Życie po Tobie

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
5-7 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
349
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,01 zł
Nasza cena: 30,63 zł 36,90 zł Taniej o: 17%

Czy można kochać więcej niż raz?

Kiedy Eliza traci ukochanego męża, cały jej świat trzęsie się w posadach. Mimo dławiącej rozpaczy kobieta musi stanąć na nogi i żyć dalej, by zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom.

Spokoju i zapomnienia szuka na wsi, wśród rodziny i przyjaciół. Uciekając od miejskiego zgiełku odnajduje nie tylko ukojenie, ale i przyjaźń, która być może przerodzi się w nowe, silne uczucie. Filip, sąsiad Elizy, okazuje się czułym i wartościowym człowiekiem oferującym zrozumienie, wsparcie i spojrzenia, które stają się coraz czulsze.

Wzruszająca opowieść o kobiecej sile, samotności i miłości, której mimo wszystko zawsze warto wypatrywać…

Recenzje (4)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Czas niczego nie leczy. Z każdym kolejnym dniem twoja strata boli mnie bardziej, bo im dłużej cię ze mną nie ma, tym mocniej cię kocham."*

  Utrata najbliższej osoby niewyobrażalnie boli. Wali się cały świat, każda sekunda bez niej jest torturą. Jedyne czego pragniemy, to zapomnieć i przestać czuć, by tak bardzo nie cierpieć. Nasze życie traci sens, a serce ogarnia żałoba. Ile się pozbierać po takiej tragedii i ile powinna trwać żałoba?

  Co skrywa Życie po tobie?

  Mijają trzy lata od śmierci męża Elizy. Kobieta nadal opłakuje jego utratę i nie potrafi pogodzić się ze stratą. Gdyby nie dzieci, które potrzebują jej miłości i troski już dawno by się poddała. Teraz żyje tylko dla nich i jest pewna, że już nigdy nikogo nie pokocha. Trwa z dnia na dzień i dzięki pomocy rodziny jakoś sobie radzi. Nagle w życiu ich rodziny pojawia się Filip – ich nowy sąsiad, który od razu wpadł w oko siostrze Elizy. Mężczyzna bardzo szybko zdobywa zaufanie rodziny i chętnie pomaga w potrzebie. Nie ocenia Elizy, oferuje za to zrozumienie i wsparcie, sprawia, że w końcu na jej twarzy pojawia się uśmiech. Czy można kochać więcej niż raz i czy to Filip znajdzie drogę do jej serca?

  Jedną z nowości lutowych była najnowsza książka Klaudii Bianek – Życie po tobie. Po tym, jak bardzo przypadły mi do gustu jej dwie poprzednie książki jak najszybciej chciałam zabrać się za ten tytuł. Ciekawiło mnie, co tym razem stworzyła i czy ponownie uda się jej chwycić mnie za serce.

  Krok po kroku, byle przetrwać…

  Muszę przyznać, że gdzieś we mnie tkwiła mała obawa, iż Klaudia stworzy historię przesłodzoną, gdzie pojawienie się faceta nagle rozwiązuje wszystkie problemy i leczy każdą ranę. Na szczęście nic takiego nie nastąpiło i Życie po tobie, to niesamowita historia, która porusza duszę i zachwyca swoją realnością oraz emocjami skrywającymi się za każdym słowem.

  Autorka opowiada losy kobiety, która straciła miłość swojego życia i pozostała sama z dwójką dzieci, z czego jedno z nich zostało obarczone zespołem Downa. Chociaż kocha dzieci, to każdy dzień jest dla niej nieustającą walką. Zmaga się z codziennymi problemami, z lepszym jutrem dla dzieci, z tęsknotą oraz rozpaczą. Klaudia opisuje trudy samotnego rodzicielstwa, które nawet z pomocą rodziny bywa trudne, żałobę po ukochanej osobie. Walkę o najmniejszy okruch radości. Powieściopisarka skupia się na emocjach, na pokazaniu cierpienia głównej bohaterki, która wycofała się z życia. Powieść toczy się powoli, bez nagłych zwrotów akcji, tutaj wszystko ma swój czas i miejsce. I pomimo niespiesznego rozwoju wydarzeń trudno oderwać się od tej książki, bo ona zapada w pamięci i wywołuje tyle uczuć.

  A bohaterowie?

  Lubię postacie stworzone przez Klaudię. Za każdym razem są niezwykle realni i naturalni. Daleko im do ideałów, popełniają błędy, podejmują złe decyzje i ponoszą konsekwencje swoich czynów. Eliza imponuje, bo pomimo emocjonalnego zawieszenia widać, jaką jest i była kiedyś kobietą. W pełni oddana dzieciom kocha na całego, walczy, gdy musi i jeśli trzeba, to się nie poddaje. Autorka pozwoliła zajrzeć czytelnikom do jej serca i myśli. Dała szansę zrozumienia jej sytuacji. To poruszający obraz kobiety doświadczonej przez los. Z kolei chwilowo samego Filipa nie możemy tak dobrze poznać. Jednak to, czego się o nim dowiedziałam, pozwoliło mi poczuć do niego sympatię i mu kibicować, nawet po poznaniu skrywanej przez niego tajemnicy.

  No i co ja mam teraz zrobić?

  Nie żałuję, że mam już Życie po tobie za sobą, ale wiem, że będę mocno przeżywać oczekiwanie na kontynuację tej historii. Klaudia Bianek ponownie sprawiła, że niemalże od pierwszych stron przepadłam i nie mogłam przerwać czytania. Chciałam jak najszybciej poznać zakończenie i jednocześnie się tego obawiałam. W tej powieści jest tyle smutku i rozpaczy zmieszanej z radosnymi momentami i powoli rodzącym się uczuciem. I to wszystko chwyciło mnie za serce, wywołało masę emocji i zachwyciło. Zżyłam się z bohaterami, kibicowałam im i nadal to robię. To już trzecia powieść autorki, która oczarowała mnie opisami, tym, jak realnie jest wszystko przedstawione i pokazała, że życie to nieustanny bieg z przeszkodami, ale warto walczyć o każdą dobrą chwilę. Już wypatruję drugiego tomu, licząc, że teraz nadejdzie czas na nieco więcej słońca.

  Żałuję, że nie potrafię pisać, jak autorka. Nawet w połowie nie udało mi się przekazać wam, jak bardzo zachwyciło mnie Życie po tobie. To przepiękna historia o stracie, żałobie, miłości do dzieci, trudnych decyzjach i nowych szansach. Porusza, wzrusza i angażuje. To samo życie. Musicie przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Myślę, że autorki nie muszę przedstawiać. Zadebiutowała na Polskim rynku dzięki książce "Jedyne takie miejsce" I od tamtego czasu pokochałam autorkę. Czasami nawet czekam z utęsknieniem na jej kolejne książki (a będzie ich bardzooo dużo). Dziś jednak chciałabym wam przedstawić książkę, troszkę z innej kategorii. Tym razem autorka poszła w literaturę obyczajową, sprawdźmy jak jej z tym poszło.

  Gdy poznajemy Elizę jest to dla niej bardzo trudny czas. Straciła ukochanego męża i jest to jej 3 rocznica śmierci. Mimo tego, że jej żałoba bardzo długo trwa musi zająć się dziećmi i domem. W końcu ma ich dwójkę i to one są dla niej ratunkiem przed kompletnym upadkiem. I chociaż w taki sposób ją poznajemy to uważam, że później est coraz lepiej. Autorka robi z niej żywą kobietę, która powoli wychodzi z żałoby. Poznaje wielu wspaniałych ludzi, którzy ją kochają i uważają za autorytet. To ona jest jedną, niepowtarzalną kobietą, która potrafi znieść aż tyle. A co do dzieci to jej synek choruje na zespół Downa, co może wydawać się uciążliwe. Jednak nie dla niej. Robi wszystko aby mu nie brakło, ale również żeby Emilka nie czuła się zaniedbana. Uważam, że Eliza to taki autorytet, osoba, która niczego się nie boi i dąży do celu. Miałam jakieś dziwne wrażenie, że Eliza może być troszkę podobna do Leny ( z charakteru) z "Jedyne takie miejsce". Autorka jednak postawiła na troszkę odmienne charaktery. Eliza nigdy się nie poddawała, nawet jeżeli ból był ogromny. Mamy też Filipa, wprowadził się do ich miejscowości, stara się stworzyć nowe, lepsze życie. Troszkę co do jego przeszłości się dziwiłam. To znaczy miałam pewne wyobrażenia, ale tylko część z nich się spełniła. Również ma za sobą ciężką przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Jest bardzo pewny siebie, ale również jak na dżentelmena przystało troszczy się o Elizę i jej dzieci. I gdyby nie to, że mamy tych głównych bohaterów to można powiedzieć, że sprawę Elizy i Filipa zakończymy. Ale według mnie w tej książce dużą rolę odgrywa siostra Elizy, Milena, bardzo rezolutna, pewna siebie dziewczyna, która ma już swoje 30 lat, a dalej uważa się za nastolatkę. Wiele odgrywa, ponieważ... To ona pierwsza zakochuje się w Filipie i wszystko ją do niego ciągnie. Właściwie można powiedzieć, że przez całą historię Milena nieźle namiesza i to jest ten właśnie huragan, który przejdzie nad życiem Elizy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Życie po Tobie, Klaudia Bianek

  Trzeba przyznać, że ta książka zdecydowanie różni się od poprzedniczek. Jest dojrzalsza, bardziej przełomowa i porusza bardzo trudne tematy i problemy. To historia, która dosłownie łamie nam serce od pierwszych stron i sprawia, że przewijamy kolejne kartki w tempie ekspresowym. Emocje i jeszcze raz emocje. To najważniejszy aspekt tej książki, który towarzyszy nam od początku do końca. Przeżywamy rozpacz, ból, smutek, radość, gniew. Taka huśtawka emocjonalna, ot co. To książka, która przedstawia nam historie dorosłych ludzi bardzo zniszczonych przez życie. Elizę życie nie szczędziło, to kobieta która straciła męża w wyniku wypadku samochodowego. Sama zaś została z dwójką dzieci, dziewczynką i synkiem, który potrzebuje zdecydowanie więcej uwagi i poświęcania czasu.

  Eliza jest w rozsypce, nie potrafi sobie poradzić, żyje jedynie dla dzieci, nie umie już cieszyć się życiem. Myślała, ze po kilku latach będzie znacznie lepiej, ale kiedy mija już aktualnie trzecia rocznica śmierci męża, to wie że już nic się nie zmieni. Dziewczyna po śmierci porzuca swój dom, zabiera dzieci i wraca do rodziców, bo wie, że nie da sobie sama rady. Na jej drodze staje jednak pewien tajemniczy mężczyzna, który kupuje stary dom po sąsiadach. Czy Eliza ma szansę na lepsze jutro? Czy potrafi znowu, po raz drugi pokochać?

  Książka jest napisana bardzo lekkim i przyjemnym piórem. Zdania również nie są jakieś skomplikowane, wszystko jest prostej budowy, dialogi tak samo. Bohaterowie są bardzo oryginalni i ciekawie przedstawieni. Czytanie tej historii boli, bo mamy tutaj poruszonych tyle aspektów, bardzo trudne życie, zmierzenie się ze śmiercią ukochanej osoby, akceptacja drugiego człowieka, wiara w siebie. To coś pięknego, inaczej nie jestem w stanie podsumować tej powieści.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Klaudię Bienek - pisarkę znałam dotychczas głównie jako autorkę książek dla młodzieży: "Jedyne takie miejsce", "Ocalało tylko serce", czy grudniowa opowieść "Najcenniejszy podarunek". Przyjemne, lekko infantylne, choć poruszające ważne dla młodych osób tematy - z tym kojarzyła mi się twórczość pani Klaudii. Dlatego z tym większym zainteresowaniem sięgnęłam po nowość, jaką jest "Życie po tobie", kierowaną do kobiet.

  Opis książki na stronie wydawcy mnie zauroczył. A jak było z treścią ? Czy mnie zawiodła ?

  Absolutnie nie ! Książkę czytałam bardzo szybko, bo została świetnie napisana. Wartka akcja, wyraziści bohaterowie, a na dodatek świetnie wpleciony wątek dziecięcego upośledzenia, który w wielkim stopniu ukazał mi szczegóły Zespołu Downa i pozwolił "oswoić" tę chorobę (wszystko zostało tak doskonale opisane, tak jasno, a jednocześnie przemawiając do wyobraźni czytelnika, że byłam pewna, iż to prywatne doświadczenie Autorki wyziera z kart książki i historii Jasia - jednak, jak się okazało, byłam w błędzie).

  Historia Elizy pogrążonej trzeci rok w żałobie po stracie ukochanego męża, walczącej z depresją, która tylko dzięki codziennym obowiązkom związanym z opieką nad dziećmi oraz swoim najbliższym była w stanie wrócić do codzienności, poruszyła moje serce. Z wielką nadzieją kibicowałam, by udało jej się jeszcze odnaleźć szczęście. Zachwycałam się stosunkom panującym w jej rodzinie, urzekło mnie, że wszyscy najbliżsi pozostawali ze sobą w tak bliskim kontakcie - sama chciałabym być częścią takiej gromadki (ale niech Was nie zwiodą pozory - nie są to ludzie idealni i cukierkowi) ;-)

  Książka - pomimo poruszania bardzo trudnych tematów: strata najbliższych, wychowywanie niepełnosprawnego dziecka, walka z uprzedzeniami ze strony otoczenia - jest niezwykle optymistyczna, dająca nadzieję. Pomaga uwierzyć, że czas naprawdę leczy rany (choć pokazuje także, że musimy sobie dać indywidualnie długi czas na żałobę, na pogodzenie się z zaistniałymi faktami), że każdy z nas zasługuje na kolejną szansę, a czułość i miłość w codziennym życiu potrafią zdziałać cuda.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Opiekunka. Życie z Nancy. Podróż w świat alzheimera 0/5 Nasza cena:
12,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opiekunka. Życie z Nancy. Podróż w świat alzheimera

Przekład z języka angielskiego Zbigniew ZawadzkiKiedy Andrea Gillies wraz z mężem, trójką dzieci i teściami przeprowadzała się do dużego wiktoriańskiego domu położonego w jednym z odległych zakątków na północy Szkocji, nie miała pojęcia, jak niezwykłe czeka ich doświadczenie. Opiekując się chorą na...
Wrócę po ciebie 5/5 Nasza cena:
30,60 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wrócę po ciebie

Przewrotna powieść z morałem i zaskakującym zakończeniem. Współczesna bajka o tym, jak naprawić krzywdy, które człowiek uczynił sobie i innym. Jej bohaterowie to troje ludzi, kobieta, mężczyzna i dziecko, połączonych skomplikowanymi więzami miłości. Przeznaczenie doprowadzi ich na krawędź życia i...
Kiedyś po ciebie wrócę 5/5 Nasza cena:
33,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedyś po ciebie wrócę

Roksana wraca do rodzinnego miasteczka po rocznej nieobecności. Ma jasny cel – musi  się dowiedzieć, co spotkało Anię, która pewnej nocy jakby rozpłynęła się w powietrzu. Znajdzie tego, kto od samego początku kłamie. Zrobi to, chociaż w sieci przemilczeń i tajemnic niełatwo odnaleźć ścieżkę...
Moje życie bez ciebie 5/5 Nasza cena:
29,61 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje życie bez ciebie

Książka “Moje życie bez ciebie” to kolejna powieść Anny Wysockiej-Kalkowskiej. Ta wcześniejsza ? debiutancka ? nosi tytuł „Kiedy wiosna nie nadchodzi” i była rozchwytywaną opowieścią o różnych odcieniach miłości: zdradzonej, rodzinnej, przyjacielskiej i tej, która rodzi się mimo lęku. Natomiast...
Życie bez ciebie 4/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie bez ciebie

Nadszedł dzień ślubu Zoe. Ma wyjść za Jamiego, miłość swojego życia. Nagle dzwoni telefon i Zoe dowiaduje się o aresztowaniu matki, z którą przed laty zerwała kontakt. Jak ma postąpić w tej sytuacji? Rzucić wszystko i pospieszyć z pomocą? Czy może udawać, że sprawa jej nie dotyczy? Matka powraca do...
Życie cię kocha, Lili 4/5 Nasza cena:
33,16 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie cię kocha, Lili

Lilianna Berg każdego poranka otwiera oczy i przyjmuje z radością to, co przyniesie kolejny dzień. Bo każdy dzień jest wyjątkowy, już nigdy się nie powtórzy. Dziewczyna kolekcjonuje unikatowe, barwne sukienki, które odzwierciedlają jej osobowość, odwagę i gotowość na podejmowanie nowych wyzwań....
Romans po brytyjsku 5/5 Nasza cena:
33,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Romans po brytyjsku

Kiedy jesteś wdową po trzydziestce i samotnie wychowujesz ośmioletniego syna, musisz temu zadaniu podporządkować wszystkie plany, aspiracje i marzenia. Już podołanie codziennym obowiązkom staje się sporym wyzwaniem. Kolejny mężczyzna w życiu? Cóż... oni raczej nie są zainteresowani związkiem z...
Tajniki orgazmu - Kenneth Purvis 0/5 Nasza cena:
32,37 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajniki orgazmu - Kenneth Purvis

Najnowsze odkrycia dotyczące orgazmu iejakulacji!Książka została napisana zmyślą oprzedstawieniu najnowszych rezultatów badań w zakresie fizjologii ibiochemii orgazmu iejakulacji. Ken Purvis wyjaśnia, dlaczego tak wiele osób ma problemy zorgazmem, a także, co należy zrobić, by te problemy leczyć....
Kamasutra. Mądrość dla kobiet. Wiedza dla mężczyzn 0/5 Nasza cena:
53,69 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kamasutra. Mądrość dla kobiet. Wiedza dla mężczyzn

Kamasutra - pierwszy starożytny traktat o miłości, daleka jest od współczesnych zahamowań. Księga tchnie świeżością, szczerością i obiektywizmem. Niniejsza publikacja to bogato ilustrowany, dwutomowy zestaw: cześć pierwsza to wskazówki Watsjajany dla kobiet, natomiast część druga skierowana jest do...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula