Słuchaj głosu serca

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,01 zł
Nasza cena: 21,64 zł 36,90 zł Taniej o: 41%

Niekiedy znajomości mogą okazać się niebezpieczne. Na własnej skórze przekonała się o tym Jagna, główna bohaterka książki pod tytułem “Słuchaj głosu serca” autorstwa Natalii Sońskiej.

Sięgnij po tę pozycję i przekonaj się, czy warto podjąć ryzyko związane z życiem uczuciowym!

Odnalezienie swojej drugiej połówki to cel życia wielu ludzi. Chcą oni mieć kogoś, z kim będą mogli dzielić codzienne radości, troski i problemy, kogoś, kto będzie ich rozumiał i z kim będą mogli wspólnie budować przyszłość wprost z marzeń. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem każdy potrzebuje w swoim życiu odrobiny czułości i motyli w brzuchu, które towarzyszą zakochaniu i miłosnym uniesieniom.

Jagna to młoda kobieta, która z zawodu jest psychologiem i na takim stanowisku pracuje w poradni leczenia i rehabilitacji zaburzeń psychicznych zlokalizowanej przy jednym ze szpitali w Katowicach. To zajęcie, w którym się spełnia i które przynosi jej satysfakcję. Do szczęścia brakuje jej jedynie wymarzonego partnera, o którego niecierpliwie wypytuje również rodzina. Niespodziewanie taki mężczyzna pojawia się na drodze Jagny, która nawiązuje z nim relację na tyle poważną, że wkrótce potem decyduje się na zabranie go w rodzinne strony i przedstawienie najbliższym. Reakcje nie są takie, jakich się spodziewała. Zwłaszcza matka Jagny z nieufnością i niechęcią spogląda na jej wybranka. Czy Jagna pomyliła się w swoim osądzie? A może to jej mama jest przewrażliwiona i kobieta powinna zawalczyć o tę miłość, nie zważając na zdanie innych?


O autorce

Natalia Sońska to młoda polska pisarka, która zdążyła już zaskarbić sobie sympatię wielu czytelników. Specjalizuje się w książkach z takich gatunków literackich, jak romans, literatura kobieca oraz obyczajowa. Opublikowała już wiele pozycji, np. “Zacznijmy jeszcze raz”, “Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?”, “Pierwsza miłość” czy “Uwierz w miłość, Calineczko”.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jagna od zawsze kochała góry – tę miłość ma we krwi, bo z Zakopanego pochodzą jej mama i babcia. Choć rodzina wypytuje o potencjalnego narzeczonego, Jagna jest samotna. Ma tylko pracę i codzienne obowiązki w oddalonym od przepięknego południa Polski dużym mieście.

  Gdy wreszcie poznaje wymarzonego mężczyznę, zaprasza go na święta do rodzinnego domu, by poznał jej bliskich. Jednak mama Jagny, rodowita góralka z charakterem, niechętnie patrzy na jej nowego wybranka. Czy kobieca intuicja dobrze jej podpowiada? Jagna jest przecież tak szczęśliwie zakochana…

  "Człowiek tylko gdy jest zadowolony z tego, co robi na co dzień, potrafi cieszyć się z życia."

  Muszę przyznać, iż spodziewałam się sporej ilości świątecznego klimatu. Jednak było go tu zaskakująco mało i pojawił się dopiero pod koniec książki. Ale to w żadnym razie nie jest dla mnie minusem. Wręcz przeciwnie, historia to okazała się być bardzo interesująca, skłaniająca do wysunięcia wielu wniosków. Czy nie jest tak, że często to, czego pragniemy, o czym marzymy, szukamy daleko, a nie zauważamy tego, co na wyciągnięcie ręki? Sami komplikujemy sobie życie, wybierając niewłaściwe ścieżki. I co najważniejsze, nie powinniśmy patrzeć na to, co inni powiedzą czy pomyślą, a sami brać za nie odpowiedzialność.

  "- Dziecko, ja zawsze ci powtarzałam i powtarzać będę, idź za głosem serca, ale swojego serca. Nie zważaj na to, co mówią inni, czego od ciebie oczekują, czego dla ciebie chcą. Ty sama od siebie oczekuj, oczekuj najlepszego, a przede wszystkim tego, co pozwoli ci żyć w zgodzie z samą sobą, a nie w zgodzie z otoczeniem. A błędy... Każdy z nas je popełnia. Tylko dzięki nim wyciągamy wnioski, to na nich przecież najwięcej się uczymy! Nie ma ludzi nieomylnych, każdy potrzebuje czasem kopniaka od losu, by stanąć na nogi."

  Autorka przypomina jak ważna w naszym życiu jest rodzina i jej wsparcie, gdy tego potrzebujemy. Okazywanie sobie miłości, czułości, troska o siebie nawzajem czy nieszczędzenie drobnych gestów - tyle i aż tyle.

  Natalia Sońska stworzyła bohaterów, których z miejsca polubiłam. Zwłaszcza babcię Jagny - charyzmatyczną Anielę, a jednocześnie każdemu życzliwą, o pogodnym usposobieniu kobietę, która wzbudziła we mnie ciepłe uczucia. Powieść niejako nawiązuje do bajki o "Czerwonym Kapturku". Bowiem jest Kapturek-Jagna z Katowic, babcia z Zakopanego, a i zły wilk oraz dzielny leśniczy też się znajdzie. W tym kontekście widzimy, że nie zawsze druga osoba jest tym, za kogo się podaje... Udało mi się Was zaintrygować? Mam taką nadzieję.

  To niewątpliwie pełna ciepła i uroku, lekka, wzruszająca oraz przesycona romantyzmem powieść, dająca chwilę oddechu od codziennej gonitwy. Wybierzcie się śladami bohaterów książki w wędrówkę po Tatrach czy na spacer uliczkami Zakopanego. Cała ta historia jest dość przewidywalna, jednak pod koniec już niczego nie będziecie pewni. Dajcie się zaskoczyć!

  "Słuchaj głosu serca" to powieść, która jest przykładem tego, że szczęście możne nas spotkać w najmniej spodziewanym momencie. Warto wówczas kierować się sercem, by nie przegapić czegoś naprawdę pięknego. To książka o różnych odcieniach miłości, przyjaźni, a przede wszystkim rodzinie. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jagna wiedzie spokojne życie. Jest psychologiem, a jej serce nie zajmuje nic prócz ukochanych gór. Skrycie marzy o tym, by się zakochać i założyć rodzinę. Jest to dla niej drażliwy temat, zwłaszcza że rodzina coraz bardziej naciska oraz zadaje niewygodne pytania. Pewnego dnia na jej drodze staje przystojny przedstawiciel medyczny, jednak mama bohaterki jest do niego nastawiona dość sceptycznie. Czy Jagna w końcu odnajdzie szczęście?

  Sięgając po tę książkę, doskonale wiedziałam, jak będzie wyglądał jej schemat, ponieważ wszystkie powieści autorki wyglądają tak samo. Główne bohaterki jakby były jedną i tą samą osobą. Zawsze jest to pozornie samodzielna, odważna, silna kobieta, a tak naprawdę jest ona bojaźliwą sarenką, która rzuca rumieńcem na lewo i prawo, nie potrafi normalnie funkcjonować bez męskiego oparcia, a to oparcie musi oczywiście być silne oraz przystojne. Nie ma w całym świecie literackim chyba postaci, które by mnie tak bardzo irytowały, jak te wykreowane przez Natalię Sońską.

  Kolejnym minusem jest dla mnie ilość słodkości przypadającej na każdą stronę książki. Świat nie wygląda tak pięknie, jak w oczach autorki, ludzie nie są tak mili, bezinteresowni i uroczy. Ilość zdrobnień doprowadzała mnie do szału, myślałam, że zaraz z nieba sfruną aniołki i będą rzucać w bohaterów serduszkami. Podczas lektury zdecydowanie można zrezygnować z łakoci, ponieważ „Słuchaj głodu serca” na pewno podniesie Wam cukier.

  Sama fabuła opiera się na tym, że Jagna odwiedza babcię w górach, a większość jej rozmyśleń oraz rozmów kręci się albo wokół tego, że jest samotna, albo wokół poznanego przez nią Piotra. W zasadzie można by cały środek z tej pozycji wyciągnąć, a i tak nic znaczącego by czytelnika nie ominęło. Mam wrażenie, że autorce zabrakło pomysłu na tę powieść, choć czytając inne jej książki, wnioskuję, że taki po prostu ma styl. Raczej będę omijać jej dalszą twórczość z daleka, ponieważ żaden polski pisarz nie męczy mnie tak bardzo, jak Natalia Sońska.

  „Słuchaj głosu serca” jest przewidywalną historią. Tak, jak napisałam na początku, zanim w ogóle ją otworzyłam, wiedziałam, jaki będzie jej schemat. Nieszczęśliwa dziewczyna szukająca miłości, w końcu kogoś pozna, po drodze zdarzy się jakiś wypadek, jakieś nieporozumienie, a summa summarum wszystko się ułoży. Dobrze, że autorka nie tworzy thrillerów, ponieważ morderca by zabijał chyba swoją miłością.

  Cóż, polecam tę książkę tylko osobom, które lubią romanse, książki obyczajowe i mają dużą tolerancję wobec słodkości wylewanej na papier. Jest to lektura na jeden raz, która raczej nie zostanie w pamięci na długo. Nie rozumiem, dlaczego została umieszczona w kanonie świątecznych powieści, jej akcja toczy się latem, wzmianka o Bożym Narodzeniu pojawia się jedynie na samym końcu. Także, jeśli oczekujecie zimowej opowieści, to w tej pozycji jej nie znajdziecie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jagna na swojej drodze nadal nie spotkała tego jedynego, który zawładnąłby jej sercem. Jedyne co ma to pracę i dużo obowiązków związanych z pewnym miejscem na południu Polski.

  Wymarzony mężczyzna staje niespodziewanie na jej drodze. Zauroczona Jagna zaprasza go na rodzinne święta.

  Jednak poza główną bohaterką.... nikt za nim jakoś specjalnie nie przepada.

  Czy Jagna postawi na rodzinę, czy na miłość życia?

  Czy rodzina będzie próbowała ich rozdzielić?

  Czy będą to wyjątkowo białe święta?

  Autorka po raz kolejny zabrała mnie w cudowny świat bohaterów, w którym nic nie idzie tak gładko jakby mogło się wydawać. Jest to bardzo lekka lektura, która skradła moje serce już na samym początku. Dodatkowo autorka zabiera nas w przepiękny, górski, świąteczny klimat, za którym wzdychałam po zakończeniu książki. Ta powieść ma w sobie to coś i nie jest taka jak wszystkie znane mi świąteczne powieści. Autorka w chwilę przekona cię do bohaterów i "przekupi" zimowo- świąteczną aurą górskiego miasteczka ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Natalia Sońska powraca z kolejnym zimowym tomem, którego akcja dzieje się w Zakopanem.

  Jagna miała dopiero 25 lat, jednak przez babcię i stare ciotki była traktowana jako stara panna. Dziewczyna nie czuła się w obowiązku z nikim wiązać, jednak gdy poznała lepiej pewnego przedstawiciela medycznego poczuła, że to może być to. Czy faktycznie było?

  Czytałam kilka wcześniejszych książek Natalii Sońskiej. Nie są to pozycje bardzo wymagające, bywają infantylne i naiwne, pisane bardzo prostym językiem. Takie publikacje jednak także są potrzebne na polskim rynku.

  Cała zimowa akcja dzieje się w Zakopanem, Świąt jest tutaj naprawdę tylko niewielki kawałeczek. Akcja zaczyna dziać się w letnie miesiące, a następnie szybko przemienia się w zimowe krajobrazy. Jest to pozycja idealna na jedno dłuższe czytanie.

  ,,Słuchaj głosu serca" Natalii Sońskiej to publikacja, z którą warto się zapoznać. Nie jest wymagająca, ale jednak niesie ze sobą piękny widok gór i jakieś przesłanie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Słuchaj głosu serca, @nataliasonska

  Zazwyczaj nigdy nie zachwycałam się książkami Natalii, ale w tym przypadku było naprawdę dobrze. Ta historia zdecydowanie wyróżnia się na tle innych, świątecznych. Miejscami mnie troszkę nudziła, ale bardzo podobało mi się miejsce w jakim była prowadzona akcja. Ta miłość do gór, do babki, do takich klimatycznych miejsc, jakoś podziałała na mnie pozytywnie. Bardzo podobała mi się w tej powieści relacja pomiędzy Jagną a babką, była taka prawdziwa i szczera. To urokliwe wspinanie się po górach z przyjaciółmi. Coś w tej książce mnie zdecydowanie przyciągnęło i zachwyciło. Może tez dlatego, że Zakopane od razu kojarzy się ze świetami, śniegiem i zimą? I jeszcze te potrawy, które przygotowywała babcia Jagny. Momentami czułam ich zapach. Jest to książka bardzo przyjemna, ciepła i lekka w odbiorze. Nie potrzeba tutaj się wysilać i jakoś poświęcać nie wiadomo ile czasu na przeanalizowanie historii. Ta książka obudziła we mnie takie ciepłe uczucia i zdecydowanie zmusiła do refleksji nad niektórymi sprawami. Nie zapominajmy też, że w książce pojawia się wątek miłosny. Jagna ma na oku mężczyznę, ale obok niej stale kręci się również jej przyjaciel sprzed lat. Komu da szanse? Jak ułożą się jej losy? Czy wyjazd do Zakopanego, do babki coś zmieni? Może wreszcie otworzy oczy i zacznie dostrzegać to co w życiu jest najważniejsze? Czyli tak naprawdę mamy tutaj ukazane góry poplątane z rozterkami miłosnymi głównej bohaterki. Dodatkowo, szczypta magii od babci Jagny, klimatycznie, ciepło, swojsko, domowo. Przepis idealny na bardzo dobrą i przyjemną książkę. Okey, było w niej parę zgrzytów. Miejscami troszkę się nudziłam, szczególnie wtedy kiedy Jagna chodziła po górach. Ale to były tylko momentu, natomiast całość była bardzo przyjemna w odbiorze.

  Jagna kocha góry, ma to we krwi od początku swojego życia, ale nigdy nie miała czasu, aby wyjechać tam na dłużej i cieszyć się pięknem i urokiem gór. Jagna nie jest już pierwszej młodości,.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Za głosem serca 4/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za głosem serca

Kiedy myślisz, że wszystko już stracone, na twojej drodze staje miłość. Życie lubi płatać figle i niespodziewanie komplikować to, co z pozoru proste. Marta i Piotr są małżeństwem prawie doskonałym. Ale „prawie” robi przecież ogromną różnicę. Do szczęścia brakuje im tylko roześmianych maluchów. Po...
Córka Hycla T.23 Za głosem serca 0/5 Nasza cena:
8,69 zł 9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka Hycla T.23 Za głosem serca

Herman w porozumieniu z Karen przygotowuje dla Lucie urodzinowe przyjęcie. Dziewczyna jest szczęśliwa i patrzy na strażnika coraz przychylniejszym okiem. Wieczorem, gdy Lucie idzie odwiedzić ojca, napada na nią kompan nieżyjącego majora. Z opresji ratuje ją ojciec dragona i zabiera na okręt, gdzie...
Dar serca 5/5 Nasza cena:
39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dar serca

Wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu. Trzy najlepsze przyjaciółki, jeden tragiczny wypadek. Lucy czeka na nowe serce, odkąd tylko pamięta. Ale telefon z informacją, że znalazł się dla niej dawca, będzie słodko-gorzkim sukcesem, ponieważ by Lucy mogła żyć, ktoś inny musi umrzeć.  ...
Kryształowe serca 5/5 Nasza cena:
30,39 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kryształowe serca

Fabiana jest studentką, zarabia jako fotomodelka. Gdy dostaje intratną propozycję kilkutygodniowej sesji zdjęciowej na Ukrainie, odrzuca ją bez namysłu, gdyż nie chce sama wyjeżdżać z kraju. Nie przypuszcza jednak, że jej życie już nie zależy od niej. Zostaje uprowadzona i uwięziona w luksusowej...
Kuracja dla serca 4/5 Nasza cena:
26,26 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kuracja dla serca

Myślisz, że porywy serca są tylko dla młodych? Nigdy nie jest za późno na KURACJĘ DLA SERCA! Ta historia o dojrzałej miłości, urzeknie Cię i przekona, że na miłość i szczęście zawsze jest pora! Ewa przyjeżdża do uzdrowiska w Nałęczowie. Ma zdiagnozowane nadciśnienie, więc by podreperować zdrowie po...
Rok na Kwiatowej. Tom 2. Zamarznięte serca 4/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rok na Kwiatowej. Tom 2. Zamarznięte serca

Liliana stoi przed trudnym zadaniem: musi zaopiekować się młodszą kuzynką, która zatrzymuje się u niej na jakiś czas. Nastolatka sprawia sporo kłopotów i gdy Liliana postanawia z nią poważnie porozmawiać, dowiaduje się o traumatycznych przeżyciach dziewczyny. Pod adresem partnera Liliany padają...
Pakiet: Wędrowne ptaki, Zamarznięte serca, Dotyk słońca 0/5 Nasza cena:
66,75 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Wędrowne ptaki, Zamarznięte serca, Dotyk słońca

Pory roku przy ulicy Kwiatowej zmieniają się bardzo szybko. A to za sprawą czterech przyjaciółek: Malwiny, Liliany, Roży i Wioletty. Choć często stają w obliczu wyzwań, które stawia przed nimi życie, to razem są w stanie przezwyciężyć wszystko! Rok na Kwiatowej. Tom 1. "Wędrowne ptaki" Wszyscy...
Słuchaj pieśni wiatru. Flipper roku 1973 0/5 Nasza cena:
26,24 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słuchaj pieśni wiatru. Flipper roku 1973

"Słuchaj pieśni wiatru" i "Flipper roku 1973" to dwie najwcześniejsze powieści Harukiego Murakamiego nigdy niepublikowane dotąd w Europie ani Stanach Zjednoczonych. Są to również dwie pierwsze części tak zwanej "Tetralogii Szczura", do której należą "Przygoda z owcą" i "Tańcz, tańcz, tańcz"....
Z całego serca 5/5 Nasza cena:
29,18 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z całego serca

Miłość odbiera rozum. Potrafi wyciągnąć z ciebie to, co rozsądek i strach zwykle powstrzymują w ryzach. Bo miłość jest jednocześnie bezinteresowna i samolubna. Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że się zakocham, wyruszę w podróż pełną przygód, będę ujeżdżać triceratopsa, śpiewać w barze i stracę...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula