest tą wymarzoną. Wystarczy spojrzeć przez okno, by zobaczyć rozświetlone mieszkania innych i dochodzący z nich donośny śpiew kolęd, ale są też takie, gdzie nikły blask jedynie choinkowych lampek sugeruje przeżywaną po cichu tragedię.

  Anna Łajkowska pokazała nam tą powieścią różnicę między kobietami które same decydują o swojej życiowej drodze a tymi, którym ona została wybrana. Które będą szczęśliwsze? Opisała walkę o niezależność i przekonania, przywiązanie, zachwianą pewność siebie, szacunek oraz przeciwności losu a swoją opowieść oparła na prawdziwych emocjach, które targają nami każdego dnia. Wspomniała jak częste, choć niekoniecznie dobre jest uleganie wpływom innych, poświęcanie relacji z kimś bliskim, dla innej bliskiej osoby. Autorka uświadamia również, że czasami jesteśmy zbyt rozsądni, robimy wszystko zgodnie z planem, zamiast od czasu do czasu zaszaleć i zrobić coś spontanicznie.

  Autorka potrafi trafić do czytelnika językiem jakim się posługuje. Jest prosto, kojąco i z ciekawymi wstawkami - to bohaterowie oceniają "Szepty gwiazd" i ich autorkę. Jedni są zadowoleni z tego, jak zostali opisani, jakie cechy im podarowano, inni nie...

  Podsumowując - "Szepty gwiazd" to studium zwykłego życia ludzi i problemów z jakimi się zmagają. Powieść idealna na czas sporo przed Świętami, by na spokojnie móc usiąść i przemyśleć wiele spraw, móc coś naprawić, może do kogoś napisać, zadzwonić, zastanowić się, z kim chcemy go spędzić. Jest to historia o wielu rodzinach, w których smutki przeplatają się z radościami, narodziny ze śmiercią, rozstania z powrotami. Opowieść o gwiazdach zrobionych z ludzkich historii, o dobrych i złych książkach, trudnym okresie w życiu, podejmowaniu trudnych decyzji, o żalu, rozpaczy, bezradności, strachu i nadziei, a także o tym iż powinniśmy cieszyć się z małych rzeczy.

  Polecam jako przystawkę do typowych i mocno świątecznych opowieści.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Szepty Gwiazd" to powieść, która dzięki swojej pięknej, świątecznej okładce może wydawać nam się następną przesłodzoną, przesiąkniętą magią świąt historią. Czytając pierwsze strony, czułam, że może to być kolejna pełna dramatyzmu opowieść z happy endem. Nie, nie i jeszcze raz- nie. Zderzamy się tu z zupełnie inną rzeczywistością niż ta z którą mamy do czynienia w filmach o tej tematyce, mimo tego, że pierwsze co kojarzy nam się z Gwiazdką to szczęście, rodzinne ciepło i wszechobecna miłość. Treść niewątpliwie zaskakuje, wzrusza i intryguje. Bohaterowie są skrzywdzeni, czekają na jakiś znak, dar od losu, który wydaje się nie nadejść. Są dokładnie tacy jak każdy z nas, nie przerysowani. Dlatego łatwiej wczuć nam się w ich życiowe rozterki. To opowieść zarówno o miłości, jak i śmierci. Romansach, złamanych sercach a także wielkiej nadziei. Myślę, że autorka celowo umiejscowiła akcję w okresie świątecznym. Równie dobrze byłaby ona przecież aktualna w każdy inny dzień. Ale chodzi tu moim zdaniem o to ukryte, piękne znaczenie. My, ludzie, nie doceniamy dopóki nie stracimy. W okresie przedświątecznym jesteśmy zajęci przygotowaniami, tym czy światełka na choince powinny być żółte czy może niebieskie. Zapominamy skupić się na tym, co możemy zaoferować w tym czasie naszym najbliższym. Jedyne co muszę tu podkreślić jako duży minus to jednak ilość postaci. W pewnym momencie zaczęły mi na siebie zachodzić, zapominałam czego właściwie dotyczy ich historia i kim są.

  Jeśli nie lubicie standardowych, świątecznych książek- ta zdecydowanie nada się dla Was na ten okres.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich radosnym czasem oczekiwania?

  Wygląda na to, że nie...

  Agata ma za sobą bardzo burzliwą przeszłość. Niedawno rozstała się z mężem i nadal nie potrafi sobie z tym poradzić. On znalazł już pocieszenie i nową partnerkę, ona natomiast została sama, a przecież zbliża się najbardziej szczęśliwy czas w roku.

  Kolejna postać, również częściowo "skrzywdzona" przez los, to Grażyna, która jest matką i jak na jej rolę przystało zajmuje się domem i dziećmi, jednak tęskni za przerwaną z tego powodu karierą naukową.

  Witek i Jagoda są bardzo zgraną i kochającą się parą, która spodziewa się dziecka, które... może okazać się chore :(

  Boże Narodzenie to czas cudów i magicznej aury, czy będzie ona sprzyjała bohaterom?

  Czy w te święta odmieni się ich los?

  Bardzo realistyczna i ciepła powieść, która pokazuje nam, że święta nie zawsze polegają na rodzinnym krzątaniu się po kuchni, ubieraniu choinki, pieczeniu pierniczków, śpiewaniu kolęd czy świątecznych piosenek a także oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę. Święta, dla wielu z nas, tak samo dla bohaterów tej książki są czasem wielu wyrzeczeń, stresu i częściowego smutku. Jest to powieść, której bohaterowie mają za sobą bardzo ciężką, przykrą przeszłość i oczekują na happy end, choć nie są pewni, czy takowy nastąpi.

  Wzruszająca powieść o głębokiej nadziei, która znajduje się głęboko, na dnie serca, której z pozoru nie jeteśmy w stanie dostrzec.

  Warto przeczytać "Szepty gwiazd" dlatego, że nie jest to przekoloryzowana historia świąteczna, której ostatnimi czasy możemy mieć po dziurki w nosie. Dzięki niej możemy przyjrzeć się ludziom, którzy mają ciężko w życiu i raczej nigdy nie wychodzą na prostą..

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Muzyka Gwiazd. Tom 3. Podwójny Akord 4/5 Nasza cena:
16,40 zł 32,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Muzyka Gwiazd. Tom 3. Podwójny Akord

Tom 3 serii dla miłośniczek Ślubów SinnersówOlivii Cunning.Czasem strach przed miłością zagłusza wszystko. Ty sprawiasz, że zaczynamsłyszeć jej muzykę…Piękna barmanka Tamar King szukała w życiu wrażeń, ale to się skończyło.Od czterech lat ukrywa się we własnym świecie, w którym niktjuż jej nie...
Muzyka Gwiazd. Tom 1. Solo Dla Niej 3/5 Nasza cena:
18,90 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Muzyka Gwiazd. Tom 1. Solo Dla Niej

Tom 1 nowej serii autorki bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today” On nie chciał już niczego do chwili, kiedy zrozumiał, że ona może dać mu wszystko… Kiedy kelnerka Shea Bentley podeszła do stolika, przy którym siedział Sebasti an Stone, od razu wiedziała, że to miłość. On też. Ale Shea boi się...
Muzyka gwiazd. Tom 5. Oczekiwanie 3/5 Nasza cena:
18,90 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Muzyka gwiazd. Tom 5. Oczekiwanie

Tom 5 bestsellerowej serii Muzyka Gwiazd dla miłośniczek gorącego cyklu Sinners Olivii Cunning Rytm szalonej, namiętnej muzyki i rytm serc łączy kolejnych bohaterów serii o rockowym zespole Sunder. Ona jest jego siłą, ON jej słabością. Tym razem nie pozwoli jej znów odejść… Austin Stone i Edie...
Nie widując gwiazd 4/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie widując gwiazd

Wybiegam z budynku i szybko reguluję rachunek, wręczając taksówkarzowi dwie dychy napiwku. Nie patrzę mu w oczy, by nie dostrzec w nich cichej satysfakcji. Jest tak, jak przypuszczał – wróciłam sama. Może po prostu wyglądam jak osoba, na którą nikt nie czeka? Jagoda ma dwadzieścia siedem lat i...
Królowa gwiazd 4/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa gwiazd

 Cztery aktorki - jedna rola. Kto zostanie Królową Gwiazd?Życie młodych aktorek: Malwiny, Dominiki, Klaudii i Miśki, nie przypomina kolorowego filmu. Dziewczyny postanawiają jednak zawalczyć o swoją przyszłość i udają się na festiwal filmowy na Maltę, by zdobyć rolę u znanego reżysera. W Drużynie...
Willa pod Kasztanem. Tom 4. Światło gwiazd 4/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Willa pod Kasztanem. Tom 4. Światło gwiazd

W wilii pod kasztanem nastała jesień. W wielkim ogrodzie jak zawsze pięknie, ale w życiu mieszkańców wiele zawirowań. Pewien mężczyzna, który częściej niż pod nogi spogląda w gwiazdy - z zawodu jest bowiem astrofizykiem - wprowadzi sporo zamieszania w życie jednej z kobiet. Bartek w swoim polowaniu...
Gwiazd naszych wina 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiazd naszych wina

Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły...
Gwiazd naszych wina 5/5 Nasza cena:
24,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiazd naszych wina

Światowy fenomen, bestsellerowa powieść, na podstawie której powstał film – w polskich kinach od 6 czerwca 2014 Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne...
Listy i szepty 5/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy i szepty

Drugi tom bestsellerowej „Mansardy pod Aniołami” Urokliwe miasteczko na zachodzie Polski, a w nim malownicza kamienica z mansardowym dachem, pod którym toczą się pogmatwane losy jej mieszkańców. Jak to w życiu, znajdziemy tu namiętności i sekrety, marzenia i obawy, małe zwycięstwa i klęski. Lena,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula