Ciche dni

Autor:

Abbie Greaves

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Format
13.0 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
320
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,65 zł
Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł Taniej o: 40%

Milczenie jest złotem, ale czasem może prowadzić do tragedii. Jakie skutki może mieć brak komunikacji w związku i czy istnieje możliwość naprawienia wyrządzonych szkód? Poznaj intymny portret niepozornego małżeństwa.

Maggie i Frank prowadzą spokojne, szczęśliwe życie, a ich dom jest pełen miłości. Są ze sobą zgodni i rozumieją się bez słów. W każdym razie tak są widziani przez przyjaciół i sąsiadów. Nikt nie wie o tym, że idealne małżeństwo od pół roku nie zamieniło ze sobą ani jednego słowa. Mimo wspólnych posiłków przy rodzinnym stole i spania w jednym łóżku prowadzą życie pełne niezręcznego milczenia i niezrozumienia.

Maggie traci siły i cierpliwość do ciszy, która stała się nieodłączną częścią jej codzienności. Kiedy Frank odkrywa nieruchome ciało żony, leżące na kuchennej podłodze, zmuszony zostaje do podjęcia działań. Maggie trafia do szpitala, gdzie zapada w śpiączkę farmakologiczną, pod czujnym okiem lekarzy. Ma szansę odzyskać przytomność, ale pewnym jest, że nigdy już nie będzie tą samą osobą.

Czemu Frank postanowił żyć w absolutnej ciszy? Wbrew swoim przekonaniom, wiedziony jedynie silną miłością, postanawia wyjawić mroczny sekret, który skrywał przez ostatnie miesiące. Czy prawda zdoła ocalić ich małżeństwo? Czy uzyska przebaczenie żony, która próbowała popełnić samobójstwo z jego powodu? Frank zrobi wszystko, by idealny obraz rodziny, który ukazywali ludziom, stał się rzeczywistością. Pozostała jedynie nadzieja.


O książce

Niesamowicie dojrzały i zaskakujący debiut. Nie mogę się doczekać kolejnej książki Abbie Greaves!

Jojo Moyes


O autorce

"Ciche dni" są emocjonującym i poruszającym debiutem Abbie Greaves. Na każdej stronie książki autorka pokazuje, jak wielkie znaczenie mają nawet najdrobniejsze gesty i najprostsze słowa. Napisana przez nią powieść jest wyjątkowo prawdziwa i dojrzała. Wielokrotnie wzrusza czytelnika i zręcznie gra na szerokim wachlarzu jego emocji. "Ciche dni" doskonale ukazują efekty zaniedbania uczucia w związku.

Recenzje (12)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Emocjonujący debiut Abbie Greaves. Zaskakująca, słodko-gorzka historia dojrzałej miłości. Opowieść o milczeniu i bólu, jaki może przynieść...

  💜

  Szczęśliwe małżeństwo z długim stażem spotyka ogromna tragedia. Frank i Maggie pogrążają się w rozpaczy. Cierpienie oraz poczucie winy sprawiają, że mężczyzna zamyka się w sobie i przestaje rozmawiać z żoną. Przeraźliwa cisza i dręcząca samotność prowadzi Maggie do próby samobójczej. Frank wstrząśniety dramatyczną decyzją ukochanej kobiety, postanawia wyjawić jej powód półrocznego milczenia i zawalczyć o pogrążoną w śpiączce farmakologicznej żonę.

  Książka wywarła na mnie piorunujące wrażenie. To powieść utrzymana w niesamowicie subtelnej i delikatnej narracji, budząca jednocześnie szereg rozmaitych emocji. Podzielona na dwie części "Jej milczenie" i "Jego milczenie". Wzruszająca i poruszająca swoją prawdziwością, bolesna historia, ukazująca miłość i walkę.., która pomimo ogromnego zaangażowania, nie zawsze może zostać wygrana. Zestawienie szczęśliwych chwil z dreczącym przeczuciem nadchodzącej katastrofy, sprawiło, że nie mogłam się oderwać. Odczuwałam obawę o dalsze losy głównych postaci, wiedząc jednocześnie o nieuchronności dramatu, jaki musi się rozegrać. Dawno nie czułam, tak silnej więzi z bohaterami. Bardzo dobrze skonstruowane, realistyczne postaci, tak prawdziwe z wszelkimi ludzkimi słabościami, że ich historia zostanie ze mną przez dłuższy czas. Jestem pod wrażeniem debiutu autorki i z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnej powieści. Zdecydowanie polecam, jeśli tylko będziecie mieli okazję, sięgnijcie po "Ciche Dni".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ciche dni w związku? Nie ma chyba pary, która przynajmniej nie spotkała się z tym określeniem nie mówiąc już o tych, czy w danym przypadku też ciche dni się pojawiają. Niestety, panuje przekonanie, że takie ciche dni są najlepszym sposobem rozwiązywania konfliktów, że są dużo lepsze, niż gwałtowne kłótnie z tłuczeniem talerzy włącznie. Okazuje się jednak, ze nic bardziej mylnego, zaś ciche dni mogą … zabić. I to nie tylko naszą miłość. Wspomniane ciche dni są popularnym określeniem zjawiska nazywanego w psychologii ostracyzmem społecznym. Polega ono na drastycznym ograniczaniu kontaktów z drugą osobą, zarówno częstości oraz ich jakości. W efekcie żyjemy razem, ale jednak osobno, nie odzywając się, unikając jakiegokolwiek werbalizowania swoich emocji. W ten sposób inicjujący ciche dni chce niejako ukarać drugą osobę, ale też zyskać na czasie potrzebnym do uspokojenia się, odzyskania kontroli nad własnym wzburzeniem. Tyle tylko, że taka forma jest wyrazem braku umiejętności komunikacyjnych, a jako jeden ze sposobów zarządzania konfliktem, nie sprawdza się wcale.

  Co się stało, że owe ciche dni pojawiły się w małżeństwie Maggie i Franka? Dlaczego związek z czterdziestoletnim stażem, w którym małżonkowie pomimo upływu lat naprawdę wydają się darzyć się miłością, może rozpaść się przez milczenie? I co najważniejsze czy tragedia do której brak umiejętności komunikacyjnych doprowadził, ma szanse na szczęśliwe zakończenie przynajmniej tym razem? Przekonamy się o tym dzięki lekturze wzruszającej powieści obyczajowej pt. „Ciche dni”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA powieść autorstwa Abbie Greaves to gwarantująca niezwykle silne emocje, ale i skłaniająca do refleksji nad sobą i własnym związkiem i macierzyństwem lektura, od której nie sposób się oderwać. Być może niektórzy czytelnicy odnajdą na stronach książki siebie, być może w naszym otoczeniu znajduje się ktoś, kto książkę tę powinien przeczytać. Może stać się ona również bodźcem do dyskusji na temat wychowania dzieci, a także funkcjonowania w związku i komunikowania się.

  Autorka przedstawia nam najgorszą chyba sytuację w małżeństwie, kiedy ciche dni przeradzają się w tygodnie, a nawet miesiące. Maggie i Frank nie rozmawiają ze sobą od pół roku, choć wspólnie spożywają posiłki i funkcjonują w przestrzeni domowej. Pewnego dnia Frank zamilkł i żadne prośby Maggie nie pomogły, nie zmusiły go do przemówienia czy jakiegokolwiek wyjaśnienia. W tej sytuacji nie dziwi nawet dramatyczny krok kobiety, która usiłuje popełnić samobójstwo, łykając tabletki. Trafia do szpitala, gdzie zostaje wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej, a diagnozy nie są przychylne. Nawet jeśli odzyska przytomność, to prawdopodobnie niedotlenienie poczyniło spustoszenie w jej organizmie, zatem może nigdy nie wrócić do pełnej sprawności. Dopiero widok żony, która w desperacji sięgnęła po śmierć, skłania mężczyznę do mówienia.

  Długie godziny spędzone przy szpitalnym łóżku Maggie, stają się okazją nie tylko do opowieści o ich wspólnym życiu, ale też do rachunku sumienia. Okazuje się, że przyczyną milczenia Franka jest ciążące mu poczucie winy i tajemnica, którą pieczołowicie przechowywał. Niestety, nie był jedyny – również Maggie żyła z pewnymi sekretami, które powoli zatruwały ją samą i związek. Frank poznaje je dzięki dziennikowi, który kobieta zaczęła prowadzić odliczając dni do planowanej śmierci. Zarówno swego rodzaju spowiedź Franka, jak i lektura zapisków Maggie daje nam pełen obraz małżeństwa, które nie wykształciło w sobie umiejętności rozmowy, w tym rozmowy o emocjach, tych pozytywnych, jak i negatywnych. Problemy z wychowaniem córki jeszcze ten brak kompetencji komunikacyjnych podkreślały, a strategia, którą obrało małżeństwo, czyli ucieczki w ciszę, okazała się jedną z najgorszych…

  Lektura tej doskonale skonstruowanej powieści, która mimo niewielkiej objętości kryje w sobie olbrzymi ładunek emocji, z pewnością nie pozostanie zapomniana. Doskonale nakreśleni bohaterowie, a właściwie ich emocje, przedstawienie sytuacji z perspektyw zarówno Franka, jak i Maggie, a wreszcie dramatyczna walka o żonę – taka powieść zasługuje na uznanie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Moja mama zawsze mi powtarza, że w związku nie ma nic gorszego niż ciche dni. Sama podchodzę do tego stwierdzenia z lekkim przymrużeniem oka, wierząc, że czasami jeden wieczór czy nawet cały dzień spędzony w milczeniu nie wywróci całego życia czy całej relacji do góry nogami. A gdyby to milczenie trwało pół roku? Czy można z kimś mieszkać, jeść kolacje, wspólnie żyć, nie zamieniając ani słowa? To właśnie ten temat nakłonił mnie do sięgnięcia po nową książkę Abbie Greaves.

  Rozpoczynając „Ciche dni” liczyłam nie tylko na to, że faktycznie poznam zajmującą i poruszającą historię, ale także zakładałam, że zrozumiem, co doprowadziło bohaterów do okresu milczenia. Wydawało mi się, że na stronach powieści rozegrają się wydarzenia niezwykłe i emocjonalne, a oprócz dramatów pojawi się również nieco sekretów. A takiej mieszance nie potrafię się oprzeć.

  Pierwsze rozdziały nie wskazywały jednak na to, by ta powieść miała zmienić moje życie, czy chociażby postrzeganie pewnych spraw. Czytało mi się całkiem lekko i dość przyjemnie, ale zaangażowanie w lekturę było niewielkie. Nie jestem natomiast pewna, kiedy nastąpił ten moment przełamania, gdy rzeczywiście historia mnie zaintrygowała i przyciągnęła jak magnes. Nagle po prostu poczułam, że w tej opowieści kryje się o wiele więcej, a to milczenie to tylko cisza przed burzą.

  „Ciche dni” to opowieść o niezwykłej przygodzie, jaką jest małżeństwo. O wszystkich wspólnych chwilach, wzlotach i upadkach, trudnych decyzjach, błędnych krokach oraz konieczności dokonywania wyborów. Ale to także historia o zaufaniu i potrzebie dzielenie się z drugą osobą refleksjami i problemami. Ta historia została tutaj opowiedziana dwoma głosami, z punktu widzenia męża i z perspektywy żony.

  Ta książka to lekcja życia. Piękna i smutna opowieść o tym, że każdy z nas potrzebuje czegoś innego i inaczej postrzega świat. Ma prawo do zmiany zdania i błędów. Graeves oferuje czytelnikom dojrzałą i emocjonalna historię o wspólnym i pięknym życiu, w którym znalazło się jednak miejsce dla tragedii. Czy można było jej uniknąć? Cóż, nie wiadomo. Jesteśmy tylko ludźmi…

  „Ciche dni” czyta się niespiesznie, w pochyleniu nad problemami bohaterów i z miejscem na własne refleksje. Autorka zdaje się prowadzić nas tym szlakiem milczenia przez całą opowieść. Niewiele w niej dialogów, dużo miejsca na przeżywaniu w środku.

  Podczas lektury nasunęło mi się wiele pytań dotyczących związków i relacji. Otrzymałam sporo materiału do przepracowania. Książka Abbie Greaves zmusza do myślenia i stawienia czoła temu, co kłębi się w naszych umysłach i sercach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Do przeczytania tej książki zachęcił mnie przede wszystkim opis fabuły i już od tego momentu wiedziałam, że muszę po nią w wolnej chwili sięgnąć. Historia małżeństwa, które żyje ze sobą od lat, ale się do siebie nie odzywa? To zabrzmiało bardzo intrygująco, więc się skusiłam. Czy żałuję? Ależ skąd.

  W tej powieści bardzo podoba mi się sam jej format. Myślę, że to jest najlepsza rzecz w całej książce i dla mnie robi ON całą robotę. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy główna bohaterka nie wytrzymuje milczenia ukochanego i postanawia podjąć drastyczne kroki, aby zmusić go do mówienia. Dzięki temu wydarzeniu, poznajemy historię Maggie i Franka od samego początku i to widzianą z dwóch perspektyw - najpierw w formie opowieści Franka, a później w formie zapisków Maggie. Dowiadujemy się jak się poznali, przez co musieli przejść, jak pragnęli dziecka, a później dobitnie poznajemy ich uczucia względem upragnionego potomstwa, które nie było jednak tak idealne jakby tego pragnęli. Cała ta historia przepełniona jest emocjami i co chwila musiałam sięgać po chusteczki, bo moja wrażliwa dusza nie potrafiła znieść cierpienia przede wszystkim matki, która nie potrafi poradzić sobie ze stratą, a później z samym macierzyństwem.

  Bardzo ciężko jest mi oceniać bohaterów, bo dla mnie są oni bardzo realni. Mam wrażenie, że mogą to być moi sąsiedzi i nie potrafię ich krytykować, bo w pewnym sensie każde ich postępowanie potrafię zrozumieć. Cała ta książka jest bardzo prawdziwa i po prostu piękna. Nie czułam w niej fikcji, wyolbrzymiania czy dramatyzowania. Czytając, miałam wrażenie, że jest to po prostu historia prawdziwych ludzi. (Jeżeli tak jest naprawdę, a ja o tym nie wiem, to proszę mnie wyprowadzić z błędu).

  Jest to literacki debiut autorki, ale myślę, że bardzo udany. Całość jest świetnie napisana, postacie prawdziwe, fabuła interesująca i po prostu nie mogłam się od niej oderwać, dopóki nie skończyłam. Autorka pięknie prezentuje nam postacie i ich uczucia. Nie powiem, żeby to były moje klimaty, bo zazwyczaj wolę lekkie romanse, ale przyznaję z czystym sercem, że nie żałuję ani odrobiny, że przeczytałam tę książkę.

  Właściwie to nawet nie mam się do czego przyczepić. Może tylko ta przewidywalność odrobinę mi przeszkadzała, bo już od początku wiedziałam, co się stało z dzieckiem, ale jestem w stanie to przełknąć, bo właśnie takie powolne opowiadanie całej historii sprawiało, że jest ona dla mnie niesamowicie prawdziwa.

  Jest to chyba pierwsza książka, którą miałam przyjemność czytać, a która opowiada tak naprawdę kilkadziesiąt lat wspólnego życia głównych bohaterów. Wzloty i upadki. Smutki i radość. Nie kończy się w momencie, gdy para zakochuje się w sobie, tylko płynie dalej.

  Ta książka jest po prostu piękna i zachęcam Was wszystkich, żebyście się z nią zapoznali. Nie liczcie na nie wiadomo jaką akcję. Liczcie po prostu na miłość, która musiała wiele znieść.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Nie mogę tego dłużej wytrzymać. Powiedziałam, że nigdy cię nie zostawię; w trakcie naszego małżeństwa powtarzałam to pewnie tysiące razy, zawsze z przekonaniem. Ale nigdy nie wyobrażałam sobie, że dojdzie do czegoś takiego”

  Małżeństwo Meggie i Franka jest z pozoru idealne i pełne miłości. Prawda jest taka, że od pół roku nie zamienili oni ze sobą ani jednego słowa. Żyją razem w milczeniu. Meggie zastanawia się, co się stało, że Frank zamknął się w sobie. Dla kobiety ta cisza staje się nie do zniesienia. Pewnego dnia Frank znajduje ją nieprzytomną w kuchni. To próba samobójcza, do której popchnęło ją milczenie męża. Kobieta trafia do szpitala, gdzie lekarze wprowadzają ją w stan śpiączki farmakologicznej. Frank wie, że ma ostatnią szansę, żeby wytłumaczyć żonie powód swojego milczenia.

  “Ciche dni” to bardzo dobry debiut, który mnie zaskoczył. To przejmująca, mroczna opowieść o małżeństwie. Od samego początku autorka pokazuje jak ważna jest rozmowa. Frank i Meggie mają tajemnice i problemy, które dałoby się rozwiązać, gdyby szczerze porozmawiali. Jednak Frank czuje tak wielkie poczucie winy, że zamyka się w sobie. “Ciche dni” to opowieść o stracie, milczeniu i poczuciu winy, które prowadzi do próby samobójczej głównej bohaterki. Frank czuwając przy szpitalnym łóżku żony pogrążonej w śpiączce opowiada historię ich miłości i wyjawia sekret, który spowodował jego milczenie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Urodzeni dwa razy 0/5 Nasza cena:
12,94 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urodzeni dwa razy

Książka wzruszająca i zaskakująca. Autor - wybitny współczesny włoski pisarz, w Polsce praktycznie nieznany, każe nam zastanowić się nad problemem pozornie dotyczącym nielicznych, a w istocie nas wszystkich: nad miejscem ludzi niepełnosprawnych w dzisiejszym dążącym nie doskonałości świecie, który...
Być w błędzie. Przygody w krainie pomyłek 0/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Być w błędzie. Przygody w krainie pomyłek

Błądzić jest rzeczą ludzką. A mimo to prawie każdy z nas sądzi (czasem z uporem), że ma rację we wszystkich niemal sprawach, począwszy od tego, skąd wziął się wszechświat, po właściwy sposób ładowania zmywarki do naczyń.  Skoro bycie w błędzie jest rzeczą naturalną, dlaczego tak trudno nam sobie...
Militarni 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Militarni

Militarni. Polskie organizacje proobronne to pierwsza w Polsce książka poświęcona współczesnemu ruchowi proobronnemu. Jej Autorzy, dziennikarze Wojciech Chełchowski i Andrzej Czuba przeprowadzili prawie sto wywiadów z członkami organizacji oraz osobami decydującymi w naszym kraju o ich roli w...
Bramy zła 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bramy zła

Czwarta i ostatnia część cyklu o przygodach szpiega zakonu templariuszy, Guillema de Montclar. Brudne machinacje i mroczne sekrety, tajemnice i spiski, siły nadprzyrodzone. Rok 1276. Guillem de Montclar, kawaler zakonu templariuszy, opuszcza Sycylię, by udać się na rekonmalescencję. Po dotarciu do...
Łzy w deszczu 0/5 Nasza cena:
20,00 zł 40,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łzy w deszczu

Stany Zjednoczone Ziemi, Madryt, rok 2109. W dziwnych okolicznościach tracą życie kolejni replikanci, wcześniej popadając w obłęd. Detektyw Bruna Husky ma za zadanie zbadać, co kryje się za falą zbiorowego szaleństwa w społeczeństwie na skraju kryzysu. Jednocześnie anonimowa ręka dokonuje zmian w...
Lagom 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lagom

Lagom - nie za dużo, nie za mało – to pojęcie oznaczające szwedzką koncepcję zachowania umiaru we wszystkim, co się robi. Ten przewodnik po szwedzkim sposobie życia, będącym przejawem umiłowania prostoty i skromności, niechęci do przesady został napisany przez wybitnego felietonistę świetnie...
Sztuka bycia i obycia 2 0/5 Nasza cena:
24,32 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztuka bycia i obycia 2

Książka poświęcona dobremu wychowaniu dedykowana tym, którzy uważają, że wcale jej nie potrzebują. Informacje zawarte w "Sztuce bycia i obycia" wskażą wyjście z trudnych sytuacji i podpowiedzą, jak zachować się w pracy, podróży, w łóżku, czy na towarzyskich spotkaniach. W tej książce nie ma...
Mistrz i Małgorzata 0/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mistrz i Małgorzata

Michaił Bułhakow zaczął pisać „Mistrza i Małgorzatę” w 1928 roku, ukończył w roku 1940, na kilkanaście dni przed śmiercią. Książka ukazała się w druku po 40 latach i rzecz niespotykana – natychmiast stała się światowym bestsellerem! Do dzisiaj i śmiech, i łzy towarzyszą lekturze „Mistrza i...
Łatwy hajs. Kryształowi. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łatwy hajs. Kryształowi. Tom 2

"Zły pies wtrącił mnie do więzienia tylko dlatego, że nie chciałem zapłacić mu haraczu". Na portalu społecznościowym pojawia się post znanego judoki wzywający do bojkotu policjanta. Podane zostają dane osobowe funkcjonariusza. Sprawa trafia na biurko Drivera, fusza BSWP. Odwiedza ON judokę i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula