W zmowie z mordercą

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Format
14.0 cm x 20.5 cm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
472
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,90 zł
Nasza cena: 30,84 zł 39,90 zł Taniej o: 23%

Kiedy w Zakopanem odnalezione zostaje ciało nastoletniej dziewczynki, lokalna policja szybko wiąże zbrodnie z jej sąsiadem. Mężczyzna odbiera sobie jednak życie przed aresztowaniem, więc śledztwo trafia do szuflady. Po latach do sprawy wraca dziennikarz, który dostrzega wiele luk w postępowaniu. Czyżby policja popełniła błąd? Sięgnij po "W zmowie z mordercą" i przekonaj się sam.

Paweł Wolski od lat mieszka i pracuje w Warszawie jako dziennikarz śledczy. Jego uwagę przykuwa morderstwo jedenastoletniej Natalii Gajdosz, które miało miejsce piętnaście lat wcześniej w Zakopanem. Policji nigdy nie udało się potwierdzić tożsamości sprawcy, sprawę postanowiono jednak umorzyć, po tym, jak samobójstwo popełnił główny podejrzany. Wolski decyduje się odwiedzić Tatry, by zbadać sprawę u źródła. Na miejscu okazuje się, że śledztwo nie zostało należycie przeprowadzone.

Bohater odkrywa wiele nieścisłości i uchybień. Wygląda na to, że ktoś dopuścił się manipulacji dowodami i zamknął sprawę, nim na jaw wyszły wszystkie fakty. Wolski łączy siły z emerytowanym komisarzem Czerskim. Z czasem dociera do nowych wątków oraz trafia na ślad innych podejrzanych. Wolski jest pewny, że prawdziwy morderca pozostaje na wolności. Dziennikarz coraz bardziej angażuje się w sprawę Natalii, wkrótce nic nie będzie w stanie powstrzymać go przed poznaniem prawdy. Czy policja mogła dogadać się z zabójcą?

Bartłomiej Kowaliński to polski pisarz z Krakowa, dla którego książka "W zmowie z mordercą" jest literackim debiutem. Jego powieść jest przemyślanym, trzymającym w napięciu kryminałem. Autor zdecydował się umiejscowić akcję w Zakopanem - zerwał tym samym z wizją miasta kojarzonego głównie z rodzinnymi wakacjami i białym szaleństwem. Podobny zabieg zastosował wcześniej Remigiusz Mróz (seria o komisarzu Forście), a także Michał i Małgorzata Kuźmińscy (powieść "Śleboda").
Recenzje (4)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Paweł Wolski jest dziennikarzem śledczym. Mieszka i pracuje w Warszawie, ale pochodzi z Krakowa. Przypadkiem trafił na stary artykuł o morderstwie małej dziewczynki w Tatrach. Właśnie mija 15 lat od tego zdarzenia.

  Postanawia napisać swój artykuł o tej zbrodni, w tym celu czyta wszystko co napisano na ten temat. Spotyka się też z komisarzem, który prowadził tamto dochodzenie. Panowie z początku nie pałają do siebie sympatią. Z czasem jednak zaczynają współpracować.

  Paweł jedzie do Zakopanego, aby na miejscu szukać odpowiedzi na pietrzące się pytania. Jednak zamiast odpowiedzi, sprowadza na siebie kłopoty, które rodzą kolejne pytania. Czy policja dobrze wytypowała mordercę? Co próbuje ukryć inspektor z Zakopanego?

  Czy Wolski dokupie się do prawdy? Dziennikarz bardzo przejął się śmiercią dziewczynki i mocno angażuje się w prowadzone śledztwo. Komisarz Czerski stara mu się w tym pomóc.

  Książkę świetnie się czyta. Akcja jest wciągająca. Pod koniec książki już się domyślam kto może za wszystkim stać, ale autor skutecznie wodził mnie za nos. Moje typy wciąż się zmieniały. I podobnie jak książkowy dziennikarz śledczy odczuwałam rezygnację i poczucie, że po tylu latach nie da się dojść do prawdy.

  Bardzo polubiłam głównego bohatera. Paweł Wolski to bystry, dociekliwy, dobry i uczciwy facet. Jego stosunek do dziadków jest wzruszający.

  Autor świetnie też oddał klimat gór. Dzięki opisom momentami czułam się jakbym sama tam była i podziwiała te ośnieżone szczyty.

  Jeżeli lubicie ciekawe zagadki kryminalne z górskim krajobrazem w tle, to ta książka musi się znaleźć na waszej liście.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,W zmowie z mordercą" Bartłomiej Kowaliński.

  Jestem w wielkim szoku, że jest to debiut autora. 😲 Moim zdaniem tą książką pokazał, że spokojnie mógłby posiadać na swoim koncie, już kilkanaście książek. 🕵️ Dziennikarz śledczy, który próbuje rozwiązać, zagadkę kryminalną z przeszło 15 lat wstecz. Morderstwo 11 letniej dziewczynki, podejrzany popełnił samobójstwo, ale co najdziwniejsze, nie jest znany motyw zbrodni. 🤫 Tego właśnie chce się dowiedzieć Paweł Wolski. Co było powodem popełnienia zbrodni? Rozpoczyna własne śledztwo. 🔎 Na jaw wychodzą nieścisłości, i zaniedbania ze strony policji. Ktoś chce mu przeszkodzić w śledztwie. Autor bardzo sprytnie wodzi czytelnika za nos, gdy już myślimy, że wiemy kto jest mordercą. Okazuje się, że wcale nic nie jest tak oczywiste. 😉 Styl autora, jest świetny. Wczułam się w tę historię, miałam wrażenie jakbym sama przemierzała góry. Przyznam się, że liczyłam na dobrą opowieść, ale nie wiedziałam, że będzie aż tak świetna. Zrównoważona ilość dialogów, i opisów. ⛰️ Klimat, który faktycznie przenosi do Zakopanego. Nieczęsto się zdarza, abym dała książce ocenę 9/10, tutaj z czystym sumieniem taką ocenę przyznaję, i mam nadzieję, że książek autora, będzie pojawiać się coraz więcej. Gratuluję, i trzymam kciuki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,W zmowie z mordercą” Bartłomieja Kowalińskiego przenosi czytelnika na mroczne i zimne zbocza Tatr. To klimatyczny kryminał, który boleśnie rozdrapuje rany przeszłości by należna sprawiedliwość w końcu zatriumfowała.

  Jedenastoletnia Natalia Gajdosz podczas zwyczajnej wycieczki w góry ze swoim ojcem, zostaje porywana. Po kilku dniach Zakopiańska policja odnajduje jej ciało. Nie ma świadków, nie ma żadnych śladów… Główny podejrzany popełnia samobójstwo a policja może już tylko umorzyć postępowanie…

  Piętnaście lat po tych wydarzeniach za sprawę zabiera się dziennikarz śledczy Paweł Wolski. Przyjeżdża z Warszawy do Zakopanego i rozpoczyna własne śledztwo. Wiedziony poszlakami i wieloma nieścisłościami odkrywa, że morderca Natalii wciąż może być na wolności.

  Niedokończone śledztwo, porwanie, morderstwo a to wszystko dziejące się w przepięknych Tatrach. Do tego debiut rodzimego autora. Do tej pory wyrażałam się dosyć mało pochlebnie o Polskich autorach, nie często też sięgam po książki ,,z własnego podwórka”, ale muszę przyznać, że książka Bartłomieja Kowalińskiego sprawiła mi nie małą radość i nie żałuję że sięgnęłam po tę pozycję.

  Paweł Wolski to osoba, która nie odpuszcza aż do końca. Dziennikarz uparcie dąży do rozwiązania śledztwa, stara się podejść do sprawy jak najbardziej profesjonalnie, ale przy tym też pozostaje osobą ciepłą, taktowną i rozsądną. Wychowany w Krakowie przez dziadków rozumie ogrom tragedii jaka wydarzyła się piętnaście lat wcześniej. Dzięki temu potrafi dojść do ludzi jak żaden policjant, co sprawia że na jaw wychodzą tropy, których mundurowi nie podjęli.

  Kiedy ślady zacierają się a wszystko sprawia wrażanie zakończonego... sprawa nabiera nieoczekiwany obrót. Wydarzenia trzymają czytelnika w kontrolowanym napięciu a odkrywane na nowo wątki prowadzą do strasznej prawdy.

  Początek wydaje się być dosyć niemrawy, autor zaczyna akcję powoli i ostrożnie. Całe szczęście wszystko nabiera tempa a całość układa się w zgrabną historię, którą czyta się szybko i z przyjemnością. Autor w swojej książce dokładnie wiedzie akcję, starannie dobierając wątki. Tajemnicze porwanie i morderstwo nie jest tak oczywiste jak można by sądzić. A tożsamość prawdziwego sprawcy faktycznie zostaje nieodkryta aż do samego końca, co sprawia czytelnikowi radochę w możliwości samodzielnego wytypowania mordercy.

  Przyznam, że podoba mi się cały zamysł tej powieści. Jest tu zimny, górski klimat, chłód jesiennych Tatr oraz mroczna tajemnica. Nie jestem fanką jedynie wątków pobocznych, wprowadzonych do fabuły bardziej jako przerywniki pokazującego głównego bohatera w innym świetle niż profesjonalizm dziennikarza czy bystrego, inteligentnego śledczego. Nie mówię, że są złe, co to to nie. Czytając je jednak chciałam mieć je jak najszybciej za sobą by jak najszybciej dojść do skrywanej od piętnastu lat prawdy.

  Będę obserwować autora i jego karierę. Początek jest udany, trzymam kciuki za jego dalsze kroki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zakopane, stolica Polskich gór. Dochodzi do brutalnego morderstwa na jedenastolatce która z ojcem poszła na wędrówkę i zaginęła. Jej ciało zostaje odnalezione dopiero po kilku dniach. Prowadzone jest śledztwo w wyniku którego policja trafia na ślad jednego z sąsiadów Natalii jednak niedługo później ON popełnia samobójstwo, tym samym zostaje uznany jako winny a sprawa zostaje zakończona.

  Piętnaście lat później Paweł Wolski, dziennikarz śledczy trafia na tę sprawę. Rozpoczyna własne śledztwo które bardzo szybko przynosi nowe poszlaki. Pomaga mu komisarz który zajmował się tym sledztwem lecz teraz już jest na emeryturze. Sprawa przybiera tempa i pokazuje że prawda była zupełnie inna a sprawca może być cały czas na wolności...

  Pierwsze co przy tej książce przyciąga to na pewno okładka. Oddaje klimat gór i pewną tajemnicę którą mogą skrywać. Dodatkowo opis... ja uwielbiam kiedy zbrodnie dzieją się w górach, pośród niebezpiecznych skał i zamglonych dolin. Kocham góry i wszystko co mnie tam przenosi jest na plus. Autorowi udało się oddać urok naszych Tatr oraz Zakopanego, choć nie skupia się na obszernych opisach za którymi osobiście nie przepadam.

  Postać dziennikarza szybko stała się moim ulubieńcem. Młody, inteligentny mężczyzna, posiadający wszystkie cechy idealnego detektywa. Oczywiście jak to w takich książkach bywa pakuje się w tarapaty ale dzięki temu mamy akcję na którą tak się czeka. Cała sprawa wokół której toczy się fabuła jest niezmiernie wciągająca. Dałam się ponieść tej historii i czułam się jakgdybym była w górach razem z Wolskim. Mniej więcej w połowie ksiązki zaczęłam typować sprawcę i poniekąd mi się to udało choć muszę przyznać że autor wodził mnie za nos praktycznie cały czas. Sporo zwrótów akcji które może nie są jakoś bardzo spektakularne ale wprowadzane przez kolejne dowody doprowadzają nas do rozwiązania zagadki.

  Zakończenie według mnie było dobre. Nie aż tak bardzo zaskakujące ale zadowoliło mnie na tyle że chętnie sięgnęłabym po inne ksiązki autora.

  Właśnie na takie debiuty czekają czytelnicy!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Rozmowy z seryjnymi mordercami 4/5 Nasza cena:
26,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z seryjnymi mordercami

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach. Unikatowe wywiady...
Morderca na plebanii, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) 5/5 Nasza cena:
21,68 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morderca na plebanii, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

W Wielmoży umiera starsza parafianka. Zwyczajna kolej rzeczy? A może... zabójstwo idealne? I co ma z tym wspólnego zbrodnia sprzed lat? Do akcji wkracza znana ze „Śledztwa od kuchni” wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka. To miejscowa panna Marple, której pomagają zakonnica, pies oraz...
Morderca z fryzji wschodniej 0/5 Nasza cena:
31,76 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morderca z fryzji wschodniej

Miasteczko Aurich we Fryzji. Domy w wypielęgnowanych ogrodach, sielska atmosfera, do tego niesamowity krajobraz Morza Wattów – akwenu wód przybrzeżnych odsłanianych całkowicie podczas przypływów. Pierwsze morderstwo spada na mieszkańców jak grom z jasnego nieba, a nie wiedzą, że to początek groźnej...
Mordercy. Angielski z Ernestem Hemingwayem 0/5 Nasza cena:
19,30 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mordercy. Angielski z Ernestem Hemingwayem

Angielski Przy Okazji! Pełny Angielski Tekst. 100% Tłumaczenia! Ucz się angielskiego czytając ciekawe książki, przygotowane według Metody Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka Jeden z zimowych wieczorów w małej miejscowości niedaleko Chicago. Do jadłodajni wchodzi dwóch na czarno ubranych gości, Al i...
Najlepsze kryminały PRL. Wynajęty morderca 0/5 Nasza cena:
27,80 zł 32,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najlepsze kryminały PRL. Wynajęty morderca

Ostatnia powieść Anny Kłodzińskiej, wydana pod pseudonimem Stanisław Załęski. Końcówka lat 80., czas polskiej transformacji ustrojowej. Na warszawskiej giełdzie towarowej działają dwaj rywale - Bystroń (nowy gracz) i Wistek (dawny "król" giełdy). Każdy z nich ma swoich sprzedawców, którym dostarcza...
Nowy lepszy morderca 0/5 Nasza cena:
39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowy lepszy morderca

Trzeci kryminał z majorem Ryszardem Wirskim!Tadeusz Cegielski w swojej powieści Nowy lepszy morderca zabiera nas w lata sześćdziesiąte X X wieku. Głównym bohaterem pisarz uczynił — znanego już czytelnikom — Ryszarda Marię Wirskiego. Tym razem Wirski, major w stanie spoczynku, niespodziewanie...
Bardzo niecierpliwy morderca 0/5 Nasza cena:
20,33 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bardzo niecierpliwy morderca

Obok domu przy Niegłośnej zostaje znalezione ciało znanego dziennikarza, Sławomira Zwardonia. Nie ma wątpliwości, że to morderstwo. Śledztwo prowadzi kapitan milicji Jacek Dydowski. Dzień wcześniej w Wiśle k. Kazimierza tonie dziennikarka Nina Kalicka, serdeczna przyjaciółka Zwardonia. Czy na pewno...
W umyśle mordercy 0/5 Nasza cena:
31,47 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W umyśle mordercy

To nieprawda, że potwory istnieją tylko w bajkach. W umyśle mordercy to książka, która ma nam przypomnieć tę przygnębiającą prawdę: one żyją wśród nas. Nie kryją się w ciemności pod osłoną groteskowych kształtów. Nie mają wyrastających rogów, kłów ani pazurów. Zamiast tego, mijając nas na co dzień,...
Zmowa milczenia audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zmowa milczenia audiobook mp3

„Wielkie kłamstewka w świecie korporacyjnych nadużyć. Manifest pracujących matek i kobiecej przyjaźni ery #MeToo”. Entertainment Weekly Szczera, aktualna i absolutnie fascynująca”. Reese Witherspoon Sloane, Ardie i Grace od lat pracują w korporacji Truviv. Gdy niespodziewanie umiera prezes firmy,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula