Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni?

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
296
Rok wydania
2021
Nasza cena: 33,20 zł 44,99 zł Taniej o: 26%

Nie lada gratka dla wielbicieli reportażu i literatury faktu, ale także dla osób interesujących się kryminalistyką. Publikacja dotycząca najsłynniejszych polskich procesów poszlakowych "Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni?".

Publikacja "Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni?" to efekt wspólnej pracy prawniczki oraz kryminalistyka. Praca ta trwała kilka miesięcy, a polegała na przeanalizowaniu najgłośniejszych polskich procesów poszlakowych w sprawach o zabójstwo. Autorzy zaprosili do współpracy wielu ekspertów. Wśród specjalistów, z którymi rozmawiali i których opinii zasięgali, znaleźli się m.in.: technik kryminalistyki, medyk sądowy, sędzia orzekający w sprawach karnych, prokurator oraz policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

W kręgu zainteresowania autorów znalazło się także kilkaset tomów akt, dotyczących poszczególnych spraw, które obydwoje skrupulatnie przeanalizowali. Wszystkie te sprawy łączył fakt, że ciała ofiar po dziś dzień nie zostały odnalezione, jednak sprawcy zbrodni zostali za swoje czyny prawomocnie skazani. Autorom udało się nawet przeprowadzić wywiad z jednym z nich.

Autorzy, którzy na co dzień mają do czynienia z przestępstwami i zbrodniami, tym razem oddali się żmudnej pracy polegającej na zapoznaniu się z zeznaniami świadków w sprawach o morderstwo, w których wyroki zapadały pomimo nieodnalezienia ciał ofiar. Szczegóły dochodzeń przybliżali im specjaliści medycyny sądowej, kryminolodzy, śledczy i psychologowie.

Diana Brzezińska i Andrzej Gawliński szukali odpowiedzi na pytania, na które odpowiedzi wciąż nie znaleziono, doszukiwali się luk, błędów i pominiętych faktów. Dzięki ich pracy czytelnik ma szansę przekonać się, w jaki sposób wygląda praca śledczych, gdy brakuje najważniejszego dowodu popełnionej zbrodni, czyli ciała. Autorzy przybliżają metody zbierania dowodów oraz eksperymenty wykorzystywane przez śledczych, a także udowadniają, że nie da się popełnić zbrodni doskonałej.


O autorach

Diana Brzezińska to prawniczka i mediatorka sądowa, miłośniczka literatury i autorka powieści kryminalnych. Na swoim koncie ma powieść "On", a także serię kryminalną, którą tworzą tytuły: "Będziesz moja", "Zaufasz mi" oraz "Obiecasz mi".

Andrzej Gawliński jest prawnikiem, kryminalistykiem i suicydologiem. Pełni funkcję dyrektora Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka ta skupia się na najbardziej znanych polskich morderstwach, w których zapadł wyrok skazujący pomimo braku najważniejszego dowodu: ciała ofiary. Autorzy bardzo dokładnie opisują materiały dowodowe, które zostały zebrane podczas śledztw, a później wykorzystane w sądzie, żeby skazać winnego. Przytaczają także podstawy prawne, jakimi się kierowano. Polecam tą książkę wszystkim, których interesuje kryminalistyka i żmudna praca śledczych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wszyscy wstrzymaliśmy oddech, kiedy w maju 2020 roku na dnie jeziora Dywickiego udało się znaleźć ciało Joanny Gibner. Rodzina kobiety wreszcie mogła ją pożegnać. Czekali na to 24 lata. W sprawie zapadł już wyrok, sprawca został ukarany, a nawet odsiedział już karę i zdążył wyjść z więzienia. Prawdopodobnie nikt oprócz matki Joanny nie wierzył, że kobieta zostanie jeszcze kiedykolwiek odnaleziona. Fakt, że poszukiwania zakończyły się sukcesem, daje nadzieję, że dzięki rozwojowi techniki uda się sfinalizować także inne sprawy sprzed lat.

  Chciałabym jednak zwrócić uwagę na coś innego. Jak wspominałam, udało się skazać sprawcę, pomimo braku koronnego dowodu w postaci ciała ofiary. W jaki sposób tego dokonano? Jak wyglądają procesy poszlakowe w praktyce? Jakich trudności nastręczają? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy w książce Diany Brzezińskiej i Andrzeja Gawlińskiego.

  Książka opowiada o polskich procesach poszlakowych w sprawach o zabójstwo, w których ciał ofiar nigdy nie odnaleziono, ale skazano sprawców.

  Na początku zapoznajemy się z pewnymi ogólnymi informacjami, niezbędnymi do prawidłowej interpretacji dalszych materiałów, następnie przechodzimy do konkretnych analiz pięciu przykładowych spraw poszlakowych. Każda z nich jest inna i na swój sposób zupełnie wyjątkowa. Poznamy historię Edyty W., która oprawcę spotkała na portalu randkowym i uważała za miłość swojego życia. Prześledzimy sprawę Anny Garskiej, zamordowanej przez własnego męża - sosnowieckiego policjanta. Dowiemy się jak śledczy doszli do tego, że Małgorzata S. z Poznania padła ofiarą chłopaka swojej przyjaciółki. Zagłębimy się w kulisy szokującej historii Mariusza B., który zamordował cztery osoby z bliskiego otoczenia swojej partnerki. Wreszcie, poznamy okoliczności tragicznej historii Joanny G., która swój finał znalazła w zeszłym roku. Omówienie każdej ze spraw odbywa się według określonego porządku. Najpierw następuje ogólne nakreślenie sprawy, przedstawienie ofiary, sprawcy i osób zaangażowanych. Później prezentacja okoliczności zgłoszenia zaginięcia i poszukiwań, szczegółów śledztwa (zeznania zatrzymanych, wizje lokalne i eksperymenty procesowe, przedstawienie aktu oskarżenia) oraz kulisy procesu sądowego. W ramach podsumowania faktów otrzymujemy kalendarium zdarzeń. Wnioski i przemyślenia autorów znajdziemy w specjalnych sekcjach "Naszym zdaniem" (dzięki takiemu rozróżnieniu wszystkie fakty przedstawiane są całkowicie obiektywnie). Ostatnim elementem omówienia każdej sprawy jest "Kilka pytań do eksperta". Dzięki nim mamy możliwość zapoznać się z ciekawymi wywiadami, przeprowadzonymi z wieloletnimi praktykami: zastępcą komendanta wojewódzkiego policji, specjalistą medycyny sądowej, biegłym z zakresu genetyki sądowej, prokuratorem, sędzią i współautorem programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...". Dodatkowo, jedną ze spraw wzbogacono o wywiad ze skazanym, prezentującym własny punkt widzenia.

  Książka stanowi rzetelne studium przypadków, powstałe w oparciu o analizę akt. Atrakcyjnym uzupełnieniem są rozmowy z ekspertami i skazanym. Uwagę zwraca metodyczna struktura rozdziałów, dzięki czemu nie uświadczymy tu chaosu, który bywa zmorą opracowań literatury faktu. Ciekawy dobór spraw pozwala na kompleksową analizę zagadnienia. Minusów brak, ale jak dla mnie książka mogłaby być trochę dłuższa (wzbogacona o jedną, albo dwie kolejne sprawy?). Dodatkowo ciekawe uzupełnienie mogłyby stanowić materiały fotograficzne. Jednak to tylko takie moje wydumane sugestie. Ogólnie pozycję oceniam jako wartościową i jak najbardziej godną polecenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Zbrodnie bez ciał" Diana Brzezińska i Andrzej Gawliński

  ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10⭐

  84/2021

  RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

  PREMIERA: 10.08.2021!

  ·

  Diana Brzezińska, prawniczka i mediatorka sądowa, autorka kryminałów.

  Andrzej Gawliński, kryminalistyk i suicydolog, dyrektor Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej.

  Wspólnie przeczytali dziesiątki tomów akt i zapoznali się z setkami zeznań świadków w najgłośniejszych polskich sprawach o morderstwo, w których wyrok zapadł, mimo że nie odnaleziono ciała ofiary. Pytali o szczegóły dochodzeń specjalistów medycyny sądowej, psychologów, kryminologów, śledczych. Wskazali luki, błędy, pominięte fakty. A nawet rozmawiali ze skazanym za zbrodnię. Szukali odpowiedzi tam, gdzie nadal jest wiele pytań.

  Jak pracują śledczy, kiedy brakuje najważniejszego śladu zbrodni?

  Jakie eksperymenty i metody zbierania dowodów są przez nich wykorzystywane?

  Czy naprawdę nie da się popełnić zbrodni doskonałej?

  Ta książka zbliża do prawdy, którą niemal doskonale udało się ukryć.

  ·

  Jak zapewne większość z was zastanawiała się kiedyś czy można skazać kogoś za zabójstwo, jeśli głównego dowodu, czyli ciała nie odnaleziono? Otóż odpowiedź brzmi TAK. Książka ,,Zbrodnie bez ciał" opowiada zaledwie o 5 takich sprawach, gdzie w jednej z nich ciało zostało odnalezione po ponad 20 latach.

  Książka jest pozycją literatury faktu, którą każdy, kto lubi tajemnicze zbrodnie kryminalne, powinien przeczytać. Jest po prostu świetna i jedna z lepszych jak nie najlepsza, jaką do tej pory czytałam. Wszystko jest jasno uporządkowane, w przedstawionych śledztwach poznajemy: opis ofiary, znajomości, opis sprawcy, zgłoszenie zaginięcia, poszukiwania, wizje lokalne, opinie psychologa, akty oskarżenia, procesy sądowe, kalendarium, zdanie autorów i pytania do eksperta i inne czynniki, które pomogły w rozwiązaniu spraw. Wszystko jest napisane przyjemnym językiem, przez który szybko się czyta, co jest kolejnym plusem. Książka będzie rewelacyjna dla ludzi lubiących podcasty kryminalne! Z mojej strony polecam z czystym sumieniem, jeśli lubicie takie klimaty, to będziecie zachwyceni tak samo, jak ja.

  ·

  ·

  ·

  Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwootwarte

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dwóch autorów i jedna książka to zdecydowanie dla mnie z reguły problem i niekoniecznie sukces, ale nie w przypadku literatury faktu, a do tej zalicza się książka "Zbrodnie bez ciał". Tym razem znam jednego autora, a w zasadzie autorkę, Dianę Brzezińską, której serię o Adzie i Krystianie uwielbiam, a drugi autor jest dla mnie zagadką. Ale czy to oznacza, że teraz nadrobię jego powieści? Cóż, to pewnie zależy od tego, jak mi się podobała ta konkretna, a o tym już opowiadam.

  Pewnie po tytule już się domyślacie, co znajduje się w środku. Diana jest osobą, która z prawem ma wiele wspólnego, jest mediatorem, prawniczką i do tego pisze kryminały, do których również musi zrobić research. Zatem nie jest jej obce czytanie akt, przeglądanie dowodów dosłownie w ilościach hurtowych. Natomiast Andrzej Gawliński jest kryminalistykiem, suicydologiem, a do tego dyrektorem w Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej. Czego chcieć więcej przy tworzeniu tego typu literatury faktu? Spotkało się dwoje specjalistów!

  Ale do celu. Wyobraźcie sobie, że nie ma ciała, zatem nie ma również zbrodni, prawda? Często jest powtarzane takie powiedzenie i trudno się z nim nie zgodzić, bo jak udowodnić komuś, że zabił, skoro nie znaleziono trupa, ani nawet jego szczątek? Są to jedne z najtrudniejszych spraw, a jednocześnie fascynujące pod tym względem, że jednak ludzi skazano po przeprowadzeniu śledztw. W tej książce zostało przekopane od a do z pięć spraw. I pomyślcie, że były one typowo poszlakowe, gdzie każdy śledczy mógł sobie tak naprawdę dopowiedzieć swoją historyjkę. Czy udało się dwóm utalentowanym osobom znaleźć coś w aktach lub usłyszeć coś dziwnego z ust skazańców?

  Jedyne, co mnie nieco gryzie w tej książce to fakt, że jest ona napisana dla osób, które zaczynają przygodę z literaturą faktu i w sumie z kryminalistyką też. Ja chętnie i często sięgam po podobne reportaże więc miałam nadzieję, że coś mnie zaskoczy, nie będę mogła przestać czytać w napięciu czekając na finał. Dla mnie to nie było nic nowego, nic nadzwyczajnego, ale myślę, że dla wielu osób było i obiektywnie patrząc, to jest to świetny reportaż. Mi osobiście czegoś zabrakło, tak zwyczajnie.

  Tak czy inaczej, polecam! "Zbrodnie bez ciał" to książka dopracowana w każdym calu, bezbłędna i taka, przy której będziecie doszukiwać się błędów, pomyłek, ale ich nie znajdziecie i to jest największy sukces autorów. Przeprowadzili, zapewne brnąć w dziesiątki lub nawet setki godzin, research, a później stworzyli coś, co trzeba polecać, bo literatury faktu to u nas jak na lekarstwo, mimo że ostatnio się to już nieco zmienia, a ta jest godna uwagi!

  Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Otwarte :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni?
 • Autorzy: Diana Brzezińska, Andrzej Gawliński
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 296
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381351119
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni?
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381351119
 • EAN: 9788381351119
 • Wymiary: 135x205
Najczęściej kupowane razem
 • -28%
  Odejdziesz ze mną? Ada Czarnecka i Krystian Wilk. Tom 4

  Odejdziesz ze mną? Ada Czarnecka i Krystian Wilk. Tom 4

  Finał bestsellerowej kryminalnej serii o duecie, w którym aż iskrzy. – Słyszałaś o seryjnym zabójcy ze Szczecina? – spytał Krystian. – Media nazwały go Krwawym Jastrzębiem. – Śledziłam sprawę. Pięć ofiar, dwie kobiety i trzech mężczyzn. Złapany, skazany na dożywocie, nawet nie apelował. – Od...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,40 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -28%
  On

  On

  Najnowsza powieść autorki bestsellerowej serii kryminalnej „Będziesz moja”. Marcel Jeleński to przykładny mąż i ojciec. Dotrzymał przysięgi małżeńskiej – nie opuścił żony aż do śmierci. Śmierci, do której mógł się przyczynić. Joanna Jeleńska była kochającą żoną i matką. To Marcel znalazł jej ciało...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,40 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -26%
  Obsesja. Wyprawa autora "Mindhuntera" w świat drapieżców seksualnych

  Obsesja. Wyprawa autora "Mindhuntera" w świat drapieżców seksualnych

  Na co dzień wydają się zwykłymi ludźmi, którzy prowadzą normalne życie. Choć są potworami, wcale nie zachowują się jak potwory. Nie dostrzegamy trawiącej ich obsesji polowania na bezbronnych. Dlatego są tacy groźni. Jeśli chcemy z nimi wygrać, musimy zagrać w ich grę. Legendarny profiler FBI John...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 36,89 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -35%
  Mów mi Win

  Mów mi Win

  Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,01 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Skin Beauty. Biblia pięknej i zdrowej skóry

  Skin Beauty. Biblia pięknej i zdrowej skóry

  Jak mieć ładną cerę? W jaki sposób pozbyć się pryszczy? Jeśli zadajesz sobie te pytania, czas postawić skórę na pierwszym miejscu! Każdy może mieć ładną, zdrową i pełną blasku skórę – nie tylko szczęściarze z dobrymi genami. Nigdy też nie jest za późno na zmianę dotychczasowych nawyków...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,90 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Pokaż mi

  Pokaż mi

  „Muszę posłusznie wykonywać jej polecenia. Inaczej upubliczni nagrania. A w międzyczasie robić wszystko, by odkryć, kim jest i dlaczego tak bardzo mnie nienawidzi.” Łukasz zmaga się z problemami w życiu prywatnym i zawodowym. Jego wieloletni związek wisi na włosku, a w pracy zmuszony jest odpierać...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,24 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw

  Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw

  Co gdy jedynym świadkiem zbrodni okazuje się natura? Uzbrojona w mikroskop Patricia Wiltshire odkrywa tajemnice zbrodni, badając ślady błota na wiejskiej drodze, brudne plamy na podeszwach butów, rośliny, grzyby i mikroby. Korzysta ze swojej wiedzy naukowej, by znaleźć często pomijane wskazówki...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,81 zł 42,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -38%
  Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14

  Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14

  Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad. Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,69 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -33%
  Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

  Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

  Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,23 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -40%
  Trzy siostry

  Trzy siostry

  Obietnica bycia razem. Nierozerwalna więź. Zaciekła wola przetrwania. Autorka międzynarodowych bestsellerów Heather Morris opisuje zapierające dech w piersiach zakończenie trylogii, zapoczątkowanej "Tatuażystą z Auschwitz". Kiedy są dziewczynkami, Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,82 zł 39,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Polskie archiwum x nie ma zbrodni bez kary 5/5 Nasza cena:
21,50 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polskie archiwum x nie ma zbrodni bez kary

Makabryczne szkolenie asów polskiej policji W śrubę napędową barki powoli sunącej po Wiśle zaplątała się ludzka skóra. Wieść o wstrząsającej zbrodni rozniosła się po całej Polsce. Zelektryzowane wiadomością media donosiły o przerażającym odkryciu. Policja rozpoczęła śledztwo. Czas mijał, a morderca...
On 4/5 Nasza cena:
32,40 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

On

Najnowsza powieść autorki bestsellerowej serii kryminalnej „Będziesz moja”. Marcel Jeleński to przykładny mąż i ojciec. Dotrzymał przysięgi małżeńskiej – nie opuścił żony aż do śmierci. Śmierci, do której mógł się przyczynić. Joanna Jeleńska była kochającą żoną i matką. To Marcel znalazł jej ciało...
Obiecasz mi. Ada Czarnecka i Krystian Wilk. Tom 3 5/5 Nasza cena:
28,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obiecasz mi. Ada Czarnecka i Krystian Wilk. Tom 3

Trzecia część bestsellerowej serii kryminalnej o losach podkomisarza Krystiana i profilerki Ady. Szczecin, środek nocy. Ada odbiera telefon od przerażonego Krystiana. - Zabiłem… - słyszy. Profilerka reaguje natychmiast - wsiada do samochodu i jedzie do niego. Krystian jest w szoku. Ada nie może się...
Zaufasz mi. Ada Czarnecka i Krystian Wilk. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaufasz mi. Ada Czarnecka i Krystian Wilk. Tom 2

Policja w Szczecinie znów ma pełne ręce roboty. Miastem wstrząsają wiadomości o kolejnych samobójstwach. Życie odbiera sobie młody chłopak wychodzący na prostą, nastolatka, która ma wszystko, ojciec dwójki dzieci... Co pchnęło ich do samobójstwa? I czy na pewno sami odebrali sobie życie? Ada...
Klikniesz, kotku? Naga prawda o internetowych pracownicach seksualnych 4/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klikniesz, kotku? Naga prawda o internetowych pracownicach seksualnych

Tu nie ma moralności, tu jest czysty interes – mówi Andrzej Gryżewski, seksuolog i psychoterapeuta. Niektórzy pogardliwie nazywają je żetoniarami, bo za żetony, czyli wirtualną monetę, pokażą dosłownie wszystko. Dostępne są na jeden klik. Zwykłe kobiety. Czyjeś córki, żony, matki, sąsiadki,...
W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A 5/5 Nasza cena:
30,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A

Pierwszym polskim nazwiskiem, jakie znali wszyscy Włosi, było Wojtyła, drugim… Boniek. Z czasem w Serie A zaczęli grać Glik, Zieliński, Szczęsny, Milik, Piątek. Co prawda Serie A nie jest już taką potęgą jak w latach dziewięćdziesiątych, ale nie da się zaprzeczyć, że to najbarwniejsza liga Europy!...
Urbex History. Fukushima. Wchodzimy do skażonej strefy 4/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urbex History. Fukushima. Wchodzimy do skażonej strefy

Druga książka twórców kanału Urbex History Witajcie na następnej wyprawie tym razem zabierzemy was do Japonii, a głównym celem naszej podróży będzie skażona strefa w Fukushimie. Japończycy mówią, że czas w tym miejscu zatrzymał się 11 marca 2011 roku, kiedy tsunami wywołane przez największe od 140...
Ja nie leczę, ja uzdrawiam. Tajemnice bioenergoterapeutów 5/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja nie leczę, ja uzdrawiam. Tajemnice bioenergoterapeutów

Zwykle polegamy tylko na medycynie zachodniej, mimo to na spotkania z bioenergoterapeutami przychodzą tłumy. Dla niektórych jest to jednorazowa przygoda, inni jeżdżą na nie regularnie przez kilkanaście lat. W Polsce zarejestrowanych jest ponad sto tysięcy uzdrowicieli. Żadna nisza, biznes jak...
Wojna jest zawsze przegrana. Polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna jest zawsze przegrana. Polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali

Przez piętnaście lat jeździłem w miejsca konfliktów. [...] Kiedy zrobiło się zbyt niebezpiecznie, stwierdziłem, że trzeba z tym skończyć. [...] Nie chciałem robić z siebie bohatera, leżeć na Powązkach w grobie przysypanym liśćmi i odwiedzanym przez kogoś raz na rok. Poza tym założyłem rodzinę....
W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy 4/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy

Pielęgniarki. Kończą trudne studia, dostają niskie pensje. Frustruje je, gdy traktowane są wyłącznie jako pomocnice lekarzy, przecież wykonują ciężką i wymagającą pracę. Często też niewdzięczną, bo pacjenci potrafią dawać w kość. A jednak kochają to, co robią. Czerpią z pracy ogromną satysfakcję i...
Medal będzie mój. Droga na szczyt polskich lekkoatletów 5/5 Nasza cena:
37,72 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Medal będzie mój. Droga na szczyt polskich lekkoatletów

„Medal będzie mój. Droga na szczyt polskich lekkoatletów” to pasjonujące opowieści o determinacji, bólu, łzach, ale też sile woli i charakteru. Kiedy w telewizji oglądasz zmagania olimpijczyków, widzisz sprężysty bieg, pracę mięśni, pełne skupienia twarze. Czasem łzy wzruszenia, grymas bólu albo...
Urbex History. Wchodzimy tam, gdzie nie wolno 5/5 Nasza cena:
33,88 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urbex History. Wchodzimy tam, gdzie nie wolno

Trzech przyjaciół z pasją do historii. Jeden kanał na YouTubie. Blisko milion fanów. Wszystko zaczęło się od pomysłu wyprawy do Czarnobyla. Wtedy - zafascynowani jego historią i tajemnicami - rozpoczęli przygodę z urban exploration. Odwiedzają obiekty zbudowane przez człowieka, ale już opuszczone i...
Wybrane bestsellery
Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia

Gra Pucio Pierwsze Zabawy Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach...
Baby born. Lalka Little sister 36 cm Zapf Creation 5/5 Nasza cena:
160,88 zł 167,59 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baby born. Lalka Little sister 36 cm Zapf Creation

Młodsza siostra uwielbia chodzić do przedszkola. Dziewczynka nie mogła się doczekać swojego pierwszego dnia w grupie Misów. W końcu jest dużą dziewczynką i potrafi sama wytrzymać. Poza tym, że ma ruchome kolana, maluch jest ogólnie dość elastyczny. To sprawia, że zakładanie i zdejmowanie jej...
Ugly Love 5/5 Nasza cena:
31,38 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ugly Love

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje...
Cienie zła 5/5 Nasza cena:
30,22 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie zła

Stare zbrodnie są jak drzewa. Głęboko zapuszczają korzenie. Podobno nie ma zbrodni idealnej. Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości. Ale dla pewnego mordercy...
Idealna terapeutka 4/5 Nasza cena:
38,67 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna terapeutka

Jesteś jej terapeutką. Ona jest twoją klientką, ale tutaj w lesie... Nic nie jest takie, jak się wydaje. Kristina jest odnoszącą sukcesy terapeutką, która pracuje w centrum Oslo. Z chłodnym profesjonalizmem, dzięki któremu dotarła na szczyt, pomaga klientom rozwiązywać ich życiowe problemy. Ale...
Siedem lat ciemności 4/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem lat ciemności

Mroczny, niepokojący i pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny z Korei Południowej! Siedem lat. Siedem lat, odkąd życie głównego bohatera, Sowona, wywróciło się do góry nogami. Siedem lat, odkąd po raz ostatni widział ojca, który wylądował w więzieniu. Siedem lat, odkąd miasteczko, w którym...
Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci 5/5 Nasza cena:
32,90 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić! Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno...
Mortalista 4/5 Nasza cena:
28,80 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
17,75 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2

Kiedy zbrodnia staje się punktem zapalnym niechcianych wspomnień… Jest czerwiec, gdy w wypadku samochodowym ginie dziennikarz śledczy Grzegorz Treter. Policja uznaje wydarzenie za tragiczny wypadek, jednak Baśka, córka zmarłego, uważa, że okoliczności śmierci jej ojca są co najmniej podejrzane....
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
77,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula