Artur Nowak

Będąc prawnikiem, publicystą i pisarzem, Artur Nowak skupia się w swoich reportażach i twórczości na temacie delikatnym, którym są nadużycia seksualne w kościołach katolickich. Odkrywa prawdę i demaskuje osoby, którym wielu ludzi wierzy bez chwili zwątpienia.


Urodzony 16 maja 1974 roku, Artur Nowak zdobył wykształcenie prawnicze, które dało mu podstawę do napisania kilkudziesięciu artykułów związanych z prawem cywilnym. Po siedmiu latach orzekania w Sądzie Rejonowym w Szczecinku otworzył swoją własną kancelarię adwokacką. Jego dzieciństwo naznaczone zostało nadużyciem seksualnym ze strony dwóch księży. Z tego powodu w swojej karierze zawodowej wielokrotnie podejmował się reprezentacji osób pokrzywdzonych przez pedofilów. Wydarzenie to sprawiło również, że był jednym z głównych bohaterów filmów "Tylko nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego" autorstwa braci Sekielskich. 


W swojej karierze publikował liczne artykuły dla "Gazety Wyborczej", "OKO.press", "Krytyki Politycznej" oraz "Rzeczpospolitej". Książki Artura Nowaka stały się sposobem na przekazanie większej publiczności problemu wykorzystywania seksualnego w kościołach katolickich. Współpracując z innymi autorami, opublikował m.in. takie tytuły, jak "Zło" oraz "Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła". Regularnie tworzy także podcast pt. "Wysłuchanie".


Za swoją twórczość Artur Nowak otrzymał statuetkę Bestsellera Empiku w kategorii kultury cyfrowej. Kontrowersyjność i waga tematyki, którą podejmuje, stała się podstawą poczytności tworzonych przez niego książek.