Wydawnictwo Znak Literanova

Doskonale znany niemal każdemu, polskiemu czytelnikowi Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak" istniejący na rynku od 1959 roku nieustannie się rozwija i tym samym zdobywa czytelników wśród przedstawicieli różnych grup wiekowych. Jednym z ważniejszych wydarzeń w jego historii było powołanie do życia w 2010 roku zupełnie nowej marki - Wydawnictwa Znak Literanova.


Wydawnictwo Znak Literanova tworzone jest przez zespół pasjonatów literatury, którzy z niezwykłą uważnością przyglądają się współczesnemu światu, jego problemom oraz stojącym przed nim wyzwaniom i, reagując na nie, starają się zaspokoić ciekawość czytelników, wydając zupełnie nowe pozycje książkowe.


Znak Literanova nie boi się iść pod prąd i wyznaczać zupełnie nowych trendów, które inspirują także konkurencję - wśród publikacji książkowych ukazujących się nakładem tego wydawnictwa znaleźć można nie tylko pozycje zaliczane do literatury pięknej, ale także liczne propozycje wpisujące się w literaturę faktu oraz te traktujące o współczesnej popkulturze. Książki publikowane przez Wydawnictwo Znak Literanova eksperymentują z formą i treścią, a ich dodatkowo są odważne i komentują najnowsze wydarzenia - nic więc dziwnego, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem wśród miłośników dobrej lektury.


Popularność pozycji książkowych od Znak Literanova wiąże się również z faktem, że wydawnictwo to współpracuje zarówno ze znanymi i wielokrotnie nagradzanymi, polskimi i zagranicznymi pisarzami (m.in. Michałem Witkowskim, Manuelą Gretkowską, Sylwią Chutnik, Donną Tartt czy Ann Patchett), ale też autorami stawiającymi pierwsze kroki, których premiery debiutanckich powieści odbijają się głośnym echem.


Niemniej istotna jest także różnorodność gatunków literackich - w naszej księgarni online znaleźć można m.in. bestsellery, biografie, poradniki oraz liczną reprezentację literatury non-fiction od Literanova. Zachęcamy do sprawdzenia propozycji od tego wydawnictwa i ostrzegamy, że koszyk szybko może się zapełnić.