Seria Tajemnice przyrody

Ponadczasowa seria książek, które pomogą w nauce przyrody. Odpowiednio przygotowana pomoc dydaktyczna, pozwalająca lepiej zgłębić wiedzę z zakresu tego przedmiotu.

"Tajemnice przyrody" to intuicyjna seria podręczników do nauki przyrody, która z jednej strony stawia na sprawdzone rozwiązania dydaktyczne, z drugiej natomiast wprowadza do nich powiew świeżości. Dzięki temu uczniowie mogą wypróbować zupełnie inne niż dotychczas spojrzenie na poszczególne zagadnienia, korzystając ze skutecznych metod, odpowiednio utrwalonych przez autorów książek.

Podręczniki, tworzące serię "Tajemnice przyrody", są odpowiednio dopasowane do obecnie obowiązującej podstawy programowej tak, by ani uczniowie, ani nauczyciele nie mieli problemu z realizacją zadanego materiału. Młodzi przyrodnicy będą mieli okazję do wykształcenia w sobie postawy badawczej, co uda im się po zastosowaniu instrukcji zamieszczonych w podręcznikach i ćwiczeniach. Ponadto odpowiednio przygotowana formuła umożliwia uczniom przeniesienie badań w teren i wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Nowoczesne rozwiązania multimedialne, do których można dotrzeć np. poprzez zeskanowanie kodu QR, umieszczonego w danym zeszycie ćwiczeń, pozwalają znacznie głębiej przeniknąć do świata przyrody i zdecydowanie lepiej go zrozumieć. Właściwie dobrana treść lekcji sprawia natomiast, że każdy spośród uczniów powinien znaleźć zagadnienie, w którym się sprawdzi i które będzie chciał zgłębić w pierwszej kolejności.

Podręczniki z serii Tajemnice przyrody

Może zainteresują Cię również