"Desperatki" to powieść historyczno-przygodowa z czasów powstania styczniowego. Trzy kobiety opłakujące poległych w powstaniu bliskich, postanawiają dokonać zemsty.
Ten niewielki kopczyk to zbiorowa mogiła. Leżą w niej powstańcy polegli w niedawnej bitwie. Jest wiosna 1863 roku. Rosyjska armia wdziera się w głąb Królestwa Polskiego, ścigając coraz bardziej rozproszone partie powstańców. A nad mogiłą stają trzy kobiety: Izabella, szlachcianka, która w bitwie straciła syna, Wiesia, złodziejka z Powiśla opłakująca brata i Anna, profesorska córka wciąż niemogąca uwierzyć, że oto w zbiorowym grobie leży ciało jej narzeczonego.
Wszystkie trzy wiedzą, kto jest odpowiedzialny za śmierć ich bliskich. Postanawiają się zemścić i zadać wrogowi cios w samo serce. Przygotowują zamach, lecz na zamachy carscy agenci wyczuleni są jak mało kto. Niedoszłe zabójczynie w jednej chwili stają się zwierzyną łowną. Muszą uciekać. Ich droga wiedzie przez powstańcze obozy, przez austriackie więzienie, a nawet przez wody oceanu. Wszędzie trop w trop za nimi podążają moskiewskie ogary.
"Desperatki" to opowieść w iście westernowym stylu. Wartka akcja i trzy niesamowite bohaterki, których połączyło wspólne nieszczęście, nie pozwolą Wam choćby na chwilę oderwać się od lektury. To historia o lojalności i honorze, o prawdziwej przyjaźni, w której jedna za wszystkie i wszystkie za jedną. Jeżeli więc szukacie porywającej i, nie bójmy się tego słowa, feministycznej powieści przygodowej, "Desperatki" to dla Was idealna propozycja!
O autorce
Weronika Wierzchowska praktycznie od zawsze związana była z miastem. Przez lata pracowała jako chemiczka w wielkiej korporacji. Postanowiła jednak zmienić swoje życie. Zrzuciła 30 kilogramów i przeprowadziła się na wieś. Obecnie pracuje w niewielkiej firmie kosmetycznej, wytwarzając receptury nowych kremów, żeli i innych pielęgnacyjnych mazideł. Chwile wolne od pracy poświęca córce oraz kucharzeniu. Uwielbia też czytać, zwłaszcza stare książki. Fascynują ją historie kobiet i to zarówno te współczesne, jak i te sprzed wieków. Z wielkim powodzeniem historie takie tworzy również sama, czego dowodem wydana niedawno "Córka kucharki", opowieść o Lucynie Ćwierczakiewiczowej oraz właśnie niniejsza książka.
Zoobacz booktrailer!