Zanim cię zapomnę

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
240
Rok wydania
2019
Promocja! Do końca pozostało:
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 24,14 zł
Audiobooki mp3
za 25,79 zł
Nasza cena: 22,14 zł 34,99 zł Taniej o: 37%

“Zanim cię zapomnę” Karoliny Głogowskiej i Katarzyny Troszczyńskiej to ciepła powieść obyczajowa, idealna na zimowe wieczory.

Osadzona w świątecznym klimacie historia zauroczy wszystkich miłośników wzruszeń oraz dobrego humoru.

Główna bohaterka powieści, Roma Świderska, niegdyś była uznaną aktorką filmową i teatralną. Nie narzekała na brak sławy, a wysoka pozycja w branży gwarantowała jej najlepsze role oraz uznanie reżyserów. Niestety tamte czasy odeszły już w zapomnienie. Roma coraz bardziej traci popularność i usiłuje ratować ją na wszelkie możliwe sposoby. By przypomnieć o sobie widzom, chwyta się każdej możliwej okazji, żeby wystąpić publicznie przed większym gronem ludzi. Z pomocą przychodzi jej menadżerka, która usiłuje pomóc Romie w odbudowaniu kariery i odzyskaniu dawnego statusu popularnej gwiazdy.

Niestety asystentka nie wybiera dla aktorki zbyt prestiżowych wydarzeń, a co gorsza często myli terminy i niedokładnie czyta zawierane umowy. Nie inaczej dzieje się w przypadku bożonarodzeniowego balu, który odbywa się w ramach akcji charytatywnej w nadmorskiej Łebie. Roma niefortunnie przyjeżdża do miejscowości kilka dni przed planowanym wydarzeniem, gdzie trafia do podrzędnego pensjonatu Villa Bryza. Zamiast noclegu w luksusowym hotelu bohaterka musi gnieździć się z właścicielką przybytku, Sonią, która z zasady nie pała sympatią do przyjezdnych. Nieoczekiwanie życie Romy zmieni się właśnie pod wpływem nowo poznanej kobiety i małego pensjonatu.


O autorce

Karolina Głogowska i Katarzyna Troszczyńska to znane polskim czytelnikom pisarki, które zasłynęły takimi bestsellerowymi tytułami, jak “Inna kobieta” oraz “Dwanaście życzeń”. Tworzą barwne powieści obyczajowe, w których proza i gorycz życia przeplatają się z wiarą w dobro i ciepłym humorem. Ten pisarski duet zapowiada, że ma do opowiedzenia jeszcze wiele historii. Najnowsza z nich, czyli “Zanim cię zapomnę” to znakomita lektura na świąteczny czas, pokazująca, że nawet w zwykłym miejscu można przeżyć niezwykłe zdarzenia.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W tym roku wydawnictwa wprost prześcigają się w książkach z motywem świątecznym, po raz pierwszy dałam się ponieść temu zjawisku i musze przyznać, że bardzo dobrze na tym wyszłam. Udało mi się poznać wiele ciekawych książek, które bardzo emocjonalnie pochwyciły mnie w swoje stronnicowe objęcia. Jedną z takich książek, którą zapamiętam na długo jest „Zanim Cię zapomnę” autorstwa Karoliny Głogowskiej i Katarzyny Troszczyńskiej. W swojej powieści ukazują, że życie jest zlepkiem wielu chwil i momentów, z których nie zawsze jesteśmy dumni. Czy cuda w dzisiejszym świecie naprawdę się zdarzają?

  Wspominałam o tym, że nie z każdego uczynku jesteśmy dumni, nie zawsze chcielibyśmy je zapamiętać, ponieważ jest nam najzwyczajniej wstyd. Czasami sumienie nie pozwala nam na to, aby zapomnieć, chcemy naprawić wyrządzone błędy, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie temu sprostać. Kiedy jesteśmy na piedestale, jesteśmy osobą publiczną z każdego czynu jesteśmy rozliczani. Nie liczy się to, czy ktokolwiek ma prawo nas oceniać. Czy tacy ludzie sami chcieliby żyć z takim piętnem wypisanym na twarzy i sercu? Zapewne nie, jednak znacznie prościej jest skupiać się na innych niż na samych sobie, prawda? Ludzie to istoty, które błądzą, starają się uczyć na własnych błędach, jednak bardzo ciężko jest im się zmienić. Nie nad wszystkim mamy kontrolę, nie wszystkiemu potrafimy sprostać. Czasami jesteśmy bezbronni wobec zdarzeń, które nie dzieją się z naszej winy, ale także nie bez jakiejś konkretnej przyczyny. Życie bez kontroli nie należy do łatwych, zwłaszcza kiedy chcielibyśmy cofnąć czas i spróbować inaczej rozegrać pewne wydarzenia. Jesteśmy ludźmi błądzimy między tym co słuszne, a tym co konieczne. Czasami nie potrafimy odnaleźć właściwego kierunku, jakby mgła naszła na nasze oczy uniemożliwiając obranie odpowiedniej drogi. Jeden błąd może kosztować zbyt wiele, aby spokojnie egzystować.

  „Zanim Cię zapomnę” jest powieścią obyczajową, w której główne role przypadają dwóm tak różnym od siebie kobietom. Dzieli je bardzo wiele, a co łączy?

  Pierwszą główną bohaterką jest sławna osobistość polskiego teatru i filmu, aktorka Nina Sobieraj. Kobieta intensywne lata kariery ma za sobą, wykorzystała je najowocniej jak potrafiła, jednak dziś mało, kto o niej pamięta. Niewielu ją kojarzy, zamiast wielkich scen stała się bywalczynią bali charytatywnych. Dawne chwile w blasku fleszy przeminęły bezpowrotnie, dziś jest zaledwie cieniem rozpoznawanej niegdyś kobiety. Jej obecne życie polega na byciu gościem na wielu okazjonalnych pokazach, czy balach charytatywnych. Młodość przeminęła, a wraz z nią szansa na rozwój i aktorskie propozycje. Zmarszczki niekoniecznie dobrze prezentują się w kadrze, a refleks i nie do końca domagające zdrowie, stają się zbyt dostrzegalne na deskach teatru. W pewnym stanie należy już tylko starzeć się z wdziękiem i bywać na salonach, aby chociaż odrobinę przypomnieć o sobie. Nina wydaje się być dość zdystansowaną osobą, która żyje minionymi latami świetności. Jest bardzo wyniosła, a do tego krytycznie ocenia będących blisko niej ludzi. To jednak nie do końca Nina Sobieraj, w domowym zaciszu okazuje zupełnie inną twarz. Rozpamiętuje to, co straciła, żyje minionymi wydarzeniami, które wydają się już być takie odległe. Zgorzkniała kobieta, która rozpamiętuje to, co przeminęło, zamiast rozejrzeć się za tym, co jej pozostało, co może zyskać. Jednak, czy to prawdziwa twarz sławnej niegdyś aktorki? Każdy z nas ubiera czasem na swą twarz maskę, która ma nam pomóc ukrywać się przed tym, co jest dla nas nie do końca korzystne, czy nam dobrze znane. Jeśli czujemy się niepewnie to ta maska sprawia, że czujemy się bezpieczniejsi i mniej podatni na zranienia. Kto zatem lepiej ma wytrenowane zachowania na różną okazję niż aktorka?

  Nina otrzymała więc zaproszenie do Łeby na pewien bal charytatywny, które przyjęła, jednak nie do końca wszystko idzie po jej myśli. Dwudziestego grudnia pojawiła się w Łebie, jednak nie została zakwaterowana w luksusowym hotelu, jak przypuszczała, ale do Willi Posejdon, która nie do końca była tym, na co kobieta liczyła. Wszędzie daje się wyczuwać klimat i zapach zbliżających świąt, jednak aktorka nieszczególnie za nimi przepada.

  Właścicielką willi jest czterdziestoletnia singielka, która zaczęła tracić serce do prowadzenia własnego biznesu. Sonia jest kobietą poukładaną, nie zrzuca wszystkiego na swoich pracowników, stara się być obecna i angażować w biznes, jednak od pewnego czasu czuje się wypalona. Marzenie, którym było prowadzenie własnego pensjonatu stało się dla niej pewnego rodzaju pułapką. Sonia zaczęła nawet myśleć o sprzedaży willi, dawniej uwielbiała to miejsce, oddawała temu całe swoje serce, teraz pozostała jej tylko praca. Chociaż sama dawała innym to czego potrzebowali, wygodę, schronienie, dobre słowo przed frustracjami życia codziennego, sama zaczęła je odczuwać. Goście bywają różni, jedni bardziej sympatyczni inni mniej, kiedy spotkała Ninę Sobieraj, okazało się, że kobiety nie do końca potrafią się ze sobą dogadać. Każda z nich zachowała względem drugiej pewnego rodzaju dystans, nie wiedząc, czego tak naprawdę można się spodziewać po tej drugiej. Te kilka świątecznych dni spędzonych w Wilii Posejdon sprawi, że panie przekonają się, że z wzajemnej relacji bardzo wiele można wynieść. Czasem nawet o wiele więcej niżby się przypuszczało. Sonia oprócz niezwykle pracowitego okresu zostanie wystawiona na kolejną próbę, braki kadrowe sprawią, że się podłamie, gości tłum, święta za pasem, a ona czułą się, jakby spadło na nią wiadro lodowatej wody. Święta to czas cudów, czy właścicielka pensjonatu doczeka się swojego? Czy Sonia poradzi sobie z kolejnymi kłopotami, czy zdecyduje sprzedać swoje dawne marzenie? Jaką próbę będą musiały przejść kobiety i czego się nauczą? Nic nie dzieje się przecież bez przyczyny, na każdego przyjdzie odpowiedni czas i miejsce, prawda?

  „Zanim Cię zapomnę” jest powieścią obyczajową, która przeniesie czytelnika w świąteczny czas nad morze, które także potrafi być magiczne. Autorki chciały przedstawić w książce wzruszającą i piękną historię o tym, że czasami wybory, których jesteśmy zmuszeni dokonać nie są dla nas łatwe. Często bowiem są zbyt trudne, aby bez większych rozmyślań bylibyśmy gotowi je podjąć. Niejednokrotnie stawiamy dobro innych ponad własne, tylko czy można tak robić przez całe swoje życie? Każdy wybór i podjęta przez nas decyzja rzutuje na całe nasze życie, a konsekwencje bywają zgubne w skutkach.

  Każdy ma prawo do pogubienia się w życiu, nie ważne, czy jest to stateczna i podziwiana aktorka, czy ciężko pracująca kobieta sukcesu, którą wszyscy tak postrzegają. Czasami każdy z nas potrzebuje pomocy i dobrego słowa, które potrafi zdziałać cuda.

  „Zanim Cię zapomnę” to także opowieść o przyjaźni, która potrafi się narodzić w zupełnie niecodziennych sytuacjach, o wartości rodziny ponad codzienną pogonią przez życie. Autorki swoją powieścią nastrajają czytelnika do wielu rozważań, jak to w święta bywa rozliczamy samych z siebie z tego, jak spędziliśmy ten rok, co udało nam się zmienić, a czego jeszcze nam zabrakło. Czy wokół nas byłby ktoś, kto podałby nam pomocną dłoń, kiedy sytuacja by tego wymagała?

  „Zanim Cię zapomnę” to bardzo emocjonująca książka warta uwagi, nie jest romansem, chociaż ukazuje w pewien sposób czym jest miłość i jakie ma znaczenie w życiu człowieka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie każda świąteczna książka potrafi mnie tak wzruszyć. Tej się udało.

  Sonia prowadzi klimatyczny pensjonat w Łebie. Mimo, że spełnia swoje marzenie, ma wrażenie że ją to przerasta. Nie ma rodziny, ukochanego mężczyzny, nawet zwierzaka. Całe życie i energię poświęca pensjonatowi. Może czas na zmiany?

  Okres świąteczny to zawsze czas wytężonej pracy. Wszystkie pokoje są zajęte. Jednym z gości pensjonatu jest znana aktorka, była gwiazda teatru i telewizji. W obliczu problemów, z którymi przyjdzie im się zmierzyć przez te kilka wspólnych dni, kobiety nawiążą przyjazne relacje i zaczną darzyć się zaufaniem.

  Czy ich drogi krzyżują się przypadkowo? Co może łączyć samotną właścicielkę pensjonatu z gasnącą gwiazdą telewizji? Czy krucha relacja dwóch kobiet przetrwa wyjawione niespodziewanie sekrety sprzed lat?

  To ogromnie wzruszająca, choć dość krótka opowieść, którą czyta się lekko, mimo poruszanych w niej trudnych tematów. O przemijaniu i o chorobie, o marzeniach i trudnych wyborach, samotności i bezsilności. Jeśli zastanawiacie się z jaką książką spędzić święta, to zapraszam Was do klimatycznego pensjonatu Posejdon w ośnieżonej Łebie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Biorąc do ręki książkę "Zanim Cię zapomnę" nie spodziewałam się, że Autorki zaserwują mi tyle emocji. To była bardzo fajna, nieprzesłodzona świąteczna ale również życiowa opowieść. Jest to mocno kobieca książka nie dlatego, że napisana przez dwie kobiety, ale dlatego, że one w tej historii najnormalniej w świecie dominują. I nie chodzi mi tu też o dominację nad mężczyznami. Jest tu sporo różnorodnych bohaterek (mężczyźni również, ale bardziej na drugim planie). Ten zabieg baaardzo mi się podobał. Myślę, że dzięki temu każda z nas odnajdzie tutaj cząstkę siebie. Klimat świąt jest tu wspaniale oddany więc jeśli szukacie ciepłej ale i wzruszającej historii pełnej zwykłych ludzi ze zwykłymi radościami i smutkami to "Zanim Cię zapomnę" jest strzałem w dziesiątkę. Ja czuję się usatysfakcjonowana.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Inna kobieta 4/5 Nasza cena:
28,59 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inna kobieta

Ona, on, ona. Bo w życiu nic nie jest czarno-białe... Dwie kobiety. Żona i kochanka. Różni je wiele. Poglądy, charakter, styl życia. Inaczej widzą też mężczyznę, którego kochają. Po czyjej stanąć stronie? Żony, z którą ON ma przeszłość i dzieci? Czy może kochanki, która daje mu to, czego dawno nie...
Dwanaście życzeń 4/5 Nasza cena:
23,61 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwanaście życzeń

Dagna to młoda dziewczyna z małej miejscowości, której bardzo się wstydzi. Pracuje w telewizji i choć w swoim programie przekonuje widzów o magii rodzinnych świąt, sama nie ma zamiaru odwiedzać rodziców. Jej plany legną jednak zmianie, gdy szef przydzieli jej zadanie przygotowania reportażu o...
eBook Dwanaście życzeń mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,86 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dwanaście życzeń mobi epub

Dagna to młoda dziewczyna z małej miejscowości, której bardzo się wstydzi. Pracuje w telewizji i choć w swoim programie przekonuje widzów o magii rodzinnych świąt, sama nie ma zamiaru odwiedzać rodziców. Jej plany legną jednak zmianie, gdy szef przydzieli jej zadanie przygotowania reportażu o...
eBook Inna kobieta mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,86 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Inna kobieta mobi epub

Ona, on, ona. Bo w życiu nic nie jest czarno-białe... Dwie kobiety. Żona i kochanka. Różni je wiele. Poglądy, charakter, styl życia. Inaczej widzą też mężczyznę, którego kochają. Po czyjej stanąć stronie? Żony, z którą ON ma przeszłość i dzieci? Czy może kochanki, która daje mu to, czego dawno nie...
Audiobook Dwanaście życzeń mp3 0/5 Nasza cena:
25,79 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Dwanaście życzeń mp3

Dagna to młoda dziewczyna z małej miejscowości, której bardzo się wstydzi. Pracuje w telewizji i choć w swoim programie przekonuje widzów o magii rodzinnych świąt, sama nie ma zamiaru odwiedzać rodziców. Jej plany legną jednak zmianie, gdy szef przydzieli jej zadanie przygotowania reportażu o...
Audiobook Inna kobieta mp3 0/5 Nasza cena:
25,79 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Inna kobieta mp3

Ada jest samotną matką czteroletniej Tosi. Jakiś czas temu rozwiodła się z mężem alkoholikiem. Nowa szefowa wykorzystuje Adę do pisania sprzecznych z etyką dziennikarską artykułów, a były mąż z radością wytyka jej każde potknięcie. Codzienną rutynę kobiety przerywa w końcu namiętny romans z...
Pastrami 5/5 Nasza cena:
19,92 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pastrami

Malcolm xD jest najbardziej nieznanym człowiekiem w Polsce, a jego debiutancka powieść robi furorę na rodzimym rynku literackim. Zdobyła nie tylko uznanie czytelników, ale i przychylność krytyków literackich. Dla wszystkich „analogowych” odbiorców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z internetową...
Dom na Klifie 0/5 Nasza cena:
22,47 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom na Klifie

Brawurowy powrót autorki Apartamentu w Paryżu. Ocean, dzikie róże na wydmach i wspaniały Dom na Klifie wznoszący się na szczycie urwiska Sconset w Nantucket. Wyblakłe strony księgi gości skrywają fascynujące historie mieszkańców pensjonatu i niejedną tajemnicę. Lecz z biegiem czasu targany morskim...
Wczoraj 4/5 Nasza cena:
17,16 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wczoraj

To brzmi jak przepis na thriller doskonały: intrygująca zagadka kryminalna, mroczne sekrety i rzeczywistość niczym żywcem wyjęta z powieści science-fiction... O ten debiut zabijali się brytyjscy wydawcy! Claire to monoska. Podobnie jak trzy czwarte Brytyjczyków jej pamięć krótkotrwała obejmuje...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula