Marcin Margielewski

Marcin Margielewski, dziennikarz i reportażysta, jest autorem książek o tematyce arabskiej. Ma w swym dorobku kilka bestsellerów, m.in. "Jak podrywają szejkowie" i "Była arabską stewardesą".

Marcin Margielewski to znany dziennikarz, podróżnik i przedsiębiorca. Jest autorem bestsellerowych reportaży obnażających kulisy życia arabskich możnowładców i mroczne strony biznesu w krajach Bliskiego Wschodu.

W trakcie swej dziennikarskiej kariery związany był między innymi z takimi mediami jak "Maxim", "CKM", "Super Express", "Gazeta.pl", "TVP" czy "Polsat Café". Sprawdzał się równie dobrze jako dziennikarz prasy, radia i telewizji. Podróżował do wielu krajów, zwłaszcza Bliskiego Wschodu. Mieszkał w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był również dyrektorem kreatywnym kilku globalnych marek, stąd jego dogłębna znajomość świata wielkiego biznesu.

Zadebiutował książką "Jak podrywają szejkowie", która z miejsca stała się bestsellerem. Początkowo miała to być publikacja pisana na zamówienie jednego z wpływowych szejków, jednak w trakcie pracy nad książką Margielewski poznał prawdziwe stosunki panujące na dworze swego zleceniodawcy oraz innych, podobnych mu magnatów. Efekt okazał się więc skrajnie różny od wstępnych założeń.

Poniżej znajdzie Czytelnik książki Marcina Margielewskiego związane z tematyką Bliskiego Wschodu. Jest tu zatem wspomniana wyżej "Jak podrywają szejkowie", ale również intrygujący reportaż "Tajemnice hoteli Dubaju". "Urodziłam dziecko szejka" to wstrząsająca historia kobiety, pielęgniarki z Polski, która wbrew własnej woli została surogatką jednego z saudyjskich arystokratów. "Zaginione arabskie księżniczki" opowiadają o blaskach i cieniach życia w złotej klatce.

Polecamy również najnowsze pozycje w dorobku autora: "Była arabską stewardesą" oraz "Modelki z Dubaju", czyli poruszający reportaż o mrocznych kulisach modelingu na Bliskim Wschodzie.