Ofiara dla Kusiciela

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
528
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,67 zł
Nasza cena: 32,46 zł 44,90 zł Taniej o: 28%

Po dwóch latach od wydania ostatniej części cyklu "Gabor Horthy", tytułowy bohater powraca na karty książki ku uciesze fanów serii. Wplątany w niebezpieczną tajemnicę musi rozwiązać mroczną zagadkę i wszystko wskazuje na to, że jest jedyną osobą, której może się to udać. "Ofiara dla Kusiciela" to zaskakująca, miejscami budząca grozę i wciągająca powieść o złu, sektach i sztuce.

Orientalista, znany z poprzednich tomów cyklu, wpada w nietypowy wir wydarzeń. Tym razem musi rozwiązać zagadkę, którą ktoś umieścił w pradawnych symbolach, zawartych na obrazie tajemniczego i wyklętego artysty. Mężczyzna ma tym trudniejsze zadanie, że jego śladem podąża ktoś, kto chce pozbawić go życia. Gabor Horthy musi stanąć twarzą w twarz ze swoją przyszłością, jeśli chce pokonać zło czekające na niego na końcu drogi. Musi ocalić swoich przyjaciół i zmierzyć się z niebezpieczeństwem o niespotykanej dotąd sile. W tej części cyklu bohater wybiera się w podróż po Europie, wschodniej Azji, a także Gdańsku. Trzymająca w napięciu i ceniona przez fanów "Ofiara dla Kusiciela" to doskonała lektura na długie wieczory.


O autorze

Aleksander R. Michalak to przede wszystkim naukowiec, pracujący na co dzień w muzeum. Przy pisaniu swoich książek bardzo często odwołuje się do swojej wiedzy z zakresu archeologii, sztuki oraz religioznawstwa. Swoje thrillery pisze równolegle z prowadzeniem działalności naukowej. W cyklu "Gabor Horthy" pojawiły się do tej pory trzy części, wśród nich - "Denar dla szczurołapa" oraz "Wąż z lasu cedrowego".

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Ofiara dla Kusiciela” to część kończąca trylogię z Gaborem Horthym, specjalistą od starożytnych wierzeń, do którego zapałałam żywą sympatią już przy lekturze wcześniejszych tomów „Denar dla szczurołapa” i „Wąż z lasu cedrowego”. Od razu zaznaczę, że należy je czytać chronologicznie, gdyż historia łączy się ze sobą tworząc nierozerwalną całość, a niektóre istotne wątki dopiero w końcowym tomie zyskują wyjaśnienie.

  Już od pierwszej części podążyłam za klimatem tajemniczości, mroku i przygody niczym za hipnotyzującymi dźwiękami cedrowego fletu przyzywającego swe ofiary. Jednak to ostatni tom wzbudził we mnie najsilniejsze emocje i sprawił, że z jeszcze większym zaangażowaniem śledziłam nie tylko historię osnutego legendą malarza Novomagiusa, ale również oglądałam obrazy, o których mowa i sprawdzałam pewne informacje w Internecie.

  W twórczości autora zachwyca mnie umiejętność wplecenia olbrzymiej wiedzy w tak porywającą fabułę, przekucia jej w opowieść pełną magii i mroku. Przedstawiane smaczki z dziedziny sztuki i nauki pobudzają ciekawość i snucie domysłów ile w odkrywanych przez autora legendach jest fikcji, a ile prawdy.

  Tym razem z niepokojących snów przypadkowych osób wyłaniają się cztery nazwiska. Łączy je zainteresowanie nieznanym malarzem Novomagiusem i przeraża, że dwie z noszących je osób poniosło śmierć. Czy pozostałym dwóm, Florike Vessier i Gaborowi Horthy’emu również grozi niebezpieczeństwo? Z pewnością tak, podobnie jak każdej osobie, która w jakikolwiek sposób próbuje mężczyźnie pomóc rzucić światło na tajemnicę ukrycia śmiercionośnego fletu.

  Ponownie ułuda dźwiękami fletu będzie próbowała zawładnąć rzeczywistością, a zło ubrane w kolorowe szaty, wykorzystując najgłębiej skrywane lęki i sekrety, wolą słabych ludzi. Dokąd doprowadzi dążenie do prawdy? Czy będą w stanie przeciwstawić się czemuś przekraczającemu granice pojmowania?

  Autor prowadzi nas przez wieki ciemności i zła owładniętego chciwością i egoizmem człowieka zdolnego do największych okrucieństw. Czy na końcu tej drogi zabłyśnie światło?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o książce, którą czyta się jednym tchem.

  Po pierwszych dwóch częściach przygód Gabora Horthy’ego spodziewałam się istnej petardy i … tak właśnie było! Nie dość, że cały czas szukamy rozwiązania zagadek ukrytych w dawnych symbolach to tu na pierwszy plan wychodzi tajemniczy obraz, który skrywa w sobie... samo zło.

  Patrzymy na przebieg zdarzeń z różnych perspektyw, cały czas pędzimy z bohaterami i uciekamy przed niebezpieczeństwem.

  Co więcej całą historię poznajemy od samego początku. Dowiadujemy się jak powstało owo malowidło i jakie później, z biegiem lat, niosło za sobą skutki. Uprzedzam można się bać!

  Mogłoby się wydawać, że nasz główny bohater schodzi trochę na drugi plan, bo to nie wokół niego autor skupia swoja uwagę, zwłaszcza wprowadzając nas w historię, a wokół osób, które miały styczność z obrazem lub w jakikolwiek sposób interesowały się tym dziełem sztuki. Jednak fragmenty pamiętnika Horth’ego, które wplecione są od pierwszych stron niosą za sobą dodatkowo klimat tajemniczości, strachu i wzmagają emocje czytelnicze.

  Nie ma tu również ani jednej chwili na odprężenie. Cały czas czytelnik zaskakiwany jest nowymi informacjami, szczegółami, przerażającmymi wydarzeniami.

  Podróże po bibliotekach, odczytywanie manuskryptów to klimat, który niewątpliwie jest mi bardzo bliski. A wiedza jaką posiada autor i która została wykorzystana to wykreowania tego świata jest niesamowita!

  Jeżeli chcecie wpaść w wir poszukiwań, tajemnic, mroku, zagadek to pozycja, którą musicie poznać. Z pewnością lepiej się w niej odnajdziecie czytając wcześniejsze dwa tomy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ależ to było dobre!

  Zdecydowanie najlepsze ze wszystkich dotychczas ukazanych na rynku wydawniczym tomów z serii!

  Brak mi słów. 

  Kiedy już w "Wężu z lasu cedrowego" Aleksander R. Michalak potwierdził swój niebywały talent do opowiadania absolutnie fenomenalnych historii, nie spodziewałam się, że przyjdzie mu jeszcze mnie zaskoczyć. Byłam po prostu pewna, że oto mam przed sobą autora nietuzinkowego. I tyle.

  A później popełnił dzieło swojego literackiego życia i stworzył "Ofiarę dla Kusiciela". 

  Autor zaparł mi dech, oszołomił perfekcją. Bo oto, drodzy czytelnicy, przed Wami powieść sensacyjno-przygodowa (z mocnym elementem thrillera), jakiej jeszcze nie mieliście okazji przeczytać. Idealna. Totalna. 

  Zapomnijcie o bajeczkach w stylu Dana Browna. 

  Macie bowiem do czynienia nie tylko z autorem, który prywatnie jest znawcą tematyki stanowiącej kanwę serii - co sprawia, że "Ofiarę dla Kusiciela" czyta się na bezdechu  z otwartą buzią - ale także ze świetnym pisarzem, który tę pasję i rozległą wiedzę jest w stanie przekazać w sposób lekki i piekielnie ciekawy. Nie obawiajcie się akademickiego wykładu. Choć z drugiej strony, gdyby każdy wykład był tak pasjonujący, na swoim koncie miałabym kilka fakultetów. 

  "Ofiara dla Kusiciela", jak i cały cykl o węgierskim orientaliście Gaborze Horthym, to arcydzieło powieści rozrywkowej, co absolutnie w niczym jej nie ujmuje. Życzyłabym sobie, by pozycje dostarczające nam na co dzień rozrywki, stały na tak wysokim poziomie. Po skończonej lekturze miałam poczucie najlepiej wykorzystanego czasu. A na dodatek rozbudziłam w sobie zainteresowanie holenderskim malarstwem epoki renesansu.

  Słowo honoru.

  Niech to będzie najlepsza rekomendacja dla tej powieści.

  Czapki z głów!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W tej części cofniemy się w czasie i poznamy historię pewnego obrazu, który skrywa w sobie mroczną tajemnicę.

  Gabor będzie próbował ją rozwikłać, przy okazji mierząc się z własnymi demonami przeszłości i groźnymi przeciwnikami, którzy zrobią wszystko, aby mu w tym przeszkodzić.

  Ponieważ chce również do końca poznać legendę o naszym Szczurołapie, wyruszy w podróż tropem malarza i Kampanii Wschodnioindyjskiej.

  Droga ta zawiedzie go na odległą wyspę wielorybniczą i to właśnie tam być może znajdzie odpowiedzi na swoje pytania.

  Ależ to była niesamowita podróż!

  Pełna tajemnic, bogactw i legend!

  Nasz bohater przez całą książkę nie ustaje w śledztwie, a my czytamy w napięciu podgryzając paluszki, co zaraz się wydarzy.

  A dzieje się naprawdę sporo!

  Akcja momentami pędzi jak błyskawica, a im bliżej wyspy, tym większy okrywa nas mrok i niepokój.

  Jeśli mam być szczera, to ta część podobała mi się najbardziej.

  Niczym klamra spina ze sobą wszystkie wcześniejsze wątki i wyjaśnia domysły.

  To, co się dzieje na wyspie, było dla fenomenalne i miałam czasami ciarki na rękach.

  Poza tym książka reprezentuje sobą najwyższy poziom i ma wszystko to, co lubię.

  Było mroczno, dynamicznie i sensacyjnie!

  Dlatego jeśli chcecie zamienić się w prawdziwych tropicieli zagadek, to jak najbardziej polecam i zapraszam do czytania!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Bój się i rób" - te słowa najlepiej oddają to, co czułam podczas lektury tej książki. Powieści tak dobrej, że mimo ciągle niemalże odczuwanego strachu, nie mogłam się od niej oderwać. A jest to niezły, ponad 500-stronicowy grubasek.

  Atmosfera, którą wykreował tutaj autor jest mroczna, a zło czai się na każdym kroku. Mimo tego Gabor Horthy nie ustaje w swoim śledztwie. Tym razem legendę o Szczurołapie musi poznać do samego końca. Tajemnica przeklętych obrazów, potężny kult, przerażające legendy i makabryczne rozwiązania zagadek- to wszystko czeka na czytelnika "po drodze". Ta trzecia część łączy w całość całą trylogię, stanowiąc jej dopełnienie.

  Klimat jak z dobrego horroru, satanistyczne elementy, odizolowana wyspa i jej przerażająca historia- to wszystko pochłonęło mnie całkowicie. Świetne połączenie powieści przygodowej z thrillerem, w której ani przez chwilę nie opada napięcie.

  Muszę przyznać, że ta lektura spowodowała, że chcę przejść przez tę fabułę raz jeszcze, od początku, żeby w pełni móc poznać wszystkie elementy tej mrocznej układanki.

  Także i Wy, bójcie się i czytajcie 😉 bo warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Denar dla szczurołapa 4/5 Nasza cena:
17,96 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Denar dla szczurołapa

Młoda studentka, badająca działalność domów dziecka, pada ofiarą brutalnej zbrodni. Czy za jej śmiercią stoi chory umysł maniaka? Czy może stanowi ona głębszą zagadkę, której korzenie tkwią w odległej przeszłości?Orientalista i awanturnik Gabor Horthy natrafia na zagadkowe prace XIX-wiecznego...
Wąż z lasu cedrowego 4/5 Nasza cena:
17,96 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wąż z lasu cedrowego

Zło wypełza z ciemności Na ocienionych cedrami wzgórzach Libanu powstaje niezwykły projekt. Ekscentryczny i bardzo religijny miliarder James Peabody pragnie założyć biblijne zoo-muzeum, w którym gromadzi cenne artefakty oraz wspomniane na kartach Pisma zwierzęta, czasem bardzo niebezpieczne. Komuś...
eBook Denar dla szczurołapa mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Denar dla szczurołapa mobi epub

Orientalista i awanturnik Gabor Horthy natrafia na zagadkowe prace XIX-wiecznego teologa Augusta Erdmanna. Tuż przed śmiercią profesor znacznie odbiegł od swoich dotychczasowych zainteresowań, skupiając się na badaniu legendy o Szczurołapie z Hameln. Ta tajemnicza postać z XIII wieku, oszukana...
eBook Wąż z lasu cedrowego mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wąż z lasu cedrowego mobi epub

Zło wypełza z ciemności… Kto lub co próbuje powstrzymać projekt biblijnego zoo? Na ocienionych cedrami wzgórzach Libanu powstaje niezwykły projekt. Ekscentryczny i bardzo religijny miliarder James Peabody pragnie założyć biblijne zoo-muzeum, w którym gromadzi cenne artefakty oraz wspomniane na...
Siostrzyczki 4/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostrzyczki

Po tym, jak jedna z jego pacjentek umiera po operacji, David Shelton, chirurg z bostońskiego szpitala, zostaje oskarżony o zabójstwo z premedytacją. Wkrótce okazuje się, że to nie jedyny tajemniczy zgon w szpitalu. Inni pacjenci również umierają krótko po pomyślnie przeprowadzonych zabiegach....
Małe kłamczuchy aurora teagarden 4/5 Nasza cena:
32,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Małe kłamczuchy aurora teagarden

Autorka zajmująca pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”, Charlaine Harris, powraca z kolejną powieścią kryminalną z serii o Aurorze Teagarden, bibliotekarce z małego miasteczka. Pewnego popołudnia z boiska do piłki nożnej znika czwórka dzieciaków. Jednym z nich jest...
Uśpione królowe 4/5 Nasza cena:
33,95 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uśpione królowe

Sprzedałem jej sen. Cudowny, wieczny sen. Przedtem grzeszyła, teraz śpi szczęśliwa. Odkupienie poprzez cierpienie, sen przez śmierć.Sprzedawca Snów jest seryjnym zabójcą. Atakuje raz w roku, a jego ofiarami są młode kobiety - do tego stopnia różniące się wyglądem i osobowością, że ich wybór wydaje...
Grzechy ojców 3/5 Nasza cena:
15,71 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzechy ojców

To była brutalna, okrutna zbrodnia, popełniona szesnaście lat temu… Po tym, jak zmasakrowano toporem bezradną staruszkę w jej własnym domu, Herbert Painter, złota rączka pani Primero, został osądzony i skazany. Nadinspektor Wexford jest pewien, że powieszono właściwego człowieka. Jednak wielebny...
Dzikość serca 4/5 Nasza cena:
14,81 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzikość serca

Saylor Ripley i Lula Pace Fortune to zakochana po uszy para. On – były więzień, skazany za morderstwo, ona – wrażliwa i sentymentalna dziewczyna, marząca o szczęściu we dwoje. Kiedy wskakują do białego kabrioletu i uciekają na południe Stanów Zjednoczonych, nie spodziewają się, z jakimi...
Mam chusteczkę haftowaną śmiertelne wyliczanki 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mam chusteczkę haftowaną śmiertelne wyliczanki

Aspirant Konstanty Nakański prowadzi sprawę zabójstwa. Śledztwo przebiega opornie, gdyż policjant nie może znaleźć żadnego powodu, dla którego ktoś miałby pozbawić życia pewnego młodego mężczyznę. Jedyny ślad stanowi znaleziona na miejscu zbrodni chusteczka z ozdobnym haftowanym monogramem.Po...
Słodkich snów aurora teagarden 3/5 Nasza cena:
21,64 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodkich snów aurora teagarden

Autorka zajmująca pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”, Charlaine Harris, powraca z najnowszą powieścią kryminalną z serii o Aurorze Teagarden, bibliotekarce z małego miasteczka. Robin i Aurora rozpoczynają swoją przygodę z rodzicielstwem. Nowo narodzona Sophie to niesforne...
Wilk na rzeź 4/5 Nasza cena:
21,64 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wilk na rzeź

– Musi się pan jeszcze wiele nauczyć – powiedział nadinspektor Wexford. – Nie jesteśmy tu po to, żeby rozwiązywać „sprawy”, lecz aby sprawiedliwości stało się zadość. Anita Margolis przepadła. Mroczna i elegancka, o charakterze równie tajemniczym, jak jej niespodziewane zniknięcie. Jednak skoro nie...
Wybrane bestsellery
Akwitania 4/5 Nasza cena:
26,96 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Akwitania

Nowy wciągająca książka autorki trylogii białego miasta: "Cisza białego miasta", "Rytuały wody", "Władcy czasu". Zemsty, kazirodcze związki i bitwy. Poruszająca zagadka dotycząca trzech wielkich postaci, które wkreślą granice kontynentu, zwanego później Europą. Premio Planeta 2020 Rok 1137. Książę...
Ja tu jestem szefem 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja tu jestem szefem

„Ja tu jestem szefem”, gorący romans biurowy z motywem hate-love, to opowieść o prawdziwym starciu charakterów. Jaki będzie jej finał? Przekonaj się sama! Diana, bohaterka najnowszej powieści Ady Tulińskiej – „Ja tu jestem szefem”, nigdy nie sądziła, że będzie musiała martwić się o swoją...
Mala M. Tom 2 3/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M. Tom 2

Pogłoski, że w tym tomie wszystko się wyjaśni, okazały się grubo przesadzone. Na szczęście. Wielka miłość to wspaniała rzecz, ale czasem wiążą się z nią wielkie kłopoty, zwłaszcza jeśli bóg seksu okazuje się także być bogiem wojny… Mala może i znalazła mężczyznę marzeń – a raczej to ON ją znalazł –...
Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent 0/5 Nasza cena:
44,45 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent

Kultowa seria z komisarzem Erykiem Deryło! Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Jedna z najlepszych serii polskich autorów kryminalnych ostatnich lat! W „Krwi” komisarz powraca w jednej z najmakabryczniejszych sprawa w swojej karierze. Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od...
Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin 0/5 Nasza cena:
103,15 zł 156,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów, Gryfonów i Krukonów. Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tych szlachetnych domów, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe...
Solista, czyli on, ona i jego żona 5/5 Nasza cena:
25,40 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bok. Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
23,27 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3

Wojenna zawierucha Przewrotny los Niespodziewana miłość Ile trzeba stracić, by odnaleźć wszystko, co najważniejsze? Wraz z wybuchem wojny kończy się beztroskie życie Karli. Dziewczyna traci ukochanego, ojca, ojczyznę. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratują ją przyjaciele i myśl, że nawet...
Miłość za milion dolarów 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość za milion dolarów

Królowa gorących romansów Katy Evans powraca z nową czytelniczą propozycją. „Miłość za milion dolarów” to opowieść o kobiecie, która chciała przeistoczyć zwykłego faceta w mężczyznę idealnego. Warunek był jeden – nie mogła się w nim zakochać... Elizabeth Banks wychowała się w świecie mężczyzn....
Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku 4/5 Nasza cena:
26,15 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy 5/5 Nasza cena:
32,91 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy

Z tą ekipą nie da się nudzić! Kuba jest rezolutnym chłopakiem, który wraz z rodziną spędza wakacje nad jeziorem w lesie. Gdy przypadkiem odkrywa ukryty skarb, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, nie wtajemniczając w to nikogo z dorosłych. Pomagają mu: brat Filip oraz sąsiadki – Oliwia i Jagoda....
Zbrodnia i kara 5/5 Nasza cena:
16,77 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Wydanie Zbrodni i kary kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula