Wydawnictwo WAM

“Najbardziej godne podziwu dzieło naszych czasów” - tak o Apostolstwie Modlitwy, z którego wywodzi się krakowskie Wydawnictwo WAM, mówił Pius XI. Oficyna założona została w 1872 roku przez jezuitów. Oznacza to, iż w 2012 roku WAM obchodziło 140 rocznicę istnienia.

Wydawnictwo WAM – nie tylko książki i podręczniki do religii

WAM jest najstarszym polskim wydawnictwem katolickim, jednak nie wydaje ono jedynie książek religijnych. Oficyna publikuje także książki naukowe oraz popularnonaukowe, w tym książki z serii “Myśl filozoficzna”, “Myśl pedagogiczna”. Wydawnictwo wydaje ponad 200, a wznawia przeszło 150 tytułów rocznie. Należą do nich między innymi modlitewniki, katechizmy, rozprawy naukowe, literatura piękna, biografie, poradniki, książki młodzieżowe oraz kucharskie, w tym osławione przepisy siostry Anastazji.


WAM jest największym wydawcą podręczników do nauki religii w Polsce – odpowiada m.in. za serie “Wierzę w Boga”, “Drogi przymierza” czy “W drodze do Wieczernika”. Z oficyną związane są takie osoby jak: Monforte Reyes, księża Jan Kaczkowski i Adam Boniecki. Wydawnictwo WAM ma na swoim koncie wiele nagród oraz wyróżnień, w tym: Nagroda Magellana, Feniks 2014 i wiele innych.