Paulina Borkowska

Paulina Borkowska to dietetyczka kliniczna, której specjalizacją jest medycyna funkcjonalna. Borkowska ma własną, zlokalizowaną w Oslo poradnię dietetyczną, w której propaguje holistyczne podejście zarówno do żywienia, jak i do zdrowia.

Paulina Borkowska zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem pacjentów zmagających się na co dzień z chorobami autoimmunologicznymi i metabolicznymi, a także osobami cierpiącymi na alergie, nietolerancje pokarmowe czy zespół psychologiczno-jelitowy. W swoich działaniach skupia się na holistycznym podejściu, mającym pomóc w dokonaniu trwałych zmian w sposobie odżywiania i uzyskaniu najlepszych rezultatów zdrowotnych, a także wagowych. Borkowska stawia w swojej pracy zarówno na zdrowie, jak i edukację.

Paulina Borkowska jest współautorką książek o diecie warzywno-owocowej, tworzonych wspólnie z synową dr Ewy Dąbrowskiej, Beatą Anną Dąbrowską. W publikacjach tych Czytelnicy odnajdą wiele ważnych informacji na temat słynnej diety, która pomaga wzmacniać odporność, poprawia kondycję organizmu, polepsza samopoczucie i oczyszcza.

Książki napisane przez Paulinę Borkowską i Beatę Annę Dąbrowską, to: "Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Program na 6 tygodni" oraz "Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Przepisy na wychodzenie". Publikacje te pozwalają odkrywać przepisy na zdrowe, smaczne potrawy i zachęcają do zmiany codziennych nawyków żywieniowych, a także zdrowotnych.