Ostatni lot

Autor:

Julie Clark

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.0 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
448
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 27,74 zł
Audiobooki mp3
za 37,72 zł
Nasza cena: 32,78 zł 44,90 zł Taniej o: 27%

Dwie kobiety. Dwie ucieczki. Jedna szansa, by zniknąć.

Zapierający dech w piersiach thriller psychologiczny z dynamicznym tempem, licznymi zwrotami akcji i misternie skonstruowaną intrygą.

Claire Cook wiedzie idealne życie u boku kochającego męża. Małżeństwo z zamożnym politykiem, luksusowe mieszkanie na Manhattanie i żadnych powodów do zmartwień. Ale to tylko pozory. Za zamkniętymi drzwiami ich domu nic nie jest takie, jak się wydaje. Apodyktyczny mąż nie dość, że nie potrafi zapanować nad swoim wybuchowym charakterem, to jeszcze śledzi każdy ruch żony, aby zyskać pewność, że Claire jest w stanie sprostać jego wygórowanym standardom. I choć kontroluje ją na każdym kroku, to nie wie, że Claire od miesięcy planuje ucieczkę.

Pewnego dnia na drodze Claire staje inna kobieta, której sytuacja jest równie dramatyczna. Poznana w barze na lotnisku Eva, tak samo jak Claire, zrobi wszystko, by raz na zawsze zniknąć. Zdesperowane kobiety w ostatniej chwili podejmują decyzję o zamianie biletów - Claire poleci jako Eva do Oakland, a Eva do Puerto Rico jako Claire. Wierzą, że w ten sposób uda im się zacząć wszystko od nowa.

Kiedy lecący na Karaiby samolot ulega katastrofie, Claire staje przed niełatwą decyzją: może ukraść tożsamość Evy, z całym bagażem skrzętnie ukrywanych przez nią sekretów. Czy przyparta do muru będzie miała dość odwagi, by wykorzystać swoją szansę?

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  JEDYNA SZANSA NA NOWE ŻYCIE

  Czy znacie ten moment, kiedy kończycie czytać książkę i mówicie:”Wow, ale to było dobre”! Mimo że napisałam bardzo wiele recenzji, chwalących i książki, i warsztat pisarza; bo po porostu na to zasłużyły w moim mniemaniu; to bardzo rzadko przeżywam ten moment, o jakim wspomniałam na samym wstępie. Więc kiedy już tak się dzieje, wiem, że moja skala ocen, jaką sobie sama przyjęłam, jest zwyczajnie za mała. Ponieważ ta konkretna książka zasługuje na więcej, niż 10/10.

  W „Ostatnim locie” dostajemy historię dwóch kobiet – Claire Cook i Evy James. Każda z tych historii pisana jest w innej narracji – Claire w pierwszoosobowej w czasie teraźniejszym, a Evy w trzecioosobowej w czasie przeszłym. Jest wiele cech, które łączą te dwie kobiety. Jednak tym, co je połączyło w powieści, to desperacja, chęć ucieczki i rozpoczęcia nowego życia, a także niezwykła siła i odwaga. Obie są niczym chorągiew na wietrze – mimo że los nimi targa, to stoją mocno na silnej podporze, czyli grubym i solidnym słupie.

  Claire jest żoną prominentnego filantropa i syna słynnej senator, Rory’ego Cooka. Rory, choć uwielbiany przez tłumy za swoją działalność i za to, że po prostu pochodzi z szanowanej rodziny, łatwo wpada w złość i niestety odreagowuje ją na swojej żonie. Claire zrobi wszystko, by od niego odejść, a tajemnice, jakie za sobą pociągnie, nie należą jedynie do niej, ale są też przynależne Rory’emu. A ten ma ich sporo. Na przykład tę, w jaki sposób i dlaczego zginęła jego pierwsza żona, Maggie Moretti.

  Claire planuje ucieczkę przy pomocy swojej przyjaciółki Petry (o której istnieniu Rory nie ma pojęcia) oraz jej brata, Nico. Plan jest prosty: leci do Detroit w podróż służbową, ale ucieknie na północ, być może do Kanady. Wszystko bierze w łeb, kiedy okazuje się, że jej mąż postanowił sam złożyć wizytę w Detroit, a Claire ma lecieć do Portoryko.

  Eva nie miała łatwego życia. Jako dziecko wychowane w katolickim sierocińcu, w Kalifornii, ciągle szukała swojego miejsca na świecie. Była bardzo inteligentną i niezwykle utalentowaną studentką chemii. Jednak jedno fatalne zauroczenie sprawiło, że zaprzepaściła swoje szanse na karierę naukową. Gdy później poznała niejakiego Dexa, który złożył jej propozycję nie do odrzucenia, czuła, że nie ma po prostu innego wyjścia, jak poddać się temu, co akurat przynosi los.

  Kiedy Eva poznała Liz, swoją sąsiadkę, starszą kobietę, wykładającą na Uniwersytecie w Berkeley, dokładnie tam, gdzie studiowała Eva, coś zaczyna w niej pękać. Zapragnie zmienić swoje życie. Przestać się bać i stawić czoła temu, co nieuniknione. Chociaż do zrozumienia tego, czego naprawdę pragnie, będzie potrzebowała nieco czasu.

  Kiedy Claire i Eva spotykają się na lotnisku JFK w Nowym Jorku, postanawiają zamienić się biletami. W ten sposób obie dostają nowy start na nowe lepsze życie. Tylko czy obie z niego dobrze skorzystają?

  Kiedy samolot, którym leciała Eva, rozbija się nad oceanem, zaczynają dziać się rzeczy, których żadna z nich nie mogła przewidzieć. Na wierzch zaczynają wypływać tajemnice i zdarzenia z przeszłości, zarówno jednej, jak i drugiej.

  „Nosiła w sobie ostre, poszarpane odłamki straconych możliwości. Musiała bardzo uważać, żeby jej zbyt mocno nie poraniły, ale przez te lata nauczyła się to robić. Liz potrafiła zajrzeć do jej wnętrza i ostrożnie wyjąć resztki przeszłości, pokazując, że nie ma się czego bać. Przy odrobinie delikatności Eva mogła wziąć te kawałki w dłonie i coś z nimi zrobić, jeśli będzie tego chciała”. – fragment o Evie James.

  „Miłość do Rory’ego była dla mnie czymś w rodzaju przebudzenia. Doskonale rozumiał moją stratę, ponieważ sam nosił w sercu nieukojony żal. Zdawał sobie sprawę, że wspomnienia mogą nagle złapać cię za gardło i pozbawić tchu. Wtedy nie jesteś w stanie wykrztusić z siebie nawet jednego słowa i możesz tylko czekać, aż ból ustąpi i znowu będziesz się mógł poruszyć”. – fragment o Claire Cook.

  Przytoczyłam te dwa fragmenty, żeby pokazać, jak idealnie autorka rozłożyła emocje i całą psychikę bohaterek na czynniki pierwsze. Wspaniale było zanurzyć się w ich strachu, nadziejach, bólu i tęsknocie. Każda z nich została tak wykreowana, że czuć, że są żywe. Totalnie prawdziwe i ludzkie. Poza tym chciałam ukazać, jak wspaniałym językiem operuje autorka. Cała ta książka jest nasycona takimi pięknymi opisami. Ja po prostu rozpływałam się podczas czytania.

  „Ostatni lot” Julie Clark to książka tak dobra, że mogłabym o niej pisać w nieskończoność. Ja chcę więcej takich pozycji na rynku. To przykład najlepszej literatury. To nie tylko świetny, trzymający w napięciu (dosłownie, nie wiecie, ile razy powiedziałam „o, nie”!) thriller, ale też niesamowite studium ludzkiej psychiki. To nade wszystko opowieść o silnych, niezależnych kobietach, które nie boją się powiedzieć „Nie! Ja chcę inaczej. Będzie po mojemu”.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Na czyje życie się zamienisz?

  Są takie kobiety, którym możemy pozazdrościć. Przystojny i kochający mąż, wysoka pozycja społeczna, bogate życie towarzyskie, zaplecze finansowe nie pozwalające na jakiejkolwiek troski – czy można chcieć więcej? Tyle tylko, że czasami ten piękny obraz to tylko pozory, a te, bardzo często mogą mylić. Kiedy ten przystojny książę okazuje się być egoistycznym brutalem, a otaczający ludzie to tylko wynajęci pracownicy, śledzący każdy krok i donoszący o wszystkim mężowi, sytuacja nie wygląda już tak wspaniale. Szczególnie, że całe dnie wypełniają takiej kobiecie obowiązki świadczone na rzecz męża, zaś jakakolwiek niesubordynacja czy nawet błąd, jest surowo karany.

  W takiej właśnie sytuacji jest Claire Cook, której życie u boku znanego filantropa, Rory’ego, tylko pozornie jest tak wspaniałe. Po tragicznej śmierci matki i siostry Claire jedyne czego pragnęła, to wielkiej miłości i poczucia bezpieczeństwa. Wydawałoby się, że to wszystko może jej zapewnić Rory, syn pani senator i dyrektora wykonawczego Fundacji Rodziny Cooków, sam zresztą mający ambicje polityczne. Urzekła ją jego troska, ale także to, w jaki sposób mężczyzna mówił o swojej zmarłej partnerce, choć po dziesięciu latach małżeństwa rodzi się w niej podejrzenie, czy Rory sam w jakiś sposób do tej śmierci się nie przyczynił. Szczególnie, że sama Claire wielokrotnie padła ofiarą jego gniewu, wielokrotnie też nosiła na ciele efekty tej braku kontroli nad emocjami męża. Najgorsze jest to, że w tej sytuacji została sama – hojnie wynagradzani przez męża pracownicy udają, że nie widzą, co tak naprawdę się dzieje w małżeńskiej sypialni, a wobec planowanej kandydatury męża na fotel senatora, nie może sobie ON pozwolić na żaden błąd. Dlatego też próba odejścia, podjęta kilka lat wcześniej, skończyła się porażką, a także groźbą odosobnienia.

  Spotkanie dawnej przyjaciółki, Petry, staje się impulsem do podjęcia ponownych starań o odzyskanie wolności. Prawie rok trwają przygotowania do ucieczki, wydaje się, że kobieta ma przygotowany plan awaryjny na wypadek wszystkich możliwych wariantów zdarzeń. Okazją do zniknięcia ma być jej planowana wizyta w szkole w Detroit, które ma stać się pierwszym przystankiem na drodze do jej nowego życia, do nowej tożsamości. Tyle tylko, że Claire nie przewidziała jednego – w ostatniej chwili Rory zmienia plany i ON sam udaje się w podróż do Detroit, żonę wysyłając do Portoryko.

  Mógłby być to kres planów kobiety, gdyby nie była tak zdesperowana. Dlatego też, kiedy na lotnisku spotyka kobietę, Evę, która zdradza jej, że najchętniej uciekłaby od przeszłości i zaczęła wszystko od nowa, Claire waha się tylko chwilę. Kobiety zamieniają się lotami, w ten sposób tak naprawdę do Portoryko lecieć ma Eva, zaś do Oakland – Claire. Ten wspaniały wydawałoby się pomysł jest obarczony jednak pewnym ryzykiem. Choć zapewne nikt nie przewidziałby, że samolot, którym miała lecieć Claire, ulegnie katastrofie… Tak naprawdę to zaledwie początek niezwykle emocjonującej historii o przemocy domowej, ścieżkach, którymi niekiedy podążamy, a także o maskach, które zakładamy.

  Po powieść autorstwa Julie Clark, pt. „Ostatni lot”, sięgnąć mogą zarówno osoby lubiące thrillery, jak i poszukujące porywającej książki o intrygującej fabule. Ta, opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA pozycja wymyka się wszelkim schematom, nieustannie zaskakuje, nie pozwala nam nawet na chwilę dekoncentracji. Czy Claire zdecyduje się wejść w czyjeś życie i ponieść wszystkie konsekwencje tej decyzji? Czy gdyby wiedziała, jakie tajemnice naprawdę kryje Eva, podjęłaby taką samą decyzję? Patrząc na rozwój wydarzeń zarówno z perspektywy Claire, jak i Evy, zaczynamy rozumieć, jak skomplikowana jest rzeczywistość i z jakimi problemami przychodzi niekiedy mierzyć się ludziom. To, czy wyjdą z tej walki zwycięsko, zbyt często niestety zależy wyłącznie od przypadku.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy kiedykolwiek byłaś tak zdesperowana, że po prostu chciałaś zniknąć? Clarie Cook jest żoną znanego filantropa. Przed kamerami są idealnym małżeństwem, ale za domowymi drzwiami Rory pokazuje swoją prawdziwą twarz, maltretując i poniżając Clarie. Delegacja do Detroit to dla kobiety szansa, aby uciec. Niestety w ostatniej chwili idealny plan legnie w gruzach — zamiast do Detroit poleci do Portoryko. Na lotnisku Clarie spotyka Evę, która równie mocno, jak ona, pragnie zerwać z przeszłością. Zamieniają się kartami pokładowymi, to ich szansa na nowe życie. Nikt nie przewidział jednak, że samolot, do którego wsiadła Eva, ulegnie wypadkowi. Dla Clarie to okazja do przejęcia tożsamości zmarłej kobiety. Okaże się jednak, że przeszłość Evy jest o wiele bardziej mroczna.

  „Ostatni lot” to książka o dwóch kobietach, których obecne życie zmusiło do podjęcia ostatecznej decyzji — ucieczki. To dwie zupełnie inne historie, ale w obu obecny był ból, strach i ograniczenia. Od samego początku wiemy, co spotkało Clarie, to przeszłość Evy jest tajemnicą, którą okrywamy krok po kroku. Akcja tej książki jest raczej spokojna, napięcie narasta stopniowo, ale nie oznacza to, że jest nudno. Autorka karmi nas ciekawymi i intrygującymi faktami z życia bohaterek, pojawiają się niespodziewane zwroty akcji. Czytając tę powieść, czułam przede wszystkim przejęcie. Chciałam, aby Clarie odnalazła wreszcie zasłużony spokój, z dala od psychopatycznego męża. Książkę przeczytałam w 2 popołudnia. Rozdziały zakańczane są w taki sposób, że nie ma możliwości, aby przerwać lekturę, chociaż na moment. Cały czas chce się więcej i więcej. To była świetna książka, która poruszyła moje serce i pokazała, że zawsze warto walczyć o siebie. Całość wciąga bez reszty, intryguje, a zakończenie daje do myślenia. „Ostatni lot” to niesamowity thriller psychologiczny i zdecydowanie warto po niego sięgnąć!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dwie kobiety. Dwa życia. Dwie historie. Dwie próby odzyskania wolności. Claire ucieka od wpływowego męża i przemocy domowej. Eva chce skończyć z produkcją narkotyków i ludźmi rządzącymi tym światkiem. Żadne z tych okoliczności nie należą do przyjemnych. Zamiana biletów na lotnisku rozpoczyna emocjonującą walkę o własne Ja. O bycie wolnym, niezastraszonym człowiekiem.

  To książka o silnych, odważnych, inteligentnych kobietach. I o mężczyznach, będących synonimem układów, kasy i władzy. Też o tym, co może się stać gdy te dwa byty się spotkają. Jest o przemocy fizycznej ale i psychicznej, wykorzystywanie zależności nie jest przecież niczym innym.

  Idealnie wpasowujący się w definicję thriller psychologiczny. Historia skoncentrowana na stanach psychicznych bohatera, rozwoju postaci, jej wyborach, strachu czy lęku. Precyzyjne opisy emocji kobiet powodują, że czytelnik je rozumie, pragnie aby im się udało z tych toksycznych relacji uwolnić.

  Akcja jest szybka, płynna, nie ma "letnich" fragmentów. Historia jest przemyślana a napięcie trzymało mnie głęboko za flaki, nie pozwalając książki odłożyć "na później". Nie ma odcinanych korpusów, hektolitrów krwi a zakończenie nie stanowi wielkiej niespodzianki ale ja myślę, że nie o to tu chodzi. Mnie w każdym razie to nie przeszkadzało a im mniej krwi tym dla mnie lepiej. Uważam, że książce nic nie brakuje aby móc przeżyć satysfakcjonującą, czytelniczą przygodę. Jak dla mnie ma wszystko, czego oczekuje się po takiej lekturze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jutro swoją premierę będzie miał znakomity thriller psychologiczny "Ostatni Lot" Julie Clark. Przygotujcie się na sporą dawkę adrenaliny, którą zaserwowała autorka. Odłóżcie wszystkie zbędne sprawy i wbijcie się głęboko w fotel. Książka od pierwszych stron trzyma czytelnika w napięciu , a z każdą kolejną przeczytaną kartką napięcie tylko narasta. Julie Clark zabierze Was w czytelniczą podróż pełną zaskakujących zwrotów akcji oraz decyzji, które na zawsze zmienią losy dwóch bohaterek powieści. Zaskakująca intryga, nieszablonowa fabuła to główne atuty tej debiutanckiej historii.

  Ostatni lot opowiada o losach dwóch kobiet Claire i Evy, które pragną odciąć się od swojego dotychczasowego życia i zerwać z przeszłością, która ich prześladuje. Zdesperowane nieznajome wpadają na zaskakujący plan postanawiają wymienić się swoimi kartami pokładowymi. Niespodziewana katastrofa jednego z samolotów na zawsze zmieni już obieg spraw.

  Czy Claire uda się ukraść tożsamość Evy?

  Czy obie kobiety były wobec siebie szczere?

  Ciekawi jesteście, co wyniknie z tej zamiany? Nie zwlekajcie dłużej, tylko sięgnijcie po książkę. Gorąco polecam Wam debiut @JulieClarkauthor. To pozycja idealna dla fanów gatunku. Książka wysokich lotów!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Ostatni 4/5 Nasza cena:
24,80 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni

Barbarzyńskie morderstwo, jeden hotel i dwudziestu ocalałych. Jak można czuć się bezpiecznie, gdy morderca jest wśród nas? Amerykański historyk – Jon Keller – jedzie na konferencję naukową do Szwajcarii. W trakcie dowiaduje się, że świat się kończy. W Waszyngtonie i kilku światowych stolicach...
Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy 4/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy

Jak rozpoznać chwilę, której konsekwencje rzucą mroczny cień na dalsze życie? Carla Reid planowała spokojny wieczór. Chciała świętować rocznicę ślubu z mężem Kevinem i dorosłym synem Jackiem. Od dawna nie czuła się tak dobrze w ich domu. Nie spodziewała się, że obcy mężczyzna brutalnie przerwie...
Ostatni most 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni most

Kolejna kryminalna sprawa od autorki mrocznych „Tkanek” „To nie woda jest brudna, lecz to, co odbija.” Marieke van Haan, holenderska policjantka, nie spodziewała się, że sprawa utonięcia w kanale będzie tak skomplikowana. Tymczasem sekcja zwłok denatki wykazuje, że kobieta zmarła, zanim jej auto...
Ostatni, który umrze 0/5 Nasza cena:
34,12 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni, który umrze

Gdy poczucie bezpieczeństwa jest tylko złudzeniem... Pięć ofiar, w tym troje dzieci, zabitych strzałami w głowy. Teddy Clock, jedyny świadek zbrodni, ocalał, ukrywszy się pod łóżkiem. Chłopak już po raz drugi uniknął śmierci: dwa lata wcześniej ktoś zastrzelił jego rodziców i siostry. Okaleczony...
Ostatni Lapończyk 0/5 Nasza cena:
31,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni Lapończyk

Tej jesieni mrożący krew w żyłach thriller Olivera Truca! Laponię spowija noc polarna. Ginie jeden z hodowców reniferów, Mattis, jego trup ma odcięte uszy. To nie przypadek - Lapończycy podobnie znakują zwierzęta. Jednocześnie z okolicznego muzeum znika szamański bęben. Tylko Mattis znał jego...
Ostatni katon 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni katon

Światowy bestseller sprzedany w 3 milionach egzemplarzy i przetłumaczony na 14 języków! Od Rzymu, przez Jerozolimę aż do Konstantynopolu śladem wskazówek ukrytych w labiryntach, lochach i katakumbach - fascynująca zagadka i niezapomniana przygoda w jednym. Ottavia Salina, zakonnica i paleograf o...
Lot 7A 0/5 Nasza cena:
28,66 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lot 7A

NIEBEZPIECZNY THRILLER PSYCHOLOGICZNY TERAZ POCZUJESZ, CZYM JEST STRACH PRZED LATANIEM Jest jedyna, śmiercionośna broń, której nie wykryje żadna kontrola. Każdy może ją wnieść na pokład. KAŻDY! Nocny lot Buenos Aires-Berlin. Na pokładzie 600 pasażerów. Wśród nich: Jeden psychiatra, który panicznie...
Ostatni ślad 0/5 Nasza cena:
28,20 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni ślad

Oczekująca na samolot do Gibraltaru Elaine Dawson nie bardzo wie, co począć, gdy z powodu mgły zostają odwołane wszystkie loty. Zagubiona na ogromnym lotnisku Heathrow przyjmuje zaproszenie młodego, atrakcyjnego mężczyzny, by przenocować w jego domu. Opuszcza z nieznajomym halę odlotów i od tego...
Ostatni Don 5/5 Nasza cena:
32,31 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni Don

Świat gwiazd filmowych i bezwzględnych producentów, płatnych morderców i skorumpowanych policjantów, pechowych hazardzistów i właścicieli kasyn. Dżungla, którą rządzą okrutne prawa, chciwość i nieposkromione namiętności. Podczas chrzcin swoich wnuków Domenico Clericuzio, głowa najsilniejszej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula