Więcej niż my. Więcej. Tom 1

Darmowy fragment:
Książka
25,04 zł
Outlet
13,38 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo:Wydawnictwo Kobiece
Oprawa:Miękka
Seria:Więcej
Rok wydania:2018
Ilość stron:304
Opis

“Więcej niż my. Więcej. Tom 1” to powieść idealnie wpadająca w ramy gatunkowe romansu czy literatury obyczajowej.

To świetna propozycja dla wszystkich amatorów historii o składaniu na nowo złamanych serc, szukaniu prawdziwej miłości oraz stawaniu oko w oko z najgorszymi przeciwnościami, jakie potrafią stanąć na drodze do szczęścia.
 
Główną bohaterką powieści jest Mikayla. Dziewczyna od zawsze marzyła o niezapomnianym szkolnym balu z okazji zakończenia liceum. Niestety, choć wieczór faktycznie okazał się niezapomniany, główna bohaterka nie była przygotowana na ogromną tragedię, którą zgotował jej los. Noc, w którą poszła na szkolny bal, rzeczywiście zapadnie jej w pamięć na zawsze z najgorszego możliwego powodu. W jeden wieczór Mikayla straciła bowiem wszystkich, których kochała. Świat dziewczyny roztrzaskał się na malutkie kawałeczki w zaledwie kilka godzin. Bal, który miał być niczym z bajki, okazał się wytworem najgorszych piekielnych koszmarów.
 
Świadkiem tragedii dziewczyny staje się Jake, to w nim oraz w jego rodzinie dziewczyna szuka oparcia. Czy pomoc chłopaka i jego bliskich wystarczy, by Mikayla pogodziła się z dramatycznymi wydarzeniami? Czy uda jej się otrząść po tragedii? Czy złoży na nowo złamane serce? Czy w jej sercu wciąż jest miejsce na prawdziwą miłość?


Przeczytaj fragment książki


O autorce

Autorką “Więcej niż my. Więcej. Tom 1”, powieści, która rozpoczyna cykl “Więcej” jest urodzona na Filipinach Jay McLean. Jest to młoda pisarka specjalizująca się głównie w powieściach z gatunku young adult, czyli książek przeznaczonych dla młodzieży i młodszych dorosłych. Jak sama mówi, lubi sprawiać, że ludzie śmieją się, płaczą czy nawet niemal mdleją, czytając jej powieści. Uwielbia czytać i pisać, a gdy tego akurat nie robi, za wszelką cenę próbuje uniknąć prac domowych. Oprócz serii “Więcej” ma na swoim koncie jeszcze takie cykle jak “The Road”, “Combative” czy “Preston Brothers”. Większość jej powieści została już przełożona na język polski, wciąż jest kilka, z którymi mogą zapoznać się tylko czytelnicy, którzy sprawnie władają językiem angielskim.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii romans lub z serii Więcej

Na jaki klimat opowieści nastawia książka "Więcej niż my. Więcej. Tom 1"?

"Więcej niż my. Więcej. Tom 1" to emocjonalny romans z gatunku New Adult, który łączy bolesny dramat z motywem uzdrawiania. Historia skupia się na radzeniu sobie z traumatyczną stratą i poszukiwaniu nowej nadziei u boku wspierającej osoby. Jay McLean buduje atmosferę pełną napięcia, smutku, ale i rodzącego się uczucia. To idealna lektura dla czytelników szukających głębokich przeżyć wewnętrznych bohaterów.

Czy tę książkę można czytać bez znajomości innych tomów serii?

Powieść stanowi pierwszy tom serii "Więcej", więc jest idealnym punktem wyjścia do poznania tego uniwersum. Historia Mikayli i Jake'a tworzy zamkniętą całość pod kątem ich głównego wątku, choć otwiera drzwi do dalszych losów bohaterów. Czytelnik nie musi znać żadnych innych dzieł autorki, aby w pełni zrozumieć fabułę. Książka wprowadza kluczowe postacie, które będą pojawiać się w kolejnych częściach cyklu.

Jakie emocje dominują w historii przedstawionej w tej powieści?

W fabule dominuje motyw straty, żałoby oraz powolnego procesu odbudowywania poczucia bezpieczeństwa. Autorka kładzie duży nacisk na psychologiczne aspekty przeżywania tragedii, co nadaje opowieści cięższy ton niż w klasycznych romansach. Jake i jego rodzina pełnią rolę fundamentu, na którym bohaterka próbuje wznieść swoje życie na nowo. Emocjonalny rollercoaster prowadzi od rozpaczy po pierwsze przebłyski radości.

Dla kogo ta powieść może okazać się zbyt obciążająca emocjonalnie?

Książka nie jest odpowiednia dla osób szukających lekkiej komedii romantycznej ze względu na poruszany temat nagłej śmierci rodziców. Wątki traumy powypadkowej i głębokiej żałoby mogą być trudne dla czytelników o dużej wrażliwości na takie życiowe tragedie. Jeśli preferujesz opowieści pozbawione silnych akcentów dramatycznych, ten tytuł może okazać się dla Ciebie zbyt przytłaczający. Jest to pozycja skierowana do osób gotowych na lekturę wymagającą dużego zaangażowania emocjonalnego.

Jak prowadzona jest narracja w tym konkretnym tytule?

Narracja prowadzona jest w sposób pierwszoosobowy, co pozwala na intymne poznanie perspektywy głównej bohaterki. Styl Jay McLean charakteryzuje się bezpośredniością i skupieniem na detalach emocjonalnych, co ułatwia utożsamienie się z Mikaylą. Dynamika między postaciami rozwija się naturalnie, bez pośpiechu, co docenią fani romansów typu slow burn. Całość napisana jest przystępnym językiem, który mimo trudnej tematyki pozwala na płynne śledzenie akcji.

Szczegóły
  • Tytuł: Więcej niż my. Więcej. Tom 1
  • Autor: Jay McLean
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Kobiece
  • Seria Więcej
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 304
  • Format: 135 x 205 mm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788366074941
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: More Than This
  • Tłumacz: Smulewska-Dziadosz Maria
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788366074941
  • EAN: 9788366074941
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Kobiece Agnieszka Stankiewicz-Kierus spółka komandytowa, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111 Białystok, Polska, handlowy@wydawnictwokobiece.pl, tel. 535556515
Recenzje książki Więcej niż my. Więcej. Tom 1 (14)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Dominika B. w dniu 2021-05-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    11 z 21 osób uznało recenzję za przydatną

    Najlepsza książka jaką kiedy kolwiek czytała. Polecam 😁

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Renata H. w dniu 2019-12-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    10 z 20 osób uznało recenzję za przydatną

    Świetna książka, a zarazem seria. Polecam wszystkie trzy części. Fajne, ciekawe i bardzo dobrze się czyta. Poleciłam dalej i grono koleżanek ma taką samą opinię :)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Gabriela D. w dniu 2019-05-31
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    10 z 20 osób uznało recenzję za przydatną

    Muszę śmiało przyznać, że jest to najlepsza książka, jaką do tej pory przeczytałam. Już za moment zabieram się za drugi tom :) Te książeczki są niczym narkotyk! :) Polecam serdecznie każdemu! :)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka R. w dniu 2020-06-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    9 z 19 osób uznało recenzję za przydatną

    Jak dla mnie wszystkie trzy części bardzo fajne. Serdecznie polecam

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina Ż. w dniu 2018-10-29
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    9 z 20 osób uznało recenzję za przydatną

    To miał być wyjątkowy dzień. Mikayla szykowała się na Bal Szkolny, na który wybierała się ze swoim chłopakiem James'em. Kiedy dziewczyna żegnała się ze swoją rodziną, nie przepuszczała, że to, co w najbliższym czasie się wydarzy, obróci jej życie w zgliszcza, a ona straci wszystkich, których kocha. W jedną noc, która zmieni wszystko. Jednak los, albo przypadek, sprawia, że świadkiem tych przykrych sytuacji, jest nieznajomy o imieniu Jake. Staje się dla niej podporą, domem i jedyną osobą, na którą może liczyć. Nowa znajomość staje się dla nich wstępem do czegoś wyjątkowego. Jake od pierwszego spotkania z dziewczyną wie jedno: nie pozwoli jej tak łatwo odejść. Czy w obliczu dramatu, Mikayla odnajdzie szczęście?

    "Więcej niż my", to książka, którą bardzo chciałam przeczytać. Czy bestseller od Wydawnictwa Kobiecego jest warta sięgnięcia? O tym poniżej, ja mogę Wam zdradzić, że z pewnością nie żałuję przeczytania tej młodzieżówki, którą uważam za jedną z lepszych.

    Jay McLean wykreowała ciekawe i wyraziste postacie, których nie da się nie darzyć sympatią. Obydwoje są inteligentni, zabawni, a iskier pomiędzy nimi nie sposób było przegapić. Autorka idealnie rozwinęła ich znajomość, w taki uroczy, subtelny sposób, który sprawia, że to co dzieje się pomiędzy nimi, wywołuje uśmiech na twarzy. Jake jest dla Mikayli lekarstwem: uśmierza jej ból, otacza ją opieką i na każdym kroku pokazuje, że nie jest pozostawiona samej sobie. Przyznam szczerze, że dziewczyna szybko się pozbierała, co moim zdaniem wyszło trochę sztucznie, ale uważam, że nie odbiera to uroku tej powieści.

    Jake jest troskliwy, czuły i wyrozumiały, ale też za bardzo wybuchowy, co momentami mnie denerwowało, bo zachowywał się niekiedy absurdalnie i ranił tym Mikaylę. Miałam ochotę nim potrząsnąć. Pomimo tego i tak jego postać darzę dużą sympatią.

    Jednak nie tylko główni bohaterowie są warci uwagi. Rodzice Jake'a i jego przyjaciele również. Nie miałam wrażenia, że są potraktowani jako tło. Do fabuły wnosili wiele dobra i ludzkiej życzliwości, za co ich pokochałam. Trochę dziwnym może wydawać się fakt, że tak szybko przyjęli do swojego grona Mikaylę, że zastąpili jej bliskich i dali jej dach nad głową, ale chcę wierzyć, że tacy ludzie naprawdę istnieją.

    "Więcej niż my" to urocza, zabawna i momentami wzruszająca historia. Nie powoduje ogromu uczuć, ale nie mogę też powiedzieć, że podczas czytania tej powieści nic nie czułam, bo tak nie jest. Historia wypada trochę nierealnie, ale pomimo tego ma w sobie dużo uroku. Jeśli szukacie, przyjemnej, lekkiej i romantycznej powieści, w której nie brak odrobiny ludzkich dramatów, to propozycja od Wydawnictwa Kobiecego będzie w sam raz. Pomimo swojej przewidywalności, ta książka potrafi chwycić za serce.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula