Nikt się nie dowie

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 26,03 zł
Audiobooki mp3
za 24,43 zł
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

''Nikt się nie dowie'' to kolejna powieść bestsellerowej pisarki Agnieszki Pietrzyk. Co tak naprawdę wydarzyło się w małej, nadmorskiej miejscowości? Czy ta zbrodnia okaże się być starannie zaplanowanym morderstwem, upozorowanym tylko na samobójstwo? Jakie sekrety skrywa z ''idealna'' rodzina Rottmanów? Koniecznie przekonaj się o tym!

Poranek zapowiadał się spokojnie i zwyczajnie, nic nie wskazywało na zbliżającą się tragedię. Do czasu, gdy Borys, znany pisarz kryminalnych powieści, odnoszący ogromne sukcesy, odnajduje ciało swojej żony leżące pod tarasem ich nadmorskiej posiadłości. Wokół zwłok znajdują się rozbite kawałki kieliszka po winie. Wszystkie okoliczności sugerują nieszczęśliwy wypadek lub zaplanowane samobójstwo, ale czy rzeczywiście tak było? Morderstwo wydaje się być dość nieprawdopodobnym scenariuszem, biorąc pod uwagę, że w domu, w noc wypadku, znajdował się tylko mąż ofiary, jej mały synek oraz córka z koleżanką. Co takiego rodzina ma do ukrycia?

Im bardziej śledztwo się rozwija, tym gorsze fakty wychodzą na jaw, a zdrady i nieuczciwe interesy to tylko wierzchołek góry lodowej. Do miejscowości zaczynają zjeżdżać się ludzie zainteresowani zbrodnią. Pojawiają się zafascynowani dziennikarze i agent ubezpieczeniowy, który ma wątpliwości co do tego, jak dorosła kobieta mogła sama spaść z tarasu. Co ma do powiedzenia na ten temat mąż ofiary? Czy nagłe zniknięcie najstarszego syna Borysa, pasierba kobiety, ma jakiś związek z jej śmiercią? Ponoć każdy widział, że Malwina żyje w ciągłym smutku i rozpaczy, jednak nikt nie zdążył jej pomóc. Co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy?

Agnieszka Pietrzyk jest polską pisarką, która specjalizuje się w kryminalnych powieściach, thrillerach, ale także w literaturze pięknej i książkach związanych z medycyną oraz zdrowiem. Ma na swoim koncie między innymi takie książki jak: ''Obejrzyj się Królu'', ''Porwanie'' i ''Zostań w domu'', które szybko zostały docenione przez czytelników i stały się kultowymi bestsellerami.
Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  (...)mogliśmy być szczęśliwi, gdyby nie te przypadkowe zdarzenia, których jesteśmy niechcianymi sprawcami i których skutki musimy ponosić."

  Borys i jego żona Malwina spędzają wieczór na tarasie. Dwie butelki wina, szum morza i zachód słońca tworzą całkiem romantyczny klimat.

  Są małżeństwem od piętnastu lat i z pozoru wszystko wygląda dobrze.

  Jednak pozory mają to do siebie, że bywają złudne. Niespodziewana śmierć Malwiny wywraca do góry nogami uporządkowane życie Borysa.

  Samobójstwo czy morderstwo? Nie ma w tej kwestii pełnej zgodności, bo i okoliczności nie są jasne.

  Wraz z rozwojem fabuły na światło dzienne zaczynają wychodzić skrzętnie skrywane dotąd tajemnice.

  Każdy bohater wydaje się mieć coś na sumieniu. Każdy coś wnosi do tej historii. Każdy wydaje się mieć swój ukryty cel. Czy motyw w takim razie również?

  Pytania się mnożą, a odpowiedzi nadal brak. Jedno wydaje się być pewne - tlącą się w sercu nienawiść potrafi ułożyć w głowie całkiem niezły plan zemsty.

  Jak daleko może sięgać lęk przed prawdą? Czy pewne okoliczności mogą usprawiedliwić zbrodnię?

  Naprawdę wciągający thriller.

  Moja ciekawość rosła z każdą kolejną stroną.

  Wstyd przyznać, ale jeszcze całkiem niedawno nikt by mnie nie namówił do czytania polskich Autorów 🙈( głupia ty, oj głupia)

  Dziś kocham polską twórczość miłością wielką ♥️ Książkę oczywiście polecam☕📖

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak bardzo przeszłość ma wpływ na nasze obecne życie? Czy czujecie zawiść do drugiego człowieka? Czy uważacie że istnieją idealne związki?

  Autor kryminałów, staje się bohaterem historii, którą mógłby napisać. Po tajemniczej śmierci żony, zostaje z dwójką dzieci. Jego życie wydaje się być pozbawione sensu. Ale czy na pewno? W trakcie dowiadujemy się, że zarówno Borys jak i Malwina mieli swoje tajemnice. Ich z pozoru idealne małżeństwo rozpadało się, a oni nie mogli tego poskładać. Na wierzch wychodzą zdrady, intrygii, kłamstwa a przede wszystkim rozwiązuje się zagadka.

  Książka naprawdę cały czas trzyma w napięciu. Poznawanie całej historii oczami nie tylko Borysa, ale i Adriana, Izy czy Oli pozwoliło mi skupić na emocjach jakie odczuwają postacie. W historii Borysa mamy wiele kłamstwa, które zaczyna wychodzić na wierzch, a ON nie wie czego się trzymać, bo zaczyna już tonąć. Dzięki Adrianowi zaczynamy wierzyć w dobro, bo jako nauczyciel córki głównego bohatera, stawia dobro dzieci na pierwszym miejscu. Iza pokazuje jak zraniona kobieta może naprawdę dążyć do tego by pogrążyć innych. Zaś dzięki Oli jesteśmy w stanie wyobrazić sobie co czuje nastolatka po stracie matki i jej walkę z nową sytuacją.

  Dla mnie książka świetnie rozpisana. Mamy naprawdę zagadkę, która nie jest w żaden sposób oczywista do rozwiązania. Do samego końca nie wiemy co się stało w nocy kiedy zmarła Malwina a to jest najbardziej fascynujące.

  Książka naprawdę warta grzechu!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nikt się nie dowie” jak odeszłam.

  Ludzie szukający taniej sensacji mówią, że z pewnością musiałam się zabić. Dom na uboczu, przestronny taras pięć metrów nad ziemią i coraz większa obawa, że nie poradzę sobie z kolejnym problemem, daje szerokie spektrum popisu dla wyobraźni znudzonych mieszkańców niewielkiej miejscowości. Pewnie dyskutują o tym kupując w warzywniaku owoce i wybierając najlepszy odświeżacz powietrza. Zresztą, to nie pierwszy raz, kiedy nasza rodzina jest na językach wszystkich dookoła...

  „Nikt się nie dowie” jak odeszłam.

  Jeśli jednak nie było to samobójstwo, to co?

  Problemy małżeńskie towarzyszyły nam od dawna. Trudno jest tworzyć udany związek z człowiekiem skupionym tak intensywnie na sobie i w dodatku pracującym w domu. Pozornie mieliśmy tyle okazji, by scementować uczucie, które kiedyś nas połączyło, a jednak oddalaliśmy się od siebie każdego dnia coraz bardziej i bardziej...

  A może to mąż nie wytrzymał presji i w ferworze kolejnej kłótni pchnął mnie tak mocno, że nie zdołałam utrzymać równowagi? Mieliśmy przecież swoje sekrety...

  Borys wielokrotnie mówił dzieciom, by mnie nie naśladowały i nigdy nie siadały w ten sposób na barierce oddzielającej morze od naszej przestrzeni. Z jedne strony ten taras dawał nam tyle wolności, a drugiej stał się ostatecznym symbolem rozpadu naszej rodziny.

  Jestem ciekawa, czy winny poniesie konsekwencje i czy moje miejsce zajmie inna kobieta. Jej rzeczy pewnie zapełnią po brzegi szafę, a perfumy szczelnie otulą łóżko. Kto wie co czai się w mroku jej głowy. Może była już wcześniej, może to ona mnie pchnęła w ciemność...

  „Nikt się nie dowie” jak odeszłam.

  Czy fakt, iż natura obdarzyła mnie wyjątkową urodą sprawił, że zdecydowałam się na poszukiwania szczęścia zupełnie gdzieś indziej. Wielu mężczyzn nie zawahałoby się dla mnie zostawić swoje dzieci, żony, pieniądze... Miałam wszystko, ale jednak czegoś brakowało...

  Kto wie, co tak naprawdę stało się tej nocy???

  „Nikt się nie dowie” jak odeszłam?

  Roztrzaskana szklanka leży teraz tuż obok mojego bezwładnego ciała. Wciąż przychodzą kolejni ludzie w poszukiwaniu odpowiedzi. Morze szumi jak zawsze, w sumie to jest taki sam dzień, jak każdy inny.

  Morderstwo?

  Samobójstwo?

  Wypadek?

  „Nikt się nie dowie” to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Agnieszka Pietrzyk stworzyła spójną fabułę, w której nic nie jest oczywiste i do końca pewne. Przeczytałam bardzo szybko i z zainteresowaniem. Polecam na urlop lub chwile przeznaczone na całkowity relaks. Widzę tu duży potencjał do pisania zajmujących historii i z chęcią sięgnę po następną powieść. Świetnie skrojona została jedna z bohaterek, ale nie będę zdradzać szczegółów, by nie zabierać Państwu przyjemności odkrywania poszczególnych etapów książki.

  Thriller godny uwagi.

  Blog Pod Małym Aniołem

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Malwina Rottman ginie we własnym nadmorskim domu, a przy jej ciele leżą odłamki kieliszka po winie. Czy to morderstwo? Samobójstwo? A może po prostu wypadek? Rozpoczyna się śledztwo, które musi odpowiedzieć na te pytania. W tym czasie na jaw wychodzą największe tajemnice rodziny Rottmanów. Zdrady, romanse, szemrany biznes... Czy właśnie tak wygląda życie przypuszczalnie idealnej rodziny? Warto także zastanowić się, czy zniknięcie pasierba Malwiny, które miało miejsce przed laty, może mieć związek z jej śmiercią?

  Po przeczytaniu 'Zostań w domu', miałam wielkie nadzieje wobec najnowszej powieści Agnieszki Pietrzyk. "Nikt się nie dowie" pokazuje jedne z najmroczniejszych stron człowieka, jego przedziwne fanaberie i obłudę. Nie ma tu bohaterów, których da się polubić, ale właśnie to tworzy cały klimat tej książki. Mamy tutaj kilka naprawdę ciekawych wątków pobocznych, które wielokrotnie rzucają nowe światło na śmierć Malwiny. Czułam jednak, że ta tragedia była zaledwie tłem, a rolę głównego wątku przejęło życie Borysa Rottmanna i jego problemów zawodowych. Jakoś tak za szybko porzucono śledztwo, za krótko szukano prawdziwego powodu śmierci kobiety. Najważniejsze były korzyści, które mogą z niej wyniknąć. "Nikt się nie dowie" to dobry thriller psychologiczny. Wszystko, co dostajemy na kartach tej książki, daje do myślenia, pozwala bardzo dokładnie przeanalizować bohaterów i ułożyć wszystkie fakty w logiczną całość. Zakończenie może zaskoczyć i powiem Wam, że przez chwilę myślałam, że już się nie dowiem, co stało się z Malwiną, autorka trzymała mnie w niewiedzy praktycznie do ostatniej strony. Nie znajdziemy tutaj dynamicznej akcji i mimo, że fabuła jest bardzo fajnie skonstruowana, zabrakło mi napięcia i emocjonalnej huśtawki. Polecam tę pozycję każdemu, kto lubi analizować ludzką psychikę i odkrywać to, co definiuje nasze zachowania. Jestem pewna, że ta książka spełni Wasze wymagania!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pewnego wieczoru we własnym domu ginie Malwina Rottman. Tej nocy w budynku przebywał jej mąż Borys, syn i córka z przyjaciółką. To właśnie jej małżonek, który jest autorem kryminałów, znajduje ciało kobiety. Wszystko wskazuje na to, że Malwina spadła z tarasu. Jednak okoliczności śmierci nie są jasne. Rozpoczyna się śledztwo, które ma wyjaśnić, czy jej śmierć była nieszczęśliwym wypadkiem, samobójstwem czy morderstwem. Z każdą chwilą poznajemy nowe sekrety, które skrywają bohaterowie. Pojawia się również pytanie, czy sprawa śmierci Malwiny ma coś wspólnego z zaginięciem jej pasierba, sprzed kilku lat?

  *

  Ta książka to kryminał psychologiczny. Nie ma tu zbyt dużo burzliwej akcji. Poza początkiem książki, gdzie dochodzi do śmierci Malwiny, książka ma raczej spokojne tempo czytania. Nie oznacza to, że jest nudno. Autorka skupiła się tu na pokazaniu psychiki poszczególnych bohaterów. Okazuje się, że każdy skrywa jakieś sekrety, które wiążą się ze sprawą. W trakcie odkrywania tego, co ukrywają poszczególni bohaterowie, poznajemy ich mroczne strony, które motywują ich do działań, które podjęli. Z każdym kolejnym rozdziałem jesteśmy coraz bliżej odkrycia tego, co tak naprawdę stało się z kobietą.

  *

  Biorąc pod uwagę całość, książka była dobrym thrillerem psychologicznym. Zaskakujące postaci, których “prawdziwe ja” wychodziło z każdym kolejnym rozdziałem. Jedna rzecz lekko przeszkadzała mi w czytaniu i była dla mnie niewielkim minusem. I to chyba był pierwszy raz jak zwróciłam na to uwagę. Rozdziały były długie. Każdy dotyczył jednego bohatera i tego co aktualnie przeżywa. Ja nie zawsze jestem w stanie czytać ciągiem i nie sądziłam, że długie rozdziały mogą wpłynąć na mój odbiór książki. Bo czasem musiałam przerwać w połowie i traciłam to napięcie, które było budowane od początku danego rozdziału. Jeśli lubicie książki skupione na psychice bohaterów, to myślę, że ta pozycja przypadnie Wam do gustu. ❤️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Nic dwa razy się nie zdarzy. Kalina w malinach. Tom 3 5/5 Nasza cena:
26,52 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic dwa razy się nie zdarzy. Kalina w malinach. Tom 3

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny… ups! To już chyba było? Nie szkodzi! Kalina przygotowuje się do ślubu z Markiem i robi wszystko, aby tym razem odgonić weselnego pecha. Wszystko przebiega idealnie do momentu, kiedy pan młody nie stawia się przed ołtarzem! Dziewczyna wyrusza na...
Nie ukryjesz się 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie ukryjesz się

Wciągająca opowieść o tym, że grzechy przeszłości zawsze nas odnajdą Justine Cantrell jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci. Razem z przyjaciółką prowadzi firmę cateringową, a jej mąż Matt właśnie wydał swoją pierwszą książkę. Mają wymarzony dom pod Londynem, oddanych przyjaciół i udane...
Czy umrę nim się zbudzę? 4/5 Nasza cena:
31,45 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czy umrę nim się zbudzę?

Wszyscy są przekonani, że Alex nigdy nie wybudzi się ze śpiączki. Gdy jego rodzina rozważa odłączenie go od respiratora, a przyjaciele radzą jego dziewczynie, by zaczęła spotykać się z kimś innym, chłopak nie może nic zrobić, chociaż doskonale wie, co się dzieje dokoła. Wkrótce zaczyna podejrzewać,...
Porwanie 5/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porwanie

Czy zaryzykowałbyś życie własnego dziecka, aby uratować swoją firmę?Borykający się z problemami finansowymi Seweryn, ojciec kilkumiesięcznego Tymka, wpada na szalony pomysł – upozorowuje porwanie syna, aby wymusić okup od swojego zamożnego brata.Akcja nabiera dramatycznego tempa, gdy komuś innemu...
Zostań w domu 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostań w domu

Jak bezpiecznie czujesz się we własnym mieszkaniu? Blok z wielkiej płyty, jedenaście kondygnacji, sześćdziesiąt cztery mieszkania, prawie dwustu lokatorów. W wigilijny wieczór wszyscy oni dowiadują się, że są zakładnikami, a próba wyjścia z wieżowca oznaczać będzie śmierć. Zwyczajni ludzie stają w...
Nikt się nie dowie audiobook CD 0/5 Nasza cena:
26,96 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nikt się nie dowie audiobook CD

Mroczny thriller, w którym kłamstwo goni kłamstwo.Malwina Rottman siedzi na tarasie swojego domu z kieliszkiem wina w ręku i wpatruje się w morze. Wokół nie ma żywej duszy, tylko plaża i las. W takiej scenerii musi się coś wydarzyć. Niepokój aż wisi w powietrzu. Następnego dnia Borys Rottman,...
Urlop nad morzem audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
26,96 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urlop nad morzem audiobook mp3

Stary dom nad morzem kryje mroczną tajemnicę. Niektórych tajemnic lepiej nie poznawać, bo posiadają moc niszczącą. Beata i Marcin przyjeżdżają na jesienny wakacje nad morze. Przyjaciółka udostępnia im niedawno zakupiony zniszczony dom, jaki posiada mnóstwo ciekawych zakamarków. Beata, miłośniczka...
Pałac tajemnic audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
25,16 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pałac tajemnic audiobook mp3

Barokowy pałac nad jeziorem Ponary to dawna posiadłość pruskiego rodu von der Groebenów. To również miejsce z mroczną przeszłością. W powieściowym pałacu znajduje się dziesięć mieszkań gminnych. W jednym z nich zostaje zamordowane rosyjskie małżeństwo Reznikowów, a ich piętnastoletnia córka znika...
Porwanie. Audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
23,76 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porwanie. Audiobook mp3

Porwanie dokonane na niby staje się niebezpieczną grą, w której każdy kolejny krok jest koniecznością.Seweryn Maj nie radzi sobie w interesach, pilnie potrzebuje zastrzyku finansowego. Postanawia porwać własnego syna, aby w ten sposób wyłudzić pieniądze od brata, który miałby zapłacić okup. Pomysł...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula