Zabij mrok. Black Bird Academy. Tom 1

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Black Bird Academy
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2024
Ilość stron: 2
Opis

Z pozoru zwykła randka nieoczekiwanie kończy się opętaniem i wizytą w szkole kształcącej pogromców piekielnych istot.

Główną bohaterką powieści "Zabij mrok. Black Bird Academy. Tom 1" jest Leaf Young. To młoda dziewczyna po przejściach, która pracuje jako kelnerka i studiuje na dwóch kierunkach, by zapewnić sobie godną przyszłość.

Po bolesnym rozstaniu ani myśli wchodzić w nowy związek, ale namówiona przez koleżankę postanawia wreszcie zaszaleć. Na imprezie poznaje Henry'ego, który od razu wpada jej w oko. Spotkanie to nie prowadzi do miłosnych uniesień, a przejęcia ciała dziewczyny przez groźnego demona.

Leaf budzi się skuta łańcuchami w lochach Black Bird. Egzorcysta z Zakonu Paracelsusa, Falco Chepesch tłumaczy dziewczynie, że została opętana, ale o dziwo jej dusza nie uległa unicestwieniu. Członkowie Akademii zwrócą jej wolność jeśli zgodzi się zostać jedną z nich.

"Zabij mrok. Black Bird Academy. Tom 1" to opowieść o świecie opanowanym przez duchy, wilkołaki i demony. Czy wspieranej przez Falco Leaf uda się w nim przetrwać i pokonać podszepty nieproszonego gościa?


O autorce

Stella Tack jest niemiecką pisarką specjalizującą się w literaturze new adult. Do grona popularnych powieści jej autorstwa należą m.in. pozycje "Kiss me Once" czy "Love it up".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii przygodowe i fantastyka lub z serii Black Bird Academy

Jaki klimat dominuje w powieści "Zabij mrok. Black Bird Academy. Tom 1"?

Książka łączy mroczny klimat urban fantasy z dynamicznymi elementami romansu paranormalnego. Akcja osadzona w Nowym Jorku skupia się na brutalnym świecie egzorcystów i walce z wewnętrznymi demonami. Czytelnik znajdzie tu popularny motyw enemies-to-lovers oraz intensywne szkolenie bojowe w tajnej akademii. To propozycja dla osób szukających historii o silnych bohaterkach stawiających czoła nadprzyrodzonym zagrożeniom.

Czy ta pozycja jest odpowiednia dla młodszych czytelników?

Powieść jest skierowana do starszej młodzieży oraz dorosłych ze względu na opisy przemocy i mroczną tematykę. Historia zawiera sceny walki, motywy opętania oraz napięcie emocjonalne, które są zbyt intensywne dla osób poniżej szesnastego roku życia. Autorka porusza trudne tematy utraty kontroli nad własnym ciałem i moralnych dylematów egzorcystów. Osoby szukające lekkiej, optymistycznej opowieści o magii mogą poczuć się przytłoczone surowym klimatem tej serii.

Na czym polega wyjątkowość głównej bohaterki na tle innych uczniów akademii?

Leaf Young wyróżnia się tym, że jako jedyna zachowała pełną świadomość i kontrolę po opętaniu przez demona. W świecie Black Bird Academy tacy ludzie zazwyczaj tracą rozum, co czyni ją cennym, ale i niebezpiecznym obiektem szkolenia. Jej relacja z demonem wewnątrz własnej głowy tworzy ciągły konflikt wewnętrzny wpływający na każdą decyzję. To sprawia, że proces stawania się egzorcystką jest znacznie bardziej skomplikowany niż w przypadku innych rekrutów.

Czy książka "Zabij mrok" stanowi zamkniętą historię?

Nie, ta powieść stanowi pierwszy tom zaplanowanej trylogii fantasy o tytule Black Bird Academy. Historia wprowadza czytelnika w strukturę tajnej organizacji i zawiązuje główne wątki fabularne, które znajdują kontynuację w kolejnych częściach. Zakończenie celowo pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi, zachęcając do sięgnięcia po następną część cyklu. Jest to początek rozbudowanej sagi o walce z istotami mroku w nowoczesnym wydaniu.

Jaką rolę w fabule odgrywa postać Falco?

Falco pełni funkcję surowego mentora i przewodnika głównej bohaterki, będąc jednocześnie jednym z najskuteczniejszych tropicieli w Akademii. Jego zadaniem jest przygotowanie dziewczyny do roli egzorcystki, mimo początkowej niechęci i wzajemnej nieufności. Relacja między bohaterami ewoluuje od chłodnego profesjonalizmu do skomplikowanego napięcia emocjonalnego. Jego postać wprowadza do historii wiedzę o świecie istot mroku oraz bezwzględne zasady panujące w organizacji.

Szczegóły
  • Tytuł: Zabij mrok. Black Bird Academy. Tom 1
  • Autor: Stella Tack
  • Wydawnictwo Jaguar
  • Seria Black Bird Academy
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 2
  • Format: 14.5 x 21.5 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382663532
  • Język: polski
  • Podtytuł: Black Bird Academy Tom 1
  • Oryginalny tytuł: Black Bird Academy. Töte die Dunkelheit
  • Tłumacz: Ewa Spirydowicz
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788382663532
  • EAN: 9788382663532
  • Wymiary: 145 x 215 x 4 mm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Marginesy Sp. z o.o., Mierosławskiego 11a, 01-527 Warszawa, Polska, marginesy@marginesy.com.pl, tel. 226630275
Recenzje książki Zabij mrok. Black Bird Academy. Tom 1 (39)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Mlodamama C. w dniu 2024-05-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    20 z 27 osób uznało recenzję za przydatną

    Zapraszam Was do świata Black bird Academy, to szkoła, która szkoli przyszłych egzorcystów! 🤯 Ciekawi? Ja bardzo byłam zaintrygowana opisem i musiałam po nią sięgnąć. Czy żałuje? Owszem! Że nie jest już wydany kolejny tom 🔥

    Po raz kolejny w tym roku czytam fantastykę i jestem szczęśliwa, że ten gatunek ma się tak dobrze 💖

    Leaf jest kelnerką, zarabia sama na siebie ma brata którego kocha i który jest dla niej ważny jednak pewnego dnia ... Budzi się w lochach! Co to za miejsce? Czemu się tak znalazła... I dlaczego nikt jej nie słucha... A co najważniejsze czemu dziewczyna czuje, że nie jest sama? Cóż... W jej ciało wstąpił Demon..a Falco, który jest jednym z lepszych egzorcystów ma za zadanie dowiedzieć się o tej dziewczynie jak najwięcej... A potem ją wyszkolić... Tylko czy jest to możliwe? Skoro Leaf do tej pory nawet nie miała pojęcia o istnieniu takiego miejsca...

    Kochani, co ja tutaj mogę napisać? Ta książka jest idealna dla fanów fantastyki, oraz dla tych osób, które chcą zacząć z nią przygodę, lub do niej wrócić 😍

    To opowieść niebanalna, opowiada owszem o demonach, duchach ale też egzorcystach! Kim tak naprawdę są? Jakie szkolenie przechodzą? I w jakim świecie tak naprawdę żyjemy? Takie pytania nasuwają się podczas lektury 🔥.

    Autorka wprowadza wiele nazw, podziałów ale wszystko tłumaczy, przez co czytelnik nie może się zgubić podczas lektury.

    To książka od której nie można się oderwać, o której nie można zapomnieć, bo wraca do nas nawet we śnie!

    Mamy tutaj też delikatny wątek uczuciowy, który mnie totalnie kupił 🥹. Ale też ten rodzinny, gdzie traktowany jest dość szokująco... Tak naprawdę nasza bohaterka mały miała wybór na swój los odkąd znalazła się w akademii..

    Zdecydowanie mroczny klimat, oraz tajemnica kuszą by zagłębić się w tym świecie jeszcze mocniej ..

    Dodatkowo zakończenie, które nabiera tak mocno tempa i potem bum! 🤯🌟

    Koniecznie przeczytajcie 😍

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna M. w dniu 2024-05-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    21 z 33 osób uznało recenzję za przydatną

    Jaka była najstraszniejsza postać o jakiej słyszeliście?

    Drugiego takiego miejsca jak Black Bird Academy ze świecą szukać. To właśnie tu, na jednej z nowojorskich wysp, kształci się egzorcystów, których głównym zadaniem jest ściganie i unicestwianie istot z mroku. Kiedy Leaf Young odzyskuje przytomność w lochach Akademii, nie wierzy własnym uszom: długowłosy typ o imieniu Falco oznajmia jej, że jej ciałem zawładnął demon, i to tuż po tym, jak wbił jej nóż w samo serce! Falco, jeden z najbardziej skutecznych i bezwzględnych tropicieli demonów, jest zafascynowany Leaf. Dotychczas żadnemu człowiekowi opętanemu przez demona nie udało się zachować kontroli nad własnym ciałem i umysłem. I dlatego Akademia składa dziewczynie propozycję: odzyska wolność, ale tylko jeśli zgodzi się przejść szkolenie na egzorcystkę.

    Książka, która mnie wciągnęła w swoją historię. Autorka w ciekawy sposób opisała wydarzenia, wykreowała świat i bohaterów. Wielokrotnie śmiałam się czytając dialogi Leaf z demonem. Czy tworzyli cudowny duet? Owszem! Leaf od samego początku jest mocno stąpającą osobą, nie boi się stawiać czoła przeciwnościom. Nawet zamknięta w lochu, nie traci swojej odwagi. Próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, która non stop rzuca jej kłody pod nogi. Czuć rosnące napięcie i często sama zastanawiałam się, komu Leaf powinna zaufać. Kto jest lojalnym, a kto zdrajcą.

    Fabuła pochłonęła mnie, tak samo jak egzorcyści demony. Lore to mój spirit animal, jego teksty i odzywki trafiają w punkt i nie sposób się nie roześmiać. A jego wykonanie Celine Dion? Klasa. Początkowo nie byłam przekonana do książki, może pierwsze parę stron było niespójne. Jednak patrząc przez pryzmat całości – wszystko miało sens, a zakończenie mnie w tym utwierdziło. Wiem, że sięgnę po kolejne dwa tomy kiedy ukażą się w polskiej wersji. Niestety z językiem niemieckim mi nie po drodze.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna K. w dniu 2024-11-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    18 z 29 osób uznało recenzję za przydatną

    Black Bird Academy mieści się na jednej z wysp nowojorskich. Jest to miejsce niezwykłe, ponieważ to właśnie tu się kształcą egzorcyści. Kiedy będą mieli ważne zadanie, będą ścigali istoty mroku, aby później je zniszczyć. To właśnie do tej Akademii trafia Leaf Young, jednak nie jako uczennica, a jako więzień. Dziewczyna budzi się w lochach i zostaje poinformowana, że jej ciałem zawładnął demon. Czyżby to oznaczało dla niej śmierć? Zazwyczaj tak to się kończy, jednak jej przypadek jest inny. Jest pierwszym człowiekiem opętanym przez demona, któremu udało się zachować kontrolę nad własnym ciałem i umysłem. Jest to niezwykłe, dlatego otrzymuje pewną propozycję od Akademii. Jeśli chce odzyskać wolność, musi przejść szkolenie na egzorcystę, a jej partnerem i przewodnikiem zostanie Falco. Jaką decyzję podejmie Leaf? Jakie tajemnice odkryje? Jaki okaże się Falco? Co ich połączy?

    Książka jest literaturą młodzieżową i czytała ją moja 17-letnia córka. Cała recenzja jest jej oczami :)

    Historia, jaką znalazła w książce, Amelce się podobała. Córka uwielbia tego typu opowieści. Książka wciągnęła ją praktycznie od samego początku i z zainteresowaniem czytała ją aż do ostatnich stron. Nie jest to cienka lektura, ma ponad 500 stron a „pokonała” ją w ciągu tygodnia. Powiedziała, że jest momentami mroczna, momentami wywołująca uśmiech na twarzy.

    Akcja sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami. Początkowo troszkę wolniejsza, później znacząco przyspiesza. Podczas czytania towarzyszyło jej wiele różnych emocji.

    Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani i to zarówno ci pierwszoplanowi, jak i pozostali. Według Amelki nie da się o nich powiedzieć więcej niż w zarysie historii, jednocześnie nie zdradzając zbyt wiele z fabuły.

    „Zabij Mrok” to książka, która mojej 17-letniej córce zdecydowanie się podobała i poleca.

    Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agata I Karolina C. w dniu 2024-05-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    13 z 19 osób uznało recenzję za przydatną

    Jakiś czas temu na Instastories zapytałyśmy naszych obserwatorów jaką książkę wydawnictwa Jaguar powinnyśmy przeczytać w pierwszej kolejności? Większość wskazała pierwszy tom Black Bird Academy i wiecie co? To był strzał w dziesiątkę! 😍 Historia totalnie odświeżająca, która zabiera czytelnika do fenomenalnie wykreowanego świata egzorcystów, których głównym zadaniem jest ściganie i unicestwianie istot mroku, którymi są oczywiście demony różnej maści i różnego stopnia a których będzie tutaj naprawdę wiele. Poznacie od klasycznych wampirów poprzez Nu­pep­po (demony, któ­re­ można roz­po­znać po nie­przy­jem­nym za­pa­chu) aż po lor­dów de­mo­nów, którzy na­le­żą do naj­po­tęż­niej­szych mon­strów. Jednak to nie wszystko, ponieważ do tego będzie również przedstawiona rozmaita broń jaką posługiwać się będą występujący w historii bohaterowie a także kilka kategorii eg­zor­cy­stów gdzie każdy z nich będzie odgrywał równie istotną rolę w walce ze złem 🔥

    Możemy powiedzieć z czystym sumieniem oraz ogromną przyjemnością, że Stella Tack stanęła na wysokości zadania i stworzyła książkę, która niebywale nas wciągnęła, do tego stopnia, że aż nie chciało nam się jej kończyć 🫣 byłyśmy pod niesamowitym wrażeniem z jaką starannością autorka zadbała o detale dzięki którym nasza wyobraźnia podczas czytania działała na najwyższych obrotach. Spowodowała również, że niejednokrotnie same zaczęłyśmy się zastanawiać co byśmy zrobiły gdybyśmy ciało musiały dzielić z demonem, który pragnie nad nami zapanować? 🤔 Zapewne nie byłoby to nic przyjemnego i śmiemy twierdzić, że mogłybyśmy sobie z tym nie poradzić. Nie to co nasza Leaf Young. Bohaterka, która okazała się mieć naprawdę silnego ducha walki i stalową wręcz wolę 😍

    "Zabij Mrok" to genialna książka ze świetnie wykreowanymi bohaterami oraz dynamiczną akcją dzięki, której przez tę historię po prostu przepłyniecie 😁 romans zawarty w powieści jest jedynie lekkim tłem z czego musimy przyznać bardzo się cieszymy, gdyż nie przytłaczał a przede wszystkim nie przysłonił innych istotnych elementów książki. Uprzedzamy natomiast, że zakończenie spowoduje iż zostaniecie pozostawieni z szeroko rozdziawionymi ustami mając ochotę zrobić tzw. "face palm" 🤣

    Poniżej również przytoczymy Wam kawałek opisu książki, który naprawdę idealnie w kilku słowach opisuje to co powyższa lektura sobą reprezentuje 😍 zdecydowanie będzie to jedna z najlepszych książek przeczytanych przez nas w tym roku i mamy szczerą nadzieję, że kontynuacji doczekamy się już niebawem 😍 pierwszorzędna fantastyka, której dzięki takim lekturom pragniemy czytać jeszcze więcej 🥰 #musthave #mustread

    "Demoniczne połączenie mroku i miłości…Historia z dreszczykiem w klimacie serialu Shadowhunters i Pamiętników wampirów. Dla fanów The Atlas Six Olivie Blake oraz Dunbridge Academy. - Sarah Sprinz".

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kinga S. w dniu 2024-04-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    7 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie ukrywam, że nie miałam okazji czytać żadnej książki fantastycznej, która obracałaby się wokół egzorcystów. Oczywiście Warrenowie to zupełnie inna "bajka. Poczułam się niesamowicie zaintrygowana.

    Pewnym jest, że drugiego takiego miejsca jak Black Bird Academy nie znajdziemy. Właśnie tu, na jednej z nowojorskich wysp, kształcą się egzorcyści, których głównym zadaniem jest ściągnie i zabijanie istot rodem z piekieł.

    Leaf Young odzyskuje przytomność w lochach Akademii i nie wierzy własnym uszom: długowłosy facet o imieniu Falco oznajmia jej, że jej ciałem zawładnął demon i to zaraz po tym jak wbił jej nóż prosto w serce.

    Falco jest jednym z najbardziej skutecznych i bezwzględnych tropicieli demonów, ale jest niesamowicie zafascynowany Leaf. Do tej pory żadnemu człowiekowi, który został opętany przez demona nie udało się zachować kontroli nad własnym ciałem i umysłem. Dlatego też, Akademia składa dziewczynie propozycję: odzyska wolność, ale tylko jeśli zgodzi się przejść szkolenie na egzorcystę.

    Falco został mianowany na jej przewodnika i partnera. Demon w dziewczynie nie daje za wygraną i Leaf nie zawsze wie kogo ma słuchać.

    Fantastyka to jest to w czym czuję się najlepiej. Myślę, że jest to widoczne na moim profilu. Lubicie schematy? Cóż, nie ukrywajmy, że ciężko jest wymyślić coś nowego, ale schemat sam w sobie nie jest zły. Szczególne, gdy historia jest dobrze skonstruowana.

    Dziewczyna, która znalazła się w niewłaściwym miejscu i niewłaściwym czasie. Dodatkowo mroczna i tajemnicza akademia, która zza kulis rządzi światem, który jest zupełnie inny niż mogłoby się nam wydawać. Do tego dochodzi tajemniczy i niedostępny główny bohater.

    Stella Tack stworzyła cudowny świat pełen tajemnic i demonicznych mocy. Książka ma dobre tempo, historia jest spójna, czarny humor jest obłędny, a nasz demon jest jego mistrzem, nie mniej poczucie grozy i niepokoju także się pojawia, bo to przecież nie komedia, tylko raczej obiera mroczny kierunek, która wręcz płynie. Autorka połączyła mnóstwo różnych pomysłów i połączyła je w jedną wyjątkową powieść. W pełni wykorzystany potencjał, spójna i wartka akcja, dobrze dopracowani bohaterzy.

    Kawałek całkiem dobrej powieści, przy której zdecydowanie nie będziecie się nudzić. Ponadto sami zostaniecie poddani testom i będziecie musieli zdecydować co jest, a co nie jest złe, a to nie zawsze jest tak oczywiste jakby mogło się wydawać.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula