Nożyczki i dziurkacze kreatywne

Bestsellery - Artykuły kreatywne

Nowości - Artykuły papiernicze

Nożyczki mają wiele zastosowań w biurze, domu i szkole. Cięcie papieru może pomóc dostosować go do wymogów biurowej pracy czy stworzyć z niego cudo podczas lekcji plastyki lub sesji kreatywnej. Głównym producentem tego rodzaju produktów w naszym sklepie jest Griffix. Obecnie dostępne są warianty kolorystyczne Neon Black i Lovely Pink. W nożyczkach w wielu produktach zdecydowano się na tytan, trzykrotnie wytrzymalszy od stali.


Dla dzieci dostępne są nożyczki kreatywne - tną one tylko papier, a dzięki wykonaniu z plastiku ciężko się nimi skaleczyć. Producentem tego rodzaju urządzeń jest Kidicraft. Najmłodsi mogą przygotowywać swoje małe dzieła sztuki, sięgając po ostrza proste, faliste lub zygzakowate. Częstą praktyką jest ozdobienie samych nożyczek w zwierzęce wzory. Można spotkać między innymi sympatyczne rekinki czy krokodyle. Nożyczki dla dzieci są dopasowane do ich słabych rąk. Zastosowane rozwiązania znacząco redukują wysiłek, jaki mała ręka musi włożyć w ściskanie raz po raz uchwytu nożyczek.


Dziurkacze ozdobne przydadzą się do prac dekoracyjnych. Dzięki nim można w zwykłym papierze wykonać niesamowite wzory. Dostępny jest między innymi model Kurczak od producenta Dalprint. Z kolei firma Schemat oferuje między innymi dziurkacz narożny z modelem samochodu, kropli czy liści.


Do zastosowań czysto biurowych i technicznych przyda się nóż do papieru. Firma Grand oferuje podzielony na dwanaście części nóż biurowy. Szerokie na 9 mm blokowane ostrze dobrze sprawdzi się nawet podczas delikatnych prac.