Była sobie rzeka

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 16
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
480
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 33,07 zł
Audiobooki mp3
za 37,07 zł
Nasza cena: 30,65 zł 42,90 zł Taniej o: 29%

Baśniowa historia, która zaskakuje swoją wielowymiarowością. Przyjrzyj się skomplikowanym relacjom bohaterów i spróbuj zrozumieć motywacje kierujące postaciami.

"Była sobie rzeka" to powieść, która szybko wciągnie Czytelnika dzięki swojej fantastycznej otoczce.

W okolicach Tamizy życie toczy się powoli i nieco monotonnie. W dzień mieszkańcy dorzecza zajmują się pracą, natomiast wieczorami zbierają się w miejscowej gospodzie. Tam też wysłuchują intrygujących opowieści, w których zawsze kryje się trochę prawdy. Jeden z wieczorów okazuje się jednak inny niż wszystkie.

W progu lokalu staje mężczyzna. W jego ramionach spoczywa martwa dziewczynka, którą wyłowił z rzeki. Nagle zdarza się coś niespodziewanego: dziewczynka ożywa. Jak to możliwe? Skąd w ogóle się wzięła i co robiła w rzece? Niestety, ona sama nie udzieli na to odpowiedzi, ponieważ okazuje się niema.

Niewiele później trzy rodziny zdradzają chęć przygarnięcia dziecka. Pewna kobieta upiera się, że to jej córka, która zaginęła jakiś czas temu. Na adopcję chętne jest także starsze małżeństwo, a także skromna gospodyni miejscowego proboszcza. Jak łączą się historie wszystkich tych bohaterów i w którym miejscu się przecinają?


O autorce

Diane Setterfield jest brytyjską pisarką, urodzoną 22 sierpnia 1964 roku w Englefield. Debiutowała powieścią "Trzynasta opowieść", która zyskała nominację do nagrody Waterstone’s Newcomer of the Year. Książka ta została także zekranizowana. Napisała także "Człowieka, którego prześladował czas".

Recenzje (16)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzień dobry.

  Chciałam
  Wam dzisiaj opowiedzieć pewną historię.

  Posłuchajcie:

  Dawno,dawno temu,w ciemną noc w środku zimy,w starej gospodzie nad Tamizą ma miejsce niezwykłe wydarzenie.

  Kiedy stali bywalcy piją piwo i snują swoje opowieści,nagle otwierają się drzwi,a w nich pojawia się ciężko ranny nieznajomy.

  W ramionach trzyma martwą dziewczynkę.

  I co dalej?

  Dalej staje się cud.

  Dziewczynka po jakimś czasie zaczyna oddychać!

  Wszyscy dookoła o niej mówią zadając sobie pytanie-kim jest?

  Ona jednak cały czas milczy.

  Trzy rodziny chcą się nią zaopiekować.

  Trzy rodziny uważają,że dziecko należy do nich.

  Helena,żona właściciela fabryki twierdzi,że to Amelia-jej córka porwana przed dwoma laty.

  Pewni farmerzy-że to Alice,ich wnuczka.

  A gospodyni pastora-że jej siostra Ann.

  Każda z tych osób tka opowieść w której granice między rzeczywistością a złudą rozlewają się jak nurt rzeki...

  **********************************************

  Jak można powiedzieć normalnie o czymś,co jest tak piękne i tak magiczne,że brakuje słów?

  Już dawno nie czytałam tak baśniowej książki utkanej kolorowymi historiami tak perfekcyjnie, że czytając stajesz się częścią opowieści, oczami malowniczych krajobrazów, szczęściem i spokojem.

  Och,myliłby się ten, kto sądzi, że jest tutaj tylko sielsko i anielsko.

  Czymże byłoby przecież nasze życie bez dramatów!

  W tej książce odnajdziesz WSZYSTKO.

  A WSZYSTKO odnajdzie Ciebie.

  Dla mnie jest to jedna z NAJPIĘKNIEJSZYCH książek jakie kiedykolwiek przeczytałam i polecam każdemu z zamkniętymi oczami.

  Zachęceni?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  „Była sobie rzeka”- Diane Setterfield

  Ciemną nocą do baru Pod Łabędziem nad Tamizą wpada ranny mężczyzna z martwą dziewczynką w rękach. Nikt nie wiem kim są, ani co tam robią. Okazuje się, że dziewczynka jednak żyje, a historia zaczyna być coraz ciekawsze, ponieważ chce ją przygarnąć więcej niż jedna rodzina.

  Ta książka jest niesamowita ! Sama historia jest porywająca i pięknie zbudowana. Każdy z bohaterów odgrywa mniejszą lub większą rolę, która składa się w jedną wielką historię pełną niespodzianek. Nie tylko fabuła czyni tę książkę tak świetną. Styl w jakim została ona napisana pokazuje ogromny talent autorki, ale też staranność jaką przykładała do pisania swojego dzieła. Dawno nie czytałam książki tak głębokiej i pięknej, ale zarazem łatwej w odbiorze. Trzeba też oczywiście zwrócić uwagę na to, że książka jest przepięknie wydana .

  Polecam bardzo serdecznie. Jest to jedna z najlepszych książek jakie miałam przyjemność czytać w całej mojej karierze książkoholika.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Diane Setterfield Była sobie rzeka, z angielskiego przełożyła Izabela Matuszewska, Niedawno skończyłam przepięknie opowiedzianą Baśniową Trylogię żałując, że prawdopodobnie przez dłuższy czas żadna kolejna książka nie wzbudzi we mnie tylu emocji, by za chwilę w moje ręce trafiła fenomenalna powieść, dla której zarwanie nocy było wielką przyjemnością. Każda kolejna spędzona z nią chwila, stawała się niesamowitym przeżyciem.

  To książka tajemnicza, nieco baśniowa, zaskakująca, nieoczywista, zmuszająca do myślenia, ale też dająca się różnie interpretować. Tak jak nurt rzeki, balansuje pomiędzy baśnią a rzeczywistością, ale jest to kołysanie niezwykle przyjemne. "Majestetyczna, niepoznawalna i nieujarzmiona, łaskawie pozwala się ludziom eksploatować i zaspokaja ich potrzeby, lecz tylko do czasu, potem wszystko się może zdarzyć. Jednego dnia uczynnie obraca kołem, abyś mógł zemleć swój jęczmień, następnego zaś zatapia wszystkie twoje uprawy". To niesamowite świadkiem ilu ciekawych i przedziwnych historii może być rzeka.

  Życie mieszkańców wzdłuż dorzecza toczy się swoim rytmem. Ludzie za dnia pracują, a wieczorem spotykają się w karczmie na wspólnym słuchaniu kolejnych historii sprzed lat. Są one opowiadane w taki sposób, by czarować uszy i wyobraźnię słuchaczy. Jednak pewien zimowy wieczór zmieni już na zawsze ich spokojne życie. Do karczmy trafia mężczyzna z wyłowioną z rzeki nieżyjącą małą dziewczynką. Los sprawia jednak, że dziewczynka ożywa, a trzy rodziny słysząc opowieść o uratowanym dziecku, poczują się za nie odpowiedzialne, widząc w nim zaginioną córkę, wnuczkę i siostrę. Do kogo rzeczywiście przynależy odnaleziona dziewczynka? Jaka jest jej prawdziwa tożsamość ? Historii na ten temat usłyszymy kilka, ale początkowo żadna z nich nie przybliży do rozwiązania tajemnicy dziecka.

  To opowieść pełna tajemnic, niedopowiedzeń, kluczy pomiędzy jej bohaterami ukrywającymi swoje uczucia i emocje. Miejscami jest leniwa i spokojna, wręcz sielska jak maleńki strumyk, by za chwilę wylać niespodziewane wiadomości z siłą powodzi.

  Zakolami wije się pomiędzy swoimi bohaterami, stwarzając im dogodne warunki na opowiedzenie kolejnych historii, ale też nagle zmienia bieg, nie dając im kolejnej szansy. To niesamowite świadkiem ilu ciekawych, niesamowitych i przedziwnych historii może być rzeka.

  Opowieść Była sobie rzeka ma różne oblicza. Uwodzi bohaterów, ale też ich dzieli, przyciąga ich do siebie, ale też przeraża, leczy rany, ale też je powoduje. Ten ogrom przewijających się emocji, hipnotyzuje, powoduje, że zanim nie poznamy zakończenia trudno będzie odłożyć książkę na bok, nie myśląc o niej.

  Polecam bardzo, bo ta powieść ma szansę połączyć, wciągnąć w swój niesamowity świat miłośników różnych gatunków literackich. A jej okładka i w ogóle całość to istny majstersztyk edytorski. Już dawno nie miałam w ręku tak pięknie wydanej książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  “Lily White nie spała, ale też się nie obudziła. Znajdowała się na tym granicznym terytorium, gdzie cienie poruszają się jak fale, a światło świadomości - słabe i niepokojące - wyłania się i znika, niczym blade słońce w głębokiej wodzie.”

  Pewnej nocy w gospodzie Pod Łabędziem, która słynie z tradycji opowiadania historii ma miejsce niezwykłe wydarzenie. W drzwiach staje ciężko ranny, nieznajomy mężczyzna z martwą dziewczynką na rękach. Kiedy po godzinie dziecko nagle zaczyna oddychać, wszyscy są w wielkim szoku. Wyjaśnienie jest tylko jedno - zdarzył się cud. Ale kim właściwie jest ta dziewczynka? Ta tajemnica wydaje się być nie do odkrycia. Przecież jakiś czas temu w okolicy zaginęły aż dwie dziewczynki w tym samym wieku, a oprócz rodzin, które zgłaszają, iż to może być ich dziecko jedna z kobiet z miasteczka twierdzi, iż jest to jej siostra. Czy jest to któraś z poszukiwanych dziewczynek? Jaką tajemnicę skrywa to dziecko?

  Uwielbiam książki, które od samego początku porywają mnie w swój niesamowity świat. Tak było w przypadku “Była sobie rzeka” Diane Setterfield, którą przeczytałam z zapartym tchem. W tym wypadku jak najbardziej cudownie wydana książka skrywa równie piękne i magiczne wnętrze.

  Nie bez powodu tytuł tej książki odnosi się do rzeki, bowiem Tamiza ma w tej historii bardzo duże znaczenie. Miejsce akcji książki jest ulokowane w miasteczkach przy rzece, bohaterowie są z nią związani emocjonalnie oraz to właśnie ona jest źródłem magii i powiernikiem tajemnic mieszkańców. Magia w tej książce jest bardzo delikatna, a granica między nią a rzeczywistością jest mocno zatarta. Niepowtarzalna atmosfera tej opowieści to jedna z jej największych zalet. Jest to książka idealna do poczytania wieczorem przy blasku świecy i z księżycem zaglądającym przez okno. 🌙

  Bohaterowie w tej książce to miód na moje serce - są genialnie dopracowani, barwni i skrywają fascynujące sekrety. Do każdego z nich czułam pewne emocje, niektórym mocno kibicowałam, innymi dosłownie gardziłam. Ich losy były bardzo zawiłe i pogmatwane, pełne tragicznych i pięknych momentów. “Była sobie rzeka” w ogromnym stopniu jest opowieścią o stracie. Dlatego też jest w niej mnóstwo emocji, które dzięki wspaniałemu stylowi pisarskiemu autorki mocno czułam też osobiście. Uwielbiam to jak wszystkie wątki w książce zazębiały się i łączyły w jedną opowieść. Autorka również wspaniale zamknęła każdy z wątków, a samo zakończenie książki było dla mnie zaskakujące i niezmiernie ciekawe. Nie mogę tu nie wspomnieć o legendzie o Cichym, którą znajdziecie w książce - niesamowicie mnie ona urzekła!

  “Była sobie rzeka” Diane Setterfield to piękna, mądra i tajemnicza opowieść. Wzbudziła we mnie mnóstwo emocji - uroniłam kilka łez, bywałam mocno zaskoczona i ciągle trwałam w zaciekawieniu co do rozwoju wydarzeń. Zwyczajnie nie mogłam oderwać się od czytania. Jestem pewna, że jest w stanie skraść niejedno serce. Jako czytelnicy będziecie mogli strona za stroną odkrywać sekrety, które skrywają bohaterowie, a zapewniam, że sekrety te są warte odkrycia. Ogromnie polecam! Jest to kawał wspaniałej literatury. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Niektóre rzeczy wydają się niepojęte nocą, a stają się jasne, kiedy wzejdzie słońce”, czyli baśniowa historia dla dorosłych.

  Była sobie rzeka to książka, która zawładnęła Instagramem w ostatnim czasie. Nie dziwię się: z taką okładką od razu rzuca się w oczy! Powieść Diane Setterfield zbiera same pozytywne recenzje i jest o niej niezwykle głośno. Czy rzeczywiście zasługuje na tak wielkie zainteresowanie?

  W ciemną noc w środku zimy w starej gospodzie nad Tamizą ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Stali bywalcy właśnie zabijają czas opowieściami, kiedy w drzwiach pojawia się ciężko ranny nieznajomy. W ramionach trzyma martwą dziewczynkę. Kiedy godzinę później dziecko zaczyna oddychać, nikt nie może w to uwierzyć. Cud? Czy magiczna sztuczka? Może nauka będzie w stanie to rozstrzygnąć?

  Mieszkańcy nabrzeży prześcigają się w pomysłach, by rozwiązać zagadkę dziewczynki, która umarła, a potem ożyła. Mijają jednak dni, a tajemnica wydaje się coraz bardziej nieprzenikniona. Dziewczynka okazuje się niema i nie może odpowiedzieć na pytania: kim jest, skąd pochodzi i co stało się z jej bliskimi. W tej sprawie pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości.

  Tymczasem trzy rodziny wyrażają chęć, by wziąć dziecko pod opiekę. Zamożna młoda matka wierzy, że dziewczynka jest jej córką, która zaginęła dwa lata wcześniej. Rodzina farmerów, która wciąż przeżywa sekretny romans syna, szykuje się na przyjęcie wnuczki. Skromna i skryta gospodyni proboszcza widzi w małej niemowie swoją młodszą siostrę. Każda z tych osób ma własną opowieść, której granice między rzeczywistością a fantazją są ulotne i rozlewają się czasami jak niekontrolowane wody rzeki.

  Czymś, co najbardziej mi się podoba w niej, jest jej wydanie. Twarda oprawa z obwolutą i materiałowym paseczkiem pełniącym funkcję zakładki sprawiają, że książka prezentuje się fantastycznie. Aż miło się na nią patrzy. Wielkie brawa dla Wydawnictwa Albatros.

  Była sobie rzeka to baśń dla dorosłych. Autorka umiejętnie połączyła folklor, magię i mity. To właśnie przyciągnęło mnie do tej książki. Ta baśń ma mroczny klimat, który czujemy od pierwszych stron. Nie jest w stylu Disneya – nie ma księżniczek ani królewicza, który będzie je ratować. Mamy zamiast tego biedę, smutek i wyzwania życia codziennego. Setterfield potrafi manipulować czytelnikiem, wprowadzając co jakiś czas nowe tropy. Dostajemy wiele informacji, przez co możemy się domyślać, ale autorka w odpowiednim momencie burzy wszystkie nasze domysły. Była sobie rzeka to dosyć intrygująca książka, coś nowego, innego niż do tej pory czytałam.

  Może nie ma tutaj dynamicznej akcji (nie jest to historia, w której akcja pędzi bez hamulców), ale mamy ciekawe historie przesiąknięte magią i mitami. Do tego mamy kilka fantastycznych stworzeń ([Adres usunięty]. smoki). Autorka w swojej powieści skupiła się na ludziach – śledzimy losy trzech rodzin. Poznajemy ich charaktery, podglądamy ich życie codzienne i tajemnice, z jakimi się mierzą.

  Jak każda książka i ta nie jest pozbawiona wad. Była sobie rzeka może momentami nudzić. Jest melancholijna, więc wielbiciele akcji mogą przysnąć. I jeszcze coś, co mi się rzuciło w oczy: uważanie, że dziecko jest czymś najważniejszym na świecie, że kobieta bez dziecka nie jest prawdziwą kobietą. Dzieci są tutaj urocze, dobre, piękne i właściwie nie posiadają wad. Jak dla mnie jest tego trochę za dużo, a idealizowanie dzieci i macierzyństwa może w którymś momencie przytłoczyć.

  Mimo tych kilku wad ogólnie książkę czytało mi się dobrze. Był to przyjemnie spędzony czas i na pewno jest to godna polecenia pozycja.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Diane Setterfield
 • Wydawnictwo Albatros
 • Seria Seria butikowa
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 480
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381259309
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Once Upon a River
 • Tłumacz: Matuszewska Izabela
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381259309
 • EAN: 9788381259309
 • Wymiary: 15x21.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Była sobie Wronka TW 0/5 Nasza cena:
16,32 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Była sobie Wronka TW

Upalne lato, sielankowe wakacje w mazowieckiej chałupie. Po gwałtownej burzy sąsiadka przynosi w koszyku na wpół żywe, zabiedzone i - co tu ukrywać - obrzydliwe pisklę. Mała wronka pod opieką babci i wnuczków szybko dochodzi do siebie, ale ciągle nie potrafi fruwać. Trzeba jej zorganizować szkołę...
Była sobie matka 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Była sobie matka

Matki oraz ich dzieci, które są już dorosłymi ludźmi - wzajemne relacje najczęściej są niełatwe, a czasem bywają skrajnie trudne. O tych właśnie swoich doświadczeniach opowiadają Matki w najnowszej książce Alicji Wejner pt. "Była sobie matka". Każda z bohaterek opowiedzianych tu historii mieszka ze...
Pakiet: Był sobie pies, O psie, który wrócił do domu 0/5 Nasza cena:
41,94 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Był sobie pies, O psie, który wrócił do domu

Piękne i poruszające opowieści o miłości i oddaniu z merdającymi ogonami w tle – teraz w jednym zestawie! Pakiet zawiera książki: "Był sobie pies", "O psie, który wrócił do domu" „Był sobie pies” Bailey to uroczy kundel, który po serii niefortunnych zdarzeń odchodzi z tego świata. Ku swemu...
Był sobie pies 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Był sobie pies

Był sobie pies, książka, która przez rok nie schodziła z listy bestsellerów „New York Timesa”! Lepsza niż film! Oto przepełniona pogodą ducha i nieodpartym urokiem opowieść o wiernym psiaku, który za cel życiowy postawił sobie wpajanie ludziom znaczenia miłości i lojalności. Główny...
Był sobie pies 2 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Był sobie pies 2

"Był sobie pies 2" to kontynuacja wzruszającej historii o przyjaźni i oddaniu, która szturmem podbiła serca czytelników. Poznaj najnowszą odsłonę opowieści snutej przez niezwykłego psiego bohatera. Szczęście psa to życie obok ukochanego człowieka, a życie – zarówno psie, jak i ludzkie – bywa...
Pakiet: Był sobie pies, Był sobie pies 2, O psie, który wrócił do domu 0/5 Nasza cena:
59,94 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Był sobie pies, Był sobie pies 2, O psie, który wrócił do domu

Każdy pies ma do spełnienia ważną misję. Poznaj bestsellerowe historie psiaków, które pokochał świat! Poruszające książki W. Bruce’a Camerona o niezwykłej więzi między ludźmi i zwierzętami. Pakiet trzech powieści, które doczekały się ekranizacji: „Był sobie pies” „Był sobie pies 2” „O psie, który...
Pakiet: Był sobie pies + Był sobie pies 2 + O psie, który wrócił do domu 0/5 Nasza cena:
69,83 zł 119,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Był sobie pies + Był sobie pies 2 + O psie, który wrócił do domu

Pakiet: Był sobie pies + Był sobie pies 2 + O psie, który wrócił do domu Był sobie pies Oto przepełniona pogodą ducha i nieodpartym urokiem opowieść o wiernym psiaku, który za cel życiowy postawił sobie wpajanie ludziom znaczenia miłości i lojalności. Główny bohater książki to bezdomny kundelek,...
Pakiet: Był sobie pies + Był sobie pies 2 5/5 Nasza cena:
45,89 zł 79,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Był sobie pies + Był sobie pies 2

Pakiet: Był sobie pies + Był sobie pies 2 Był sobie pies Oto przepełniona pogodą ducha i nieodpartym urokiem opowieść o wiernym psiaku, który za cel życiowy postawił sobie wpajanie ludziom znaczenia miłości i lojalności. Główny bohater książki to bezdomny kundelek, który szybko kończy swój smętny...
Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta 5/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta

Nowa powieść autora bestsellerowej książki "Był sobie pies". Josh Michaels z oburzeniem odkrywa, że sąsiad podrzucił mu pod drzwi ciężarną suczkę Lucy. Nie może jednak oprzeć się uroczemu spojrzeniu brązowych ślepi i chociaż nigdy nie miał zwierzęcia domowego, postanawia przygarnąć psiaka. Kiedy na...
Był sobie pies 0/5 Nasza cena:
8,40 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Był sobie pies

Był sobie pies – książka, która doczekała się ekranizacji – przedstawia losy najbardziej wyszczekanego bohatera wszech czasów Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie...
Było sobie glasgow 0/5 Nasza cena:
26,10 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Było sobie glasgow

Kiedy powieść bezrobotnego Alexandra McArthura mieszkającego w slumsach Glasgow, w Gorbals oraz londyńskiego dziennikarza H Kingsleya Longa ukazała się po raz pierwszy, księgarze odmawiali jej sprzedaży z uwagi na szokujący realizm tnący szkockie koterie głębiej niż brzytwa przy pomocy, których...
Był sobie wesoły kat. Sprawiedliwość Singapuru 3/5 Nasza cena:
36,90 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Był sobie wesoły kat. Sprawiedliwość Singapuru

Singapur ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników egzekucji na jednego mieszkańca. Rząd twierdzi, że tylko kara śmierci może zniechęcać handlarzy narkotyków do wykorzystywania ich kraju jako węzła transportowego, ale to twarde śledztwo ujawnia niepokojące prawdy o tym, jak i kiedy stosuje się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula