Życie po Tobie. Tom 1

Książka
33,99 zł
Outlet
18,99 zł
eBook
24,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Życie po Tobie
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 352
Opis
Oto niezwykle emocjonalna książka autorki, która zaskarbiła sobie serca wielu Polaków. Klaudia Bianek powraca na rynek z najnowszą powieścią romantyczną. "Życie po Tobie" z pewnością wzruszy Cię do łez.

Czy prawdziwa miłość może zdarzyć się tylko raz? Czy jest dla każdego i dlaczego czasami potrafi tak mocno boleć? Historia Elizy stara się znaleźć odpowiedzi na te pytania. Kobieta od trzech lat żyje w żałobie ? pogrążona w smutku po śmierci męża wdowa nie potrafi poradzić sobie z ciężarem straty, jaki w sobie nosi. Wie jednak, że ma dla kogo żyć i prawidłowo funkcjonować. Jej siłę i motywację stanowią dzieci, którym chce zapewnić jak najlepsze, bezpieczne i szczęśliwe życie.

Jak jednak ma sobie poradzić z tak ogromną pustką? Próbując wszystkich sposobów ? od wsparcia rodziny, przyjaciół, po obcowanie z naturą ? bohaterka poznaje sympatycznego sąsiada. Filip bardzo szybko nawiązuje z Elizą nić porozumienia. Kobieta odnajduje w jego ramionach wsparcie i ciepło, którego tak bardzo potrzebuje. Ich relacja staje się przyjaźnią "od pierwszego wejrzenia". Czy ta niesamowita relacja ma szansę przerodzić się w głębsze uczucie? Czy Eliza z Filipem dadzą sobie szansę na nowe życie?

"Życie po Tobie" to poruszająca, emocjonalna historia o sile miłości, jaką wielu z nas w życiu doświadczyło, bądź dopiero doświadczy. Opowieść Elizy pokazuje, jak ważne w życiu jest wsparcie bliskich w trudnych momentach, a jednocześnie podkreśla ważną rolę determinacji i siły charakteru. To jedna z tych książek, które zmuszają czytelnika do refleksji i głębszych, życiowych przemyśleń.

Klaudia Bianek to początkująca polska pisarka, która na rynku literackim pojawiła się w 2019 roku. Tworzy książki z gatunku powieści obyczajowych i romantycznych. Debiutowała książką "Jedyne takie miejsce". Jak sama autorka przyznaje, pasja tworzenia zrodziła się u niej z miłości do czytania. Oprócz "Życia po Tobie" jest autorką takich pozycji, jak "Najcenniejszy podarunek" czy "Ocalało tylko serce".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa lub z serii Życie po Tobie

Szczegóły
  • Autor: Klaudia Bianek
  • Wydawnictwo Czwarta Strona
  • Seria Życie po Tobie
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 352
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788366517288
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788366517288
  • EAN: 9788366517288
  • Wymiary: 135X205
  • Dane producenta: Wydawnictwo Poznańskie, ul. Fredry 8, 61-701 Poznań, Polska, handlowy@wydawnictwopoznanskie.com, tel. 61 623 38 38
Recenzje książki Życie po Tobie. Tom 1 (12)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika M. w dniu 2020-06-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka Klaudii Bianek Życie po Tobie to czwarta już książka jaką obecnie przeczytałam od tej autorki i muszę powiedzieć ze to druga z lepszych książek autorki. Pierwsza jest Ocalało tylko serce i wzruszająca historia miłości Aleksa i Klary.

    Po przeczytaniu tej książki jestem rozczarowana i zaskoczona końcem jej ponieważ jak się okazało jest to pierwsza część. Ciekawa jestem kiedy ukaże się druga część. Bardzo bym chciała by była ona już dostępna a napewno ją sobie kupię. Ciekawa jestem końca historii tej miłości Elizy i Filipa mam nadzieję że będą razem.

    książka warta uwagi

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Hania K. w dniu 2021-01-19
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    „ŻYCIE PO TOBIE” Klaudia Bianek Wydawnictwo Czwarta Strona

    @[Adres usunięty]k nie wiem jak ty to robisz, ale już na samym początku płakałam. Czytając pierwsze strony wylałam morze łez. Wczułam się w rolę Elizy. Znakomita powieść, która pokazuje, że po przeżytej życiowej traumie, może nadejść jeszcze piękny dzień.

    Eliza w tragicznych okolicznościach traci ukochanego męża. Zostaje w domu z dwójką dzieci. Ma chorego synka, który potrzebuje stałej opieki. Postanawia sprzedać dom, który stale przypominał jej o mężu. Przenosi się do swoich rodziców. Minęły trzy lata i ona nadal nie pogodziła się ze śmiercią swojego męża.

    Czy nowy sąsiad Elizy – rozpali w niej pragnienie miłości? Czy będzie potrafiła zmienić swój styl ubierania się – z czerni na kolor?

    Przeczytajcie tą wzruszającą historię. Każdy z nas nosi w swoim sercu pragnienie miłości. To, że umarł mąż Elizy nie oznacza wcale, że ona też umarła. Czy mimo wszystko będzie potrafiła poradzić sobie ze stratą?

    Jeżeli uwielbiacie książki obyczajowe to dobrze trafiliście. Powieści z pod pióra Klaudii Bianek są zachwycające, trafiają do głębi serca i dają dużo do myślenia. Pastelowa seria jest idealna dla osób, które uwielbiają historie, które mogły by zdarzyć się naprawdę. Jak myślicie: czy można kochać więcej niż raz?

    Dziękuję autorce, że mogłam uczestniczyć w życiu Elizy i jej rodziny. Klaudia Bianek pokazujesz, że nawet po ciężkiej traumie i z chorym dzieckiem życie jest piękne i, że warto żyć mimo wszystkich przeciwności losu. Dziękuję, że dajesz nadzieję innym kobietą, które nie do końca potrafią pogodzić się ze swoim losem.

    Mimo młodego wieku, Klaudia Bianek potrafi pisać odważne książki, dotyczące ważnych i trudnych tematów. Trauma po stracie, chore dziecko i próba układania swojego życia od nowa.

    Zachęcam do przeczytania powieści „Życie po tobie” Klaudii Bianek.

    10/10 Jestem zachwycona tą powieścią.🥰 Wciąga od samego początku.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia C. w dniu 2020-06-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Eliza jest samotną matką wychowującą dwójkę dzieci, w tym cierpiącego na zespół Downa synka. Nie mogąc otrząsnąć się po tragicznie zmarłym mężu stara się żyć z dnia na dzień nie otwierając swojego serca dla nikogo. Pewnego dnia do maleńkiej wsi, w której mieszka wprowadza się młody, przystojny i tajemniczy weterynarz, który okaże się dla niej bratnią duszą.

    Myślicie, że Eliza w końcu otworzy przed nim swoje serce?

    To "debiut" autorki w gatunku powieści obyczajowych. I wiecie co? Jakże to jest udany debiut!

    Klaudia pisząc swoje powieści ma w sobie takie coś, co sprawia, że po przeczytaniu pierwszych kilku zdań wpadam w lekturę i nie przestanę jej czytać dopóki nie skończę. Tak było i tym razem. Stworzyła bohaterkę, która na swoich plecach niesie ogromny bagaż cierpienia z niedalekiej przeszłości. Gdyby nie dzieci, myślę, że poddałaby się całkowicie. Mimo tragedii jaka spotkała jej rodzinę to bardzo silna kobieta, choć sprawia wrażenie bardzo kruchej i zagubionej.

    "Życie po tobie" to niezwykle wzruszająca powieść, która już na samym początku wycisnęła ze mnie kilka łez i notorycznie je wyciskała przez kolejne strony, aż po zakończenie. To również historia o ogromnej miłości, niewyobrażalnej kobiecej sile i ogromie kłamstw, które potrafią doszczętnie zniszczyć człowieka. Ja jestem nią zauroczona, a wręcz mogłabym rzec, że skradła moje serduszko. Zdecydowanie będzie to powieść nr 1 przed bardzo długi okres czasu. Niezwykle realna i życiowa powieść, której kontynuacji niecierpliwie wyczekuję.

    Jeśli szukacie dobrej książki obyczajowej, która was pochłonie to zdecydowanie polecam wam "Życie po tobie". Myślę, że to obowiązkowa pozycja każdego książkoholika.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina N. w dniu 2021-01-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Odzyskałam siebie. Odzyskałam moją duszę, serce i ciało. Dorosłam do tego, żeby stać się na nowo zdrową, szczęśliwą kobietą, a nie wrakiem człowieka."

    Eliza po stracie męża trafia na wieś do rodziców z dwójką małych dzieci, w tym jednym niepełnosprawnym. Co roku w rocznicę śmierci męża jeździ na cmentarz, ogląda ich zdjęcia ślubne i film z wesela. W całej sytuacji ma wsparcie siostry, brata i bratowej. Stworzyli model, który się sprawdza. Jednak, kiedy pojawia się nowy sąsiad w okolicy sprawy w rodzinie Elizy stają na głowie. Czy istnieje szansa że dziewczyna otrząsie się ze swojej tragedii i znajdzie szczęście?

    Czytając tę książkę oczekiwałam wielu łez. Może dlatego, że wiele osób mi polecało tę powieść, ze względu na jej niezbyt łatwe tematy. Bo @[Adres usunięty]k porusza nie tylko temat związany ze śmiercią ukochanej osoby, ale także niepełnosprawności dziecka, czy przeciwności w zajściu w ciążę.

    Jednak kiedy sama dotknęłam się z nią, sama poznałam historię Elizy, Artura i Filipa. To czułam, że czytam samo życie. Nie było zbyt wielu łez. Wiem, że Eliza nie mogła mieć łatwo, ale dzięki bliskim potrafiła stanąć na nogi i poświęcić się rzeczom ważniejszym. Miała swojego Anioła Stróża, który już zawsze będzie nad nią czuwał.

    Na pewno to wspaniała historia, która powoduje refleksje, przede wszystkim do tego by zacząć docenić to co mamy. Ale... główna bohaterka była dla mnie bardzo niezdecydowaną osobą, wręcz irytującą. Niby autorka przedstawia ją jako twardą i niezależną babkę, ale ostatecznie jej zachowanie wcale nie jest dla mnie zrozumiałe. Dla mnie... to jedyny minus, który rzuca lekki cień na moją ocenę.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Irena B. w dniu 2020-03-18
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    "Czas niczego nie leczy. Z każdym kolejnym dniem twoja strata boli mnie bardziej, bo im dłużej cię ze mną nie ma, tym mocniej cię kocham."*

    Utrata najbliższej osoby niewyobrażalnie boli. Wali się cały świat, każda sekunda bez niej jest torturą. Jedyne czego pragniemy, to zapomnieć i przestać czuć, by tak bardzo nie cierpieć. Nasze życie traci sens, a serce ogarnia żałoba. Ile się pozbierać po takiej tragedii i ile powinna trwać żałoba?

    Co skrywa Życie po tobie?

    Mijają trzy lata od śmierci męża Elizy. Kobieta nadal opłakuje jego utratę i nie potrafi pogodzić się ze stratą. Gdyby nie dzieci, które potrzebują jej miłości i troski już dawno by się poddała. Teraz żyje tylko dla nich i jest pewna, że już nigdy nikogo nie pokocha. Trwa z dnia na dzień i dzięki pomocy rodziny jakoś sobie radzi. Nagle w życiu ich rodziny pojawia się Filip – ich nowy sąsiad, który od razu wpadł w oko siostrze Elizy. Mężczyzna bardzo szybko zdobywa zaufanie rodziny i chętnie pomaga w potrzebie. Nie ocenia Elizy, oferuje za to zrozumienie i wsparcie, sprawia, że w końcu na jej twarzy pojawia się uśmiech. Czy można kochać więcej niż raz i czy to Filip znajdzie drogę do jej serca?

    Jedną z nowości lutowych była najnowsza książka Klaudii Bianek – Życie po tobie. Po tym, jak bardzo przypadły mi do gustu jej dwie poprzednie książki jak najszybciej chciałam zabrać się za ten tytuł. Ciekawiło mnie, co tym razem stworzyła i czy ponownie uda się jej chwycić mnie za serce.

    Krok po kroku, byle przetrwać…

    Muszę przyznać, że gdzieś we mnie tkwiła mała obawa, iż Klaudia stworzy historię przesłodzoną, gdzie pojawienie się faceta nagle rozwiązuje wszystkie problemy i leczy każdą ranę. Na szczęście nic takiego nie nastąpiło i Życie po tobie, to niesamowita historia, która porusza duszę i zachwyca swoją realnością oraz emocjami skrywającymi się za każdym słowem.

    Autorka opowiada losy kobiety, która straciła miłość swojego życia i pozostała sama z dwójką dzieci, z czego jedno z nich zostało obarczone zespołem Downa. Chociaż kocha dzieci, to każdy dzień jest dla niej nieustającą walką. Zmaga się z codziennymi problemami, z lepszym jutrem dla dzieci, z tęsknotą oraz rozpaczą. Klaudia opisuje trudy samotnego rodzicielstwa, które nawet z pomocą rodziny bywa trudne, żałobę po ukochanej osobie. Walkę o najmniejszy okruch radości. Powieściopisarka skupia się na emocjach, na pokazaniu cierpienia głównej bohaterki, która wycofała się z życia. Powieść toczy się powoli, bez nagłych zwrotów akcji, tutaj wszystko ma swój czas i miejsce. I pomimo niespiesznego rozwoju wydarzeń trudno oderwać się od tej książki, bo ona zapada w pamięci i wywołuje tyle uczuć.

    A bohaterowie?

    Lubię postacie stworzone przez Klaudię. Za każdym razem są niezwykle realni i naturalni. Daleko im do ideałów, popełniają błędy, podejmują złe decyzje i ponoszą konsekwencje swoich czynów. Eliza imponuje, bo pomimo emocjonalnego zawieszenia widać, jaką jest i była kiedyś kobietą. W pełni oddana dzieciom kocha na całego, walczy, gdy musi i jeśli trzeba, to się nie poddaje. Autorka pozwoliła zajrzeć czytelnikom do jej serca i myśli. Dała szansę zrozumienia jej sytuacji. To poruszający obraz kobiety doświadczonej przez los. Z kolei chwilowo samego Filipa nie możemy tak dobrze poznać. Jednak to, czego się o nim dowiedziałam, pozwoliło mi poczuć do niego sympatię i mu kibicować, nawet po poznaniu skrywanej przez niego tajemnicy.

    No i co ja mam teraz zrobić?

    Nie żałuję, że mam już Życie po tobie za sobą, ale wiem, że będę mocno przeżywać oczekiwanie na kontynuację tej historii. Klaudia Bianek ponownie sprawiła, że niemalże od pierwszych stron przepadłam i nie mogłam przerwać czytania. Chciałam jak najszybciej poznać zakończenie i jednocześnie się tego obawiałam. W tej powieści jest tyle smutku i rozpaczy zmieszanej z radosnymi momentami i powoli rodzącym się uczuciem. I to wszystko chwyciło mnie za serce, wywołało masę emocji i zachwyciło. Zżyłam się z bohaterami, kibicowałam im i nadal to robię. To już trzecia powieść autorki, która oczarowała mnie opisami, tym, jak realnie jest wszystko przedstawione i pokazała, że życie to nieustanny bieg z przeszkodami, ale warto walczyć o każdą dobrą chwilę. Już wypatruję drugiego tomu, licząc, że teraz nadejdzie czas na nieco więcej słońca.

    Żałuję, że nie potrafię pisać, jak autorka. Nawet w połowie nie udało mi się przekazać wam, jak bardzo zachwyciło mnie Życie po tobie. To przepiękna historia o stracie, żałobie, miłości do dzieci, trudnych decyzjach i nowych szansach. Porusza, wzrusza i angażuje. To samo życie. Musicie przeczytać.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula