Pułapka. Reykjavik Noir. Tom 1

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 14
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
296
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 18,68 zł
Nasza cena: 20,94 zł 34,90 zł Taniej o: 40%

Wciągający feministyczny kryminał prosto z serca zimnej Islandii

Sonja prowadziła szczęśliwe życie jako żona i matka. Jednak kiedy wdała się w gorący romans z kobietą, mąż Adam zażądał od niej rozwodu i przejął opiekę nad ich synem Tomasem.

Zrozpaczona kobieta potrzebuje pieniędzy, by udowodnić przed sądem, że jest w stanie zająć się dzieckiem. Gdy dostaje propozycję przemytu kokainy za pokaźną sumę gotówki, nie waha się ani przez chwilę.

Okazuje się, że zdesperowana matka doskonale sprawdza się w roli przemytniczki i przyjmuje kolejne zlecenia. Nie wie jednak, że ktoś bacznie obserwuje każdy jej ruch. Sonja szybko się przekona, że z przestępczego świata nie ma powrotu. Wpada w pułapkę.

__

„Fala przestępczości nadchodzi z krajów nordyckich… Tytułowa „Pułapka” jest jak Hydra: Sonia jest uwięziona w kryminalnej, finansowej, a nawet seksualnej sieci. (…) Sigurðardóttir nie zabiega o jakąkolwiek sympatię wobec swoich bohaterów. Tym sprawia, że chce się czytać dalej”.

– „The Guardian”

Przeczytaj fragment książki


O autorce

Lilja Sigurdardóttir – islandzka autorka kryminałów i sztuk teatralnych. Lilja rozpoczęła karierę pisarską w 2008 roku, kiedy wysłała manuskrypt powieści na konkurs, którego celem było znalezienie islandzkiego Dana Browna. Lilja jest najbardziej znana z trylogii Reykjavik Noir ("Pułapka", "Sieć", "Klatka").

Recenzje (14)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Podoba mi się, że są tutaj mapki ukazujące wyspę oraz miasto. Lubię takie poglądowe szkice, nawet kiedy są schematyczne do oddają obraz rzeczywistości i opowieść wydaje się bardziej realna. Dobry kryminał.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sonja miała dom, kochającego męża i wspaniałego synka. Wszystko to straciła w jednej chwili, kiedy to jej mąż wraz z małym Tomasem, przyłapał ją w łóżku z kobietą – jedną z jego wpółpracownic. Zdesperowana, pozbawiona środków do życia kobieta wpada w pułapkę – zaczyna przwozić niewielkie ilości narkotyków. Ku jej zdumieniu idzie jej to nadzwyczaj sprawnie. Jej przykrywką jest firma komputerowa, oczywiście zupełnie fikcyjna. Pod pretekstem wyjazdów biznesowych Sonja wyjeżdża za granicę po to, by wrócić z ładunkiem kokainy. Pomimo dobrych rezultatów, a może właśnie ze względu na nie, kobieta plącze się w narkotykową sieć coraz bardziej i bardziej. Niestety, w ten sposób oddala się również od niej wizja powrotu do normalnego życia i odzyskania praw do opieki nad synem, na czym zależy jej najbardziej na świecie. Zdesperowana tym, co udało jej się odkryć postanawia postawić wszystko na jedną kartę i uciec jak najdalej, byle tylko zapewnić Tomasowi bezpieczeństwo.

  Całość recenzji pod adresem: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeszcze niedawno życie Sonji było uporządkowane i przewidywalne, jednak rozpoczęty przez nią romans wszystko przekreślił. Dziś, żeby wyjść na prostą, kobieta zajmuje się przemytem kokainy. Błędne decyzje sprawiły, że wpadła w pułapkę.

  Niezwykle ciężko jest przejść mi obojętnie obok wszelkiego rodzaju kryminałów czy thrillerów. Możliwość zaangażowania się z mroczną i intrygującą historię nieustannie kusi, szczególnie teraz, gdy pogoda za oknem idealnie pasuje do takich klimatów. Dlatego też nie mogłam odmówić wyprawy na chłodną Islandię.

  „Pułapka” to jeden z tych tytułów, które w pierwszej kolejności przyciągają uwagę czytelnika za sprawą okładki. Intensywna, niepokojąca czerwień i elegancko ubrana kobieta z walizką. Mocny, ale zarazem minimalistyczny przekaz. Obraz pozwalający popuścić wodze fantazji. Co oznacza ta czerwień? Czego się po niej spodziewać? I kim jest ta kobieta? Odpowiedzi na te pytania autorka stopniowo zdradza na kolejnych stronach powieści.

  Mogłoby się wydawać, że fabuła książki nie jest przesadnie odkrywcza. Kobieta po przejściach, uwikłana w finansowe kłopoty i podejmująca szereg błędnych decyzji. Świat wielkich pieniędzy i jeszcze większych grzeszków. Trochę mroku. Trochę śniegu. I trochę seksu. A jednak całość wypada bardzo przekonująco. W dużej mierze za sprawą faktu, że autorka nie poświęca uwagi zbędnym szczegółom. Skupia się na realizacji fabuły, całkiem zgrabnie dawkuje napięcie, potrafi pobudzić wyobraźnię i oferuje czytelnikowi dobrą rozrywkę, jaka świetnie sprawdzi się w tym chłodnym czasie.

  Nie mogę powiedzieć, żeby akcja rozgrywała się w zawrotnym tempie, ale nie tego się przecież po niej spodziewałam. Liczyłam na dopracowaną, zaskakującą historię i dokładnie taką otrzymałam. Kolejne strony potrafiły mnie przy niej zatrzymać, podsycały moją ciekawość, sprawiały, że miałam poczucie dobrze spędzonego czasu. Podoba mi się, w jaki sposób autorka poprowadziła poszczególne wątki oraz jak połączyła książkowe tematy. Choć całość wydaje się dość prosta, to jednak może ona zaskoczyć, szczególnie zmierzając ku końcowi.

  Autorka świetnie poradziła sobie również z kreacją powieściowych bohaterów. Nie odniosłam wrażenia, żeby ich postępowanie było przesadzone, a podejmowane decyzje udziwnione. Wręcz przeciwnie. Potrafiłam sobie wyobrazić, że biorę udział w podobnych wydarzeniach. Myślę, że w odpowiednich warunkach, może nieco ekstremalnych okolicznościach, każdy z nas mógłby znaleźć się na ich miejscu.

  Do gustu przypadł mi także styl autorki. Prosty, lekki, przyjazny czytelnikowi. Ta lekkość sprawiała, że powieść czytało się szybko i dobrze. Duże znaczenie miały w tym przypadku również krótkie rozdziały, które sprawiały wrażenie, że całość jest bardziej przekonująca i konkretna.

  „Pułapka” to dobrze napisana książka, jaka może przypaść do gustu różnym czytelnikom. Potrafi zaskoczyć, może skłonić do przemyśleń, ożywić za pomocą erotycznego wątku. Całość, może niekoniecznie bardzo kryminalna, ale jednak bardzo przyjemna w odbiorze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "To jasne, że utknęła w pułapce, spętana bardziej niż kiedykolwiek przedtem; czuła się jak ryba złapana w sieć i walcząca o życie, a z każdym ruchem wikłająca się jeszcze bardziej."

  Jak na thriller, to mało napięcia i niepewności, intryga mogłaby mieć więcej głębi, dość szybko rozszyfrowujemy, o co w tym wszystkim chodzi. Długo miałam wrażenie, że czytam powieść obyczajową, i jeśliby tak kwalifikować książkę, to spotkałaby się z lepszą oceną, gdyż interesująco nakreślono dylematy stawiane przed główną bohaterką. Kluczowa postać ciekawie nakreślona, choć nie zdobyła w pełni mojej sympatii, może dlatego, że nie byłam w stanie zrozumieć do końca motywów jej postępowania, jakby zaprzeczała sama sobie, z jednej strony walka o odzyskanie dziecka, a z drugiej wystawianie się na wielkie ryzyko. Wpadła w pułapkę niejako na własne życzenie, bez zastanowienia poddała się wpływom innych, bezmyślnie ładowała w kłopoty nie szacując odpowiednio szans zwycięstwa. I nie usprawiedliwia jej huśtawka emocjonalna, której została poddana. Mimo zastrzeżeń książkę czyta się szybko, zaś narracja sprawia przyjemne wrażenie. To propozycja na niezobowiązujący reset po ciężkim dniu, niewymagająca wielkiego zaangażowania, średnio porywająca, ale relaksująca.

  Sonja stara się po trudnym rozwodzie ustabilizować życie swoje i dziesięcioletniego syna będącego pod prawną opieką męża. Kobieta przyparta do muru daje się złapać w sidła przestępczej działalności. Przemycając kokainę zarabia na utrzymanie i zdobycie rezerwy finansowej pozwalającej w przyszłości na realizację ryzykownego planu odzyskania wolności od ciemnej przeszłości. Wydaje się, że jej działalność cechuje perfekcjonizm, a także bezkarność ze strony organów państwowych, ale niebezpieczeństwo, na które się naraża nie jest małe, zaś zagrożenie ze strony szefów stale się powiększa, podobnie jak intensyfikują się pogróżki. A do tego, ktoś uważnie śledzi każdy ruch kobiety, poddaje szczegółowej analizie jej sposób działania. To tylko kwestia czasu, kiedy ten ktoś ujawni się i powoła na osobliwe prawa. Pierwszy tom serii, w ciekawej islandzkiej odsłonie, pewnie skuszę się na drugi, zwłaszcza że zakończenie zwiastuje zagadkową kontynuację, liczyć będę jednak na mroczniejsze i bardziej niepokojące uderzenia.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co zrobisz dla dziecka?

  Wystarczy jedna nierozsądna decyzja, by sprowadzić na siebie tragedię. Źle skręcając na swojej drodze życia, możemy znaleźć się w sytuacji, która nie tylko nie jest komfortowa, ale która ma długotrwałe konsekwencje. Możemy znaleźć się w pułapce, z której nie ma wyjścia, a każda próba znalezienia rozwiązania, jest surowo karana.

  W takiej właśnie pułapce znalazła się Sonja – jeszcze niedawno mieszkanka przytulnego domu w Akranes, żona Adama i matka ukochanego Tomasa. Wystarczyło kilka zaledwie chwil, by budowane z mozołem życie runęło, niczym domek z kart. Romans, w jaki wdała się Sonja, był tym bardziej bulwersujący, że jej partnerem była … kobieta. Być może gdyby zdradziła Adama z mężczyzną, mąż byłby w stanie jej wybaczyć. Ale przyłapanie własnej żony w łóżku z inną kobietą, i to tuż po akcie spełnienia, musiało być prawdziwym wstrząsem. Szczególnie, że u jego boku stało małe, niczego jeszcze nie rozumiejące dziecko.

  Małżeństwo Sonji skończyło się zatem burzliwym i bolesnym rozwodem z orzeczeniem o winie. Zostawiła mężowi zarówno dom, samochód, jak i wszystkie zobowiązania, zatem finansowo wyszła na zero, ale prawdziwą tragedią była dla niej konieczność oddania mężowi dziecka. Zyskała wyłącznie standardowe prawo do odwiedzin, takie, jak często mają ojcowie. Zdaniem prawnika, Thorgeira, który niegdyś studiował z Adamem prawo, a w trakcie rozwodu oferował jej swoją pomoc, to rozwiązanie tymczasowe, a ona – kiedy stanie na nogi – będzie mogła starać się o odzyskanie dziecka.

  Prawnik ma również dla Sonji intratną propozycję, która ma być szansą na szybkie wzbogacenie się. Tyle tylko, że jest to pułapka, w którą zrozpaczona kobieta z łatwością daje się wciągnąć. Do czego zdolna jest kobieta, która pragnie odzyskać syna? Przekonamy się o tym dzięki lekturze książki pt. „Pułapka”, autorstwa Lilji Sigurdardóttir. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Kobiecego pozycja, to bestseller prosto z Islandii, który dzięki swojej oryginalności i specyficznemu klimatowi, ma szansę podbić serca czytelników. To powieść adresowana do miłośników kryminałów, choć nie tych ze stronami pełnymi zwrotów akcji i nagłych zmian kierunku fabuły, ale tych leniwie sączących się, niczym papierosowy dym.

  Pierwsze zadanie zlecone przez Thorgeira wydaje się proste – Sonja miała przewieźć walizkę pieniędzy do innego kraju, po czym przekazać ją odpowiednim mężczyznom. Tyle tylko, że nic nie poszło tak, jak miało iść, a kobieta zbyt późno zrozumiała, że zlecenie to było tylko misternie utkaną pajęczą siecią, w którą niepostrzeżenie wpadła. W efekcie została zmuszona do wyrażenia zgody na zajęcie się przemytem narkotyków, a że jej sposób działania okazał się być skuteczny, coraz częściej podróżowała, przerzucając coraz większe ilości białego proszku. Na potrzebę przemytniczej działalności założyła nawet fikcyjną firmę, przeobrażając się w businesswoman z branży komputerowej.

  Kolejne sukcesy utwierdziły ją w przekonaniu, że jest w stanie zebrać odpowiednią ilość pieniędzy niezbędnych do spłaty długu i odzyskania syna, właśnie w ten sposób. Nie wie jednak, że jest ktoś, kogo jej misternie budowany wizerunek niepokoi. Bragi, zbliżający się do siedemdziesiątki pracownik urzędu celnego, już dawno zwrócił uwagę na piękną i nienagannie wyglądającą kobietę. Właśnie ten perfekcjonizm go zaniepokoił i to do tego stopnia, że zaczął przeglądać nagrania z lotniska, coraz bardziej interesując się jej osobą i tajemnicą, którą – w jego przekonaniu – ona skrywa.

  Jak zakończy się ta historia? Przekonamy się dzięki lekturze kryminału „Pułapka”, książki nieco zaskakującej, między innymi za sprawą preferencji seksualnych bohaterki. Temat homoseksualizmu jest bowiem niewygodnym i rzadko poruszanym przez autorów, a tu mamy burzliwy romans Sonji z Aglą, który staje się również pretekstem do wprowadzenia kolejnego wątku – manipulowania cenami akcji. Choć powieść Sigurdardóttir jest nieco zdystansowana, podobnie zresztą jak jej bohaterowie, choć znajda się czytelnicy, którzy nie odnajdą w niej tego, czego oczekują od kryminalnych historii, to z pewnością po książkę sięgnąć warto. I to zarówno po „Pułapkę” jak i po kolejne części z trylogii Reykjavik Noir

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 9 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Pułapka. Reykjavik Noir. Tom 1
 • Autor: Lilja Sigurdardóttir
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Seria Reykjavik Noir
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 296
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366134119
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Gildran
 • Tłumacz: Godek Jacek
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366134119
 • EAN: 9788366134119
 • Wymiary: 21.0x13.9x1.7 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Klatka. Reykjavik Noir. Tom 3 4/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klatka. Reykjavik Noir. Tom 3

Zaskakujące zakończenie serii islandzkich kryminałów Reykjavik Noir określanej jako „zapierająca dech w piersiach” („Daily Express”), „zniewalająca” („Marie Claire”), ‘absolutnie nietypowa” („The Times”).   Zabójczo inteligentne połączenie nordic noir, thrillera finansowego i najwyższej próby...
Sieć. Reykjavik Noir. Tom 2 4/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sieć. Reykjavik Noir. Tom 2

Samotna matka w świecie narkotykowych bossów Drugi tom serii islandzkich kryminałów Reykjavik Noir Po ucieczce z synem na Florydę, Sonja wierzy, że udało się jej ukryć przed byłym mężem i narkotykową mafią. Jednak kiedy Tomas zostaje porwany, kobieta uświadamia sobie, że dalej tkwi w pułapce i musi...
eBook Pułapka. Reykjavik Noir. Tom 1 mobi epub 0/5 Nasza cena:
18,68 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pułapka. Reykjavik Noir. Tom 1 mobi epub

Seksowny feministyczny kryminał prosto z serca zimnej Islandii Sonja prowadziła szczęśliwe życie jako żona i matka. Jednak kiedy wdała się w gorący romans z kobietą, mąż Adam zażądał od niej rozwodu i przejął opiekę nad ich synem Tomasem. Zrozpaczona kobieta potrzebuje pieniędzy, by udowodnić przed...
eBook Sieć. Reykjavik Noir. Tom 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
18,68 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Sieć. Reykjavik Noir. Tom 2 mobi epub

Niebezpieczna walka o przetrwanie w szponach narkotykowej mafii Sonja razem z synem Tomasem ukrywają się na Florydzie. Jednak ucieczka od przestępców nie jest taka łatwa. Pewnego dnia chłopak zostaje porwany i Sonja nie ma wyboru - musi wrócić do zimnej stolicy Islandii i w dalszym ciągu spełniać...
eBook Klatka. Reykjavik Noir. Tom 3 mobi epub 0/5 Nasza cena:
18,68 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Klatka. Reykjavik Noir. Tom 3 mobi epub

Zaskakujące zakończenie serii islandzkich kryminałów Reykjavik Noir określanej jako „zapierająca dech w piersiach” („Daily Express”), „zniewalająca” („Marie Claire”), „absolutnie nietypowa” („The Times”). Zabójczo inteligentne połączenie nordic noir, thrillera finansowego i najwyższej próby...
Dam ci to wszystko 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dam ci to wszystko

Mroczny kryminał nagrodzony najważniejszą hiszpańską nagrodą literacką Premio Planeta 2016 Najpopularniejsza powieść w Hiszpanii w 2017 roku Kiedy Manuel, wzięty pisarz, dowiaduje się, że jego mąż Álvaro zginął w tragicznym wypadku samochodowym, przeżywa szok. Przybywa do Galicji, gdzie umarł...
Niebezpieczna gra 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczna gra

Połączenie ostrego „Pitbulla” i seksownych kryminałów Pauliny Świst! Kobieta jest jak broń. Nie wolno się nią bawić. Weronika to jedna z najlepszych policjantek w wydziale kryminalnym stołecznej policji. Jej karierę przerywa dramatyczna akcja, w której traci partnera. Od tej chwili jej życie...
Szklany las 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szklany las

Tajemniczy i niepokojący thriller psychologiczny Czy myślisz, że wiesz wszystko o osobie, z którą zamierzasz spędzić całe życie? Dwudziestojednoletnia Angie Glass nie ma powodów do narzekania. Prowadzi szczęśliwe życie u boku kochającego męża, Paula. Razem wychowują małego synka i wydaje się, że...
Nagranie 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nagranie

Zanim przeczytasz upewnij się, że nie dostałeś jeszcze swojego nagrania Toruń. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaginęło pięciu młodych mężczyzn. Sprawę prowadzi komisarz Maciej Gorczyński. Jedyną poszlaką są tajemnicze przesyłki, które otrzymują rodziny zaginionych. To płyty z krótkimi filmami,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula