Raz na zawsze

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
500
Rok wydania
2016
Nasza cena: 31,92 zł 39,90 zł Taniej o: 20%

Nieszczęść się nie planuje, one po prostu nadchodzą.

Młoda i utalentowana Jenny Aaron robiła karierę w policyjnej jednostce specjalnej. W trakcie nieudanej akcji w Barcelonie straciła wzrok. Myślała, że to najgorszy dzień w jej życiu. Myliła się.

Pięć lat po wypadku przeszłość upomina się o nią. Seryjny morderca, którego niegdyś aresztowała, znowu atakuje. Teraz chce rozmawiać tylko z Jenny.

Specjalistka od przesłuchań żyje w ciemności, ale nie musi widzieć, żeby wiedzieć.

Sprawiedliwość jest przecież ślepa.

„Mocna rzecz - jak browning z pełnym magazynkiem. Nie do odłożenia! Szalona historia, genialna bohaterka. Zarwałam dla Jenny Aaron noc i proszę o więcej. Kryminalny majstersztyk!”

Katarzyna Bonda

Andreas Pfluger jest pisarzem, autorem słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych oraz jednym z najbardziej znanych niemieckich scenarzystów telewizyjnych i filmowych, docenianym i nagradzanym - między innymi za pracę nad scenariuszami filmów Dziewiąty dzień i Strajk Volkera Schlondorffa. Raz na zawsze to jego druga powieść.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Duchy przeszłości… Nawiedzają nas wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Potrafią uderzyć z całą swoją siłą, mimo że liczyliśmy na to, że już nigdy się z nimi nie spotkamy. Gnębią nas, dręczą, wykańczają fizycznie, psychicznie i mentalnie. Uwolnienie się od nich nigdy nie jest proste, zwłaszcza, gdy wywarły na nas swoje piętno.

  Młoda Jenny Aaron jest bardzo utalentowaną policjantką i w zastraszającym tempie zrobiła karierę w policyjnej jednostce specjalnej. Podziwiał ją sam szef, a także koledzy i koleżanki, chodź pod nosem każdy zazdrościł jej posiadanych umiejętności radzenia sobie w najgorszych sytuacjach. Niestety, w takiej pracy wielu rzeczy nie da się przewidzieć, bowiem podczas jednej z nieudanych akcji Aaron straciła wzrok. Wydawałoby się, że jest to najgorsza rzecz, jaka mogła ją spotkać. Błąd. Minęło pięć lat od tamtej chwili, a przeszłość powróciła. Seryjny morderca, który kiedyś został przez nią schwytany, atakuje ponownie. I chce pertraktować tylko z nią.

  „Raz na zawsze” jest drugą powieścią Andreasa Pflügera, niemieckiego pisarza i docenianego scenarzystę telewizyjnego i filmowego. Prezentuje ON nam w bardzo dosadny sposób historię młodej policjantki, która mimo tragicznych wydarzeń skutkujących utratą wzroku nie straciła miłości do wykonywanego zawodu. Policyjna jednostka specjalna jest zakorzeniona głęboko w jej sercu, a to, że Aaron nie widzi, wcale nie oznacza, że nie potrafi sobie radzić w życiu – wręcz przeciwnie. Tak silna osoba była w stanie dostosować się do nowej sytuacji, w której postawił ją los. Co ciekawe, wydawnictwo świetnie dopasowało okładkę do głównej bohaterki. Być może to dla niektórych mało znaczący szczegół, ale ja uwielbiam, gdy okładka nawiązuje do treści książki – nawet w delikatny i subtelny sposób.

  Muszę jednak przyznać, że mam z tą powieścią pewien problem. Przyznaję, że jest napisana doskonałym językiem, a forma i treść są naprawdę dobre i na swój sposób ciekawe. Jednakże mam pewne zarzuty co do samego wykonania. Kocham kryminały, które mrożą krew w żyłach i w interesujący, a wręcz powalający sposób prezentują postać złoczyńcy. Seryjny morderca, który ponownie zaczyna atakować i chce za wszelką cenę dorwać Jenny jest rzeczywiście postacią złożoną, ale czegoś mi w nim zabrakło, prawdopodobnie takiej nutki psychosadyzmu i tajemniczości. Aaron odebrałam jako osobę nieco zamkniętą w sobie, co zapewne wiąże się z jej fizyczną wadą – człowiek po takich przeżyciach zawsze się zmienia w taki czy inny sposób – natomiast nie ukrywam, że jej losy były mi obojętne. Nie byłam w stanie zżyć się z tą bohaterką, podobnie jak i z całą historią.

  Osobiście uważam, że książka ta bazuje pomiędzy powieścią obyczajową, której głównym wątkiem byłyby perypetie i rozterki głównej bohaterki, a właściwie jej wewnętrzne zagubienie oraz rozdarcie, a powieścią kryminalną, gdzie faktycznie mamy do czynienia z mordercą i akcjami policyjnymi. Myślę, że te dwa elementy są rozłożone po równo, chociaż nie ukrywam, że wolałabym, aby autor bardziej skupił się na tej drugiej części. Nigdy nie lubiłam, gdy w kryminałach było za dużo normalności – takiej rutyny i codzienności, która towarzyszy głównym bohaterom. Wolę się skupić na samym śledztwie, zorganizowanych akcjach i dobrych przestępstwach. Całą historię widziałam nieco jak przez mgłę – nie byłam w stanie się w nią zaangażować na tyle, na ile bym chciała.

  Mimo tego uważam, że „Raz na zawsze” jest świetnym materiałem filmowym – prawdopodobnie wiąże się to właśnie z profesją autora. To taka dobrze skonstruowana historia, której ekranizacja mogłaby wypaść w sposób bardziej wyrazisty. Podczas lektury zabrakło mi scen, w których serce podeszłoby mi do gardła. W powieściach sensacyjnych czy kryminalnych istotnym elementem jest odpowiednie tempo akcji i stopniowanie napięcia, a te dwa elementy niestety nie wypadły zbyt dobrze. Cała powieść wywarła na mnie efekt lekkiego znużenia, chociaż nie jest to powieść zła – być może jako czytelnik wymagam od książek tego typu czegoś więcej. W tym przypadku czuję ogólny niedosyt i takie uczucie, które na pewno każdy z Was zna: „Było OK, ale to nie do końca to.”.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  "Raz na zawsze" to prawdziwy majstersztyk. Naprawdę dobry kryminał, zmyślny, inteligentny i jednocześnie przerażający. Andreas Pflüger zawarł wszystko co dobre. Na warsztat wziął historię młodej, utalentowanej policjantki - Jenny Aaron, spełniającej się w policyjnej jednostce specjalnej. W trakcie nieudolnej akcji w Barcelonie kobieta traci wzrok. Sądzi, że nic gorszego już nie może jej spotkać. Pięć lat po wypadku przeszłość upomina się o nią. Seryjny morderca, którego niegdyś zamknęła w więzieniu znowu atakuje. Chce tylko rozmawiać z Jenny. Niewidoma kobieta nie musi widzieć, by walczyć z niebezpiecznym człowiekiem, bo jej siłą jest jej ślepota.

  Jenny Aaron to policjantka jednostki specjalnej, która straciła wzrok podczas akcji w Barcelonie. Człowiek, który do niej strzelił, zrobił to precyzyjnie, nie chciał jej zabić, pragnął trwale okaleczyć. Kobieta ani na moment się nie poddaje. wydaje się postacią jakby z innej materii, niezniszczalną, trochę nierealną, przez to intrygującą. Nie boi się podejmować ryzykownych działań w pojedynkę. Pościg za zabójcą staje się dla niej sprawą osobistą, zmusza ją do refleksji nad własnym życiem. Myślę, że to ona jest najmocniejszą stroną powieści.

  Istotnym elementem prozy autora jest zręczne manipulowanie emocjami Czytelnika. I nie chodzi tu tylko o litowanie się nad główną bohaterką, bo autor nie pozostawia wątpliwości, że każdy, nawet ten pozbawiony wzroku, może dojść do perfekcji w wykonywaniu wielu czynności. Autor daje czytelnikowi zawikłaną intrygę kryminalną, zręcznie dawkuje napięcie i skłania do myślenia. Nie raz, nie dwa będzie trzeba zweryfikować swoje przypuszczenia i spojrzeć na całą sytuację z innej perspektywy. Niewidoma policjantka, która potrafi zawstydzić niejednego widzącego funkcjonariusza. Umie bezbłędnie ocenić położenie danej rzeczy, z powodzeniem wykorzystuje pozostałe zmysły. U Andreasa Pflügera atmosfera gęstnieje z każdą kolejną chwilą, wywołuje u Czytelnika przerażenie. Wreszcie warto wspomnieć o pościgu za mordercą. Towarzyszy mu niespokojna atmosfera, trudno jednoznacznie określić dlaczego do tego doszło, i jaki będzie kolejny krok zabójcy.

  Pisarz doprowadził do perfekcji mylenie tropów, tak buduje intrygę, że naprawdę trudno rozstrzygnąć, jakie będzie zakończenie. Niezwykłe wyczucie gatunku. Cała historia to świetny kryminał, który trzyma w napięciu do samego końca. Nieszablonowa, inteligentna książka, która pochłania do reszty. I nie ma przesady w stwierdzeniu, jakoby autor stworzył majstersztyk. Warto podkreślić, "Raz na zawsze" to debiut Pflügera. Czekam na kolejną.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wg mnie ksiazka warta przeczytania, ciekawa, dobrze napisana i ma fajna okladke . Chetnie siegne po inne pozycje tego autora.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  "Życie jest szkołą, nauczycielem jest ból."

  Ciekawa i nietuzinkowa propozycja czytelnicza, mocno zaskakująca profilem głównej bohaterki, sposobem funkcjonowania w otaczającym ją świecie i szczególnymi uwarunkowaniami jej pracy w policyjnej jednostce specjalnej. Bardzo pogłębione portrety psychologiczne postaci, wyraziste charaktery, przekonywujące zachowania, tworzą solidną i fascynującą bazę do przeżywania niebezpiecznych przygód wraz z bohaterami. Kryminał wykorzystuje wiele elementów sensacji, trzyma w napięciu i poczuciu zagrożenia. Intrygująca i wciągająca fabuła stopniowo odsłania przed nami coraz więcej zagadkowych szczegółów z przeszłości bohaterów, jednocześnie świetnie wiążąc je z prowadzonymi mocno rozbudowanymi wątkami teraźniejszości. Mamy wrażenie ciągłości i komplementarności zdarzeń, interesującego zbioru przyczyn i skutków, źródeł i następstw. Odwołania do bolesnych wspomnień, konsekwencji błędnych decyzji, pragnienia zapomnienia, radzenia sobie z wyzwaniami, wyrzutami sumienia, strachem, a także do nienawiści, chęci zemsty, impulsywnych działań, motywów zbrodni i szaleństwa.

  Przyznam, że takiego kryminału nie miałam jeszcze okazji przeczytać, świeże podejście do koncepcji głównej postaci, policjantki Jenny Aaron. Jesteśmy pod wrażeniem jej bagażu życiowych doświadczeń, traumatycznych przeżyć, nieustannego uporu i determinacji w walce o powrót do pełnej aktywności. Ponownie zmuszona jest zmierzyć się z niezwykle inteligentnym, przebiegłym i niebezpiecznym seryjnym mordercą. Rozpoczyna się gra o życie wielu osób. W rozwiązywaniu trudnego śledztwa zaangażowano cały wydział berlińskiej jednostki specjalnej, kierowany od niedawna przez ambitną kobietę. Autor ciekawie wprowadza nowe intrygujące wątki i pogłębione relacje między bohaterami. Stopniowo ujawnia kolejne tajemnice, wyjaśnia liczne niewiadome, przypuszczalne tło popełnionych zbrodni. Mocno dynamizuje akcję, umiejętnie dorzuca wiele zaskakujących zdarzeń, mocnych akcentów. Tożsamość mordercy znamy niemal od początku, lecz nie ona jest w tej powieści najważniejsza, a sposób i źródła jego szaleńczego postępowania, pogłębione odniesienia do przeszłości tak mocno determinującej obecne sytuacje. Całość zespala unikalny styl narracji, początkowo wydający się mało przyjazny, lecz z czasem świetnie odbierany przez czytelnika. Z ciekawości sięgnę po kolejną książkę tego autora, aby móc jeszcze bardziej odnieść się do jego twórczości.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Naznaczeni na zawsze 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naznaczeni na zawsze

Pierwsza część cyklu z prokurator Janą Berzelius w roli głównej. Fenomen wydawniczy w Szwecji. Policja znajduje mężczyznę zastrzelonego we własnym domu. Na miejscu zbrodni zabezpiecza odciski palców należące do dziecka. Mężczyzna był bezdzietny.   Krótko po pierwszym morderstwie, zostaje znaleziona...
Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy

Jak rozpoznać chwilę, której konsekwencje rzucą mroczny cień na dalsze życie? Carla Reid planowała spokojny wieczór. Chciała świętować rocznicę ślubu z mężem Kevinem i dorosłym synem Jackiem. Od dawna nie czuła się tak dobrze w ich domu. Nie spodziewała się, że obcy mężczyzna brutalnie przerwie...
Raz na zawsze - CD 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raz na zawsze - CD

Młoda i utalentowana Jenny Aaron robiła karierę w policyjnej jednostce specjalnej. W trakcie nieudanej akcji w Barcelonie straciła wzrok. Myślała, że to najgorszy dzień w jej życiu. Myliła się. Pięć lat po wypadku przeszłość upomina się o nią. Seryjny morderca, którego niegdyś aresztowała, znowu...
Syreny 4/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Syreny

W zarządzanych przez mafię pubach i knajpach Manchesteru syreny sprzedają bilety do piekła – heroinę i ecstasy. Żyjąc na krawędzi, skutecznie skrywają swoje sekrety. W łaski syren musi się wkupić młody detektyw Aidan Waits, skompromitowany policjant, który nie może uwolnić się od błędów...
Rywalka 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rywalka

Ona, On i... jego matka. Pammie zachowuje się jak typowa zaborcza matka. Niechęć, jaką żywi do Emily, ukochanej Adama, z każdym dniem rośnie. Pammie wtrąca się w ich życie, psuje romantyczne chwile, a wreszcie - pod pretekstem choroby - wprowadza się do nich. Stopniowo życie Emily zmienia się w...
Ocalałe 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ocalałe

"Fenomenalny thriller. Najlepszy, jaki przeczytasz w 2017 roku". Stephen King Kim jestem? Każdego dnia myślę, że jestem szczęściarą. W moim związku układa się doskonale, mój blog kulinarny ciągle zyskuje nowych fanów. Żyję z dnia na dzień, skupiając się na przyjemnych chwilach. Kim byłam? Celem....
W żywe oczy 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W żywe oczy

Spotkał ją. Uwierzył jej. Nie powinien. Nawiąż rozmowę z wyznaczonym mężczyzną. Nie bądź za szybko bezpośrednia. To ON musi złożyć propozycję, a nie na odwrót. Zarejestruj całą rozmowę. Claire kłamie zawodowo. Wydaje się, że jest stworzona do roli, w którą się wcieli. Na zlecenie firmy prawniczej...
Bezbronne 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bezbronne

Bestsellerowy thriller, który szturmem podbił świat. Odludzie. Śnieżyca. Mała dziewczynka uwięziona w aucie. Znikąd pomocy. Co byś zrobiła? Darby jechała z uniwersytetu do domu, gdy rozszalała się burza śnieżna i uwięziła ją na odludziu. Najbliższą noc dziewczyna będzie musiała spędzić na postoju...
Rok we mgle 4/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rok we mgle

W gęstej mgle? W falach Pacyfiku? Na parkingu? W ciężarówce nieznajomego? Gdzie zniknęłaś? Abigail i Jake wkrótce zamierzają się pobrać. Abigail jest młodą fotografką, która po tragicznej śmierci partnera układa sobie życie na nowo. Jake rozstał się z żoną. Samotnie wychowuje sześcioletnią córeczkę...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula