Sprawa Josefa Fritzla

Autor:

John Glatt

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2023
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 38,42 zł
Nasza cena: 44,91 zł 49,90 zł Taniej o: 10%

Josef Fritzl był 73-letnim, emerytowanym inżynierem z Austrii. Wydawało się, że prowadzi normalne życie ze swoją żoną Rosemarie, mimo że jedna z ich córek Elisabeth, wiele lat wcześniej uciekła z domu, by dołączyć do religijnej sekty. Na przestrzeni lat troje dzieci Elisabeth w tajemniczy sposób pojawiło się u progu domu Fritzlów, a Josef i Rosemarie wychowywali je jak swoje własne. Ale tylko Josef znał prawdę o zniknięciu Elisabeth...

Ponad dwadzieścia lat Josef więził i molestował Elisabeth w swoim własnym domu w zbudowanym pod ziemią lochu. Tam urodziła mu siedmioro dzieci. Jedno z nich zmarło trzy dni po porodzie, a troje wychowywało się razem z Elisabeth do czasu jej uwolnienia. Straszna prawda ukryta pod ziemią... W 2008 roku jedno z dzieci Elisabeth poważnie zachorowało i trafiło do szpitala. Dziewiętnastoletnia dziewczyna po raz pierwszy wyszła na zewnątrz i wkrótce prawda o jej pochodzeniu, niewoli i niewypowiedzianym okrucieństwie Josefa wyszła na jaw.

Recenzje książki Sprawa Josefa Fritzla (11)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie wiem, czy pamiętacie, ale sprawą Josefa Fritzla i jego rodziny żył cały świat. Pamiętam tego psychicznego "człowieka" z telewizji. Nie wiem, jak mógł tak bardzo skrzywdzić swoją rodzinę. Kiedy ukazała się książka Johna Glatta "Sprawa Josefa Fritzla" postanowiłam ją przeczytać. Chciałam przyjrzeć się z bliska tej sprawie. Powiem wam, że oglądając, to w telewizji byłam w szoku, ale czytając tę książkę, byłam i jestem głęboko przerażona. Nie ogarniam moim umysłem tego co zrobił ten potwór. Nie oszukujmy się Josef Fritzl to po pierwsze pedofil, gwałciciel i morderca. Uwielbia młodsze kobiety. Pod własnym domem zbudował sobie bunkier, w którym zamknął swoją córkę. Wszystkim wmówił, że Elisabeth uciekła do religijnej sekty. Tam latami ją gwałcił, molestował i terroryzował. Zrobił własnej córce siedmioro dzieci. Jedno z nich zmarło. Chłopczyk mógłby żyć, gdyby ojciec ich wszystkich wypuścił. Ogromna tragedia. W książce znajdziecie mnóstwo innych szokujących informacji. Josef prowadził podwójne życie. Jedno w swoim domu, drugie w wybudowanym bunkrze.

  Do jakich jeszcze kłamstw dopuścił się ten potwór? Czy poniósł odpowiednią karę za swoje czyny?

  Nigdy nie zrozumiem, jak ojciec może molestować, gwałcić i zapładniać swoje własne dziecko. A później cieszyć się z tego wszystkiego. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, co czuła jego żona, kiedy wszystko wyszło na jaw.

  Czytając książkę "Sprawa Josefa Fritzla" bardzo bałam się o Elisabeth i jej wszystkie dzieci. Byłam śmiertelnie przerażona. Nie obyło się bez łez, złości i nienawiści do tego potwora. Wyobrażacie sobie żyć w zamknięciu przez 24 lata bez możliwości wyjścia na świeże powietrze i oglądania słońca, księżyca i gwiazd? A teraz pomyślcie, że w takim miejscu rodzicie dzieci. Same bez niczyjej pomocy. Dobrze wiecie, że jeżeli nie zdarzy się cud, to wasze dzieci nigdy nie wyjdą na powierzchnie. Zobaczcie, do jakiego strachu doprowadził swoją córkę, że ta nigdy nie próbowała uciec. On ją zniszczył fizycznie i psychicznie. Elisabeth miała swoje marzenia. Niestety dzięki własnemu ojcu nie mogła ich realizować. Odebrał jej najlepsze lata życia. Gdyby nie pewien nazwijmy to cud, a tak naprawdę prawdziwy dramat ojciec nigdy by ich nie uwolnił.

  Czy wiecie, co się dzieje z dziećmi, które nigdy nie widziały światła dziennego i nagle mogą wyjść na powierzchnię? Zachęcam do przeczytania tej książki. Tam znajdziecie odpowiedzi na to pytanie.

  I pomyśleć, że dla otoczenia to była zwykła rodzina. Nikt nie wiedział, że pod domem odgrywa się tak ogromna tragedia. Jeszcze do teraz mam ciarki, jak sobie przypomnę o tej sprawie.

  Jeżeli lubicie książki na faktach, które pokazują brutalnego psychopatę i zwyrodnialca w jednym, to koniecznie przeczytajcie "Sprawę Josefa Fritzla". Od razu zaznaczę, że jest to książka przeznaczona tylko dla dorosłych czytelników.

  Dziękuję autorowi, że opisał tę rodzinną tragedię.

  Mam nadzieję, że nigdy Josef Fritzl nie będzie miał swojego naśladowcy.

  Pozostawiam was z pytaniem: Czy tak naprawdę znacie swoich sąsiadów?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na wstępie muszę zaznaczyć, że stosunkowo rzadko czytam historie oparte na faktach. Moim pierwszym wyborem jest szeroko pojęta beletrystyka, a w szczególności thrillery i kryminały. Zdarzają się jednak momenty, w których opuszczam swoją strefę komfortu, i to właśnie jeden z nich.

  John Glatt — określany jako jeden z najlepszych, współczesnych pisarzy true crime, już od dawna tkwił w moim umyśle na liście: koniecznie sprawdzić. Dzięki niespodziewanej przesyłce od wydawnictwa nadarzyła się taka okazja.

  "Sprawa Josefa Fritzla" traktuje o historii, którą pobieżnie zna każdy z nas. W oczach społeczeństwa wykształcony człowiek z tytułem inżyniera, oddany mąż, kochający ojciec. Przez ponad dwadzieścia lat więził i wykorzystywał seksualnie swoją własną córkę. Tutaj postawię kropkę, a o szczegółach tego wyjątkowego bestialstwa musicie przeczytać sami.

  "Urodziłem się po to, by gwałcić. Mogłem zrobić coś znacznie gorszego, niż po prostu zamknąć córkę w piwnicy".

  Autor podejmuje próbę zgłębienia motywów działania mrocznego umysłu Fritzla. Jego narcyzm, brak empatii i tendencja do modyfikowania rzeczywistości zgodnie z własnym życzeniem, nie wzięły się z przypadku. Według jednego z biegłych psychiatrów sądowych do tej tragedii doprowadzić mogły dwa wydarzenia: dzieciństwo w czasach nazistowskich Niemiec oraz relacja łącząca go z matką. Oskarżony o morderstwo, gwałt, niewolnictwo, kazirodztwo, molestowanie i bezprawne pozbawienie wolności, sam został jej pozbawiony i resztę swoich dni spędzi w zakładzie psychiatrycznym, ponieważ już zawsze stanowiłby zagrożenie dla społeczeństwa.

  Brak mi słów, by opisać, jak bardzo wstrząsnęła mną ta historia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Josef Fritzl był 73-letnim, emerytowanym inżynierem mieszkającym w Austrii. Wydawać, by się mogło, że wspólnie z żoną Rosemarie prowadzili normalne życie, pomimo tragedii, jaka ich spotkała przed wieloma laty. W 1984 roku jedna z córek, Elisabeth, uciekła z domu z zamiarem dołączenia do sekty. Na przestrzeni lat, troje dzieci Elisabeth w niewyjaśnionych okolicznościach znalazły się na progu domu Fritzl'ów i trafiły pod opiekę Josefa i Rosemarie. Jedyną osobą, która znała prawdę o zniknięciu Elisabeth, był jej ojciec.

  24 sierpnia 1984 roku był ostatnim dniem wolności Elisabeth. Tego dnia, jej ojciec podstępem zwabił ją do wybudowanego lochu w podziemiach domu, gdzie molestował ją i więził przez 24 lata. W tym czasie Elisabeth urodziła mu siedmioro dzieci, z których jedno zmarło trzy dni po porodzie. Kolejno troje z dzieci trafia pod opiekę Fritzl'ów: w maju 1993 roku Josef podrzuca pod dom 9 – miesięczne dziecko z zapisaną na kartce informacją z prośbą o opiekę nad małą Lisą; w grudniu 1994 10 – miesięczna Monika zostaje podrzucona pod dom w wózku, niedługo potem Rosemarie odbiera pierwszy od lat telefon od córki, z prośbą, by zaopiekowała się jej dzieckiem; w maju 1996 roku Elisabeth rodzi bliźniaki – dwóch chłopców, pierwszy z nich umiera trzy dni po porodzie, drugi zostaje podrzucony pod dom Fritzl'ów w 15. miesiącu życia. Elisabeth była przekonana, że ona i jej dzieci już nigdy nie ujrzą światła dziennego, jednak w kwietniu 2008 roku jej córka Kerstin ciężko zachorowała. Kobiecie udało się poprosić Josefa, by zawiózł ją do szpitala. 19 kwietnia 2008 roku 19-letnia Kerstin opuszcza mury lochu i wraz z Josefem jedzie do szpitala. Kto wie, co by się stało, gdyby nie zaciętość i determinacja lekarza, pod którego opiekę trafiła Kerstin. 26 kwietnia 2008 roku, po 8516 dniach „nieobecności” Elisabeth przestępuje próg swojego domu.

  24 lata – tyle trwała gehenna, jaką Josef zgotował własnej córce. To niewyobrażalna tragedia. „Sprawa Josefa Fritzla” to historia, o której było bardzo głośno na całym świecie. Nie było osoby, która nie słyszała o piekle, jakie przeżyła Elisabeth z rąk swojego ojca, który zamiast ją chronić, zgotował jej niewyobrażalne zło. John Glatt po raz kolejny podjął się wyzwania i napisał historię, która, choć dobrze znana, intryguje czytelnika tak bardzo, że czytając o losie Elisabeth zapominamy o wszystkim wokoło. Książka napisana jest przejrzystym i bardzo prostym językiem, a kunszt pisarki autora jest tak dobry, że przez karty historii dosłownie płyniemy.

  „Sprawa Josefa Fritzla” to bardzo wstrząsający i niezwykle emocjonujący reportaż, w którym krok po kroku poznajemy okrucieństwo, z jakim przyszło się zmierzyć Elisabeth i jej dzieciom, jak również dzieciństwo Fritzla oraz motywy, jakie mogły się przyczynić do tego, czego się podjął. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rzadko kiedy sięgam po takie książki, ale muszę przyznać, że była to mocna lektura. Pomimo trudnej tematyki, przebrnęłam przez nią dość szybko. Jest dobrze napisana, ciekawym językiem i już od samego początku po prostu Autor mnie kupił. Śmiało ją polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Josef Fritzl prowadził z pozoru normalne życie. Szanowany, przykładny mąż, ojciec, dziadek, ceniony przez przełożonych i współpracowników przede wszystkim za swoją pracowitość. Tak naprawdę Fritzl był tyranem, który za zamkniętymi drzwiami własnego domu zamienił się w dyktatora, który znęcał się nad własną rodziną. Ale nawet to nie jest jeszcze pełny obraz jego bestialstwa.

  John Glatt przedstawił dokładnie postać emerytowanego inżyniera z Austrii począwszy od czasów jego dzieciństwa. Dowiecie się w jakich czasach dorastał i jaką toksyczną relację nawiązał ten człowiek z własną matką, co było chyba jednym z głównych czynników w ukształtowaniu takiej,a nie innej osobowości.

  Dowiecie się co o samym zainteresowanym myślała rodzina jego żony, jego przyjaciele, sąsiedzi i znajomi, policjanci.

  Poznacie historię jego córki Elisabeth, którą mężczyzna zaczął molestować w wieku jedenastu lat, by ostatecznie w wieku lat osiemnastu uwięzić ją w wybudowanym przez siebie podziemnym bunkrze.

  Trzeba przyznać, że Josef Fritzl był mężczyzną niewyobrażalnie cierpliwym w dążeniu do osiągnięcia swojego chorego celu. Gdy w jego umyśle pojawiła się myśl o wybudowaniu podziemnego bunkra, w którym mógłby więzić swoją "drugą żonę", spędził on każdą wolną chwilę na realizacji swojego planu. Budował to pomieszczenie przez kilka lat, a nikt ani z rodziny ani z sąsiadów nawet nie domyślał się jaki los Fritzl zgotuje własnej córce.

  Najgorszy w tej historii jest fakt, że okłamał on wszystkich i doprowadził do sytuacji, w której wszyscy - nawet jego żona Rosemarie uwierzyli, że ich córka uciekła z domu by dołączyć do tajemniczej sekty, a tymczasem dziewczyna przez lata mieszkała w koszmarnych warunkach ich piwnicy.

  Elisabeth urodziła w podziemnym lochu siedmioro dzieci. Jedno zmarło. Trójkę z nich Josef wychowywał "na górze" ze swoją żoną. Za każdym razem zainscenizował wszystko tak, aby wyglądało, że Elisabeth podrzuciła im swoje dzieci, a więc jako przykładny dziadek mężczyzna przygarnął wnuki i wychowywał dzieci niesfornej córki.

  Szokująca prawda wyszła na jaw dopiero, gdy dziewiętnastoletnia Kerstin zachorowała i musiała trafić do szpitala. Wtedy zarówno ona, jak i osiemnastoletni Sefan i pięcioletni Feliks po raz pierwszy opuścili mury swojego więzienia.

  Elisabeth spędziła w nim dwadzieścia cztery lata swojego życia. Zarówno ona i jak i dzieci, które z nią mieszkały zmagały się z licznymi chorobami wynikającymi z braku dostępu do światła słonecznego, czystego powietrza, witamin oraz opieki medycznej.

  Czy po takich przeżyciach można funkcjonować "normalnie"? Według lekarzy największe szanse na normalne życie miało najmłodsze z dzieci, gdyż najmniej czasu spędziło w podziemiach. Jednak te pierwsze lata na pewno odcisnęły swoje piętno i na jego psychice.

  Książki z gatunku true crime są bardzo trudne. Pokazują brutalną, bestialską, chorą i okrutną wersję ludzkiego oblicza, której większość ludzi nie jest w stanie w ogóle pojąć.

  Ta historia, jedna z wielu, jest tylko potwierdzeniem, że w przypadku przestępstw seksualnych nie powinno być mowy o przedawnieniu i czyszczeniu kartoteki po upływie określonego czasu. Nasuwa się tu oczywiste pytanie, czy gdyby w tamtych czasach prawo było inne czy Josef Fritzl dopuściłby się kolejnych przestępstw? Czy jego zachowanie wzbudziłoby cień podejrzeń w stosunku do jego osoby? Czy sprawiłoby, że tej rodzinnej tragedii dałoby się uniknąć?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

 • Wioska wdów. Szokująca historia morderczyń z wioski Nagyrév

  Poprzedzona dokładnym researchem powieść o jednej z najbardziej morderczych wiosek z początku XX wieku. Horror miał miejsce w wiejskiej osadzie rolniczej na Węgrzech, w której zwykłe kobiety – żony, matki i córki – doprowadziły do śmierci co najmniej 160 mężczyzn. W centrum wydarzeń znajdowała się...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 30,44 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,82 zł
 • Mama od tortur

  Mówcie mi mamo. Gertrude Baniszewski Prawdziwa historia uwięzienia, okaleczenia i mordu Nastolatki Sylvia i Jenny Likens trafiają pod opiekę Gertrude Baniszewski. Samotnie wychowująca siedmioro dzieci matka z Indiany otwiera przed nimi drzwi swojego domu, w którym pełno jest także dzieci z całej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 42,99 zł 27,04 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,21 zł
 • Sprawa Josefa Fritzla

  Josef Fritzl był 73-letnim, emerytowanym inżynierem z Austrii. Wydawało się, że prowadzi normalne życie ze swoją żoną Rosemarie, mimo że jedna z ich córek Elisabeth, wiele lat wcześniej uciekła z domu, by dołączyć do religijnej sekty. Na przestrzeni lat troje dzieci Elisabeth w tajemniczy sposób...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 44,91 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,75 zł
 • Kalibabka. Historia największego uwodziciela PRL

  Zanim ktokolwiek usłyszał o oszuście z tindera, po Polsce grasował "Tulipan", a serial o nim oglądało 19 milionów widzów. Wiosna 1982 roku. Grupa młodych kobiet rozbija obozowisko nad brzegiem rzeki. W pobliskimareszcie śledczym na proces sądowy czeka Jerzy Kalibabka, ps. "Tulipan", największy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,99 zł 41,90 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,33 zł
 • Sekcja zwłok. True crime. Historie z prosektorium

  Czy to prawda, że Lee Harvey Oswald, domniemany zabójca prezydenta Johna F. Kennedy'ego, był rosyjskim agentem? Dlaczego producent muzyczny Phil Spector został uznany za winnego zabójstwa Lany Clarkson, choć wiele wskazywało, że ofiara sama targnęła się na swoje życie? Co wspólnego z okultyzmem...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,99 zł 41,90 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 36,95 zł
 • Rodzina z domu obok

  John Glatt, bestsellerowy autor New York Times, przedstawia potworną historię Turpinów: pozornie normalnej rodziny, której mroczne sekrety wstrząsnęły całym światem. 14 stycznia 2018 roku siedemnastoletnia dziewczyna wyszła przez okno swojego domu w Perris w Kalifornii i drżącymi palcami wykręciła...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 28,76 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,28 zł
 • Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię

  Kurtyny zostały rozsunięte, po czym naczelnik zapytał skazaną, czy chce wygłosić mowę pożegnalną do wiszącego nad jej głową mikrofonu. - Chcę jedynie powiedzieć, że pożegluję z Rockiem i wrócę jak Dzień Niepodległości z Jezusem, szóstego czerwca, jak w filmie, z tym wielkim statkiem i tak dalej. Ja...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,94 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 22,45 zł
 • Dobry opiekun. Prawdziwa historia o medycynie, szaleństwie i morderstwach Outlet

  Historia jednego z najsłynniejszych amerykańskich seryjnych morderców, który może odpowiadać za śmierć nawet czterystu osób. Po aresztowaniu w 2003 roku Charles Cullen, dyplomowany pielęgniarz z szesnastoletnim stażem, został ochrzczony przez media „Aniołem Śmierci”. Zamieszany w śmierć kilkuset...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 24,95 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 12,08 zł
 • Profil mordercy

  Lektura obowiązkowa dla fanów "Mindhuntera" i "Trupiej Farmy". Paul Britton jest jednym z najsłynniejszych profilerów na świecie - na podstawie śladów na miejscu zbrodni przygotowuje portret psychologiczny mordercy. Szuka szczegółów, które powiedzą mu coś o sprawcy, pozwolą sięgnąć do jego umysłu i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,99 zł 25,50 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 24,00 zł
 • Idealny tata

  Wstrząsający reportaż opisujący tragedię rodziny Wattsów i okrutne, rozdzierające serce morderstwa. Rankiem 13 sierpnia 2018 roku, po powrocie z podróży służbowej, koleżanka podwiozła Shanann Watts do domu. Był to ostatni raz, kiedy ktokolwiek widział ją żywą. Następnego dnia zgłoszono zniknięcie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 35,92 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,99 zł
 • Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu

  Gdyby akcję kultowego serialu Breaking Bad umieszczono w Polsce, wyglądałaby właśnie tak. Ryszard J. zwany Profesorem potrafił w ciągu dwóch dni w polowych warunkach wyprodukować amfetaminę o wartości czterech milionów funtów. Brytyjska policja uznała jego narkotyki za najczystsze, jakie...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 59,99 zł 44,20 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 43,76 zł
 • Łowca nastolatek Outlet

  14-latka popełnia samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Jej matka i kilku dziennikarzy sprawdzają, kim jest 37-latek, z którym dziewczyna spotkała się przed śmiercią. Sprawa zaprowadziła ich do ekskluzywnych sopockich lokali, w których "na bramkach" stali byli policjanci, gdzie rozbierały się...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,99 zł 21,06 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 20,74 zł
Najczęściej kupowane razem
 • Królewna. Rodzina Monet. Tom 2. Część 2

  Choć ma kilkanaście lat i nie grzeszy pewnością siebie, owinęła sobie Willa, Vincenta, Dylana, Shane’a i Tony’ego wokół palca. Starsi bracia Hailie pójdą za siostrą w ogień i zrobią dla niej wszystko. A ponieważ nie ma silniejszego człowieka od tego, za którym stoi rodzina, najmłodsza z Monetów...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,94 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • Ten drugi

  Był to jeden z najbardziej przejmujących obrazów dwudziestego wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 64,90 zł 38,79 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 38,20 zł
 • Zamknięte drzwi

  Niektóre drzwi są zamknięte z jakiegoś powodu... Podczas gdy jedenastoletnia Nora odrabiała lekcje w swoim pokoju, jej ojciec dokonywał w piwnicy koszmarnych zbrodni. Dramat mordowanych kobiet przerwało pojawienie się w domu policji. Mija dwadzieścia sześć lat. On odsiaduje wyrok, ona odnosi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 47,90 zł 29,80 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,08 zł
 • Kabalista

  TYM RAZEM BEHAWIORYSTA BĘDZIE MUSIAŁ ZMIERZYĆ SIĘ Z NAJGORSZYM KOSZMAREM Półtora roku po tym, jak Małgorzata Rosa wyjechała do Warszawy, szefostwo stacji telewizyjnej chce, by dziennikarka wróciła do rodzinnego miasta. Ma przygotować materiał na temat ofiary gwałtu, której opolska prokuratura...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 52,90 zł 34,08 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,84 zł
 • Dom po drugiej stronie jeziora

  Riley Sager, autor bestsellerowych powieści „Tylko przetrwaj noc” i „Zamknij wszystkie drzwi”, wraca ze swoim najbardziej zaskakującym jak dotąd thrillerem. Casey Fletcher, niedawno owdowiała aktorka, aby uciec przed dziennikarzami, wyjeżdża do domu rodzinnego nad jeziorem w stanie Vermont, licząc...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 27,84 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,19 zł
 • Inkarnator. Honoriusz Mond. Tom 3

  ŚMIERĆ NIE POZWALA O SOBIE ZAPOMNIEĆ. NIE MOŻNA OD NIEJ UCIEC. W Krakowie dochodzi do serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Ktoś naśladuje jednego z najokrutniejszych morderców wszechczasów. Zabójstwa przypominają wynaturzone dzieła sztuki. Morderca nigdy nie pozwala, by śmierć jego ofiar była zbyt...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 47,90 zł 30,63 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,58 zł
 • Zaufaj swojemu sercu

  Próba rozprawienia się z przeszłością, zdobycie szansy na nowe życie, a do tego miłość, która przychodzi niezauważenie… Życiowe ścieżki niejednokrotnie prowadzą nas tam, dokąd najmniej spodziewamy się dotrzeć. Marta Kamińska wie o tym najlepiej. Mieszka w Warszawie u sióstr zakonnych. Trafiła do...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 42,90 zł 27,24 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,92 zł
 • Sroka

  Marisa i Jake to para niemal idealna. Do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. Ze względu na przejściowe problemy finansowe postanawiają wynająć pokój w swoim domu i cierpliwie czekać na powiększenie rodziny. Wtedy w ich życie wkracza Kate. Marisa uważa, że relacja lokatorki z Jakiem zaczyna...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 47,90 zł 31,84 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,85 zł
 • Hotel na uboczu

  NOWY THRILLER PSYCHOLOGICZNY AUTORKI BESTSELLEROWYCH „ZNAJDĘ CIĘ, CÓRECZKO” ORAZ „NIE IDŹ TAM”. Rankiem, w jeziorze, przy luksusowym hotelu na Mazurach, znalezione zostaje ciało młodej dziewczyny. Okazuje się, że to popularna youtuberka, którą zaproszono, by nagrała film promujący obiekt w...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 29,93 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,96 zł
 • Niewinni. Echo. Tom 3

  Zieloną Górą wstrząsa tajemnicze zaginięcie 6-letniej Emilii Rajchel. Dziewczynka miała niezauważenie zniknąć nocą ze swojego pokoju. Podejrzenia śledczych padają na opiekunkę Emilii, która przebywała z nią pod nieobecność rodziców. Kobieta twierdzi jednak, że przez cały czas spała w sąsiednim...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 33,27 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,34 zł
 • Mama od tortur

  Mówcie mi mamo. Gertrude Baniszewski Prawdziwa historia uwięzienia, okaleczenia i mordu Nastolatki Sylvia i Jenny Likens trafiają pod opiekę Gertrude Baniszewski. Samotnie wychowująca siedmioro dzieci matka z Indiany otwiera przed nimi drzwi swojego domu, w którym pełno jest także dzieci z całej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 42,99 zł 27,04 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,21 zł
 • Idealny tata

  Wstrząsający reportaż opisujący tragedię rodziny Wattsów i okrutne, rozdzierające serce morderstwa. Rankiem 13 sierpnia 2018 roku, po powrocie z podróży służbowej, koleżanka podwiozła Shanann Watts do domu. Był to ostatni raz, kiedy ktokolwiek widział ją żywą. Następnego dnia zgłoszono zniknięcie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 35,92 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,99 zł
Wybrane bestsellery
Księga zaginionych opowieści. Historia Śródziemia. Tom 2 0/5 Cena detaliczna 79,91 zł 55,62 zł Do koszyka dodaj do schowka

Księga zaginionych opowieści. Historia Śródziemia. Tom 2

Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na...
najniższa cena z 30 dni: 54,01 zł
Kobiety od A do Z, czyli o tym, co ważne dla kobiecej tożsamości, o emocjach, postawach i życiowych wyborach 4/5 Cena detaliczna 46,90 zł 29,20 zł Do koszyka dodaj do schowka

Kobiety od A do Z, czyli o tym, co ważne dla kobiecej tożsamości, o emocjach, postawach i życiowych wyborach

O kobietach dla kobiet – mądrze i z humorem. Katarzyna Miller, znana i lubiana psychoterapeutka, dzieli się przemyśleniami na temat kobiet. Omawia kwestie ważne dla kobiecej tożsamości, wybierane przez kobiety role i postawy oraz mechanizmy psychologiczne, na które są szczególnie...
najniższa cena z 30 dni: 28,43 zł
Przystań nad Wisłą 5/5 Cena detaliczna 47,90 zł 31,94 zł Do koszyka dodaj do schowka

Przystań nad Wisłą

Tamara Pawlicka ma za sobą trudne dzieciństwo. Osierocona przez matkę, odizolowana od ukochanej babci i wychowywana przez apodyktycznego ojca, dla którego najważniejsze są praca i pieniądze, nie wie, co to radość i beztroska. Podporządkowana ojcu robi wszystko, by spełnić jego oczekiwania. Po jego...
najniższa cena z 30 dni: 31,26 zł
Red, White & Royal Blue 0/5 Cena detaliczna 59,99 zł 41,30 zł Do koszyka dodaj do schowka

Red, White & Royal Blue

Rozszerzone wydanie powieści, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie! Alex Claremont-Diaz jest tą osobą, która jako jedyna w całych Stanach Zjednoczonych ma status równy księciu. Wraz ze swoją nieustraszoną siostrą June i genialną Norą, wnuczką wiceprezydenta USA, tworzą Trio z...
najniższa cena z 30 dni: 40,97 zł
Sekrety kobiecych dusz. Saga krynicka. Tom 1 5/5 Cena detaliczna 45,90 zł 29,67 zł Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety kobiecych dusz. Saga krynicka. Tom 1

Przyjaźń, miłość, pilnie strzeżone tajemnice i krzywdy, za które trzeba zapłacić W pozornie spokojnym uzdrowisku krzyżują się losy kuracjuszy, przyjezdnych i mieszkańców. Jest rok 1894. Aurelia mieszka wraz z teściami w zamożnej posiadłości w Krynicy. Po tragicznej śmierci męża obawia się o swoją...
najniższa cena z 30 dni: 29,39 zł
Dyrektor generalny 5/5 Cena detaliczna 46,99 zł 33,41 zł Do koszyka dodaj do schowka

Dyrektor generalny

Olivia żyje w związku bez miłości. Z partnerem łączą ją tylko seks i niezdrowy finansowy układ. Kocha swoją pracę i spełnia się jako asystentka wiekowego szefa. Nie jest szczęśliwa, lecz ukrywa to za wyuczonym przez lata uśmiechem. Harry jest wnukiem szefa Olivii i jego spadkobiercą. Właśnie wrócił...
najniższa cena z 30 dni: 31,05 zł
Pieśń bogini Kali 0/5 Cena detaliczna 69,90 zł 47,05 zł Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń bogini Kali

`Pieśń bogini Kali` to książka od której zaczęła się wielka kariera Dana Simmonsa zwieńczona arcydziełami science fiction (`Hyperion`) i powieści historyczno-przygodowej (`Terror`), które jeszcze przez długie lata zachwycać będą miłośników literatury. Debiutancka powieść Simmonsa zwiastowała styl...
najniższa cena z 30 dni: 44,46 zł
Ja, Inkwizytor. Dziennik czasu zarazy. Cykl o Mordimerze Madderdinie 3/5 Cena detaliczna 69,90 zł 50,33 zł Do koszyka dodaj do schowka

Ja, Inkwizytor. Dziennik czasu zarazy. Cykl o Mordimerze Madderdinie

Oto zwrócę swe oblicze przeciw wam na wasze nieszczęście, by wyniszczyć wszystkich ludzi Miasto Weilburg zatrzasnęło bramy i ogłosiło kwarantannę. W obrębie pilnie strzeżonych murów zamknięto ludzi chorujących i umierających na zarazę. Ale nawet po tych, którzy wymknęli się epidemii, śmierć gotowa...
najniższa cena z 30 dni: 49,49 zł
Opowieści o Ojczyźnie 5/5 Cena detaliczna 44,99 zł 32,42 zł Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści o Ojczyźnie

Niepublikowane dotąd w Polsce opowiadania Dmitrija Glukhovsky`ego, autora światowych bestsellerów „,Metro 2033“, i „,Futu.re“, Gdyby Rosja była normalnym krajem, tę książkę można by umieścić na półce z fantastyką. Rzeczywistość wyprzedza jednak fikcję. A ponieważ trudno być prorokiem we własnym...
najniższa cena z 30 dni: 31,86 zł
Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem 5/5 Cena detaliczna 42,90 zł 25,74 zł Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem

Życie nastolatka czasami jest nie do zniesienia. Wszystko gwałtownie się zmienia. Masz poczucie, że nikt cię nie rozumie i wszyscy, poza grupką znajomych, patrzą na ciebie jak na przybysza z obcej planety.A do tego w szkole i w domu musisz się mierzyć z niekończącą się listą zarzutów i oczekiwań...
najniższa cena z 30 dni: 25,49 zł
Menu kryzysowe 0/5 Cena detaliczna 69,90 zł 53,26 zł Do koszyka dodaj do schowka

Menu kryzysowe

Czy kiedykolwiek, zaglądając do swojej lodówki, zastanawialiście się, co zrobić z produktami, które pozostały wam po przygotowaniu posiłków? Resztkami, z których pozornie nic nie da się już zrobić? Czy chodząc po sklepach i obserwując coraz wyższe ceny, pomyśleliście: "Przydałoby się wprowadzić...
najniższa cena z 30 dni: 51,00 zł
Worek kości 0/5 Cena detaliczna 52,90 zł 38,17 zł Do koszyka dodaj do schowka

Worek kości

Jedna z najbardziej poruszających książek Stephena Kinga, zainspirowana słynną Rebeką Daphne du Maurier. Doskonała powieść obyczajowa, która strona po stronie przeistacza się w jeden z najbardziej przerażających horrorów Króla Grozy. Najwięksi fani Mistrza wracają do tej lektury po wielekroć i za...
najniższa cena z 30 dni: 37,46 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula