Książki i podręczniki do 8 klasy szkoły podstawowej

Nowości - podręczniki

Ta kategoria mogłaby śmiało nosić tytuł "Książki i podręczniki do 8 klasy szkoły podstawowej, czyli żarty się skończyły". W tym roku czeka bowiem na Ciebie niezwykłe wyzwanie, jakim jest test ósmoklasisty. W tej kategorii znajdziesz wszystko, co potrzebne, żeby skutecznie przygotować się do egzaminu. Są tu więc zarówno podręczniki do wszystkich przedmiotów, jak i książki ułatwiające powtórzenie i utrwalenie wiadomości. Nie zabraknie też ciekawych lektur, które rozbudzą Twoją wyobraźnię i ciekawość świata.


W klasie ósmej masz okazję poznać absolutne klasyki literatury światowej i polskiej. Należą do nich między innymi "Mały Książę" Saint-Exupéry'ego, "Kamienie na szaniec" Kamińskiego, "Placówka" Bolesława Prusa czy też "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Do tego cała masa znakomitej poezji pióra takich mistrzów jak Baczyński, Barańczak i Szymborska. Wśród lektur nadobowiązkowych znalazły się natomiast m.in. bestsellery literatury YA: "Igrzyska śmierci" S. Collins, a także "Jesienna miłość" Nicolasa Sparksa.


Poniższe publikacje to jednak w przeważającej części podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Są to kolejne tomy znanych i cenionych serii podręcznikowych, z którymi na pewno zapoznaliście się już wcześniej. Należą do nich "Chemia Nowej Ery", "Dziś i jutro", "Matematyka z plusem", "Puls życia", "Planeta Nowa" i inne.