Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz jest doświadczonym nauczycielem matematyki z Bolesławca. Pracuje także jako doradca metodyczny, który ma w swoim dorobku wiele materiałów pomocniczych, wykorzystywanych do nauki matematyki w szkole.


Janowicz należy do grona organizatorów konkursu "Dolny Śląsk Matematyczny". W środowisku naukowym jest znany jako twórca ciekawych, a zarazem zajmujących zadań o charakterze konkursowym, jak i tych przeznaczonych do podręczników szkolnych.


W przypadku pomocy naukowych Jerzy Janowicz odpowiada chociażby za kształt cenionego repetytorium dla ósmoklasisty "Teraz egzamin ósmoklasisty. Matematyka. Repetytorium 2021". Znajdująca się tam treść została uporządkowana według stopnia trudności i odpowiada podstawie programowej z tego przedmiotu. Co więcej, zostały do niej dołączone także praktyczne informacje na temat samego egzaminu, do którego podchodzą uczniowie ósmej klasy: co może mieć przy sobie zdający, a z czym nie powinien wchodzić na salę, a także ile dokładnie trwa cały egzamin.


Janowicz opracowywał także zbiory zadań z serii "MATeMAtyka". Są to zbiory stanowiące uzupełnienie dla podręczników z tej samej serii i pozwalające lepiej zrozumieć przerabiane w nich zagadnienia. Ponadto nauczyciel jest również autorem "Zbioru zadań konkursowych dla klas 7-8 szkoły podstawowej". Łamigłówki matematyczne, zawarte w tej książce, mają różny stopień trudności, a te trudniejsze uczniowie mogą rozwiązywać, korzystając z dołączonego Przybornika.