Diana Brzezińska

Diana Brzezińska to polska pisarka i prawniczka, a także zagorzała miłośniczka literatury. Specjalizuje się w pisaniu powieści kryminalnych, a podczas pracy pisarskiej wykorzystuje wiedzę, zdobytą w codziennym, prawniczym życiu zawodowym.

Brzezińska obecnie pełni rolę aplikantki radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. Jest zatrudniona w Kancelarii PRORETA Kostrzewska Pieniężny Kowalski. Zajmuje się sporządzaniem projektów pism procesowych; zdarza jej się też bywać zastępczynią swoich przełożonych i występować w charakterze obrońcy lub pełnomocniczki. W swoich książkach stara się rzetelnie przedstawiać rzeczywistość, którą poznała od podszewki. Brzezińska często i chętnie bierze udział w licznych szkoleniach i kursach dotyczących kryminalistyki, które poszerzają jej wiedzę w tym temacie. Dokształca się także samodzielnie i czyta także publikacje naukowe z tej dziedziny.

Diana Brzezińska jest autorką powieściowej serii kryminalnej o Adzie Czarneckiej i Krystianie Wilku. W ramach cyklu ukazały się następujące tytuły: "Będziesz moja", "Zaufasz mi" oraz "Obiecasz mi".

Już w pierwszym tomie czytelnicy mają okazję poznać parę głównych bohaterów: profilerkę Adę, która zaskakuje ostrymi komentarzami i wrodzoną oziębłością charakteru oraz podkomisarza Wilka - mężczyznę, który bez skrupułów podrywa każdą kobietę, niezależnie od tego, czy jest obecnie wolna, czy zajęta.

W "Będziesz moja" muszą razem rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw rudowłosych kobiet, którym morderca jeszcze przed śmiercią urządza przedziwną ceremonię.

W kolejnej powieści Ada wyjeżdża, by odreagować po ostatnim śledztwie, które bardzo kosztowało ją wiele zszarganych nerwów i złych emocji. Krystian jednak szybko ściąga ją z powrotem, by pomogła zespołowi przy serii podejrzanych samobójstw.

W "Obiecasz mi" wszystko wskazuje na to, że podkomisarz Wilk dopuścił się potwornej zbrodni. Czy wspólnie z Adą uda mu się zgłębić mroczny sekret i odkryć prawdę?