Gorsza

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,49 zł
Nasza cena: 25,54 zł 34,99 zł Taniej o: 27%

"Gorsza" autorstwa Jarosława Czechowicza to zaskakujący, nieprzewidywalny, mroczny i pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny. Zwykła kobieta w krótkim czasie musi podjąć najważniejszą decyzję życia. Od tego wyboru zależy nie tylko jej przyszłość.

Magda to normalna kobieta wiodąca uporządkowane życie. Na co dzień pracuje w komunikacji miejskiej, ma przytulny domek na przedmieściach Krakowa, uwielbia jeździć na motorze i tak spędza wolne chwile. Nic nie zapowiada wielkiego przełomu w jej życiu... Jednak seria niefortunnych zdarzeń i spotkań sprawi, że wszystko na zawsze się zmieni.

Kobieta spotyka kogoś, kto przypomina jej najgorsze życiowe wydarzenia i wielką traumę sprzed lat, kogoś, kogo miała nadzieję nie spotkać nigdy więcej. Tajemnicze i zupełnie niespodziewane spotkanie wywraca jej uporządkowane życie do góry nogami. Pozorny spokój kobiety zastępują wielki strach i niepewność. Przerażona tym, jak szybko zmieniło się jej życie, zmuszona jest podjąć decyzję, od której zależy cały jej los. Jedno jest pewne - Magda już nigdy nie będzie taka sama. Sprawdź, jak jeden niepozorny dzień na zawsze zmieni życie bohaterki.


O autorze

Jarosław Czechowicz to popularny recenzent i pisarz. Autor ponad ośmiuset omówień polskiej i światowej prozy współczesnej. Prywatnie absolwent filologii polskiej oraz dziennikarstwa.

Sięgnij także po inne mrożące krew w żyłach powieści autora, tj. "Winne" lub "Toksyczność".

Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dwanaście godzin. Tyle trwa główna akcja tej powieści. Magda jest główną bohaterką, mieszka w Krakowie i wiedzie spokojne życie, prowadząc autobusy miejskie. Mieszka w domu, który odziedziczyła po przybranych rodzicach. Jest samotną kobietą po rozwodzie, a jedyną bliską jej osobą jest Igor, z którym łączy ją wspólna szkolna przeszłość, w której obydwoje doświadczyli prześladowań ze strony Renaty Pęczak.

  Po wielu latach dochodzi do przypadkowego spotkania z Renatą Pęczak, a później także z dwiema innymi kobietami, które Magda zapamiętała aż za dobrze – Beatą Kownacką i Ewą Kwiatkowską. Z ich rąk kobieta również doświadczyła przemocy, a te przypadkowe spotkania budzą w niej żądzę zemsty.

  Jestem w stanie w jakiś sposób zrozumieć obsesję Magdy, jaka pojawiła się w jej głowie, gdy tylko spotkała dręczycielki na swojej drodze. W czasach szkolnych takie sytuacje zdarzają się, wydaje mi się, dość często, kiedy w grę wchodzi zazdrość o lepsze oceny czy markowe ubrania. Magda dodatkowo miała o tyle trudniej, że trafiła ośrodka adopcyjnego, a później do rodziny zastępczej, więc naprawdę zależało jej na dobrych stopniach i nienagannym zachowaniu. Jej oprawczynie jej tego nie ułatwiały, przez co dziewczyna straciła jedną rodzinę, trafiając do kolejnej i znów czekała ją zmiana szkoły. Trochę dziwnym jest dla mnie fakt, że w każdej szkole trafiała na kogoś, kto ją prześladował i życzył jej źle. Musiała mieć naprawdę olbrzymiego pecha i przyciągać do siebie takich ludzi.

  Pomimo tych paru wątpliwości, co do realności fabuły – wiadomo, wcale nie musi taka być – uważam Gorszą za bardzo dobry thriller i polecam się z nim zapoznać!

  Czy zemsta pomoże Magdzie uporać się z przeszłością i przyniesie ulgę, czy doprowadzi do tragedii?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Magda, babka po przejściach. W dzieciństwie przeszła piekło i ciężko jej było cieszyć się życiem, nawet gdy stała się dorosłą kobietą. Czuła się niechciana przez własnych rodziców. Część życia spędziła w bidulu, potem w rodzinach zastępczych. W szkole zawsze miała pod górkę: upokorzenie, strach i odrzucenie, to była jej szkolna rzeczywistość. Ciągle musiała trwać w gotowości na najgorsze. Była „gorsza” i to był jej stygmat. W dorosłym życiu cierpiała z powodu swoich wspomnień. Zepsuta, okaleczona i niezdolna do miłości – tak o sobie myślała. Mimo wszystko próbowała poskromić siedzące w niej demony. Raz lepiej, raz gorzej dawała radę, a może tylko tak jej się wydawało. Fakt faktem, była świetnym kierowcą krakowskiego MPK, ale już z kierowaniem swoim życiem bywało różnie.

  Jej deską ratunku, pokiereszowanym w podobnym stopniu przyjacielem był Igor (Gruby), balansujący na krawędzi świr, którego rany odniesione na szkolnych korytarzach również słabo się zabliźniły.

  Zbieg okoliczności sprawił, że Magda zrozumiała że jednak tonie w mroku, poczuła się gotowa do konfrontacji ze swoimi oprawcami z dawnych lat.

  Renata, Beata, Ewa….

  Gdy je zobaczyła po latach, jej życiowy spokój rozpadł się na kawałki.

  Co się dzieje kiedy ofiara zmienia się w łowcę? Czy wtedy strach od którego nie można było się uwolnić przez całe życie maleje?

  „Gorsza” to świetnie skonstruowany, niejednoznaczny thriller psychologiczny. Autor przedstawia wiele perspektyw: perspektywę ofiar i sprawców przemocy. Każda strona ma swoje racje, swoje powody i usprawiedliwienie.. Jedno jest pewne, agresja rodzi agresją i musi w końcu znaleźć ujście. Ludzie nie rodzą się źli, tylko tacy się stają.

  Nie można zmienić przeszłości, ale to od nas zależy co z tą przeszłością zrobimy. Czy wykorzystamy ją jako życiową naukę. Czy będzie naszą traumą przez całe życie.

  Gratulacje dla Autora za świetną książkę, która skłania do przemyśleń i przy okazji dostarcza wielu emocji.

  Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Przeszłość może do nas powrócić w każdej chwili, nawet po wielu latach, gdy staramy się o niej zapomnieć. Niełatwo jest od niej uciec, zwłaszcza jeśli wciąż pamiętamy o jej demonach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Magda, która pewnego dnia zmuszona jest wrócić myślami do czasów, o których wolałaby już nie pamiętać. Sprawia to, że jej życie się komplikuje, a w głowie zaczyna kiełkować niepokojący pomysł na to, jak pozbyć się traumy z przeszłości.

  "Gorsza" wciągnęła mnie od pierwszej strony. Jako miłośniczka thrillerów psychologicznych byłam nią zachwycona. Niepokojąca, ukazująca problem szkolnego prześladowania przez rówieśników z dwóch różnych perspektyw - osoby pokrzywdzonej oraz tej, która krzywdzi. Dzięki temu możemy zrozumieć obie strony, niekoniecznie jedną z nich rozgrzeszyć, lecz dowiedzieć się jakie były powody zachowań często nawet agresywnych. Bardzo podobały mi się konkretne wstawki z pamiętnika Magdy - gdyby dorosła Magda prowadziła retrospekcje, patrząc na dzieciństwo z "dorosłej" perspektywy wydaje mi się, że rzeczywistość byłaby już delikatnie nagięta. Natomiast czytanie o uczuciach nastoletniej dziewczyny, które opisywała na bieżąco daje nam całkowicie inny obraz tego, co czuła: upokorzenie, wstyd, a także uczucie, że jest niepotrzebna i gorsza od innych. Żaden ze szkolnych prześladowców nie myślał wówczas o tym, co czuje Magda i jak takie wydarzenia mogą wpłynąć na jej psychikę i późniejsze, dorosłe życie. Zdecydowanie polecam "Gorszą". Niesamowita powieść, po której przeczytaniu brakuje nam słów, by ją opisać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy zastanawialiście się nad tym, że przemoc, którą człowiek doświadczył w szkole może wpłynąć na dorosłe życie? Niestety wpływa i to bardzo.

  “Gorsza” @jaroslaw_czechowicz_autor porusza ten temat. Książka opowiada o Magdzie, która z pozoru prowadzi normalne życie. Jest po rozwodzie, pracuje w MPK w Krakowie, jeździ na motorze. Podczas kursu autobusowego zauważa jedną osobę ze szkoły, która przywołuje złe wspomnienia.  A później pojawiają się koleje spotkania. Jak wpłyną złe wspomnienia na Magdę? Czy uda się jej odciąć od przeszłości?

  Kolejny polski thriller, który mnie zachwycił. Książka wciąga i trzyma w napięciu od samego początku. Do tego rozdziały zakończone są tak, żeby wzbudzać w nas ciekawość. A dzieje się tak ponieważ książka opowiada historie z trzech perspektyw: z teraźniejszości i przeszłości Magdy oraz z teraźniejszości uwięzionych kobiet. Nie ma tutaj zbędnych opisów, które ciągną się w nieskończoność. Co moim zdaniem jest dużym plusem, bo książka jest świetna a ma około 300 stron.

  Oprócz dobrego thrillera książka porusza ważny temat jakim jest przemoc, zwłaszcza ta szkolna. Bo nie jest tak, że zapomina się o niej w dorosłym życiu. Dzięki bliskim osobom, można o niech chwilowo nie myśleć, ale na zawsze zostaje w człowieku. I mimo, że nie wszystkie ofiary tej przemocy działają tak drastycznie jak główna bohaterka, to zawsze wpłynie na dorosłe życie. Autor oprócz przedstawienia co czuje ofiara, pokazuje czym kierowały się oprawczynie.

  Jeśli macie ochotę na dobry thriller psychologiczny to czytajcie “Gorszą”

  @onaczytanoca

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Trzy kobiety. Dwanaście godzin. Jedna przeszłość"

  Magda mieszka w Krakowie. Na co dzień pracuje w komunikacji miejskiej jako kierowca autobusu, a w wolnych chwilach jeździ na swoim ukochanym motorze. Pewnego dnia, przez przypadkowe spotkanie koszmary z przeszłości wracają...

  To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i na pewno nie ostatnie. Jeśli lubicie thrillery psychologiczne, to ta książka to idealna propozycja dla Was.

  To jedna z tych książek, która zostanie mi w pamięci na dłużej. Głównie to za sprawą tego, iż miałam wrażenie, że wydarzenia opisane w książce to wcale nie była fikcja literacka. Autor w swojej książce poruszył bardzo ważny temat, o którym się tak często nie mówi. Nie wiem jak Wy, ale ja miałam styczność z tematem przemocy w szkole, więc może dlatego ta książka bardziej mną wstrząsnęła. Ten temat na pewno dotyczy wielu z nas i każdy w jakimś stopniu na pewno się z nim zetknął. Przerażające jest to, że często takie wydarzenia mają miejsce obok nas, a my o tym nie wiemy. Może się wydawać, że teraz mniej jest takich wydarzeń niż kiedyś, ale takie sytuacje na pewno mają miejsce, może teraz szybciej reagujemy.

  Książkę bardzo dobrze i szybko się czytało, nie było zbędnych opisów. Ta powieść wciągnęła mnie od samego początku. Autor bardzo dobrze wykreował bohaterów, zwłaszcza pod kątem psychologicznym. Wszystko jest spójne i świetnie łączy się w jedną całość. Wszystkie pokazane emocje i zachowania naprawdę wydają się prawdziwe. Dużym plusem jest to, że wszystkie opisane miejsca istnieją naprawdę.

  Ja Wam bardzo polecam! Z przyjemnością sięgnę po inne książki autora.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Poza napisanym 0/5 Nasza cena:
21,12 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poza napisanym

Jarosław Czechowicz chce zrozumieć książki, które czyta. Niby oczywiste, ale jednak nie w czasach, w których opisy i oceny literatury w przestrzeni publicznej ograniczają się do prostego „lubię – nie lubię”, przyznawania gwiazdek albo sporządzania rankingów popularności. Jarosław Czechowicz do...
eBook Winne pdf 0/5 Nasza cena:
14,69 zł 20,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Winne pdf

"Winne" to mroczna i bezkompromisowa opowieść o kobietach, które niosą w sobie poczucie winy za coś, za co nie są odpowiedzialne. Ale także przewrotna historia tego, że możemy nie być świadomi swojego poczucia winy. Że za winą idą zawsze wstyd i rozczarowanie. I tego w życiu bohaterek jest aż...
eBook Poza napisanym mobi epub 0/5 Nasza cena:
17,71 zł 25,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Poza napisanym mobi epub

POZA NAPISANYM to zbiór wywiadów ze znakomitymi pisarzami takimi jak: Katarzyna Tubylewicz, Wit Szostak, Hanna Samson, Andrzej Muszyński, Sylwia Chutnik, Małgorzata Warda, Mateusz Lemberg, Magdalena Parys, Zośka Papużanka, Jacek Melchior, Jakub Małecki, Greg Baxter.  Z autorami rozmawiał twórca...
eBook Toksyczność mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,16 zł 29,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Toksyczność mobi epub

Chciałoby się, żeby wszystko w tej książce było zmyśleniem. W dramatycznych okolicznościach traci matkę, nie może pozbyć się nienawiści do ojca, musi sprostać roli samotnej rodzicielki - i nie wytrzymuje. W rzeczywistości niedużego miasta alkohol najprościej osładza codzienność. Toksyna w małych...
Winne 0/5 Nasza cena:
34,81 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Winne

Przedstawiona publikacja to mroczna i bezkompromisowa opowieść o kobietach, które niosą w sobie poczucie winy za coś, za co nie są odpowiedzialne. Ale także przewrotna historia tego, że możemy nie być świadomi swojego poczucia winy. Że za winą idą zawsze wstyd i rozczarowanie. I tego w życiu...
eBook Winne epub 0/5 Nasza cena:
14,69 zł 20,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Winne epub

"Winne" to mroczna i bezkompromisowa opowieść o kobietach, które niosą w sobie poczucie winy za coś, za co nie są odpowiedzialne. Ale także przewrotna historia tego, że możemy nie być świadomi swojego poczucia winy. Że za winą idą zawsze wstyd i rozczarowanie. I tego w życiu bohaterek jest aż...
eBook Winne mobi 0/5 Nasza cena:
14,69 zł 20,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Winne mobi

"Winne" to mroczna i bezkompromisowa opowieść o kobietach, które niosą w sobie poczucie winy za coś, za co nie są odpowiedzialne. Ale także przewrotna historia tego, że możemy nie być świadomi swojego poczucia winy. Że za winą idą zawsze wstyd i rozczarowanie. I tego w życiu bohaterek jest aż...
Toksyczność 4/5 Nasza cena:
26,75 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Toksyczność

Chciałoby się, żeby wszystko w tej książce było zmyśleniem. W dramatycznych okolicznościach traci matkę, nie może pozbyć się nienawiści do ojca, musi sprostać roli samotnej rodzicielki - i nie wytrzymuje. W rzeczywistości niedużego miasta alkohol najprościej osładza codzienność. Toksyna w małych...
Nielegalni 0/5 Nasza cena:
20,01 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nielegalni

Sensacyjna powieść o tajnikach polskiego wywiadu „Bycie podwójnym agentem to kontrolowana schizofrenia.” - Klaus Fuchs Oficer polskiego wywiadu, pracujący przez wiele lat poza granicami kraju, pod przybraną tożsamością, pisząc pod pseudonimem Vincent V. Severski, odsłania warsztat pracy służb...
Kości mojej siostry 5/5 Nasza cena:
22,97 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kości mojej siostry

Co łączy hygge i Larsa von Triera? Carlsberga i Kierkegaarda? A nawet Szekspira i Metallicę? Odpowiedź znajdziemy w Danii, państwie, które ostatnio zawładnęło naszą wyobraźnią. Okrywamy się ich kocami, oglądamy ich seriale i ustawiamy wieże z ich klocków, ale tak naprawdę ile wiemy o samych...
Filozofia chodzenia 0/5 Nasza cena:
27,05 zł 32,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Filozofia chodzenia

"Chodzenie zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy zaznają jego dobroczynnego działania: uspokojenia, zjednoczenia z naturą, poczucia pełni. Chodzenie nie wymaga ani umiejętności, ani techniki, ani sprzętu, ani pieniędzy. Wystarczy ciało, przestrzeń i czas. Ale chodzenie jest też aktem...
Nie oddam szczęścia walkowerem 4/5 Nasza cena:
28,69 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie oddam szczęścia walkowerem

Nigdy nie wiadomo, co los przygotował za życiowym zakrętem. Warto się jednak odważyć, by to sprawdzić zwłaszcza jeśli ma się wsparcie najlepszej przyjaciółki.Zwariowana, słodko-gorzka opowieść o miłości, sile przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia.Bohaterki to trzydziestoparolatki, które po latach...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula