Seria Siedem Królestw

Młodzieżowa seria fantasy z najwyższej półki. Historia Hana i Raisy, dzielnych, młodych ludzi walczących z siłami zła o przyszłość własną i całego świata.

Han Alister do niedawna jeszcze parał się złodziejstwem, a wszystko po to, by utrzymać siebie, matkę oraz swoją siostrę. Mógłby sprzedać wszystko, żeby zapewnić im byt, jednak jedynej wartościowej rzeczy, jaką posiada, akurat sprzedać się nie da. Chodzi o grube srebrne bransolety z wygrawerowanymi runami, które Han od zawsze nosi na rękach. Najwyraźniej są one magiczne, bo rosną wraz z nim i nie da się ich ściągnąć. Jakby tego było mało, Han wchodzi w posiadanie magicznego amuletu, który należał niegdyś do Króla Demona. Czarownik ten przed tysiącami lat omal nie doprowadził do zagłady całego świata i został pokonany przez waleczną królową Hanalei. Dzielna bohaterka staje się wzorem dla Raisy ana'Marianny, następczyni tronu Fells. Nie uśmiecha jej się rola, jaką próbuje narzucić jej matka wiążąc ją z księciem, który co prawda zamek ma duży, jednak rozumem nie grzeszy. Spotkanie Raisy i Hana sprawi, że Siedem Królestw zadrży w posadach.

Tak oto zaczyna się ta pasjonująca historia, która zdobyła już sobie ogromne uznanie i popularność wśród młodych wielbicieli fantastyki. Na powieści z serii "Siedem królestw" składają się następujące tytuły: "Król Demon", "Wygnana królowa", "Tron Szarych Wilków", "Karmazynowa korona".

Cinda Williams Chima to amerykańska pisarka urodzona w 1952 roku. Pisać zaczęła już w trakcie nauki w szkole średniej. Jest autorką powieści fantasy skierowanych głównie do młodzieży. To także znana specjalistka z zakresu dietetyki. Była dietetyczką kliniczną w Cleveland Clinic, zajmowała się także programem samodzielnego zarządzania cukrzycą. Od 2004 do 2009 roku była adiunktem do spraw żywienia na Uniwersytecie w Akron. Inne znane serie powieściowe tej autorki to "Kroniki Dziedziców" oraz "Starcie królestw".

Książki z serii Siedem Królestw

Może zainteresują Cię również