Ciche dni

Autor:

Abbie Greaves

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 15
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Format
13.0 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
320
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,41 zł
Nasza cena: 28,11 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Milczenie jest złotem, ale czasem może prowadzić do tragedii. Jakie skutki może mieć brak komunikacji w związku i czy istnieje możliwość naprawienia wyrządzonych szkód? Poznaj intymny portret niepozornego małżeństwa.

Maggie i Frank prowadzą spokojne, szczęśliwe życie, a ich dom jest pełen miłości. Są ze sobą zgodni i rozumieją się bez słów. W każdym razie tak są widziani przez przyjaciół i sąsiadów. Nikt nie wie o tym, że idealne małżeństwo od pół roku nie zamieniło ze sobą ani jednego słowa. Mimo wspólnych posiłków przy rodzinnym stole i spania w jednym łóżku prowadzą życie pełne niezręcznego milczenia i niezrozumienia.

Maggie traci siły i cierpliwość do ciszy, która stała się nieodłączną częścią jej codzienności. Kiedy Frank odkrywa nieruchome ciało żony, leżące na kuchennej podłodze, zmuszony zostaje do podjęcia działań. Maggie trafia do szpitala, gdzie zapada w śpiączkę farmakologiczną, pod czujnym okiem lekarzy. Ma szansę odzyskać przytomność, ale pewnym jest, że nigdy już nie będzie tą samą osobą.

Czemu Frank postanowił żyć w absolutnej ciszy? Wbrew swoim przekonaniom, wiedziony jedynie silną miłością, postanawia wyjawić mroczny sekret, który skrywał przez ostatnie miesiące. Czy prawda zdoła ocalić ich małżeństwo? Czy uzyska przebaczenie żony, która próbowała popełnić samobójstwo z jego powodu? Frank zrobi wszystko, by idealny obraz rodziny, który ukazywali ludziom, stał się rzeczywistością. Pozostała jedynie nadzieja.


O książce

Niesamowicie dojrzały i zaskakujący debiut. Nie mogę się doczekać kolejnej książki Abbie Greaves!

Jojo Moyes


O autorce

"Ciche dni" są emocjonującym i poruszającym debiutem Abbie Greaves. Na każdej stronie książki autorka pokazuje, jak wielkie znaczenie mają nawet najdrobniejsze gesty i najprostsze słowa. Napisana przez nią powieść jest wyjątkowo prawdziwa i dojrzała. Wielokrotnie wzrusza czytelnika i zręcznie gra na szerokim wachlarzu jego emocji. "Ciche dni" doskonale ukazują efekty zaniedbania uczucia w związku.

Recenzje (15)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Emocjonujący debiut Abbie Greaves. Zaskakująca, słodko-gorzka historia dojrzałej miłości. Opowieść o milczeniu i bólu, jaki może przynieść...

  💜

  Szczęśliwe małżeństwo z długim stażem spotyka ogromna tragedia. Frank i Maggie pogrążają się w rozpaczy. Cierpienie oraz poczucie winy sprawiają, że mężczyzna zamyka się w sobie i przestaje rozmawiać z żoną. Przeraźliwa cisza i dręcząca samotność prowadzi Maggie do próby samobójczej. Frank wstrząśniety dramatyczną decyzją ukochanej kobiety, postanawia wyjawić jej powód półrocznego milczenia i zawalczyć o pogrążoną w śpiączce farmakologicznej żonę.

  Książka wywarła na mnie piorunujące wrażenie. To powieść utrzymana w niesamowicie subtelnej i delikatnej narracji, budząca jednocześnie szereg rozmaitych emocji. Podzielona na dwie części "Jej milczenie" i "Jego milczenie". Wzruszająca i poruszająca swoją prawdziwością, bolesna historia, ukazująca miłość i walkę.., która pomimo ogromnego zaangażowania, nie zawsze może zostać wygrana. Zestawienie szczęśliwych chwil z dreczącym przeczuciem nadchodzącej katastrofy, sprawiło, że nie mogłam się oderwać. Odczuwałam obawę o dalsze losy głównych postaci, wiedząc jednocześnie o nieuchronności dramatu, jaki musi się rozegrać. Dawno nie czułam, tak silnej więzi z bohaterami. Bardzo dobrze skonstruowane, realistyczne postaci, tak prawdziwe z wszelkimi ludzkimi słabościami, że ich historia zostanie ze mną przez dłuższy czas. Jestem pod wrażeniem debiutu autorki i z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnej powieści. Zdecydowanie polecam, jeśli tylko będziecie mieli okazję, sięgnijcie po "Ciche Dni".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ciche dni w związku? Nie ma chyba pary, która przynajmniej nie spotkała się z tym określeniem nie mówiąc już o tych, czy w danym przypadku też ciche dni się pojawiają. Niestety, panuje przekonanie, że takie ciche dni są najlepszym sposobem rozwiązywania konfliktów, że są dużo lepsze, niż gwałtowne kłótnie z tłuczeniem talerzy włącznie. Okazuje się jednak, ze nic bardziej mylnego, zaś ciche dni mogą … zabić. I to nie tylko naszą miłość. Wspomniane ciche dni są popularnym określeniem zjawiska nazywanego w psychologii ostracyzmem społecznym. Polega ono na drastycznym ograniczaniu kontaktów z drugą osobą, zarówno częstości oraz ich jakości. W efekcie żyjemy razem, ale jednak osobno, nie odzywając się, unikając jakiegokolwiek werbalizowania swoich emocji. W ten sposób inicjujący ciche dni chce niejako ukarać drugą osobę, ale też zyskać na czasie potrzebnym do uspokojenia się, odzyskania kontroli nad własnym wzburzeniem. Tyle tylko, że taka forma jest wyrazem braku umiejętności komunikacyjnych, a jako jeden ze sposobów zarządzania konfliktem, nie sprawdza się wcale.

  Co się stało, że owe ciche dni pojawiły się w małżeństwie Maggie i Franka? Dlaczego związek z czterdziestoletnim stażem, w którym małżonkowie pomimo upływu lat naprawdę wydają się darzyć się miłością, może rozpaść się przez milczenie? I co najważniejsze czy tragedia do której brak umiejętności komunikacyjnych doprowadził, ma szanse na szczęśliwe zakończenie przynajmniej tym razem? Przekonamy się o tym dzięki lekturze wzruszającej powieści obyczajowej pt. „Ciche dni”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA powieść autorstwa Abbie Greaves to gwarantująca niezwykle silne emocje, ale i skłaniająca do refleksji nad sobą i własnym związkiem i macierzyństwem lektura, od której nie sposób się oderwać. Być może niektórzy czytelnicy odnajdą na stronach książki siebie, być może w naszym otoczeniu znajduje się ktoś, kto książkę tę powinien przeczytać. Może stać się ona również bodźcem do dyskusji na temat wychowania dzieci, a także funkcjonowania w związku i komunikowania się.

  Autorka przedstawia nam najgorszą chyba sytuację w małżeństwie, kiedy ciche dni przeradzają się w tygodnie, a nawet miesiące. Maggie i Frank nie rozmawiają ze sobą od pół roku, choć wspólnie spożywają posiłki i funkcjonują w przestrzeni domowej. Pewnego dnia Frank zamilkł i żadne prośby Maggie nie pomogły, nie zmusiły go do przemówienia czy jakiegokolwiek wyjaśnienia. W tej sytuacji nie dziwi nawet dramatyczny krok kobiety, która usiłuje popełnić samobójstwo, łykając tabletki. Trafia do szpitala, gdzie zostaje wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej, a diagnozy nie są przychylne. Nawet jeśli odzyska przytomność, to prawdopodobnie niedotlenienie poczyniło spustoszenie w jej organizmie, zatem może nigdy nie wrócić do pełnej sprawności. Dopiero widok żony, która w desperacji sięgnęła po śmierć, skłania mężczyznę do mówienia.

  Długie godziny spędzone przy szpitalnym łóżku Maggie, stają się okazją nie tylko do opowieści o ich wspólnym życiu, ale też do rachunku sumienia. Okazuje się, że przyczyną milczenia Franka jest ciążące mu poczucie winy i tajemnica, którą pieczołowicie przechowywał. Niestety, nie był jedyny – również Maggie żyła z pewnymi sekretami, które powoli zatruwały ją samą i związek. Frank poznaje je dzięki dziennikowi, który kobieta zaczęła prowadzić odliczając dni do planowanej śmierci. Zarówno swego rodzaju spowiedź Franka, jak i lektura zapisków Maggie daje nam pełen obraz małżeństwa, które nie wykształciło w sobie umiejętności rozmowy, w tym rozmowy o emocjach, tych pozytywnych, jak i negatywnych. Problemy z wychowaniem córki jeszcze ten brak kompetencji komunikacyjnych podkreślały, a strategia, którą obrało małżeństwo, czyli ucieczki w ciszę, okazała się jedną z najgorszych…

  Lektura tej doskonale skonstruowanej powieści, która mimo niewielkiej objętości kryje w sobie olbrzymi ładunek emocji, z pewnością nie pozostanie zapomniana. Doskonale nakreśleni bohaterowie, a właściwie ich emocje, przedstawienie sytuacji z perspektyw zarówno Franka, jak i Maggie, a wreszcie dramatyczna walka o żonę – taka powieść zasługuje na uznanie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Moja mama zawsze mi powtarza, że w związku nie ma nic gorszego niż ciche dni. Sama podchodzę do tego stwierdzenia z lekkim przymrużeniem oka, wierząc, że czasami jeden wieczór czy nawet cały dzień spędzony w milczeniu nie wywróci całego życia czy całej relacji do góry nogami. A gdyby to milczenie trwało pół roku? Czy można z kimś mieszkać, jeść kolacje, wspólnie żyć, nie zamieniając ani słowa? To właśnie ten temat nakłonił mnie do sięgnięcia po nową książkę Abbie Greaves.

  Rozpoczynając „Ciche dni” liczyłam nie tylko na to, że faktycznie poznam zajmującą i poruszającą historię, ale także zakładałam, że zrozumiem, co doprowadziło bohaterów do okresu milczenia. Wydawało mi się, że na stronach powieści rozegrają się wydarzenia niezwykłe i emocjonalne, a oprócz dramatów pojawi się również nieco sekretów. A takiej mieszance nie potrafię się oprzeć.

  Pierwsze rozdziały nie wskazywały jednak na to, by ta powieść miała zmienić moje życie, czy chociażby postrzeganie pewnych spraw. Czytało mi się całkiem lekko i dość przyjemnie, ale zaangażowanie w lekturę było niewielkie. Nie jestem natomiast pewna, kiedy nastąpił ten moment przełamania, gdy rzeczywiście historia mnie zaintrygowała i przyciągnęła jak magnes. Nagle po prostu poczułam, że w tej opowieści kryje się o wiele więcej, a to milczenie to tylko cisza przed burzą.

  „Ciche dni” to opowieść o niezwykłej przygodzie, jaką jest małżeństwo. O wszystkich wspólnych chwilach, wzlotach i upadkach, trudnych decyzjach, błędnych krokach oraz konieczności dokonywania wyborów. Ale to także historia o zaufaniu i potrzebie dzielenie się z drugą osobą refleksjami i problemami. Ta historia została tutaj opowiedziana dwoma głosami, z punktu widzenia męża i z perspektywy żony.

  Ta książka to lekcja życia. Piękna i smutna opowieść o tym, że każdy z nas potrzebuje czegoś innego i inaczej postrzega świat. Ma prawo do zmiany zdania i błędów. Graeves oferuje czytelnikom dojrzałą i emocjonalna historię o wspólnym i pięknym życiu, w którym znalazło się jednak miejsce dla tragedii. Czy można było jej uniknąć? Cóż, nie wiadomo. Jesteśmy tylko ludźmi…

  „Ciche dni” czyta się niespiesznie, w pochyleniu nad problemami bohaterów i z miejscem na własne refleksje. Autorka zdaje się prowadzić nas tym szlakiem milczenia przez całą opowieść. Niewiele w niej dialogów, dużo miejsca na przeżywaniu w środku.

  Podczas lektury nasunęło mi się wiele pytań dotyczących związków i relacji. Otrzymałam sporo materiału do przepracowania. Książka Abbie Greaves zmusza do myślenia i stawienia czoła temu, co kłębi się w naszych umysłach i sercach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co może przeżyć małżeństwo? Dlaczego nastały ciche dni? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce. Wcale nie są one takie oczywiste. . . Wciąż rozmyślam o tym,co spotkało Maggie i Franka...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Macie chrapkę na niezwykle dojrzałą i przesiąkniętą emocjami książkę obyczajową?

  „Ciche dni” autorstwa Abbie Greaves wzbudziły moje zainteresowanie, gdy tylko pojawiły się w zapowiedziach wydawniczych. Uwielbiam historie ukazujące intymne portrety małżeństw. Maggie i Frank spędzili ze sobą czterdzieści lat. Ich związek przechodził wzloty i upadki, ale nigdy nie zwątpili w wzajemną miłość. I nagle Frank z dnia na dzień przestał się odzywać. Dlaczego postanowił skryć się za murem milczenia? Dopiero zakończenie powieści daje nam odpowiedź na to nurtujące pytanie. Zatem trzeba uzbroić się w cierpliwość i pozwolić, by główni bohaterowie przedstawili nam tę przejmującą historię.

  W „Cichych dniach” nie wpadniecie w wir zawrotnej akcji, ale niewątpliwie zasmakujecie prawdziwej prozy ludzkiego życia. Wraz z Frankiem przejdziecie przez najważniejsze wydarzenia w jego egzystencji. Pierwsza miłość, pierwsze bolesne niesprawiedliwości losu, pierwsze najszczęśliwsze chwile. Zdecydowanie nie jest to przesłodzona historia, wręcz przeciwnie, dotyka trudnych tematów kształtowanych przez szarą i brutalną rzeczywistość. Choć powieść skupiła się również na pięknych i pozytywnych chwilach z życia bohaterów, tego smutku jest zdecydowanie więcej. Momentami wręcz mnie przytłaczał. Warsztat pisarski autorki jest silnie emocjonalny, dlatego też wraz z Maggie i Frankiem zamartwiałam się z powodu trosk i cieszyłam się z drobnych sukcesów.

  Przedstawiona historia w pewien subtelny sposób sygnalizuje jak brak szczerych rozmów w małżeństwie wpływa na jego jakość. Czasami trudno rozmawiać o tłumionych emocjach, lecz bez wątpienia warto spróbować i otworzyć się na drugą osobę. Po co skazywać się na samotność, skoro przy Twoim boku trwa kochający partner? Miłość zniesie niemal wszystko, jednak bywa niewystarczająca, gdy do związku wkradają się kłamstwa i sekrety.

  Choć smutek tej historii nieco mnie przygnębił, ogólnie jestem bardzo usatysfakcjonowana z lektury. Wyraziści bohaterowie na długo pozostaną w mojej pamięci, a ich przewrotne losy prawdopodobnie okażą się dobrą lekcją na przyszłość.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 9 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Dwa dni w Paryżu 5/5 Nasza cena:
31,58 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwa dni w Paryżu

Paryż jest zawsze dobrym pomysłem, nawet jeśli nic nie idzie zgodnie z planem Zanim zdążyła się zastanowić, weszła do biura podróży i kupiła dwa bilety. To zupełnie nie w stylu Nell! Dwa dni w Paryżu, pierwsza szalona decyzja w jej życiu… Tylko że spełnia się najgorszy scenariusz i Nell zostaje...
Pamiętnik szeptuchy. Dni Mocy. Tom 1 5/5 Nasza cena:
32,40 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pamiętnik szeptuchy. Dni Mocy. Tom 1

Kiedy drogi za bardzo się plączą, trzeba się zatrzymać, by znaleźć tę właściwą Chropowata niebieska okładka, ledwie widoczny rysunek jaskółki i jedno słowo: Milda. Natasza nie ma pojęcia, dlaczego siwa zielarka Salma podarowała jej ten stary pamiętnik. Wręczając go, szeptucha powiedziała tylko:...
Kolejne 365 dni 4/5 Nasza cena:
27,37 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolejne 365 dni

Ciężarna Laura zostaje postrzelona. Najlepsi lekarze walczą o życie kobiety. Jej mąż, głowa sycylijskiej mafii, musi podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu - kogo ocalić: ukochaną czy ich dziecko... Jakiego wyboru dokona Massimo? Czy życie bez Laury będzie miało dla niego jeszcze sens? Czy...
365 dni 4/5 Nasza cena:
24,63 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

365 dni

Obrzydliwie romantyczna, skrajnie prawdziwa i inspirująca.... Laura wraz ze swoim chłopakiem Martinem i dwójką przyjaciół wyjeżdżają na wakacje na Sycylię. Drugiego dnia pobytu – w swoje dwudzieste dziewiąte urodziny, dziewczyna zostaje porwana. Porywaczem okazuje się głowa sycylijskiej rodziny...
Wszystkie nasze dni 4/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie nasze dni

Nina ma wiele szczęścia i robi w życiu to, co naprawdę kocha. Zamiłowanie do piękna i harmonii, wrodzony talent organizacyjny oraz dyplom z zarządzania pozwalają jej unikać monotonii i nudy. Kobieta prowadzi własną firmę, organizując przyjęcia weselne, jednak obowiązki i pośpiech potwierdzają pewną...
Nowe czasy. Przeminą smutne dni 5/5 Nasza cena:
29,89 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe czasy. Przeminą smutne dni

Nowa Huta lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia zaczyna podupadać gospodarczo. Coraz trudniej o stabilne zatrudnienie, prywatni przedsiębiorcy wyzyskują pracowników, w obywateli uderzają zarówno wielkie afery gospodarcze, jak i drobni oszuści poszukujący łatwego zarobku. W tym chaotycznym...
Dni wypełnione słońcem 5/5 Nasza cena:
30,26 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dni wypełnione słońcem

Gościnne progi Neon Café zapraszają. Odwiedź miejsce, które oferuje wszystko, o czym marzysz. Powita Cię ktoś, kto nie tylko realizuje każde, nawet najbardziej wyszukane zamówienie, lecz potrafi wsłuchiwać się w ludzkie serca i opowieści. A jest ich wiele, bo przytulna atmosfera tej niewielkiej...
Zestaw 2 książek: 365 dni + Ten dzień 5/5 Nasza cena:
49,28 zł 79,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 2 książek: 365 dni + Ten dzień

Zestaw dwóch bestsellerowych książek Blanki Lipińskiej "365 dni" to romans łączący w sobie elementy powieści sensacyjnej i erotycznej. Młoda kobieta zostaje uprowadzona przez mafijnego bossa. Ma 365 dni, aby go pokochać. "Ten dzień" Ten dzień to sequel bestsellerowej powieści 365 dni...
Zestaw 3 książek: 365 dni, Ten dzień, Kolejne 365 dni 5/5 Nasza cena:
76,65 zł 119,79 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 3 książek: 365 dni, Ten dzień, Kolejne 365 dni

Zestaw trzech książek bestsellerowej serii "365 dni" autorstwa Blanki Lipińskiej. Pełna erotyzmu i sensacyjnych zwrotów akcji powieść o losach Laury Biel porwanej przez szefa sycylijskiej mafii, która porównywana jest do światowego bestsellera "50 twarzy Greya”, podbiła serca polskich kobiet.
Bezsenne noce senne dni 5/5 Nasza cena:
28,27 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bezsenne noce senne dni

I ja mam z tym człowiekiem dożyć końca swoich dni? O nie! Muszę zmienić moje życie. Muszę zapewnić sobie radosną późną starość. Żadnych mężczyzn! Wywodząca się z ziemiaństwa Ewelina popełniła mezalians, wiążąc się z chłopakiem urodzonym na wsi. Co prawda podobnym do Roberta Redforda, ale – jak...
Szampańskie dni 0/5 Nasza cena:
31,09 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szampańskie dni

To brawurowa opowieść o tym, jak Francisco Oller z niczego zbudował imperium - słynną fabrykę korków do szampana. Niezwykła - nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa - historia młodego Katalończyka bez grosza przy duszy, który na obcej francuskiej ziemi stał się przemysłowcem pełną gębą; losy...
Tamte dni, tamte noce 4/5 Nasza cena:
22,04 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tamte dni, tamte noce

Tamte dni, tamte noce („Call Me by Your Name”) to historia nagłego i intensywnego romansu między dorastającym chłopcem a gościem jego rodziców w letnim domu we Włoszech. Obaj są zaskoczeni wzajemnym zauroczeniem i początkowo każdy z nich udaje obojętność. Ale w miarę jak mijają kolejne niespokojne...
Wybrane bestsellery
Nie zadzieraj z nim. Bezwzględna gra. Tom 1 0/5 Nasza cena:
30,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie zadzieraj z nim. Bezwzględna gra. Tom 1

Wszystko zależy od wygranej. Agencja upadnie, jeśli Dekker Kincade zawiedzie. A rodzinna firma to jedyne, co ojciec może przekazać dziewczynie i jej trzem siostrom. Co prawda one wciąż się ze sobą kłócą, ale też bardzo się kochają i są gotowe wiele dla siebie poświęcić. Zwłaszcza że z ojcem wcale...
Informatyka. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
45,81 zł 50,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Informatyka. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Informatyka. Zakres podstawowy. Klasa 3 to kolejna część serii skłaniającej do samodzielnego szukania rozwiązań i zachęcającej uczniów do ciągłego rozwijania umiejętności pisania programów. Zawiera atrakcyjne infografiki, które odwołują się do sytuacji z życia uczniów, porządkują zdobyte...
Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych 5/5 Nasza cena:
36,81 zł 40,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych

W czytelny i przyjazny sposób kształci wiele kluczowych, przydatnych w życiu codziennym kompetencji z zakresu przedsiębiorczości za pomocą elementu W praktyce. Ułatwia zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce dzięki takiemu elementowi, jak Przykład. Kształci krok po kroku umiejętność wykonywania...
Geografia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
19,17 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geografia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Geografia Karty Pracy Ucznia 3 Liceum I Technikum zakres podstawowy.
Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony 0/5 Nasza cena:
39,78 zł 44,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik ściśle dopasowaliśmy do wiedzy i umiejętności absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Dawkujemy w nim wiedzę tak, żeby uczniowie mieli wystarczająco czasu na jej przyswojenie. Po każdym fragmencie teorii mogą sprawdzić jej zrozumienie, rozwiązując specjalnie dobrane zadania. Książka...
Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie wielu aktualnych zagadnień dotyczących naszego kraju. Ułatwia...
Złamana duma. The Camorra Chronicles. Tom 3 5/5 Nasza cena:
30,38 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złamana duma. The Camorra Chronicles. Tom 3

Trzeci tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych""! Dwie rodziny mafijne, które nigdy nie będą już takie same. Remo Falcone – capo Camorry – jest spragniony zemsty. Chce zadać cios oddziałowi z Chicago tam, gdzie zaboli najbardziej. Ma zamiar porwać pannę młodą w dniu jej ślubu. Naruszyć to, co...
Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej 0/5 Nasza cena:
20,01 zł 20,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej

NOWA EDYCJA 2021-2023 Podręcznik „Żyję i działam bezpiecznie” jest przeznaczony dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. Kształci nawyki ratownicze dzięki praktycznym wskazówkom, czytelnym zdjęciom i przejrzystym instrukcjom postępowania. Oswaja z sytuacjami kryzysowymi poprzez ich szczegółowe...
Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
34,11 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 1, obejmujący Młodą Polskę, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są podzielone na czytelnie oznaczone...
Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
42,21 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum 0/5 Nasza cena:
49,41 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Przedstawia najbardziej aktualne informacje na ponad 300 czytelnych mapach. Poszerza wiedzę o współczesnym świecie, wykorzystując wykresy i diagramy. Ułatwia przygotowanie do matury dzięki mapom zgodnym z wymaganiami nowej podstawy programowej. Zapewnia pełną realizację programu nauczania...
Chemia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
22,41 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chemia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Maturalne karty pracy. Chemia. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Liceum i technikum.
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula