Miłość i inne obsesje

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 7
Zapowiedź
Przewidywana dostępność: 2020-06-03
Wysyłka w
6 dni + czas dostawy
Rok wydania
2020
Ilość stron
544
Wydawnictwo
Nasza cena: 30,24 zł 44,99 zł Taniej o: 33%

Romantyczna książka przedstawiająca obraz szaleństwa spowodowanego odrzuceniem miłości. Do czego zdolny jest człowiek, który stracił wszystko?

Ellen jest hipnotyzerką i zajmuje się zgłębianiem ludzkiej psychiki. Poznaje Patricka, z którym doskonale się rozumie, i ma nadzieję, że zdołają ułożyć sobie wspólne, szczęśliwe życie. Chłopak ma podobne odczucia, dlatego postanawia wyjawić jej swój sekret, który nie daje mu spokoju – jest ON prześladowany przez swoją byłą dziewczynę, która wie o nim wszystko. Jest jego stalkerką – ciągle się z nim kontaktuje, doskonale zna jego godziny pracy, wie, w co jest ubrany, co zrobił na śniadanie swojemu synowi, a przede wszystkim wie, z kim i gdzie się aktualnie spotyka.

Chłopak jest przerażony i nie chce wciągać Ellen w historię, której przebiegu nie potrafi przewidzieć. Ale dziewczyna zamiast czuć niepokój, jest zafascynowana tą sytuacją i zaczyna zbierać informacje o tajemniczej kobiecie. Czuje, że Patrick coś przed nią ukrywa, a jego była ukochana z pewnością wie o nim wszystko. Ellen nie zauważa momentu, w którym sama zaczęła być stalkerką, a jej mania wciąż się pogłębia.

"Miłość i inne obsesje" jest bestsellerem, którego autorką jest  Liane Moriarty. Powieść ta prowadzi czytelnika na tajemnicze ścieżki, jakimi może podążać ludzki umysł. To thriller pełen romantyzmu i mroku, ukazujący szaleństwo, jakim jest miłość. Pełne zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji książki tej pisarki wciągają na długie godziny i zachęcają do poznawania dalszych losów bohaterów. W jej powieściach nigdy nie ma podziału na białe i czarne. Nikt nie jest bez winy, ale każdy zasługuje na przebaczenie.


Opinie o książce

Liane Moriarty jest mistrzynią suspensu.

"The Washington Post"

Błyskotliwa historia miłosna, którą czyta się jak thriller.

O, The Oprah Magazine


O autorce

Liane Moriarty stworzyła wiele historii, które szybko stały się bestsellerami. Do najpopularniejszych z nich zaliczają się takie tytuły, jak: "Wielkie kłamstewka", "Dziewięcioro nieznajomych", a także "Moja wina, twoja wina", "Kilka dni z życia Alice" oraz anglojęzyczne: "Three wishes", "Truly Madly Guilty", "What Alice forgot", "Nine perfect strangers" i "The hypnotists love story".

Recenzje (7)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Głównym wątkiem tej książki jest miłość, a dokładniej rzecz ujmując miłość ukazana z różnych perspektyw i osób. Stalking jest równie ważnym elementem tej książki. Zaskoczył mnie ten wątek, ponieważ pierwszy raz spotkałam się z historią, w której stalker nie miał złych intencji w stosunku do swoich ofiar. Saskia nie jest psychopatką zazdrosną kobietą, jest osobą, która nie zdaje sobie sprawy, że swoim zachowaniem krzywdzi ludzi.

  W ,,Miłość i inne obsesje'' podobał mi się bardzo wątek poboczny związany z pracą Ellen, czyli hipnozą. Czytelnik ma okazję poznać historię jej pacjentów, którą są równie ciekawe i zwariowane.

  Akcja i jej tempo jest bardzo powolne. Można odnieść wrażenie, że niektóre opisy są niepotrzebne. Autorka z niczym się nie spieszy. Powoli odsłania całą historię. ,,Miłość i inne obsesje'' to książka, która ma dużo barwnych i różnorodnych opisów, miejsc a także rozmyśleń bohaterów.

  W powieści Liane Moriarty występują dwie różne narracje. Pierwszoosobowa z perspektywy Saski oraz trzecioosobowa, która zarezerwowana jest dla reszty bohaterów.Dodatkowo przed każdym rozdziałem znajduję się krótki fragment, przemowy, słów, tekstu, któregoś bohatera. Zazwyczaj bardzo dobrze ON współgra z treścią rozdziału.

  ,,Miłość i inne obsesje'' Liane Moriarty to książka, której opis, rekomendacje i niektóre fragmenty, zwłaszcza na początku mogą sugerować, że będziemy mieć styczność z dobrym thrillerem. Jednak jest to książka zaliczana do gatunku literatury pięknej, dlatego czuję lekki niedosyt, ale lepiej czuć niedosyt, niż rozczarowanie. Na siłę nazwaniem książki thrillerem, która jest obyczajówką, a jest to ostatnio dość częste zjawisko. Nie mniej jednak ta książka bardzo dobrze sprawdza się w jej kategorii, a te elementy suspensu nadają tej książce charakterystyczny klimat i wyróżniają ją na tle innych powieści z tego gatunku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W standardowych obyczajówkach mamy dwójkę ludzi, którzy tworzą lub będą tworzyć parę. Z dużym prawdopodobieństwem los, niegodziwi ludzie, ewentualnie rodzina, będą chcieć ich rozdzielić. Zazwyczaj już na wstępie wiemy kogo mamy lubić, a kto jest czarnym charakterem. Chyba że jest to obyczajówka od Liane Moriarty, wtedy możemy lubić kogo chcemy.

  W tej powieści mamy dwie bohaterki, Ellen - hipnoterapeutkę, szczęśliwie zakochaną w Patricku i Saskę, nieszczęśliwe porzuconą przez Patricka. Moriarty fajnie wykreowała obie główne postacie, ale również bohaterów drugoplanowych. Każdy z nich boryka się z innym rodzajem miłości, która łatwo może przeobrazić się w obsesję. Szczególnie postać Saski jest ciekawa i mimo, że w tej bajce jest czarownicą, to chyba najbardziej przypadła mi do gustu.

  Dodatkowym atrybutem tej powieści jest wątek hipnozy. Lubię takie książki, które mimo swojej rozrywkowej roli dostarczają mi motywacji, choćby do tego by poczytać coś więcej o hipnoterapi.

  Trochę psychologii, trochę romansu, szczypta thrillera i lekkie pióro autorki dają efekt książki przyjemnej, ale skłaniającej do myślenia. Akcja może momentami wydawać się powolna i stateczna, jednak buduje to klimat, taki trochę sielankowy i nieśpieszny, a my ma czas pochylić się nad złożonością bohaterów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia bardzo ciekawie opowiedziana, dzięki temu, że jest przedstawiona z dwóch punktów widzenia możemy bardzo dobrze poznać emocje bohaterek i dokładniej zrozumieć ich zachowania. Autorka przedstawia nam w powieści różne odcienie miłości. Sami wiemy z doświadczenia, że związek z partnerem nie zawsze jest sielanką jak również niekiedy kończy się nie tak jak chcemy i jedna ze stron nie może się pogodzić z rozstaniem. Ale nie uprawia to do nękania i śledzenia drugiej osoby. Moriarty wprowadza nas w świat porzuconej kobiety, która chce zrozumieć dlaczego jej ułożony świat nagle się zawalił, ma nadzieję że odzyska ukochanego jak będzie go śledzić. Saskia poświęciła się dla Patricka i jego synka a ON pozbył się jej z dnia na dzień, załamana dziewczyna postanawia poprzez śledzenie uczestniczyć cały czas w ich życiu, nie zdaje sobie sprawy, że robi coś złego. Czasami zabawna, lecz również fascynująca powieść ukazująca nam problem odrzucenia. Autorka pisze prostym językiem i czytając książkę możemy z łatwością stać się jedną z bohaterek i dokładnie wyobrazić sobie miejsca, w których się znajdują oraz doświadczyć ich emocji. Czyta się bardzo szybko, za sprawą wartko toczących się wydarzeń. Bohaterowie bardzo dobrze wykreowani, dopasowani do swych charakterów. “Miłość i inne obsesje” to opowieść o tym, że trzeba czasami zamknąć niektóre drzwi, o obsesyjnej miłości i granicach, których możemy przez nią przekroczyć. Ciekawy wątek odpowiedzialności zawodowej i etycznej osób zajmujących się hipnozą, dobrze było poznać na czym polega praca hipnotyzerki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Granice szaleństwa

  Wiele
  jest teorii mówiących, że zakochanie to nic innego, jak tylko szaleństwo hormonów, a odpowiedzialne za nią są reakcje chemiczne zachodzące w naszym organizmie. Jeśli tak jest, to odbywa się to niejako poza naszą wolą, a już na pewno poza racjonalnym umysłem. Czy zatem w sytuacji, kiedy ktoś odrzuca nasze uczucie, ten stan zakochania znika? Czy może w grę wkracza racjonalizm, mówiący, że skoro nie jesteśmy kochani, to należy zmienić obiekt swoich zainteresowań? A może wręcz przeciwnie – odrzucenie partnera sprawia, że kochamy mocniej, aż … do szaleństwa?

  Odpowiedzi na te pytania możemy znaleźć w najnowszej powieści autorstwa Liane Moriarty, pt. „Miłość i inne obsesje”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Znak książka, to kolejny spektakularny dowód na talent autorki do tworzenia nieszablonowej fabuły i zaskakiwania czytelnika wówczas, kiedy jest ON pewny dalszego przebiegu akcji. Dlatego też po książkę sięgnąć mogą zarówno fani Moriarty, jak i ci wszyscy czytelnicy, którzy cenią sobie wysoką jakość narracji, sieć intryg oraz napięcie, które potęguje się z każda stroną.

  Poznajemy Ellen, trzydziestopięcioletnią singielkę, zawodowo zajmująca się hipnoterapią. Choć zawsze marzyła o rodzinie i dzieciach, dotychczas nie udało jej się spotkać odpowiedniego partnera, zaś jej poprzednie związki sprawiły, że nieustannie była zmuszona w nich walczyć o siebie, czuła się niedoceniana wręcz lekceważona. Tym razem jednak ma być inaczej. Choć można mieć wiele wątpliwości co do relacji nawiązywanych za pośrednictwem portalu dla singli, to wydaje się, że Patrick jest idealnym kandydatem i można z nim budować trwały związek. Przystojny geodeta, prowadzący własną firmę, wdowiec i do tego wspaniały ojciec ośmioletniego Jacka - nie można się nie zakochać. Dlatego też, kiedy podczas kolejnej randki Patrick deklaruje chęć poważnej rozmowy, Ellen jest załamana. Żywi bowiem przekonanie, że mężczyzna chce zerwać ich relacje już na tym etapie.

  Ku jej zdziwieniu jednak Patrick nie wspomina o rozstaniu, tylko zdradza jej pewną tajemnicę – okazuje się, że od trzech lat jest prześladowany przez swoją byłą partnerkę, która wciąż nie może pogodzić się z tym, że ich związek się zakończył. Ta stalkerka wysyła do niego wiadomości tekstowe, śledzi go, grozi też fałszywym doniesieniem na policję w sytuacji, gdyby chciał szukać pomocy u stróżów prawa. Na dodatek prześladowczyni, Saskia, jest inteligentną i przebojowa kobietą, bizneswoman, nowoczesną kobietą sukcesu. Dlatego doskonale wie, jak osaczyć Patricka i jak skutecznie rozbić kolejne jego związki.

  Tym razem jednak nie pójdzie jej tak łatwo. Ellen bowiem wcale nie jest przerażona faktem, że są z Patrickiem nieustannie śledzeni, a wiadomość ta nie zachwiała również jej poczuciem bezpieczeństwa. Co więcej, kobieta wydaje się być zafascynowana osobą prześladowczyni i mimo niechęci Patricka i wymówek z jego strony, pragnie dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Tym bardziej, że w miarę zacieśniania się relacji pomiędzy nią a Patrickiem, w wyniku spotkań z jego rodziną i synem okazuje się, że Saskia była powszechnie lubiana, zaś małemu wówczas Jackowi praktycznie zastąpiła zmarłą matkę…

  Jak potoczy się dalej ta historia? Dlaczego Patrick unika rozmów o byłej partnerce? Kim ona naprawdę jest i do czego jest zdolna? Czy Ellen może zaufać Patrickowi i czy możemy w ogóle mówić o zaufaniu, jeśli w grę wchodzi drugi człowiek? Przekonamy się o tym dzięki lekturze elektryzującej powieści „Miłość i inne obsesje”, która sprawia, że gorączkowo zaczynami analizować wszystkie relacje, które nawiązujemy. Powieść, która trzyma nas w napięciu niemal do ostatniej strony, to ostateczne potwierdzenie tego, iż słusznie Moriarty została okrzyknięta mistrzynią suspensu. Ale nie tylko zakończenie, czy gwałtowne zwroty akcji przykuwają naszą uwagę. Mocną stroną są również doskonale skonstruowani bohaterowie, w których psychikę zanurzamy się głęboko, choć – jak się okazuje – nie można kogoś poznać do końca i nigdy nie można być pewnym zarówno reakcji drugiej osoby, jak i siebie samego.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miłość i inne obsesje

  Ellen to nasza główna bohaterka. Bardzo ciekawa postać, pełna wyrozumienia ale też pasji i wiary w lepsze jutro. Jest hipnotyzerką. Bardzo łupi to co robi natomiast prowadzi samotny tryb życia. W skrócie jest singielką.

  Pewnego dnia poznaje chłopka. Bardzo się polubili i obdarzyli się uczuciem. Patrick wychowuje samotnie syna. Ma też bardzo duży problem lecz nie wie czy powiedzieć o nim nowej dziewczynie. Jest przekonany że ta uzna go za dziwaka i go zostawi. Natomiast na randce dochodzi do wniosku że nie chce okłamywać dziewczyny i postanawia wyjawić jej swój sekret.

  Ellen dowiaduje się bardzo dziwnej rzeczy. Była partnerka Patricia go prześladuje, nęka i wie o nim dosłownie wszystko. Nawet wie co teraz robi i co planuje zrobić za chwilę. Mimo iż jest to ciężka sytuacja kobieta obdarza go współczuciem i gwarantuje swoją pomoc i wsparcie. Jednak najdziwniejsze w tej całej sytuacji jest to, że bardziej od tego co zrobić by kobieta która robi piekło z życia mężczyzny odpuściła i dała prowadzić normalne życie młodej parze, Ellen interesuje sama prześladowczyni. Jej motywy i to dlaczego postępuje właśnie w ten a nie inny sposób.

  Z każdą kolejną stroną bohaterka zbliża się do kobiety. Poznaje jej historię i prawdę o swoim nowym chłopaku. Tylko czy może zaufać osobą które tak naprawdę nie zna i oboje mogę kłamać?   Historia całkiem inna niż wszystkie. Nie spotkałam się jeszcze z takim pomysłem na książkę. Ale to duży plus bo wyszło super. Autorka zasłużyła na pochwałę i duże uznanie.

  Moim zdaniem większość książkę jest żywcem ściągnięte z drugiej. Brakuje w nich odmienności taka jak jest tutaj.

  Chciałabym bardzo podziękować wydawnictwu znak za tak piękna przesyłkę. Zawsze można na was liczyć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Liane Moriarty
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 544
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324071821
 • Język: polski
 • Tłumacz: Katarzyna Rosłan
 • ISBN: 9788324071821
 • EAN: 9788324071821
 • Wymiary: 13.5x21.0cm
Warto zwrócić uwagę na...
Seks i inne choroby cywilizacyjne audiobook CD 0/5 Nasza cena:
25,16 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seks i inne choroby cywilizacyjne audiobook CD

Przeplatające się historie trzech koleżanek, z których każda zmaga się z jakimś uzależnieniem. Jedna z nich jest uwikłana w toksyczny związek z mężczyzną, który leczy się psychiatrycznie. Wszelkie próby uwolnienia się od niego są nieskuteczne i wreszcie kończą się pobiciem. Druga z koleżanek nie...
eBook Kroniki oporu i miłości mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kroniki oporu i miłości mobi epub

Kobieta, społeczeństwo, miłość. Wobec tego co dzieje się w Polsce, bunt staje się naturalną reakcją. Ale Ruch, który współtworzy główna bohaterka, prowokuje również brutalną ingerencję obcych ludzi w jej starannie odseparowane życie. Czy oddanie prywatności jest ceną, którą trzeba zapłacić za...
eBook Miłość tyranów mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Miłość tyranów mobi epub

Jak kochali Stalin, Lenin, Mao, Napoleon, car Piotr I, caryca Katarzyna II? I czy w ogóle tyrani byli zdolni do miłości? Fascynująca opowieść oparta na historycznych faktach. Opis namiętności, rozwiązłego życia dworów, bogactwa, okrucieństwa, ale i zaskakujących romantycznych uniesień...
eBook Trzy razy miłość mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,94 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Trzy razy miłość mobi epub

"Książka pełna uroku i magicznych zdarzeń. Polecam!" Magdalena Witkiewicz. To wciągająca historia o losach trzech kobiet – warszawskiej dziennikarki śledczej, tajemniczej znachorki z urokliwej wsi na Podkarpaciu i zdradzanej przez męża dziewczyny, która toczy walkę o życie bez nowotworu. Każda z...
Zagrożeni alkoholem, chronieni miłością 0/5 Nasza cena:
20,24 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zagrożeni alkoholem, chronieni miłością

Ta książka nie mówi o alkoholu, lecz o człowieku w obliczu alkoholu. Kto nadużywa alkoholu, ten zastawia na siebie kuszącą pułapkę, gdyż obiecuje sobie łatwe szczęście. Niniejsza publikacja, napisana językiem dostępnym dla każdego, jest owocem spotkań autora z ludźmi uzależnionymi oraz z ich...
eBook 5 języków miłości mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook 5 języków miłości mobi epub

Mąż i żona rzadko posługują się tym samym językiem miłości. Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz współmałżonek nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować. Pragniemy, by okazywał nam miłość w ten sam sposób, co my, jednocześnie wysyłając sygnały, których on/ona nie...
eBook 5 języków miłości dla singli mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook 5 języków miłości dla singli mobi epub

Autor bestsellera Pięć języków miłości zmienił życie milionów par na całym świecie. Teraz czas na singli! Nigdy nie byłeś w związku? Szukasz swojej drugiej połówki? A może chcesz zrozumieć kogoś, kto jest ci bliski, a ciągle czeka na wielką miłość? Ta książka odpowiada na wiele pytań, ale przede...
eBook 5 języków miłości dla mężczyzn mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook 5 języków miłości dla mężczyzn mobi epub

Autor bestsellera PIĘĆ JEZYKÓW MIŁOŚCI odsłania tajemnice męskiej duszy! Jeśli masz już za sobą próby zbudowania szczęśliwego małżeństwa, wciąż chcesz być najlepszym przyjacielem swojej żony, pragniesz zrozumieć wysyłane przez nią tajemnicze sygnały, często nie wiesz, jak radzić sobie ze złością i...
Wielkie kłamstewka 5/5 Nasza cena:
26,71 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielkie kłamstewka

Zbrodnia? Nieszczęśliwy wypadek? A może zwyczajny wybryk? Wiadomo tylko, że ktoś nie żyje. Trzy kobiety – nieśmiała, skryta i przebojowa – spotykają się któregoś dnia, kiedy ich dzieci idą do przedszkola. Nie wiedzą, że pozornie drobna zmiana przewróci ich życie do góry nogami, a sielska...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula