Zapomnij, jak się nazywam

Książka
42,99 zł
Outlet
15,91 zł
eBook
33,32 zł
Audiobook
40,87 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa:Miękka
Wydawnictwo:W.A.B.
Rok wydania:2021
Ilość stron:464
Opis

Do domu pewnego małżeństwa puka kobieta, która twierdzi, że tutaj mieszka. Oni jednak twierdzą, że widzą ją pierwszy raz w życiu. Ktoś z nich ewidentnie kłamie. Ale kto?

Książka pt. "Zapomnij, jak się nazywam" autorstwa J.S. Monroe to rasowy thriller psychologiczny. Do domu Laury i Tony'ego zapukała nieznajoma kobieta, która uparcie twierdzi, że mieszka pod tym adresem, a jakby tego było mało, ma poważne problemy z pamięcią. Nie wie nawet, jak ma na imię, a jakiekolwiek dokumenty tożsamości straciła wraz ze skradzioną jej na dworcu torebką. To jedna z tych osób, które każdego dnia musi dokładnie wszystko notować, bo następnego ranka nie pamięta już nic z dnia poprzedniego. W tym przypadku pamięta jednak dokładny adres swojego zamieszkania.

Czemu więc kobieta trafiła do domu rzekomo obcych jej ludzi, którzy cały czas mówią, że nawet jej nie kojarzą? I dlaczego zaczynają się nią interesować lokalni stróże prawa? Czy uda się jej dowiedzieć, kim tak naprawdę jest? A może to wszystko to tylko niefortunna pomyłka, a bohaterka potrzebuje pilnej pomocy lekarza? W każdym razie z każdą godziną intryga się zagęszcza, zamiast odpowiedzi pojawiają się same znaki zapytania, a czas nieubłaganie ucieka. Czy starczy go do dotarcia do prawdy?


O autorze

J.S. Morgan, właściwie Jon Stock (ur. 1966 r.) - brytyjski dziennikarz i pisarz. Pracował m.in. w "Daily Telegraph". Na rynku wydawniczym zadebiutował w 1997 r. thrillerem szpiegowskim "The Riot Act" i od tamtej pory wydał około dziesięciu książek, z których większość to powieści szpiegowskie.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kryminał

Szczegóły
  • Tytuł: Zapomnij, jak się nazywam
  • Autor: J S Monroe
  • Wydawnictwo W.A.B.
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 464
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328085145
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Forget my name
  • Tłumacz: Walulik Agnieszka
  • ISBN: 9788328085145
  • EAN: 9788328085145
  • Wymiary: 13.2x20.2x3 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o., Ul. Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 828 98 08
Recenzje książki Zapomnij, jak się nazywam (19)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Rybana Z. w dniu 2022-03-15
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie pamiętam jak mam na imię"... to jedyna prawda jaką zna bohaterka.

    Młoda kobieta staje przed drzwiami Tony'ego i Laury. Nie pamięta kim jest ani jak się nazywa. Jednego czego jest pewna, to tego, że właśnie wróciła z Berlina, że ich dom jest jej domem i że tutaj mieszka.

    O co chodzi? wcześniej żadne z nich się nie spotkało. Kto z nich mówi prawdę?

    Małżeństwo jest jednocześnie zaniepokojone, jak i pełne chęci pomocy nieznajomej osobie. Niestety ta nie ma przy sobie ani dokumentów, ani telefonu, żadnej torebki, bo te prawdopodobnie zostały jej skradzione zaraz po wylądowaniu na lotnisku.

    Tony zaczyna nazywać nieznajomą Jemmą, a imię to ma związek z mroczną przeszłością byłej mieszkanki ich domu.

    Starają się jej pomóc angażując w to zaprzyjaźnioną lekarkę, znajomego dziennikarza... a z czasem wkracza też policja.

    Młoda kobieta wie tylko jedno, że jej czas się kurczy.

    Z pewnością nie jest to typowa pozycja o amnezji, pełna znanych nam już wątków z innych książek. Tutaj intryga została uknuta w taki sposób, że to co się odsłania jest dla nas wielkim zaskoczeniem.

    W fabule autor sporo namieszał, wymieszał i doprawił historię nieoczywistymi wątkami, tym samym dając nam naprawdę świetny thriller.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    2/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Barbara S. w dniu 2021-09-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    ⭐RECENZJA⭐

    Pewna kobieta
    zostaje okradziona. Ginie jej paszport, portfel, klucze do domu.Lecz to nie wszystko... Kobieta nie wie kim jest. Jedynie co pamięta to adres. Gdy staje przed domem okazuje się, że ktoś w nim mieszka, ale kobieta twierdzi, że to jej dom. Kto kłamie? Osoby mieszkające w tym domu, czy kobieta która twierdzi, że to jest jej mieszkanie?

    ⁉️

    Czy "Zapomnij jak się nazywam" to thriller psychologiczny, który powalił mnie na kolana? Niekoniecznie 🤷🏻‍♀️ Ale pociesza mnie fakt, że czytałam gorsze książki. Książki które powodowały, że przewracałam oczami i żałowałam, że w ogóle po nie sięgnęłam. Tutaj na szczęście tak nie było, co bardzo mnie cieszy. Pisarz @jsthrillers stworzył dość intrygującą, a zarazem pełną niewiadomych historię, za co ogromny plus. Od samego początku zostałam "wchłonięta" w fabułę, bohaterów, całą akcję. Lecz po pewnym czasie czar pryska i robi się troszkę wolno, odrobinkę nudno, a szkoda. Wartka akcja jest, aż tu nagle koniec, stop. To tak jak dać dziecku zabawkę o której marzy i zaraz mu ją zabrać 😕 No nie podobało mi się to 😒 Uważam, że jak już autor zaczął lekturę z takim przytupem, to powinien utrzymać to tempo do końca, jednak tak się nie stało 😒😕 Ale cóż zrobić? 🤷🏻‍♀️ Bohaterowie byli dość dobrze wykreowani, ale nie poczułam do nich "mięty" 😅 Jakoś niespecjalnie przypadli mi do gustu. A główna postać irytowała mnie, ale do teraz nie wiem dlaczego. Motyw amnezji i całej tej otoczki medycznej na ogromny plus, lubię powieści z takim klimatem! 😃 Zakończenie chyba powinno wywołać we mnie reakcję "wow" 😮, ale tak się nie stało 😂🤣 Do końca nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, ale nie byłam zaskoczona takim obrotem sprawy 😅 Zastanawiam się czy wszystko ze mną w porządku 🙊🙈 Niemniej jednak polecam Wam tę lekturę. Warto sięgnąć po nią i wyrobić sobie o niej własne zdanie! 😃 Miłego! 😘

    ⁉️

    Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @wydawnictwowab 🖤

    ⁉️

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina B. w dniu 2021-11-29
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Cześć Kochani

    Chwilowo mam mniej czasu na pisanie postów, ale może i dobrze się składa bo wrzucam powoli zaległe zdjęcia i wpisy 😆

    Tak więc przyszła kolej na opinię o "Zapomnij jak się nazywam", którą przeczytałam bardzo szybko bo w 1.5 dnia. Jest to niesamowicie wciągająca książka. Bardzo lubię takie lektury, które przy próbie odłożenia nieustannie nas wołają zachęcając do dalszego czytania😉

    Do domu Laury i Tony'ego przychodzi obca kobieta i twierdzi że to ona tam mieszka. Oni oboje jednak są pewni, że widza ją po raz pierwszy. Kobieta ta nie ma przy sobie żadnych dokumentów, a jedyna rzecz jaką pamięta to adres domu w którym się pojawiła. Zna też dokładny rozkład pomieszczeń. Laura i Tony postanawiają jej pomóc, zapewniają nocleg, zapisują do lekarza i tymczasowo nadają jej imię Jemma... I tu właśnie zaczynają się wszystkie problemy, ale nie powiem Wam jakie i dlaczego bo zepsułabym Wam zabawę 😋

    Z tą książka nie dało się nudzić, akcja jest dynamiczna, bohaterowie są ciekawi, a pikanterii dodaje fakt, że jeden z nich ma obsesję na punkcie koników morskich. Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego Jemma pojawiła się w domu Laury i Tony'ego, czy jest niebezpieczna i o co chodzi z konikami morskimi to obowiązkowo sięgnijcie po książkę "Zapomnij jak się nazywam" J.S Monroe

    Ja z czystym sumieniem polecam 👍🏻

    Miłego dnia Misie 🍀🌤

    Aschlee30

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka B. w dniu 2021-07-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Czy potrafisz wyobrazić sobie sytuację, w której nagle tracisz pamięć? Nie wiesz o sobie nic, jak się nazywasz, kim jesteś, czy masz rodzinę. Jedyna informacja, którą potrafisz sobie przypomnieć, to adres zamieszkania. Co zrobisz, gdyby wyczekiwany moment, kiedy stajesz przed drzwiami swojego domu z nadzieją, że po przekroczeniu jego progu odzyskasz utracone wspomnienia nie przynosi oczekiwanego rezultatu, bo okazuje się, że mieszkają tam inni ludzie?

    A jak zachowasz się, gdyby pewnego dnia, zadzwoni do Twoich drzwi obca Ci osoba twierdząc, że chociaż nic nie pamięta, to jednej rzeczy jest w stu procentach pewna, że Twój dom należy do niej? 

    Z taką właśnie sytuacją musieli zmierzyć się małżonkowie, Lary i Tony, i tajemnicza kobieta, która dostała od nich tymczasowe imię Jemma. I choć owo zdarzenie, absurdalne dla każdej ze stron, wydaje się być nierealne to wspólnie muszą stawić mu czoła. Jemma zna dokładnie rozkład domu, w którym mieszkają Lara i Tony, ale nic nie wskazuje na to, że w ostatnim czasie tu mieszkała. Udaje się co prawda odnaleźć dokumenty potwierdzające, że kobieta o tym imieniu przed laty była właścicielką domu, ale przecież nikt tak naprawdę nie wie, kim jest nieznajoma, która nagle pojawiła się na jego progu. I dlaczego Tony, choć twierdzi, że nie zna i nigdy nie spotkał tej kobiety, to uważa, że imię Jemma idealnie do niej pasuje.

    ***

    J. S. Monroe pisząc książkę „Zapomnij jak się nazywam” zaserwował swoim czytelnikom niezłą łamigłówkę. Im więcej dowiadujemy się o przeszłości bohaterów, tym bardziej mroczna staje się tajemnica ich spotkania. Jeden dom, trójka mieszkańców i dobrze zaplanowana intryga okazały się być dobrym przepisem na ciekawy thriller. Pewnej pikanterii tej historii nadaje obsesja jednego z bohaterów na punkcie konika morskiego, którego łacińska nazwa, hipokamp, brzmi tak samo jak część naszego mózgu, odpowiedzialna za pamięć i orientację w przestrzeni.

    „Zapomnij jak się nazywam” to z pewnością trzymający w napięciu thriller. Na mnie ta książka zrobiła dobre wrażenie i z przyjemnością Wam ją polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna C. w dniu 2021-06-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Czy wyobrażacie sobie, że nagle tracicie pamięć? Nie pamiętacie co wydarzyło się w przeszłości i co gorsza nie macie pojęcia kim w ogóle jesteście… Jak w takim razie odnaleźć się w takiej rzeczywistości.

    Główna bohaterka została postawiona w takiej sytuacji. Nagle ląduje na lotnisku i nie ma pojęcia co powinna zrobić… w jej głowie panuje kompletna pustka. W kieszeni znajduje bilet i czując, że to jakiś znak postanawia wyruszyć do wskazanego na nim miejsca. Tam staje przed drzwiami domu myśląc, że trafiła do siebie… jednak mieszkają tu zupełnie inni ludzie, którzy postanawiają jej pomóc. Sytuacja zmienia się tutaj z minuty na minutę, chociaż pamięć nie wraca i w zasadzie powoduje coraz większe problemy. Dochodzi do tego, że nasza bohaterka musi uciekać, ale nie powiem Wam dlaczego 😛 nie chcę Wam wszystkiego zdradzić, a gwarantuje, że akcja jest bardzo dynamiczna 😉 a finał zaskakuje kompletnie!!!! Sposób w jaki autor wszystko poprowadził - genialny, emocje i uczucie napięcia gwarantowane.

    Kolejny raz dostrzegłam, jak ważna jest nasza świadomość, dobre funkcjonowanie naszego mózgu... inaczej błądzimy jak dziecko we mgle. Nie wiemy komu można zaufać, nie wiemy, jak powinniśmy postąpić, nie wiedząc kim jesteśmy nie znamy swoich zwyczajów, nie wiemy do kogo zwrócić się o pomoc… totalnie PRZERAŻAJĄCE, a czasem pozostanie przy zdrowych zmysłach i dobrej pamięci może prowadzić do totalnego opętania, szaleństwa i braku racjonalizmu, delikatnie mówiąc.

    To nie jest tylko historia o tym jak odnaleźć się na nowo, poznać znowu swoją tożsamość, wrócić na swoje tory, to również historia o problemach, o miłości, o tym, że należy dbać o sprawiedliwość, choć niestety czasami w bardzo brutalny sposób.

    Duży plus za krótkie rozdziały, takie lubię najbardziej 😊

    Myślę, że fani thrillerów będą zachwyceni 😉

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula